Справа № 571/244/25
Провадження № 1-кп/571/108/2025
04 березня 2025 року с-ще Рокитне
Рокитнівський районний суду Рівненської області, в складі судді одноособово ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , за участі прокурора ОСОБА_3 , обвинуваченого ОСОБА_4 , захисника обвинуваченого-адвоката ОСОБА_5 , потерпілих ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , представників потерпілих-адвокатів ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , розглянувши у підготовчому судовому засіданні (в режимі відеоконференції) кримінальне провадження № 12024180000000667 від 28.09.2024 про обвинувачення ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.286 КК України,
В провадженні Рокитнівського районного суду Рівненської області перебуває кримінальне провадження № 12024180000000667 від 28.09.2024 про обвинувачення ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.286 КК України.
Ухвалою суду від 29 січня 2025 року призначено підготовче судове засідання.
14 лютого 2025 року від потерпілого ОСОБА_11 надійшов до суду цивільний позов про відшкодування моральної шкоди, згідно якого просить визнати його цивільним позивачем у кримінальному провадженні № 12024180000000667 від 28.09.2024, а фізичну особу-підприємця ОСОБА_12 - цивільним відповідачем.
Прокурор, обвинувачений, захисник обвинуваченого, потерпілий та представники потерпілих не заперечили щодо прийняття зазначеного позову для спільного розгляду з обвинувальним актом.
Відповідно до ч.1, ч.3 ст.55 КПК України, потерпілим у кримінальному провадженні може бути фізична особа, якій кримінальним правопорушенням завдано моральної, фізичної або майнової шкоди, а також юридична особа, якій кримінальним правопорушенням завдано майнової шкоди.
Частиною 2 статті 55 КПК України передбачено, що права і обов'язки потерпілого виникають в особи з моменту подання заяви про залучення її до провадження як потерпілого.
Відповідно до ч.1 ст.61 КПК України, цивільним позивачем у кримінальному провадженні є фізична особа, якій кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням завдано майнової та/або моральної шкоди, а також юридична особа, якій кримінальним правопорушення або іншим суспільно небезпечним діянням завдано майнової шкоди, та яка в порядку, встановленому цим Кодексом, пред'явила цивільний позов.
Згідно ч.1 ст.62 КПК України цивільним відповідачем у кримінальному провадженні може бути фізична або юридична особа, яка в силу закону несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану злочинними діями (бездіяльністю) підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, та до якої пред'явлено цивільний позов у порядку, встановленому цим Кодексом.
Відповідно до ч.1 ст.128 КПК України, особа, якій кримінальним правопорушенням або іншим суспільно-небезпечним діянням завдано майнової та/або моральної шкоди, має право під час кримінального провадження до початку судового розгляду пред'явити цивільний позов до підозрюваного, обвинуваченого або до фізичної чи юридичної особи, яка за законом несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно-небезпечне діяння.
Потерпілий ОСОБА_11 зазначає, що у результаті дорожньо-транспортної пригоди від отримав тілесні ушкодження та був вимушений проходити лікування. Кримінальним правопорушенням заподіяно моральної шкоди.
Обвинувачений ОСОБА_4 на момент скоєння дорожньо-транспортної пригоди перебував у трудових відносинах з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_12 , а транспортний засіб належить останньому.
Форма та зміст позовної заяви відповідає вимогам цивільного процесуального законодавства і таку позовну заяву слід прийняти до розгляду в межах даного кримінального провадження.
Приймаючи до уваги вище викладене, суд визнає потерпілого ОСОБА_11 цивільним позивачем, а роботодавця обвинуваченого ОСОБА_4 - фізичну особу-підприємця ОСОБА_12 - цивільним відповідачем.
Керуючись ст.ст.55,61,62, 128, 314,350,372 КПК України, суд,
Визнати ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , цивільним позивачем, а фізичну особу-підприємця ОСОБА_12 - цивільним відповідачем у кримінальному провадженні № 12024180000000667 від 28.09.2024 про обвинувачення ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.286 КК України.
Цивільний позов ОСОБА_11 до фізичної особи-підприємця ОСОБА_12 про відшкодування моральної шкоди, прийняти до розгляду.
Копію ухвали та позовної заяви з додатками надіслати ФОП ОСОБА_12 та запропонувати до 18 березня 2025 року подати відзив на позовну заяву.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали оголошено о 09.10 год 06.03.2025.
Суддя ОСОБА_1