Справа № 646/1403/25
Провадження № 1-в/646/125/2025
06 березня 2025 року м. Харків
Червонозаводський районний суд м. Харкова у складі
головуючого судді - ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання : ОСОБА_2 ,
прокурора : ОСОБА_3 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Харкові подання начальника державної установи «Диканівська виправна колонія (№ 12)» ОСОБА_4 , про встановлення адміністративного нагляду стосовно засудженого:
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Леб'яже Зачепилівського району Харківської області, громадянина України, з середньою освітою, одруженого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , та фактично проживаючого до арешту за адресою: АДРЕСА_2 , раніше судимого: 18.11.2019 року Київським районним судом м.Харкова за ч.1 ст.125, ч.2 ст.125 КК України, із застосуванням ч. 1 ст. 70 КК України, до покарання у виді арешту на 6 місяців,
засудженого : 08.11.2021 року Московським районним судом м.Харкова за ч.1 ст.121 КК України, із застосуванням ч.4 ст.70 КК України, до покарання у виді 6 років позбавлення волі. Зарахувати строк тримання під вартою з 26.03.2019 року також у виді арешту на строк 6 місяців відбутого повністю за вироком від 18.11.2019 року з розрахунку 1 день позбавлення волі відповідає 1 дню арешту.
На розгляд до Червонозаводського районного суду м. Харкова надійшло подання начальника ДУ «Диканівська виправна колонія (№ 12)» ОСОБА_4 , про встановлення адміністративного нагляду стосовно засудженого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , після його звільнення з установи відбування покарань, на підставі п. «б» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
Засуджений ОСОБА_5 та представник ДУ «Диканівська виправна колонія (№ 12)» про дату, час та місце розгляду справи повідомлялись своєчасно та належним чином, участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції не приймали, на адресу суду надали заяви про проведення судового засідання без їх участі.
Прокурор проти задоволення подання ДУ «Диканівська виправна колонія №12» щодо встановлення адміністративного нагляду не заперечував.
Враховуючи викладене вище, на підставі ч. 5 ст. 539 КПК України судове засідання проведено за відсутності представника колонії та засудженого ОСОБА_5 , оскільки їх відсутність не перешкоджає проведенню судового розгляду.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши надані до суду докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що подання про встановлення адміністративного нагляду стосовно засудженого ОСОБА_5 підлягає задоволенню, з огляду на таке.
Відповідно до п. «б» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» від 01.12.1994 № 264/94-ВР (зі змінами та доповненнями), адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб:
- засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо під час відбування покарання їх поведінка свідчила, що вони вперто не бажають стати на шлях виправлення і залишаються небезпечними для суспільства.
Приписами статті 4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» визначено, що підставами для встановлення адміністративного нагляду є: б) матеріали установ виконання покарань - щодо осіб, зазначених у пунктах "б", "д" статті 3 цього Закону.
Згідно з ч. 1 ст. 5 цього Закону, адміністративний нагляд встановлюється: щодо осіб, зазначених у пунктах "б", "г" і "ґ" статті 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцезнаходженням установи виконання покарань за поданням начальника установи виконання покарань.
Статтею 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» передбачено, що адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
Згідно ст. 158 Кримінально-виконавчого кодексу України, адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у статті 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» за постановою судді в порядку, передбаченому статтею 5 вищезазначеного Закону.
Судовим розглядом встановлено, що вироком Московського районного суду м.Харкова від 08.11.2021 р. ОСОБА_5 засуджений за ч.1 ст.121 КК України, із застосуванням ч. 4 ст. 70 КК України, до покарання у виді позбавлення волі на строк 6 років. Початок строку відбування покарання обчислювати з 26.03.2019. Зарахувати строк тримання під вартою з 26.03.2019 року, а також покарання у виді арешту на строк 6 місяців, відбуте повністю за вироком Київського районного суду м.Харкова від 18.11.2019 року виходячи з співвідношення, згідно якого одному дню позбавлення волі відповідає один день арешту.
Початок строку: 26.03.2019. Кінець строку: 26.03.2025.
Згідно характеристики, засуджений ОСОБА_5 за час відбування покарання в державній установі характеризується негативно. Допускає порушення режиму відбування покарання, за що був покараний у дисциплінарному порядку, в тому числі був переведений до ПКТ та два рази поміщений до ДІЗО. Заохочень немає. До дисциплінарної відповідності притягувався 11 разів.
Відповідно до ст.10 цього Закону до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження: а) заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; б) заборона перебування у визначених місцях району (міста); в) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста); г) реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що подання про встановлення адміністративного нагляду стосовно засудженого ОСОБА_5 є законним, обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню, оскільки останній засуджений за тяжкий злочин та під час відбування покарання характеризувався негативно.
На підставі викладеного, керуючись п. «б» ст. 3, ч. 1 ст. 5, ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» № 264/94-ВР від 01.12.1994 (зі змінами та доповненнями), вимогами ст. ст. 537, 539 КПК України, суд:
Подання начальника державної установи «Диканівська виправна колонія (№ 12)» ОСОБА_4 про встановлення адміністративного нагляду стосовно засудженого ОСОБА_5 - задовольнити.
Після звільнення з місць позбавлення волі засудженого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , встановити стосовно нього адміністративний нагляд на строк 1 (один) рік.
Протягом строку адміністративного нагляду встановити ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , наступні обмеження:
- заборонити виходити з дому (квартири) щодня в період з 23:00 до 06:00 години;
- заборонити відвідувати місця, де вживають спиртні напої;
- заборонити виїзд в особистих справах за межі області, в якій буде проживати, без дозволу відповідного органу Національної поліції;
- зобов'язати з'являтися на реєстрацію до органу Національної поліції у визначені дні.
Роз'яснити засудженому ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , правила адміністративного нагляду:
1) обов'язок з'являтись до органу Національної поліції у вказаний строк, надавати усні та письмові пояснення з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду;
2) повідомляти орган поліції, який здійснює адміністративний нагляд, про зміну місця роботи або місця проживання, а також про виїзд за межі району (міста) у службових справах;
3) при виїзді за межі району (міста) з дозволу органу поліції, який здійснює адміністративний нагляд, з особистих або службових питань та знаходження там більше доби, обов'язок зареєструватись у відповідному органі Національної поліції.
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Червонозаводський районний суд м. Харкова протягом 7 (семи) днів з дня її проголошення, а засудженим, який утримується під вартою - протягом того ж строку з дня вручення йому ухвали суду.
Суддя ОСОБА_1