Справа № 134/179/25
3/134/62/2025
Іменем України
05 березня 2025 року Суддя Лабай О.В.
Крижопільського районного суду Вінницької області
розглянувши матеріали, які надійшли від Відділення поліції № 1 Тульчинського РВП ГУНП в Вінницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , громадянки України, не працюючого, РНОКПП - не відомий.
Раніше не притягувалася до адміністративної відповідальності.
За ч. 1 ст. 184 КУпАП.
До Крижопільського районного суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 184 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 032594 29.01.2025 року о 11:30 год. ОСОБА_1 ухилився від виконання передбачених ст. 150 Сімейного кодексу України обов'язків щодо виховання малолітнього підопічного ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , внаслідок чого не дотримано санітарно гігієнічних норм, не готував їсти, пропускав школу, відсутнє місце для відпочинку та сну за адресою АДРЕСА_1 .
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про розгляд справи повідомлений належним чином, не надав письмових заперечень проти протоколу та клопотання про перенесення розгляду справи, в зв'язку з чим, суд вважає за можливе справу розглядати без його участі, що не суперечить вимогам ст. 268 КУпАП.
Факт скоєння ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.184 КУпАП, підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД № 032594 від 29.01.2025, який складений згідно чинного законодавства і сумнівів щодо його законності немає, ради рішенням виконавчого комітету Крижопільської селищної ради Тульчинського району Вінницької області № 566 від 15.12.2023 року Про встановлення опіки над дитиною сиротою ОСОБА_2 , висновком комісії з питань захисту прав дитини Крижопільської селищної ради «Про доцільність призначення ОСОБА_1 опікуном над його малолітнім племінником ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 » № 191 від 29.11.2023 року, актом обстеження умов проживання, актом проведення оцінки рівня безпеки дитини.
Таким чином, враховуючи, що по справі зібрано достатньо доказів, які не викликають сумнівів у своїй достовірності і допустимості, та які підтверджують вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП, є всі підстави для притягнення його до адміністративної відповідальності.
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушниці, ступінь її вини, майновий стан, обставини що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
За наведених обставин, враховуючи доведеність вини ОСОБА_1 суд прийшов до висновку про необхідність застосування до неї стягнення у виді попередження.
Дана міра адміністративного стягнення буде необхідною і достатньою для попередження особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, в скоєнні нових адміністративних правопорушень.
Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст. ст. 40-1, 283, 284 КУпАП, на підставі ч. 1 ст. 184 КУпАП,-
Притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності у виді попередження за ч. 1 ст. 184 КУпАП.
Стягнути з ОСОБА_1 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок судового збору.
На постанову може бути подано апеляційну скаргу до Вінницького апеляційного суду в 10-ти денний строк з дня винесення постанови.
Суддя: