Справа № 951/92/25
Провадження №3/951/81/2025
03 березня 2025 року суддя Козівського районного суду Тернопільської області Гриновець О. Б., розглянувши матеріали справи, які надійшли з Головного управління ДПС у Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП
06.02.2025 до Козівського районного суду Тернопільської області надійшов адміністративний матеріал з Головного управління ДПС у Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
В протоколі про адміністративне правопорушення від 30.01.2025 зазначено, що 18.12.2024 ОСОБА_1 , будучи головним бухгалтером ТОВ «Козівський Райагробуд» порушив встановлений законом порядок ведення податкового обліку, а саме несвоєчасно подав до контролюючого органу податкову декларацію з податку на додану вартість за жовтень 2024 рік, чим порушив вимоги п. 203.1 ст. 203 Податкового кодексу України.
Дії особи, яка притягається до адміністративної відповідальності податковим органом кваліфіковано за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні 19.02.2025 пояснив, що з 2021 року не працює на посаді бухгалтера ТОВ «Козівський Райагробуд». Подав суду повідомлення директора товариства А. Лішнянського від 17.02.2025 за № 01/09 з якого видно, що ОСОБА_1 звільнений з посади директора й бухгалтера товариства з 24.06.2021 відповідно до протоколу № 4 загальних зборів.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, а тому, відповідно до вимог ст. 268 КУпАП вважаю за можливе здійснювати розгляд справи у його відсутності.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, у відповідності до положень ст. 252 КУпАП, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, приходжу до такого висновку.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно з ст. 245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, повне, всебічне з'ясування обставин по справі.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Положеннями ч. 1 ст. 163-1 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Отож суб'єкт адміністративного проступку спеціальний (керівники та інші посадові особи підприємств, установ, організацій, зокрема, головні бухгалтери).
В матеріалах справи відсутні докази того, що ОСОБА_1 є посадовою особою товариства, зокрема, головним бухгалтером.
Згідно з повідомлення директора ТОВ «Козівський Райагробуд» А. Лішнянського від 17.02.2025 за № 01/09 ОСОБА_1 звільнений з посади директора й бухгалтера товариства з 24.06.2021 відповідно до протоколу № 4 загальних зборів.
Будь-яких інших доказів на підтвердження винуватості ОСОБА_1 , в тому числі щодо зайняття останнім посади головного бухгалтера ТОВ «Козівський Райагробуд» матеріали справи не містять.
Згідно з ч. 2 ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 цього Кодекс.
Відповідно до ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях, а усі сумніви щодо доведеності вини особи повинні тлумачитися на її користь.
Ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом (ч. 1 ст. 7 КУпАП).
Згідно з ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати в першу чергу чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за умови відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Тож в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164-5 КУпАП, а тому справа щодо нього підлягає закриттю.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 284 КУпАП по справі про адміністративне правопорушення орган (посадова особа) виносить постанову про закриття справи у випадку відсутності складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст. 62 Конституції України, ст.ст. 163-1, 247, 251, 256, 280, 283-285 КУпАП
провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП - закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення прокурором у випадках, передбачених частиною 5 статті 7 КУпАП, особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим.
Суддя О. Б. Гриновець