Ухвала від 04.03.2025 по справі 705/944/25

Справа №705/944/25

1-в/705/117/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 березня 2025 року Уманський міськрайонний суд Черкаської області в складі: головуючого судді ОСОБА_1

при секретарі ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Умані подання в.о. начальника державної установи «Старобабанівська виправна колонія №92» про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Києва, громадянина України, з середньою освітою, неодруженого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживаючого до засудження за адресою: АДРЕСА_2 , раніше неодноразово судимого, який відбуває покарання за вироком Дніпровського районного суду м. Києва від 07.03.2024, яким засуджений за ч. 2 ст. 309 КК України до 1 року позбавлення волі,

УСТАНОВИВ:

Т.в.о. начальника державної установи «Старобабанівська виправна колонія № 92» направив до суду подання про встановлення адміністративного нагляду відносно засудженого ОСОБА_3 , у якому зазначив про те, що останній за час відбування покарання в місцях позбавлення волі зарекомендував себе з посередньої сторони.

Стягнень та заохочено не має, у відношенні до працівників адміністрації не завжди ввічливий, провину у скоєному злочині визнає.

Не став на шлях виправлення.

У зв'язку з тим, що звільняється з установи відбування покарань та враховуючи, що він підпадає під ознаки особи, визначеної п. «г» ст. 3 ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», просить вирішити питання про встановлення по відношенню до ОСОБА_3 адміністративного нагляду терміном на 1 рік і просить встановити обмеження у виді: заборони виходу з будинку (квартири) з 22 год. 00 хв. до 06 год. 00 хв.; заборони виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста); реєстрації в поліції 4 рази на місяць та заборони відвідування закладів де дозволено продаж спиртних напоїв на розлив.

Представник державної установи «СВК (№ 92)» в судове засідання не з'явився, на адресу суду надійшла письмова заява, у якій просять суд розгляд справи проводити у відсутність представника установи, подання підтримують та просять суд його задовольнити.

Засуджений ОСОБА_3 в судове засіданні не з'явився, на адресу суду подав письмову заяву, у якій просить розгляд подання проводити у його відсутність, не заперечує проти встановлення відносно нього адміністративного нагляду.

Суд, врахувавши позицію представника установи та засудженого, вивчивши письмові матеріали подання, вважає, що воно підлягає задоволенню з наступних підстав.

При розгляді подання суд враховує правову позицію Верховного Суду, висловлену у постанові від 04.12.2018 (справа № 570/1972/17, провадження № 51-1781км18), згідно якої заходи адміністративного нагляду за своєю правовою природою відносяться до питань, які пов'язані із засудженням особи та виникають під час або після виконання вироку й у зв'язку з цим, дійшов висновку здійснювати розгляд справи у порядку, визначеному у частинах 3, 5, 6 статті 539 КПК України та відповідно до положень ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненим з місць позбавлення волі».

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 539 КПК України питання, які виникають під час та після виконання вироку вирішуються судом за клопотанням (поданням) прокурора, засудженого, його захисника, законного представника, органу або установи виконання покарань, а також інших осіб, установ або органів у випадках, встановлених законом.

Відповідно до положень ст. 158 КВК України адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у статті 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненим з місць позбавлення волі», за постановою судді в порядку, передбаченому статтею 5 вищезазначеного Закону.

Відповідно до вимог ст. 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.

Згідно ст. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, які звільняються з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.

Відповідно до п. «г» ст. 3 ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо засуджених до позбавлення волі за один із злочинів, пов'язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.

Підставою для встановлення адміністративного нагляду у відповідності до п. б ч. 1 ст.4 ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» є вирок суду, що набрав законної сили, - щодо осіб, зазначених у пунктах «г» і «ґ» статті 3 цього Закону.

Також, статтею 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» визначено, що адміністративний нагляд встановлюється, зокрема, щодо осіб, зазначених у пунктах «б», «г» і «Ґ» статті 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцезнаходженням установи виконання покарань за поданням начальника установи виконання покарань.

Згідно з ч.1 ст.6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному ст. 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.

Відповідно до ст.10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження: а) заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; б) заборона перебування у визначених місцях району (міста); в) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста); г) реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць.

Судом встановлено, що ОСОБА_3 відбуває покарання в ДУ «Старобабанівська виправна колонія № 92» згідно вироку Дніпровського районного суду м. Києва від 07.03.2024, яким засуджений за ч. 2 ст. 309 КК України до покарання у виді позбавлення волі на 1 рік.

Згідно характеристики на засудженого та клопотання про встановлення адміністративного нагляду, кінець строку відбування покарання - 07.03.2025.

Під час перебування в СІЗО м. Київ характеризувався негативно, до праві не залучався, два рази порушив режим утримання, за що мав два стягнення, заохочень не мав.

З 15.10.2024 відбуває покарання в державній установі «Старобабанівська виправна колонія (№ 92)». За період відбування покарання характеризується посередньо. Режим відбування покарання не порушує, стягнень не має.

На виробництві установи не працевлаштований. Заохочень не має. на заходи вихованого та профілактичного характеру реагує посередньо, робить належні висновки не завжди. За характером скритний. В середовищі засуджених не конфліктний. Підтримує рівні стосунки із засудженими як позитивної, так і негативної спрямованості.

ОСОБА_3 засуджений до позбавлення волі за злочини, пов'язані з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, а саме за ч. 2 ст. 309 КК України і звільняється із установи виконання покарань по відбуттю строку покарання.

За вказаних обставин, суд повно, всесторонньо та об'єктивно дослідивши подання та додані до нього матеріали, вважає, що з метою запобігання вчиненню злочинів засудженим після звільнення з місць позбавлення волі і здійснення виховного впливу на нього, за засудженим ОСОБА_3 необхідно встановити адміністративний нагляд строком на 1 рік із застосуванням до нього певних обмежень.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 3-6, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд -

УХВАЛИВ:

Подання т.в.о. начальника державної установи «Старобабанівська виправна колонія №92» про встановлення адміністративного нагляду - задовольнити.

Встановити адміністративний нагляд відносно засудженого ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , терміном на 1 рік із застосуванням наступних обмежень:

- заборона виходу з будинку (квартири) за місцем фактичного проживання в період з 22 год. 00 хв. до 06 год. 00 хв.;

- заборона виїзду в особистих справах за межі району (міста) за місцем фактичного проживання;

- реєстрація в органах Національної поліції чотири рази на місяць;

- заборона відвідування закладів де здійснюється продаж спиртних напоїв на розлив.

Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі ухвали суду про встановлення адміністративного нагляду.

Копію ухвали направити для виконання до державної установи «Старобабанівська виправна колонія № 92».

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Черкаського апеляційного суду через суд першої інстанції протягом семи днів з дня її оголошення.

Суддя ОСОБА_1