465/876/25
3/465/805/25
Іменем України
04.03.2025 м. Львів
Суддя Франківського районного суду м. Львова Чорний І.Я., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , громадянки України, ПП-ФО, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1
за ч. 1 ст. 163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 платник податків - фізична особа, вчинила адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, встановлено неповідомлення податкового органу про виплачені доходи фізичним особам за 2022-2023 роки, чим порушено п. Б п. 176.2 ст. 176 ПК України від 02.12.2010 №2755 із внесеними змінами.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинила правопорушення, за яке передбачена адміністративна відповідальність за ч.1 ст.163-4 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилась, про причини неявки суд не повідомила, хоч була належним чином повідомлена про час та місце розгляду справи, в протоколі про адміністративне правопорушення наявна інформація що ОСОБА_1 з висновком акту згідна.
Виходячи з практики Європейського суду з прав людини, сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов'язана з розумним інтервалом часу цікавитися провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
У своєму рішенні Європейський суд з прав людини зазначив, що заявник зобов'язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосередньо його, утримуватися від використання прийомів, які пов'язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання (Справа «Юніон Аліментаріа проти Іспанії»).
З огляду на наведене, вважаю за можливе проводити розгляд справи у відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Відповідно до диспозиції частини 1 статті 163-4 КУпАП адміністративним правопорушенням є неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян.
Дослідивши представлені на розгляд адміністративні матеріали, зокрема протокол про адміністративне правопорушення серії ГУ ЛВ №010105 від 28.01.2025; актом про результати документально позапланової виїзної перевірки платника податків - фізичної особи ОСОБА_1 від 20.01.2025 №185/13-01-24-09/3096005209, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст. 163-4 КУпАП.
Проаналізувавши вищевказані документи, суд доходить переконання, що вони є доказами в розумінні статті 251 КУпАП, які підтверджують існування обставин, що викладені у протоколі про адміністративне правопорушення, отримані у порядку, передбаченому законом, уповноваженою посадовою особою, відтак відповідають критеріям належності і допустимості. У своїй сукупності ці докази є достатніми для прийняття рішення. Доказів, які б спростовували наведені в протоколі обставини або породжували обґрунтовані сумніви у достовірності цих обставин, суду не надано.
Враховуючи особу ОСОБА_1 , характер вчиненого правопорушення, наявність обставини, що пом'якшують відповідальність, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, суд вважає, що ОСОБА_1 можна звільнити від адміністративної відповідальності у зв'язку із малозначністю вчиненого правопорушення і обмежитись усним зауваженням.
Водночас згідно із статті 22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений розглядати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Вчинене ОСОБА_1 діяння, хоч і містить в собі об'єктивні і суб'єктивні ознаки, що характеризують правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, але внаслідок всіх конкретних обставин, воно не відповідало тим суспільно негативним наслідкам, які є типовими для цього виду правопорушення, зокрема, її дії суб'єктивно не були направлені на заподіяння шкоди суспільним інтересам, юридичним та фізичним особам.
Згідно з частини 2 статті 284 КУпАП при оголошенні усного зауваження виноситься постанова про закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення.
Керуючись статтями 283, 284 КУпАП, суд,
Звільнити ОСОБА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 від адміністративної відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-4 КУпАП за малозначністю, обмежившись усним зауваженням.
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 - закрити.
На постанову про адміністративне правопорушення може бути подано скаргу протягом десяти днів з дня її винесення до Львівського апеляційного суду.
Суддя І.Я. Чорний