Справа № 225/1334/24
Провадження № 1-кп/206/179/25
04 березня 2025 року Самарський районний суд м. Дніпропетровська в складі:
головуючого суді ОСОБА_1 ,
при секретареві ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні питання щодо можливості призначення до судового розгляду обвинувального акту по кримінальному провадженню № 12022053220000073 від 16 лютого 2025 року відносно вчинення ОСОБА_3 кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 389 КК України,
за участю:
прокурора - ОСОБА_4
В провадженні судді Самарського районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_5 перебувало кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12022053220000073 від 16 лютого 2022 року відносно ОСОБА_3 , яка обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 389 КК України.
Протоколом повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 21 лютого 2025 року головуючим суддею визначено ОСОБА_1 , підставою проведення повторного автоматизованого розподілу судової справи є звільнення з посади судді ОСОБА_5 , міститься посилання на рішення ВРП №301/0/15-25 «Про звільнення судді ОСОБА_5 з посади судді Самарського районного суду м. Дніпропетровська у зв'язку з поданням заяви у відставку» від 20 травня 2025 року.
З матеріалів справи вбачається, що останнім відомим місцем реєстрації є: АДРЕСА_1 , а фактичне місце проживання обвинуваченої ОСОБА_3 за адресою: АДРЕСА_2 .
Статтею 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» №1706-VII від 20 жовтня 2014 року (далі - Закон), визначено, що внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.
Згідно із ч. 1, ч. 2 ст. 4-1 Закону, єдина інформаційна база даних про внутрішньо переміщених осіб створюється з метою обліку таких осіб. Порядок створення, ведення та доступу до відомостей Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб визначається Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 4 Порядку створення, ведення та доступу до відомостей Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №646 від 22 вересня 2016 року (далі - Порядок), передбачено, що до бази даних вноситься серед іншого і така інформація про внутрішньо переміщену особу: загальні відомості про особу (прізвище, ім'я, по батькові, громадянство, дата і місце народження, стать); відомості про реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають про це відмітку в паспорті або які не є громадянами України); дані про останнє зареєстроване та фактичне місце проживання/перебування внутрішньо переміщеної особи на території, де виникли обставини, зазначені у статті 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб»; дані про фактичне місце проживання особи на дату звернення; адреса, за якою із внутрішньо переміщеною особою може вестися офіційне листування або вручення офіційної кореспонденції, та номер телефону; відомості про смерть внутрішньо переміщеної особи або визнання її безвісно відсутньою.
Згідно із пунктом 12 Порядку, для одержання актуальної та повної інформації про внутрішньо переміщених осіб з бази даних формується звіт з використанням інформації, передбаченої пунктом 4 цього Порядку.
Підпунктом 52 пункту 4 Положення про Міністерство соціальної політики України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №423 від 17 червня 2015 року, передбачено, що Міністерство соціальної політики України відповідно до покладених на нього завдань, зокрема, забезпечує формування та ведення ЄІБД ВПО.
Крім того, у інформаційному листі Національної соціальної сервісної служби України до суду також зазначено, що оскільки відповідальним за забезпечення формування та ведення Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб є Міністерство соціальної політики України, а Національна соціальна сервісна служба України не є адміністратором та держателем ЄІБД ВПО, тому з питань отримання інформації з Єдиної інформаційної бази даних про перебування на обліку внутрішньо переміщених осіб слід звертатися безпосередньо до Міністерства соціальної політики України.
Враховуючи вищевикладене, задля забезпечення прав обвинуваченого щодо належного повідомлення та особистої присутності під час судового розгляду, та для вирішення справи у відповідності до вимог закону та виконання завдань кримінального провадження, суд вважаю за необхідне витребувати відомості щодо можливого перебування обвинуваченого на території України.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. 2, 9 КПК України суддя, -
Зобов'язати Міністерство соціальної політики України (Email: infozapit@mlsp.gov.ua) не пізніше п'яти днів з дня отримання ухвали суду, надати відомості з Єдиної інформаційної бази про внутрішньо переміщених осіб про те, чи перебуває на обліку, як внутрішньо-переміщена особа ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , останні відомі адреса реєстрації: АДРЕСА_1 , а саме:
- загальні відомості про особу (прізвище, ім'я, по батькові, громадянство, дата і місце народження, стать);
- відомості про реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають про це відмітку в паспорті або які не є громадянами України);
- дані про останнє зареєстроване та фактичне місце проживання/ перебування внутрішньо переміщеної особи на території, де виникли обставини, зазначені у статті 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб»;
- дані про фактичне місце проживання особи на дату звернення;
- адреса, за якою із внутрішньо переміщеної особи може вестися офіційне листування або вручення офіційної кореспонденції та номер телефону;
- відомості про смерть внутрішньо переміщеної особи або визнання її безвісно відсутньою.
З метою пришвидшення обміну інформацією та економією витрат на поштові відправлення, пропонуємо відповідь на ухвалу направити на офіційну пошту Самарського районного суду м. Дніпропетровська inbox@sm.dp.court.gov.ua із відповідним посиланням на номер справи № 225/1334/24.
Умисне невиконання рішення, ухвали, постанови суду, що набрали законної сили, або перешкоджання їх виконанню передбачає кримінальну відповідальність згідно положень статті 382 Кримінального кодексу України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1