Постанова від 05.03.2025 по справі 482/2676/24

05.03.2025

Справа № 482/2676/24

Номер провадження 3/482/201/2025

ПОСТАНОВА

Іменем України

05 березня 2025 року місто Нова Одеса

Суддя Новоодеського районного суду Миколаївської області Баранкевич В.О. за участю секретар судового засідання Тищенко В.В., за участю прокурора Миколаївської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону - Маковецького ЄВ., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Нова Одеса, Миколаївської області матеріали, що надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Миколаївській області Департаменту статегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , працюючої на посаді голови позаштатної госпітальної постійно діючої ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП: НОМЕР_1 ,

за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , працююча на посаді голови позаштатної госпітальної постійно діючої ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_2 , та відповідно до п.п. «г» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст. 172-6 КУпАП, будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подала декларацію типу «щорічна», за 2023 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП. Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 03.12.2024 року №429 ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснивши, що повністю розуміє зміст роз'яснених її прав, передбачених ст. 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП, винною себе у вчиненому адміністративному правопорушенні визнає, підтримує свої пояснення, надані нею в протоколі про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 03.12.2024 року №429, зокрема пояснила, що знала про необхідність подання декларації, відповідно нею 21.02.2024 року було подана декларація типу «кандидат на посаду», але не була обізнана щодо необхідності також подання декларації типу «щорічна» за 2023 рік в строк до 31.03.2024 року, та подала вказану декларацію лише 12.11.2024 року. Свою вину визнає, щиро кається.

Прокурор в судовому засіданні вважає, що ОСОБА_1 слід визнати винною у вчиненні даного корупційного правопорушення та просить притягнути її до адміністративної відповідальності і накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки матеріалами справи підтверджується факт неподання нею декларації до 31.03.2024 року, і яка подана ОСОБА_1 12 листопада 2024 року, і в матеріалах справи та у судовому засіданні перешкод або ж наявність поважних причин не встановлено.

Заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, прокурора, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Відповідно до ст. 1 КУпАП, завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.

Згідно із ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність. Адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.

У відповідності до приписів ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Із викладеного вбачається, що під час розгляду справи, законодавець покладає на суд обов'язок, обумовлений з'ясуванням істотних обставин справи, перелік яких регламентовано законом, які слугують правовими підставами (підґрунтям) для прийняття рішення про визнання особи винуватою у скоєнні інкримінованого правопорушення та застосування до неї заходу державного примусу у вигляді накладення стягнення.

Судом встановлено, що відповідно до наказу КНП «Новоодеська багатопрофільна лікарня» НМР від 14.02.2023 року № 17, створено позаштатну госпітальну постійно діючу військово- лікарської комісію.

Окім того, відповідно до наказу КНП «Новоодеська багатопрофільна лікарня» НМР від 05.09.2023 року № 77, створено позаштатну госпітальну постійно діючу військово- лікарської комісію, відповідно наказ т.в.о. головного лікаря від 14.02.2023 року №17 втратив чинність.

Відповідно до наказу КНП «Новоодеська багатопрофільна лікарня» НМР від 03.01.2024 року № 02, створено позаштатну госпітальну постійно діючу військово- лікарської комісію, відповідно наказ т.в.о. головного лікаря від 05.09.2023 року №77 втратив чинність.

Відповідно до наказу КНП «Новоодеська багатопрофільна лікарня» НМР від 01.07.2024 року № 49, створено позаштатну госпітальну постійно діючу військово- лікарської комісію, відповідно наказ т.в.о. головного лікаря від 03.01.2024 року 02 втратив чинність.

ОСОБА_1 згідно із наказом КНП «Новоодеська багатопрофільна лікарня» НМР від 01.07.2024 року № 49 призначено головою позаштаної постійно діючої ВЛК.

З відомостей Єдиного Державного Реєстру Декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування з офіційного сайту НАЗК України, вбачається, що ОСОБА_1 подала до Єдиного державного реєстру наступні електронні декларації:

- 21.02.2024 р. о 13 год. 13 хв. декларація типу «кандидат на посаду»;

- 12.11.2024 о 15 год. 13 хв. декларація типу «щорічна».

Згідно з ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Особи, зазначені у підпункті "г" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, подають у встановленому цим Законом порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік у разі включення їх до Реєстру осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів) - протягом десяти календарних днів з дня включення до Реєстру.

Особи, зазначені у підпункті "ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, подають у встановленому цим Законом порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік протягом 10 календарних днів з дня включення до складу відповідної комісії.

Таким чином, національним агенством з питань запобігання корупції чітко визначено, що особам які включені до складу позаштатних постійно діючих ВЛК у період з 01.01.2024 по 31.03.2024 необхідно подати декларацію «кандидат на посаду» за 2023 рік протягом 10 календарних днів з дня включення до складу відповідної комісії, а також щорічнну декларацію з позначкою «я продовжую виконувати функції держави або місцевого самоврядування» за 2023 рік до 31.03.2024 року включно.

Тож, ОСОБА_1 будучи включеною до складу позаштатної госпітальної постійно діючої ВЛК з 03.01.2024 була зобов'язана подати декларацію типу «щорічна» за 2023 рік у термін до 31.03.2024.

Водночас, всупереч вимогам наведених вище норм Закону України «Про запобігання корупції», декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування , типу «щорічна» за 2023 рік ОСОБА_1 своєчасно не подала.

Опрацюванням відомостей Єдиного державного реєстру декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 , подала таку декларацію лише 12.11.2024.

Таким чином, ОСОБА_1 несвоєчасно, без поважних причин, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування типу «щорічна» за 2023 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

На підтвердження вини особи, котра притягується до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КупАП, окрім протоколу долучено наступні письмові докази, досліджені та проаналізовані в судовому засіданні, а саме:

- рапортом щодо виявленого правопорушення.;

- скірн-шот «акредитований центр сертифікації ключів -ПриватБанк» ОСОБА_1 ;

- скрін- шот подачі декларацій суб'єкта декларування ОСОБА_1 ;

- листом ДВБ НП України про надання інформації та копій документів;

-листом КНП «Новоодька багатопрофільна лікарня» НМР від 17.10.2024;

- наказ КНП «Новоодька багатопрофільна лікарня» НМР від 28.06.2023 №45;

- наказ КНП «Новоодька багатопрофільна лікарня» НМР від 14.02.2023 №17;

- наказ КНП «Новоодька багатопрофільна лікарня» НМР від 05.09.2023 №77;

- наказ КНП «Новоодька багатопрофільна лікарня» НМР від 03.0.12024 №02;

- наказ КНП «Новоодька багатопрофільна лікарня» НМР від 01.07.2024 №49

- лист КНП «Новоодька багатопрофільна лікарня» НМР від 20.11.2024 №1958-01-10;

- листом НАЗК від 01.04.2024 №47-07/21165-24;

- повідомленням НАЗК щодо несвоєчасного подання декларації;

- листом НАЗК від 26.04.2021 №47-09/27771/21;

- іншими матеріалами справи.

Оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному та повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до переконання, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, тобто, несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Пояснення ОСОБА_1 щодо несвоєчасного подання декларації у зв'язку з необізнанністю, не можуть бути поважними причинами щодо неподання вчасно декларації. Інши поважних причин для неподання декларації судом не встановлено і ОСОБА_1 не подано.

При накладенні адміністративного стягнення, беручи до уваги обставини справи, особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, враховуючи відсутність обставин, що обтяжують відповідальність та відсутність обставин, що пом'якшують відповідальність за вчинене правопорушення, вважаю, що ОСОБА_1 слід притягнути до адміністративної відповідальності, наклавши на неї адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави.

Згідно ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення підлягає стягненню з особи, на яку накладено стягнення. Тому, у відповідності до п. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Керуючись ст.ст. 9, 33, ч. 1 ст. 172-6, ст.ст. 251, 252, 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП згідно протоколу про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 03.12.2024 року №429 та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в користь держави в розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , на користь держави судовий збір в розмірі 605,60 (шістсот п'ять гривень шістдесят копійок) грн.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Апеляційна скарга подається до Миколаївського апеляційного суду через Новоодеський районний суд Миколаївської області.

Суддя В.О.Баранкевич