Справа № 369/6129/14-к
Провадження №1-в/369/83/25
24.02.2025 року м. Київ
Києво-Святошинський районний суд Київської області в складі:
головуючого судді ОСОБА_1
при секретарці ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання адвоката ОСОБА_3 про повернення застави, -
На адресу Києво-Святошинського районного суду Київської області звернувся адвокат ОСОБА_3 із клопотанням про повернення застави, яку ОСОБА_4 вніс за ОСОБА_5 .
Вивчивши зазначене клопотання, суд прийшов до наступного.
На підставі ч. 4 ст. 107 КПК України розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Відповідно до абз. 2 ч. 4 ст. 539 КПК України, неприбуття в судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про місце та час розгляду клопотання (подання), не перешкоджає проведенню судового розгляду, крім випадків, коли їх участь визнана судом обов'язковою або особа повідомила про поважні причини неприбуття.
Відповідно до ч.11 ст. 182 КПК України застава, що не була звернена в дохід держави, повертається підозрюваному, обвинуваченому, заставодавцю після припинення дії цього запобіжного заходу. При цьому застава, внесена підозрюваним, обвинуваченим, може бути повністю або частково звернена судом на виконання вироку в частині майнових стягнень. Застава, внесена заставодавцем, може бути звернена судом на виконання вироку в частині майнових стягнень тільки за його згодою.
Ухвалою Києво-Святошинського районного суду Київської області, від 20.04.2015 р. під час проведення підготовчого судового засідання ОСОБА_5 продовжено дію запобіжного заходу у виді тримання під вартою строком на 30 діб, до 20.05.2015р. та визначено альтернативну міру запобіжного заходу у виді застави у розмірі 80 мінімальних заробітних плат, що становить 97440 (дев'яносто сім тисяч чотириста сорок) гривень.
21.04.2015р. визначений розмір застави за обвинуваченого ОСОБА_5 в сумі 97 440грн. на депозитний рахунок Києво-Святошинського районного суду Київської області внесено ОСОБА_4 . Підтвердженням є копія прибутково-видаткового касового ордеру № 191677195 від 21 квітня 2015року.
22.02.2022 року ухвалою Києво-Святошинського районного суду Київської області кримінальне провадження відносно обвинуваченого ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 287 КК України закрито у зв'язку із смертю обвинуваченого.
За таких обставин, суд вважає за доцільне задовольнити клопотання адвоката ОСОБА_3 про повернення застави, яку ОСОБА_4 вніс за ОСОБА_5 .
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.537,539 КПК України, суд -
Клопотання адвоката ОСОБА_3 про повернення застави - задовольнити.
Внесену за обвинуваченого ОСОБА_5 заставу в розмірі 97440 (дев'яносто сім тисяч чотириста сорок) гривень відповідно до прибутково-видаткового касового ордеру № 191677195 від 21 квітня 2015року, повернути заставодавцю ОСОБА_4 , РНОКПІ НОМЕР_1 .
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Києво-Святошинський районний суд Київської області протягом 7 (семи) днів з моменту її проголошення.
Суддя ОСОБА_1