05.03.2025
Справа № 721/84/25
Провадження 2/721/125/2025
Путильський районний суд Чернівецької області в складі:
Головуючого - судді: Проскурняка С.П.
за участю секретаря: Помазан М.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в селищі Путила Вижницького району Чернівецької області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , який представляє інтереси ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу, -
Представник позивача звернувся до суду з позовом до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу,посилаючись на те, що сторони зареєстрували шлюб 22 вересня 2018 року у виконавчому комітеті Великовільшаницької сільської ради Золочівського району Львівської області, актовий запис № 03. Від шлюбу в сторін народилася дочка - ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Підставою для розірвання шлюбу є ті обставини, що у подружжя відсутні спільні інтереси, наявні різні погляди на життя, відсутнє взаєморозуміння. На даний момент подружжя не підтримує шлюбних відносин, у кожного окреме господарство роздільний бюджет. В теперішній час між позивачем та відповідачем втрачене почуття любові і поваги один до одного. Приймаючи до уваги, що сім'я вже не існує продовження подружнього життя неможливе та недоцільне, оскільки суперечитиме особистим інтересам позивача та відповідача. Просить суд шлюб укладений між сторонами розірвати.
В судове засідання позивач та її представник не з'явилися від представника до суду надійшла заява в якій він просив суд справу розглядати без їхньої участі, позовні вимоги підтримують повністю, в разі неявки відповідача не заперечує проти винесення заочного рішення.
Відповідач в судове засідання не з'явився, хоча належним чином повідомлявся судом про час та місце розгляду справи, про причини неявки суд не повідомив. В наслідок чого суд вважає, що можливо розглянути справу в його відсутності, оскільки у справі наявні достатні матеріали про права та взаємовідносини сторін. Зі згоди позивача суд ухвалює заочне рішення, що відповідає положенням ст.280 ЦПК України.
Відповідно до ч.2 ст.247ЦПК України, - ... У разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Судом встановлено, що позивачка ОСОБА_2 зареєструвала шлюб з відповідачем ОСОБА_3 22 вересня 2018 року у виконавчому комітеті Великовільшаницької сільської ради Золочівського району Львівської області, актовий запис № 03, що підтверджується ксерокопією свідоцтва про шлюб/а.с.9/.
Від шлюбу в сторін народилася дочка - ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 /а.с.7/.
Відповідно до ч.3 ст. 105 Сімейного Кодексу України шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, беручи до уваги вимоги ст. 110 Сімейного Кодексу.
Згідно зі статті 24 СК України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.
Зазначене положення національного законодавства України відповідає статті 16 Загальної декларації прав людини, прийнятої Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року, згідно з якою чоловіки і жінки, які досягли повноліття, мають право без будь-яких обмежень за ознакою раси, національності або релігії одружуватися і засновувати сім'ю. Вони користуються однаковими правами щодо одруження під час шлюбу та під час його розірвання. Позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя (ст. 110 СК України).
Відповідно до ч.2 статті 112 Сімейного кодексу України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше сумісне проживання подружжя та збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їх дітей, які мають істотне значення.
Суд вважає, збереження сім'ї неможливе, їхня сім'я розпалася остаточно, на даний час шлюб носить формальний характер, шлюбні відносини між ними фактично припинені.
Дослідивши матеріали справи, враховуючи те, що збереження сім'ї між сторонами неможливе, суд вважає що позов обґрунтований і підлягає задоволенню.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 104, 105, 110, 112 Сімейного Кодексу України, ст.ст. 4-6, 76, 81, 84, 95, 265, 280-282, 353-355 ЦПК України, суд, -
Позов задовольнити.
Шлюб зареєстрований між ОСОБА_2 та ОСОБА_3 22 вересня 2018 року у виконавчому комітеті Великовільшаницької сільської ради Золочівського району Львівської області, актовий запис № 03 - розірвати.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою ним протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Чернівецького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Позивач: ОСОБА_2 ,ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт громадянина України № НОМЕР_1 виданий 08.11.2018 року органом 7320.
Відповідач: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_2 .
Суддя: С.П. Проскурняк