ЄУН: 336/458/25
Провадження №: 3/336/923/2025
04 березня 2025 року суддя Шевченківського районного суду м. Запоріжжя Звєздова Н.С., розглянувши матеріали про адміністративне правопорушення, що надійшли з Головного управління ДПС у Запорізькій області Державної податкової служби України у відношенні:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Запоріжжя, фізичної особи-підприємця, яка здійснює свою підприємницьку діяльність в кафе, розташованому за адресою: АДРЕСА_1 , яка проживає (згідно протоколу) за адресою: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1
за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП,
16.12.2024 о 15.55 годині, в кафе, розташованому по АДРЕСА_1 , в якому здійснює свою підприємницьку діяльністю ФОП ОСОБА_1 , порушила порядок проведення розрахунків, а саме: проведення розрахункової операції без застосування програмного реєстратора розрахункових операцій на загальну суму 112,00 грн., а саме: на місці проведення розрахунків знаходились готівкові кошти у сумі 112,00 грн.. в той час сума коштів, яка зазначена в денному звіті програмного реєстратора розрахункових операцій станом на 15 годину 55 хвилини 1 б. 12.2024 року становили 0.00 грн. Такім чином встановлено проведення розрахункової операції без застосування програмного реєстратора розрахункових операцій на загальну СУМУ 112.00 грн.: при аналізі наданих до перевірки банківських виписок з даними щоденних Фіскальних звітів програмного реєстратора розрахункових операцій. встановлено проведення розрахункових операції через платіжний термінал з використанням безконтактних платіжних карток без застосування програмного реєстратора розрахункових операцій на загальну суму 1387.00 грн.: порушення п.11 ст. З Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (із змінами та доповненнями) перевіркою встановлено випадки використання режиму попереднього програмування найменувань та інших товарів, обліку їх кількості з порушенням порядку встановленого законодавством - відсутність відповідного коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД у Фіскальних касових чеках при продажу товарів підакцизної групи. Даний факт підтверджено витягом (скрін-шотом) з бази даних ДПС України (ІС «СОД РРО/Чеки РРО), а саме: касовий чек № B7ZVkHt-4CI від 08.11.2023 (об. 20 год. 57 хв.) на продаж 3 порцій пива «Robert Doms» ємністю 0,5 л. за ціною 65.00 грн. на загальну суму 195,00 грн.: касовий чек № KLPYhzY-2vc від 09.11.2023 (об. 21 год. 49 хв.) на продаж 4 порцій сидру «Somers by» за піною 65.00 грн. на загальну суму 260,00 грн.: касовий чек № 9GQ2GCoxvAM від 16.12,2024 (об. 20 год. 50 хв.) на продаж 1 порції пива «Білий Лев» ємністю 0.5 л. за ціною 65,00 грн. на загальну суму 70.00 грн.: порушення ведення в порядку, встановленому законодавством, обліку товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації на суму 750.00 грн. Під час перевірки зняті фактичні залишки товарних запасів та складено відомості ТМЦ. В ході перевірки не були надані первинні документи на товар згідно відомості ТМЦ. які підтверджують походження товару та його оприбуткування. В результаті чого порушено ведення в порядку, встановленому законодавством, обліку товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації на СУМУ 750,00 грн.: відповідно до бази даних ДПС України (СОД РРО) встановлено випадки створення в РРО розрахункових документів при продажу алкогольних напоїв на загальну суму - 940.00 грн., які повинні маркуватися марками акцизного податку Далі МАП), без реквізитів МАП. У відповідній графі почекових даних РРО відсутня інформація про серію та номер МАП. Порушено п.1, п.2, п. 11, п,12 cт. З Закону України від 06.07.95 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (зі змінами та доповненнями), за що передбачена адміністративна відповідальність за ч.1 ст.155-1 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилася з невідомих причин, своїми правами у відповідності до ст. 268 КУпАП не скористалася, заперечень чи пояснень щодо протоколу про адміністративне правопорушення складеного відносно неї не надала.
Враховуючи строки притягнення до адміністративної відповідальності, поведінку особи щодо якої складено протокол про адміністративне правопорушення, суддя вважає за можливим розглянути справу за її відсутності на підставі наявних в матеріалах справи доказів.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до ст.245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення, зокрема, є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Постанова судді згідно ст.283 КУпАП має ґрунтуватися на обставинах, установлених при розгляді справи, тобто на достатніх і незаперечних доказах.
Відповідно до ст.251 КУпАП - доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність (частина перша статті 9 КУпАП).
Згідно зі ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Вина ОСОБА_1 підтверджена матеріалами справи, а саме:
- протоколом про адміністративне правопорушення, яким зафіксовані обставини правопорушення, підписаний без зауважень;
- Актом фактичної перевірки від 16.12.2024 за №19091/08/01/07/08/ НОМЕР_1 із додатками;
Оцінюючи наявні письмові докази адміністративної справи, події та характер адміністративного правопорушення, дослідивши всебічно і повно всі обставини справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суд дійшов висновку що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП, а саме порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі.
Призначаючи ОСОБА_1 вид та міру адміністративного стягнення, суд відповідно до вимог ст. 33 КУпАП враховує відсутність як обставин, які пом'якшують відповідальність, так і обставин, що її обтяжують, характер вчиненого правопорушення, а також ступінь вини та відомості про особу правопорушника, і вважає за доцільне накладення на правопорушника мінімального стягнення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП, у вигляді штрафу в межах санкції, передбаченої законом у розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 гривень, що буде сприяти меті виховання та недопущення в подальшому скоєння правопорушень правопорушником та іншими особами.
Згідно зі ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення уразі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі викладеного, керуючись ст. 33, 40-1, 155-1, 283, 284, 287-290 КУпАП, ст. 4 Закону України «Про судовий збір»,
Визнати ОСОБА_1 винуватою у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 (вісімдесят п'ять) гривень (Отримувач - ГУК у Зап.обл./Зап.обл. 21081100, Код отримувача (ЄДРПОУ) - 37941997, Код банку отримувача (МФО) - 899998, Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), Номер рахунку - UA558999980313060106000008479, Код класифікації доходів бюджету -21081100, призначення платежу - адміністративний штраф).
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у сумі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок в дохід держави (Стягувач: Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106; Призначення платежу: Судовий збір на користь держави).
Відповідно до вимог ст. ст. 307, 308 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України, за винятком штрафу, що стягується на місці вчинення правопорушення, якщо інше не встановлено законодавством України.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу, протягом десяти днів з дня винесення постанови до Запорізького апеляційного суду через Шевченківський районний суд м. Запоріжжя шляхом подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Суддя: Н.С. Звєздова
Строк пред'явлення виконавчого документа «____»_____________ 20___р.
Постанова набрала законної сили «____»_____________ 20___р.
Дата видачі постанови «____»_____________ 20___р.