СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
пр. № 1-в/759/108/25
ун. № 759/2617/14-к
04 березня 2025 року місто Київ
Святошинський районний суд міста Києва в складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні подання начальника Святошинського УП ГУНП у місті Києві ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду стосовно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки міста Києва, громадянки України, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судима:
- 22.12.2014 Святошинським районним судом міста Києва за ч. 1 ст. 115 КК України до покарання у виді позбавлення волі на строк 9 років, 15.01.2016 ухвалою Святошинського районного суду міста Києва на підставі ч. 5 ст. 72 КК України ЗУ «Про зарахування строку попереднього ув'язнення у строк покарання» №838-У ІІІ від 26.11.2015, зараховано з 28.11.2013 по 08.04.2015 включно; звільнена 16.07.2021 по відбуттю строку покарання,
Начальник Святошинського УП ГУНП у місті Києві звернувся до суду з поданням для вирішення питання про встановлення адміністративного нагляду терміном на 1 (один) рік, а саме: заборонити покидати межі міста Києва без дозволу начальника Святошинського УП ГУНП у місті Києві, заборонити відвідувати кафе, бари, ресторани та інші місця, де проводиться торгівля спиртними напоями на розлив, заборонити залишати квартиру за адресою: АДРЕСА_2 , в період з 22 год. 00 хв. по 06 год. 00 хв. наступної доби, зобов'язати з'являтися на реєстраційну відмітку до Святошинського УП ГУНП у місті Києві за адресою: м. Київ, пр. Перемоги, 109, першого та другого вівторка кожного місяця, в період часу з 10 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв.
У судовому засідання представник Святошинського УП ГУНП у місті Києві підтримав подання та просив задовольнити.
У судовому засідання ОСОБА_4 не заперечувала щодо задоволення вказаного подання.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.
Згідно ст. 2 вказаного Закону адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до п. "в" ст. 3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Статтею 4 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" визначено, що за матеріалами органів Національної поліції адміністративний нагляд може бути встановлено щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону.
Відповідно до роз'яснень, наданих в Постанові Пленуму Верховного Суду України № 3 від 28.03.86 року "Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду" перевіряючи обґрунтованість подання про встановлення адміністративного нагляду, судам необхідно перевіряти дані про вчинені ними правопорушення, а також законність та обґрунтованість застосування до них заходів стягнення. При цьому слід мати на увазі, що адміністративний нагляд може бути встановлений за умови, що після звільнення з місць позбавлення волі особа систематично порушує громадський порядок, права інших громадян чи вчиняє інші правопорушення і за кожне правопорушення притягувалась до відповідальності у встановленому Законом порядку.
Вироком Святошинського районного суду міста Києва від 22.12.2014 ОСОБА_4 засуджена за ч. 1 ст. 115 КК України до покарання у виді позбавлення волі на строк 9 років.
Відповідно до копії довідки про звільнення серії ХАР №00446 ОСОБА_4 16.07.2021 звільнена з ДУ «Качанівська ВК (№54)» по відбуттю строку покарання.
Як вбачається з матеріалів, доданих до подання, ОСОБА_4 після звільнення з місць позбавлення волі притягувалась до адміністративної відповідальності, а саме: 24.04.2024 за ч. 1 ст. 178 КУпАП, 19.07.2024 за ч. 2 ст. 178 КУпАП, 27.07.2024 за ст. 183 КУпАП, 27.07.2024 за ч. 2 ст. 175-1 КУпАП, а також їй неодноразово виносилися письмові попередження про припинення ведення антигромадського способу життя як особі, відносно якої може бути встановлений адміністративний нагляд.
Відтак, враховуючи вищенаведене, подання начальника Святошинського УП ГУНП у м. Києві підлягає задоволенню.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 5, 6, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд,-
Подання начальника Святошинського УП ГУНП у місті Києві ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду стосовно ОСОБА_4 - задовольнити.
Встановити стосовно ОСОБА_4 адміністративний нагляд терміном на 1 (один) рік з наступними обмеженнями: заборонити покидати межі міста Києва без дозволу начальника Святошинського УП ГУНП у місті Києві, заборонити відвідувати кафе, бари, ресторани та інші місця, де проводиться торгівля спиртними напоями на розлив, заборонити залишати квартиру за адресою: АДРЕСА_1 , в період з 22 год. 00 хв. по 06 год. 00 хв. наступної доби, зобов'язати з'являтися на реєстраційну відмітку до Святошинського УП ГУНП у місті Києві за адресою: м. Київ, пр. Перемоги, 109, першого та другого вівторка кожного місяця, в період часу з 10 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв.
Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі ухвали судді про встановлення адміністративного нагляду.
Копію ухвали направити начальнику органу Національної поліції України за місцем проживання особи, щодо якої встановлено нагляд.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Святошинський районний суд міста Києва протягом семи днів з дня її оголошення. Ухвала суду першої інстанції, якщо інше не передбачено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу, не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після прийняття рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя: ОСОБА_1