Справа № 621/550/25
Провадження № 3/621/197/25
Постанова
Іменем України
05 березня 2025 року м. Зміїв
Суддя Зміївського районного суду Харківської області Вельможна І.В., розглянувши матеріали, які надійшли від відділу поліції № 2 Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Харків, проживаючого в АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_1 виданий Комінтернівським РВ у м. Харкові ДМС України в Харківській області 15.09.2012, відомості про притягнення до адміністративної відповідальності відсутні,
за частиною 2 статті 173-8 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, 31.01.2025 близько 16-40 год. за адресою: АДРЕСА_1 , ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 перебував за місцем мешкання, чим порушив ТЗП № АА 295082 від 24.01.2025 (заборона на вхід та перебування на місці проживання) по 03.02.2025.
04.03.2025 матеріал надійшов до суду та згідно протоколу автоматизованого розподілу справи для розгляду матеріалу визначено суддю Вельможну І.В.
Розгляд матеріалів призначено на 05.03.2025.
05.03.2025 особа, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 в судове засідання не прибув, повідомлявся належним чином. Заяв про відкладення судового розгляду, письмових заперечень до суду не надходило.
Суддя, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного.
Згідно норми статті 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до статті 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Відповідно до статті 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, при виявленні недоліків в протоколі про адміністративне правопорушення складеному всупереч вимогам статті 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення, або в інших матеріалах, що перешкоджають або унеможливлюють об'єктивний розгляд справи, особа, що провадить підготовку до розгляду справи, повертає матеріали справи відповідному правоохоронному органу, що порушив провадження в адміністративній справі на доопрацювання.
Частиною 2 статті 173-8 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність за невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений.
ОСОБА_1 ставиться в вину невиконання термінового заборонного припису та порушення ним заборони на вхід та перебування на місці проживання ( АДРЕСА_1 ) по 03.02.2025.
На підтвердження вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 173-8 Кодексу України про адміністративні правопорушення надано:
- протокол про адміністративне правопорушення серія ВАВ № 031635 від 31.01.2025;
- копію рапорту ВП № 2 Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області від 31.01.2025 щодо надходження повідомлення про домашнє насильство;
- копію Форми оцінки ризиків вчинення домашнього насильства;
- копію пояснень ОСОБА_1 від 31.01.2025;
- копію рапорту поліцейського СРПП ВП № 2 Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області Гарагатого В.В. від 31.01.2025, щодо обставин події.
До матеріалів не додано копії термінового заборонного припису винесеного відносно ОСОБА_1 (№ АА 295082 від 24.01.2025), що є суттєвим недоліком.
Пунктом 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України №14 від 23.12.2005 року зазначено, визнати правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Суд не повинен самостійно збирати інформацію, обов'язок щодо збирання доказів, відповідно статті 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення, покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення.
Вказані недоліки перешкоджають суду правильно, об'єктивно, з додержанням законності розглянути справу і прийняти рішення по суті.
Наведені обставини позбавляють суд в подальшому прийняти обґрунтоване та законне рішення по справі.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про необхідність повернення адміністративного матеріалу до відділу поліції № 2 Чугуївського ВП ГУНП в Харківській області для доопрацювання.
На підставі викладеного, керуючись статтями 173-8, 268, 278, 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
Справу про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за частиною 2 статті 173-8 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути до Відділу поліції № 2 Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області (Харківська область, Чугуївський район, м. Зміїв, вул. Донецька, 26) для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: