справа № 208/693/25
№ провадження 3/208/994/25
Іменем України
20 січня 2025 р. м. Кам'янське
Суддя Заводського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області Карабан І.І., розглянувши матеріали, які надійшли з Кам'янського відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок управління оподаткування фізичних осіб ГУ ДПС у Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працюючого керівником ТОВ «ТІНТЕКС ГРУП», який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
- за ч.1 ст. 163-2 КУпАП,-
16 січня 2025 року до Заводського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області надійшов адміністративний протокол №78706/04-36-04-14-11/44464689 від 26 грудня 2024 року відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП.
В протоколі зазначено, що ОСОБА_1 , будучи керівником ТОВ «ТІНТЕКС ГРУП», несвоєчасно подав платіжне доручення на перерахування належної до сплати узгодженої суми податкового зобов'язання по Податкові декларації з податку на додану вартість за серпень 2024 року №9275043468 від 19.09.2024 року у сумі 19826,71 грн. терміном сплати 30.09.2024, борг сплачено 01.10.2024, про що складено акт камеральної перевірки від 12.11.2024 р. №71746/04-36-04-11-06/44464689, чим порушено вимоги п. 57.1 ст. 57 та п. 203.2 ст. 203, розділу V ПК України, та чим вчинив правопорушення передбачене ч. 1 ст. 163-2 КУпАП.
Відповідно до ч.2 ст. 38 КУпАП якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій і четвертій цієї статті.
Триваючим адміністративним правопорушенням є порушення, пов'язані з довготривалим, безперервним невиконанням обов'язків, передбачених правовою нормою. Тобто триваючі правопорушення характеризуються тим, що особа, яка вчинила які-небудь встановлені дії або бездіяльність, і далі перебуває в стані безперервного продовження цих дій (бездіяльності). Ці дії безперервно порушують закон протягом якогось часу. Іноді такий стан триває протягом значного часу, і весь час винний безперервно скоює правопорушення у вигляді невиконання покладених на нього обов'язків.
Триваючі правопорушення припиняються, якщо факт цих правопорушень виявлено компетентним органом при проведенні перевірок, зокрема, при виявлення таких порушень як відсутність обліку доходів і витрат, для яких встановлено обов'язкову форму обліку, бухгалтерського обліку об'єктів оподаткування, ведення його з порушенням національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку, інших правопорушень, пов'язаних з нарахуванням податків, які можливо встановити тільки в ході документальної перевірки на підставі первинних документів.
Стягнення за такі адміністративні правопорушення може бути накладене у термін не пізніше, ніж через три місяці з дня його виявлення (з дати складання і підписання акта перевірки).
Разом з тим до адміністративних правопорушень, що мають разовий характер, належать такі проступки: несвоєчасне подання декларацій, розрахунків, аудиторських висновків, платіжних доручень на внесення платежів до бюджетів та державних цільових фондів, подання звіту з ЄСВ тощо.
Отже, адміністративне правопорушення, що викладено в протоколі №78706/04-36-04-14-11/44464689 від 26 грудня 2024 року відносно ОСОБА_1 та яке полягає в несвоєчасному поданні платіжного доручення на перерахування належної до сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, не відноситься до триваючого правопорушення.
Відповідно до протоколу адміністративне правопорушення вчинене 30 вересня 2024 року, і саме з цієї дати почав перебіг строку, визначений ст.38 ч.2 КУпАП, який закінчився 30 грудня 2024 року.
Отже, справа надійшла до суду поза межами строку накладення адміністративного стягнення, і відповідно на моент розгляду справи спливли строки накладення адміністративного стягнення.
Відповідно до п.7 ст.247 КУпАП провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у випадку закінчення на момент розгляду справи строків, передбачених статтею 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Враховуючи вищезазначене, провадження слід закрити в зв'язку з закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.38, 247, 284 КУпАП, суддя, -
Закрити провадження по справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст. 163-2 КУпАП, в зв'язку з закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Дніпровського апеляційного суду через Заводський районний суд м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП.
Суддя І.І.Карабан