Справа № 161/16138/22
Провадження № 1-кп/161/415/25
про продовження строку запобіжного заходу
06 березня 2025 року м. Луцьк
Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі:
головуючого - судді ОСОБА_1
при секретарі судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12022030580001683 від 22 вересня 2022 року відносно ОСОБА_3 ( ОСОБА_4 ) по обвинуваченню у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч. 2, 3 ст. 307 КК України,
за участю прокурора ОСОБА_5 ,
обвинуваченої ОСОБА_3 ( ОСОБА_4 ),
захисника ОСОБА_6 ,
17 листопада 2022 року до Луцького міськрайонного суду Волинської області з Луцької окружної прокуратури надійшов обвинувальний акт з додатками у кримінальному провадженні відносно ОСОБА_4 по обвинуваченню у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч. 2, 3 ст. 307 КК України.
24 вересня 2022 року ухвалою слідчого судді Луцького міськрайонного суду Волинської області відносно ОСОБА_4 застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів до 20 листопада 2022 року включно.
Востаннє, 08 січня 2025 року ухвалою Луцького міськрайонного суду Волинської області відносно ОСОБА_3 ( ОСОБА_4 ) продовжено запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів до 08 березня 2025 року включно.
В судовому засіданні прокурор оголосила, раніше подане письмове клопотання про продовження строку запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно обвинуваченої ОСОБА_3 , оскільки такий закінчується 08 березня 2025 року, а ризики, передбачені ст. 177 КПК України на даний час залишились незмінними.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 331 КПК України, за наявності клопотань суд під час судового розгляду зобов'язаний розглянути питання доцільності продовження запобіжного заходу до закінчення двомісячного строку з дня його застосування. За результатами розгляду питання суд своєю вмотивованою ухвалою скасовує, змінює запобіжний захід або продовжує його дію на строк, що не може перевищувати двох місяців. Копія ухвали вручається обвинуваченому, прокурору та надсилається уповноваженій службовій особі до місця ув'язнення.
Заслухавши думку прокурора, яка підтримала подане клопотання про продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та просила його задовольнити, пояснення обвинуваченої та її захисника, які, кожен зокрема, заперечували щодо його задоволення та просили застосувати більш м'який запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, однак, враховуючи те, що в судовому засіданні прокурором доведено наявність, на даний час ризиків, визначених ст. 177 КПК України, беручи до уваги дані про особу обвинуваченої ОСОБА_3 ( ОСОБА_4 ), яка обвинувачується у вчиненні, в тому числі, особливо тяжкого злочину та в разі визнання її винуватою, останній загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк до 12 років з конфіскацією майна, вона немає постійного місця проживання, у тому числі, у межах Волинської області, тому з метою запобігання можливості переховуватись від суду, знищення або спотворення будь-яких із речей і документів, незаконного впливу на свідків у кримінальному провадженні, суд дійшов висновку, що слід продовжити строк запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою застосованого щодо обвинуваченої ОСОБА_3 ( ОСОБА_4 ) строком на 60 днів, а відповідно клопотання прокурора задовольнити.
При цьому, беручи до уваги вимоги п. 5 ч. 4 ст. 183 КПК України, оскільки ОСОБА_3 ( ОСОБА_4 ) обвинувачується, у тому числі, у вчиненні особливо тяжкого злочину у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, тому суд одночасно із продовженням строку запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою не визначає їй запобіжний захід у вигляді застави та її розмір, враховуючи встановлені підстави та обставини, передбачені ст.ст. 177, 178 КПК України.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 183, 199, 372, 376 КПК України, суд,-
Клопотання прокурора ОСОБА_5 про продовження строку запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно обвинуваченої ОСОБА_3 ( ОСОБА_4 ) - задовольнити.
Застосований відносно обвинуваченої ОСОБА_3 ( ОСОБА_4 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки та жительки АДРЕСА_1 , запобіжний захід у вигляді тримання під вартою продовжити строком на 60 (шістдесят) днів, тобто до 04 травня 2025 року включно.
Копію ухвали вручити учасникам судового провадження.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Волинського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її оголошення через Луцький міськрайонний суд Волинської області.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Головуючий:/підпис/
Згідно з оригіналом:
Суддя Луцького міськрайонного суду ОСОБА_1