Ухвала від 04.03.2025 по справі 646/1636/25

Справа № 646/1636/25

№ провадження 1-кс/646/548/2025

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 березня 2025 року м. Харків

Слідчий суддя Червонозаводського районного суду м. Харкова ОСОБА_1 , за участю секретаря - ОСОБА_2 , розглянувши клопотання дізнавача СД ВП № 1 ХРУП № 1 ГУНП в Харківській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів в межах кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12025226170000045 від 22.02.2025 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 395 КК України,

ВСТАНОВИВ:

До Червонозаводського районного суду м. Харкова надійшло клопотання дізнавача СД ВП № 1 ХРУП № 1 ГУНП в Харківській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів в межах кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12025226170000045 від 22.02.2025 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 395 КК України,

В обґрунтування клопотання слідчим зазначено, що до В провадженні сектору дізнання ВП № 1 ХРУП № 1 ГУ НП в Харківській області перебувають матеріали досудового розслідування, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12025226170000045 від 22.02.2025 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 395 КК України, за фактом того, що 21.02.2025 до ВП №1 ХРУП №1 ГУНП в Харківській області надійшов рапорт від ДОП ВП №1 ХРУП №1 ГУНП в Харківській області про те, що громадянин ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , до якого відповідно до ухвали Червонозаводського районного суду м. Харкова від 07.05.2024, встановлено адміністративний нагляд терміном на дванадцять місяців та встановлено наступні обмеження: прибувати до ВП №1 Харківського РУП №1 ГУНП в Харківській області на реєстрацію 2 (два) рази на місяць; заборонити покидати місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 , у період часу з 22:00 год. до 06:00 год. без дозволу керівництва ІНФОРМАЦІЯ_2 ; заборонити виїжджати за межі м. Харкова на постійне або тимчасове проживання без письмового дозволу керівництва ІНФОРМАЦІЯ_2 . У раі необхідності виїзду за межі м. Харкова, письмово повідомляти ціль, час, місце (із зазначенням адреси), отримати дозвіл, маршрутний листок, та зробити необхідні реєстраційні відмітки. Однак з 17.02.2025 ОСОБА_4 відсутній за місцем проживання без поважних причин та не повідомив керівництво ІНФОРМАЦІЯ_2 про місце свого перебування. (ІТС ІПНП №3441).

В ході проведення досудового розслідування встановлено, що до вищевказаного кримінального правопорушення може бути причетний ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , однак у органа досудового розслідування відсутні документи, які посвідчують особу останнього.

На підставі вищевикладеного, з метою встановлення всіх обставин у кримінальному провадженні, які мають суттєве значення, а саме достовірного встановлення анкетних даних особи ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у органу досудового розслідування виникла необхідність отримати тимчасовий доступ до персональних даних особи, а саме до форми - 1 (анкети-заяви), яка може перебувати у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 , що розташоване за адресою: АДРЕСА_2 .

У судове засідання слідчий не прибув, звернувся до суду з заявою про розгляд клопотання без його участі.

У відповідності до ч. 4 ст. 107 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Слідчий суддя, дослідивши клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів та додані до нього матеріали, приходить до наступного.

Слідчим суддею встановлено, що до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені відомості про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст. 395 КК України, що підтверджується витягом з кримінального провадження №12025226170000045 від 22.02.2025.

Згідно ч. 1,2 ст. 163 КПК України після отримання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд здійснює судовий виклик особи, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, за винятком випадку, встановленого частиною другою цієї статті. Якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.

Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей та документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі та документи, можливість ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Статтею 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Клопотання слідчого, яке надійшло до суду, відповідає вимогам КПК України.

Згідно з ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1)перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3)не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Слідчий суддя вважає, що слідчим доведено, що необхідна інформація перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 , що розташоване за адресою: АДРЕСА_2 , та сама по собі має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному проваджені.

За таких обставин, слідчий суддя вважає, що клопотання слідчого обґрунтовано та підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 131-132, 159-166, 309 КПК України, слідчий суддя,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання дізнавача СД ВП № 1 ХРУП № 1 ГУНП в Харківській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів в межах кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12025226170000045 від 22.02.2025 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 395 КК України, - задовольнити.

Надати дозвіл на тимчасовий доступ до копії форми-1 (анкети-заяви) на особу - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 з можливістю вилучення такої копії, надання тимчасового доступу покласти на ІНФОРМАЦІЯ_4 , що розташоване за адресою: АДРЕСА_2 .

Проведення слідчої дії доручити:

- дізнавачу СД ВП № 1 ХРУП № 1 ГУ НП в Харківській області лейтенанту поліції ОСОБА_3 .

Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 164 КПК України строк дії ухвали два місяці, тобто до 04.05.2025 (включно).

Ухвала остаточна та оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя - ОСОБА_1

Попередній документ
125597407
Наступний документ
125597409
Інформація про рішення:
№ рішення: 125597408
№ справи: 646/1636/25
Дата рішення: 04.03.2025
Дата публікації: 06.03.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Основ’янський районний суд міста Харкова
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; тимчасовий доступ до речей і документів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (13.03.2025)
Результат розгляду: клопотання (заяву) задоволено, у тому числі частково
Дата надходження: 13.03.2025
Предмет позову: -
Розклад засідань:
04.03.2025 09:50 Червонозаводський районний суд м.Харкова
10.03.2025 09:50 Червонозаводський районний суд м.Харкова
Учасники справи:
головуючий суддя:
СІРЕНКО ЮЛІЯ ЮРІЇВНА
суддя-доповідач:
СІРЕНКО ЮЛІЯ ЮРІЇВНА