Рішення від 04.03.2025 по справі 457/115/25

Справа №457/115/25

Провадження №2-о/442/239/2025

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 березня 2025 року Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

у складі:

головуючої судді - Курус Р.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Дрогобичі цивільну справу в порядку окремого провадження за заявою керівника Дрогобицької окружної прокуратури Львівської області в інтересах держави в особі Трускавецької міської ради Львівської області про передачу безхазяйної речі у комунальну власність,

з участю секретаря судового засідання - Федишина Б.І.,

ВСТАНОВИВ:

Керівник Дрогобицької окружної прокуратури Ю. Масяк звернувся до суду, в інтересах держави в особі Трускавецької міської ради Львівської області, із заявою про передачу безхазяйної нерухомої речі у комунальну власність. В обґрунтування своїх вимог зазначив, що за результатами здійснення наданих законом повноважень, Дрогобицькою окружною прокуратурою під час вивчення стану додержання вимог законодавства у сфері державної та комунальної власності встановлено, що на території що на території Трускавецької міської громади, на ставку №2 (площа водного дзеркала 2,170 га), в межах населеного пункту АДРЕСА_1 , знаходиться нерухоме майно, яке має ознаки безхазяйності, а саме:

1) гідротехнічна споруда - гребля ґрунтова (дамба) довжиною 62 м, шириною 6 м;

2) гідротехнічна споруда - водоскидна споруда бетонна діаметром 1,7, довжиною 20 м.

Вказує, що зазначене майно не перебуває у власності фізичних чи юридичних осіб, держави чи територіальної громади, що підтверджується що підтверджується інформацією №2679 від 26.11.2024 КП ЛОР «Дрогобицьке міжміське бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки», згідно якої право власності на вказану гідротехнічну споруду ні за ким не зареєстровано.

Після спливу одного року з дня взяття на облік безхазяйної нерухомої речі вона за заявою органу, уповноваженого управляти майном відповідної територіальної громади, може бути передана за рішенням суду у комунальну власність.

Рішенням сесії Уличненської сільської ради (правонаступник Трускавецька міська рада Львівської області) №398 від 23.01.2018 «Про необхідність взяття на облік безгосподарських гідротехнічних споруд на ставках, що знаходяться на території с. Уличне в межах населеного пункту» взято на облік вищевказані гідротехнічні споруди.

Згідно з Витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно №405574698 від 27.11.2024 гідротехнічні споруди на озері №2 за адресою АДРЕСА_1 , а саме: гребля ґрунтова (дамба) довжиною 62 м., шириною - 6 м та водоскидна споруда бетонна діаметром -1,7 м, довжиною -20 м, які знаходиться у межах населеного пункту с. Уличне Дрогобицького району, 15.02.2018 наступні гідротехнічні споруди, а саме: водоскидну споруду бетонну, діаметром 1,7 м та довжиною - 20 м взято на облік безхазяйного нерухомого майна відповідно до рішення державного реєстратора прав власності на нерухоме майно щодо об'єктів нерухомого майна індексний номер 39701776 (запис про взяття на облік 12301) та греблю ґрунтову (дамбу) довжиною -62 м, та шириною 6 м взято на облік безхазяйного нерухомого майна відповідно до рішення державного реєстратора прав власності на нерухоме майно щодо об'єктів нерухомого майна індексний номер 39701386 (запис про взяття на облік 12300).

З метою виявлення власника майна, уникнення необґрунтованого позбавлення його права власності, виявлення осіб, які можуть допомогти у встановленні його особи чи заявити права на це майно, Уличненською сільською радою відповідно до ст.335 ЦК України, було розміщено відповідне оголошення у друкованих засобах масової інформації, а саме в газеті «Франковий край» №42 (256) від 19.10.2018 про наявність на території Уличненської сільської ради вищевказаного нерухомого майна та взяття на облік такого.

З моменту розміщення оголошення (19.10.2018) Уличненською сільською радою в друкованих засобах інформації про взяття на облік на території сільської ради безхазяйного нерухомого майна, ніхто як до Уличненської сільської ради так і до її правонаступника - Трускавецької міської ради Львівської області з належними документами на право власності на вищевказане майно не звертався, що підтверджується інформацією органу місцевого самоврядування від 30.10.2024 та від 26.11.2024.

Отже, особи, які б претендували на вказану безхазяйну річ, своїх прав на неї, у встановлені законом терміни, не пред'явили та враховуючи те, що сплив один рік з дня взяття нерухомої речі на облік, що дає підстави для передачі судом даної нерухомої речі у комунальну власність.

Дана заява, як захід прокурорського реагування, подана в інтересах Трускавецької міської ради Львівської області, оскільки на її території знаходиться майно - гідротехнічні споруди у межах населеного пункту с. Уличне, за адресою: вул. Шкільна, 104/2, у селі Уличне Дрогобицького району Львівської області, на ставку №4 (площа водного дзеркала 2,170 га), а саме: гребля ґрунтова (дамба) довжина - 62 м, ширина - 6 м; водоскидна споруда бетонна діаметром - 1,7 м, довжина 20 м, яке має ознаки безхазяйності і не передане у власність територіальної громади.

Наявність на території ради безхазяйного майна позбавляє орган місцевого самоврядування можливості здійснювати належне управління та розпорядження цим майном, використання його відповідно до вимог чинного законодавства з метою наповнення місцевого бюджету.

Перебування такого майна у безхазяйному стані тривалий час сприяє його руйнуванню, приведенню у непридатний до його використання стан, а тому зволікання із передачею об'єкта нерухомості є недопустимим.

Незважаючи на те, що право на звернення до суду Уличненської сільської ради щодо передачі безхазяйної нерухомої речі у власність територіальної громади виникло ще з 15.02.2019, а в Трускавецької міської ради, як правонаступника з 10.12.2020, однак останніми у судовому порядку заходи до цього часу не здійснено, що підтверджується листами від 30.10.2024, 26.11.2024 у яких рада просить окружну прокуратуру здійснити представництво в суді законних інтересів держави для визнання права власності на зазначені гідроспоруди та зазначає, що заходи представницького характеру нею не вживались.

Вказані обставини свідчать про «нездійснення» органом місцевого самоврядування «захисту інтересів держави», що проявляється в усвідомленій пасивній поведінці щодо захисту порушених інтересів держави, що підтверджує наявність «виключного випадку» для звернення прокурора з даним позовом до суду.

Сам факт не звернення Трускавецькою міською радою Львівської області із заявою до суду свідчить про те, що вказаний орган місцевого самоврядування неналежно виконує свої повноваження щодо передачі безхазяйних нерухомих речей, розташованих в межах населеного пункту, за адресою АДРЕСА_1 , на ставку №2, а саме: греблі ґрунтової (дамби) довжина - 62 м, ширина - 6 м та водоскидної споруди бетонної діаметр 1,7 м, довжина 20 м.

Таким чином, у органів прокуратури виникають обґрунтовані підстави для захисту інтересів значної кількості громадян - членів територіальної громади та звернення до суду з такою заявою з метою захисту інтересів Трускавецької міської ради Львівської області та передачі у комунальну власність безхазяйних гідротехнічних споруд.

Із врахуванням викладеного, Керівник Дрогобицької окружної прокуратури Ю. Масяк просить передати в комунальну власність Трускавецької територіальної громади в особі Трускавецької міської ради Львівської області безхазяйні нерухомі речі, а саме:

- гідротехнічну споруду на ставку №2- греблю ґрунтову (дамбу) довжиною 62 м, шириною 6 м, яка знаходиться за адресою АДРЕСА_1 у межах населеного пункту с. Уличне Дрогобицького району Львівської області, індексний номер 39701386 (запис про взяття на облік 12300);

- гідротехнічну споруду на ставку №2 водоскидну споруду бетонну діаметром - 1,7 м, довжиною -20 м, яка знаходиться за адресою АДРЕСА_1 у межах населеного пункту с. Уличне Дрогобицького району Львівської області, індексний номер 39701776 (запис про взяття на облік 12301).

Прокурор Дрогобицької окружної прокуратури Львівської області Пантюк М.А. подала суду заяву про розгляд справи у їхній відсутності, дану заяву підтримує в повному обсязі, просить її задовольнити.

Представник заявника - Трускавецької міської ради Львівської області у судове засідання не з'явився, надав суду заяву в якій підтримав вимоги поданої заяви, просив її задовольнити, справу слухати у його відсутності.

Згідно з ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

З'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд дійшов висновку про задоволення заяви з таких підстав.

Відповідно п. 7 ч. 1 ст. 293 ЦПК України, суд розглядає в порядку окремого провадження справи про передачу безхазяйної нерухомої речі у комунальну власність.

Згідно ст. 329 ЦПК України. заява про передачу безхазяйної нерухомої речі у власність територіальної громади за умов, визначених Цивільним кодексом України, подається до суду за місцезнаходженням цієї речі органом, уповноваженим управляти майном відповідної територіальної громади.

За приписами ст. 2 Закону України «Про місцеве самоврядування», місцеве самоврядування в Україні - це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста - самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.

Частиною 1 ст. 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що сільські, селищні, міські ради є органом місцевого самоврядування, які представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншим законами.

Відповідно до ч. 3, ч. 5 статті 16 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування є рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, земля, природні ресурси, що є у комунальній власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, а також об'єкти їхньої спільної власності, що перебувають в управлінні районних і обласних рад.

Частиною 2 ст. 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено, що підставою для набуття права комунальної власності є передача майна територіальним громадам безоплатно державою, іншими суб'єктами права власності, а також майнових прав, створення, придбання майна органами місцевого самоврядування в порядку, встановленому законом.

Відповідно до частини першої, другої статті 335 ЦК України, безхазяйною є річ, яка не має власника або власник якої невідомий. Безхазяйні нерухомі речі беруться на облік органом, що здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно, за заявою органу місцевого самоврядування, на території якого вони розміщені. Про взяття безхазяйної нерухомої речі на облік робиться оголошення у друкованих засобах масової інформації. Після спливу одного року з дня взяття на облік безхазяйної нерухомої речі вона за заявою органу, уповноваженого управляти майном відповідної територіальної громади, може бути передана за рішенням суду у комунальну власність.

Згідно ст. 333 ЦПК України суд, встановивши, що нерухома річ є безхазяйною та взята на облік органом, який здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно, а також що сплив один рік з дня взяття на облік нерухомої речі, ухвалює рішення про передачу безхазяйної нерухомої речі у власність відповідної територіальної громади.

Як встановлено судом, рішенням сесії Уличненської сільської ради (правонаступник Трускавецька міська рада Львівської області) №398 від 23.01.2018 «Про необхідність взяття на облік безгосподарських гідротехнічних споруд на ставках, що знаходяться на території с. Уличне в межах населеного пункту» взято на облік гідротехнічні споруди, а.с. 8:

1) гідротехнічну споруду - греблю ґрунтову (дамбу) довжиною 62 м, шириною 6 м, яка знаходиться на ставку №2, за адресою АДРЕСА_1 у межах населеного пункту с. Уличне, 15.02.2018 взято на облік безхазяйного нерухомого майна відповідно до рішення державного реєстратора прав власності на нерухоме майно щодо об'єкта нерухомого майна індексний номер 39701386 (запис про взяття на облік 12300);

2) гідротехнічну споруду водоскидну споруду бетонну, діаметр - 1,7 м, довжиною - 20 м, яка знаходиться на ставку №2, за адресою АДРЕСА_1 у межах населеного пункту с. Уличне, 15.02.2018 взято на облік безхазяйного нерухомого майна відповідно до рішення державного реєстратора прав власності на нерухоме майно щодо об'єкта нерухомого майна індексний номер 39701776 (запис про взяття на облік 12301).

Згідно з Витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно № 405574698 від 27.11.2024 гідротехнічні споруди на озері №2 за адресою АДРЕСА_1 , а саме: гребля ґрунтова (дамба) довжиною 62 м., шириною - 6 м та водоскидна споруда бетонна діаметром -1,7 м, довжиною -20 м, які знаходиться у межах населеного пункту с. Уличне Дрогобицького району, 15.02.2018 наступні гідротехнічні споруди, а саме: водоскидну споруду бетонну, діаметром 1,7 м та довжиною - 20 м взято на облік безхазяйного нерухомого майна відповідно до рішення державного реєстратора прав власності на нерухоме майно щодо об'єктів нерухомого майна індексний номер 39701776 (запис про взяття на облік 12301) та греблю ґрунтову (дамбу) довжиною -62 м, та шириною 6 м взято на облік безхазяйного нерухомого майна відповідно до рішення державного реєстратора прав власності на нерухоме майно щодо об'єктів нерухомого майна індексний номер 39701386 (запис про взяття на облік 12300), а.с. 10.

Відповідно до оголошення в газеті «Франковий край» №42 (256) від 19.10.2018 Трускавецька міська рада Львівської області оголосила про наявність на території Уличненської сільської ради вищевказаного нерухомого майна та взяття на облік такого, а.с. 9.

Статтею 131-1 Конституції України передбачено, що прокуратура здійснює представництво інтересів держави в суді у виключних випадках і в порядку, що визначені законом.

Згідно ч. ч. 3, 4 ст. 56 Цивільного процесуального кодексу України, у визначених законом випадках прокурор звертається до суду з позовною заявою, бере участь у розгляді справ за його позовами, а також може вступити за своєю ініціативою у справу, провадження у якій відкрито за позовом іншої особи, до початку розгляду справи по суті, подає апеляційну, касаційну скаргу, заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами. Прокурор, який звертається до суду в інтересах держави, в позовній чи іншій заяві, скарзі обґрунтовує, в чому полягає порушення інтересів держави, необхідність їх захисту, визначені законом підстави для звернення до суду прокурора, а також зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах.

Згідно ч. 3 ст. 23 Закону України «Про прокуратуру», прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб'єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу.

Відповідно до рішення Конституційного Суду України від 08.04.1999р. у справі № 1-1/99, державні інтереси закріплюються як нормами Конституції України, так і нормами інших правових актів. Інтереси держави відрізняються від інтересів інших учасників суспільних відносин. В основі перших завжди є потреба у здійсненні загальнодержавних (політичних, економічних, соціальних та інших) дій, програм, спрямованих на захист суверенітету, територіальної цілісності, державного кордону, гарантування державної, економічної, інформаційної, екологічної безпеки, охорону землі як національного багатства, захист прав усіх суб'єктів права власності та господарювання тощо.

Із врахуванням того, що «інтереси держави» є оціночним поняттям, прокурор чи його заступник у кожному конкретному випадку самостійно визначають з посиланням на законодавство, на підставі якого подається позов, в чому саме відбулося чи може відбутися порушення матеріальних або інших інтересів держави, обґрунтовують в заяві необхідність їх захисту та зазначають орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах.

Відповідно до статті 13 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування здійснюють від імені Українського народу права власника в межах, визначених Конституцією.

Згідно положень ч. 3 ст. 16 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування є рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, земля, природні ресурси, що є у комунальній власності територіальної громади.

Відповідно до ст. 18-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», орган місцевого самоврядування може бути позивачем та відповідачем у судах загальної юрисдикції, зокрема, звертатися до суду, якщо це необхідно для реалізації його повноважень і забезпечення виконання функцій місцевого самоврядування. При цьому, відповідно до положень ст. 4 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», одним із принципів місцевого самоврядування є судовий захист прав місцевого самоврядування.

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 року №718-р «Про визначення адміністративних центрів та затвердження території територіальних громад Львівської області» та рішень виконавчого комітету Трускавецької міської ради Львівської області, а саме: №15 від 01.12.2020 «Про початок реорганізації Доброгостівської сільської ради, Модрицької сільської ради, Орівської сільської ради, Станильської сільської ради та Уличненської сільської ради шляхом приєднання до Трускавецької міської ради», №105 від 17.12.2020 «Про внесення змін до рішення Трускавецької міської ради від 01.12.2020 №15 «Про початок реорганізації Доброгостівської сільської ради, Модрицької сільської ради, Орівської сільської ради, Станильської сільської ради та Уличненської сільської ради шляхом приєднання до Трускавецької міської ради» та №177 від 29.12.2020 «Про затвердження Передавального акту Уличненської сільської ради Дрогобицького району Львівської області», якими територію Уличненської сільської ради включено до складу території Трускавецької територіальної громади (код населеного пункту - адміністративного центру територіальної громади згідно з КОАТУУ - 4621288200), а.с. 21-25.

Дана заява, як захід прокурорського реагування, подана в інтересах Трускавецької міської ради Львівської області, оскільки на її території знаходиться майно - гідротехнічні споруди у межах населеного пункту с. Уличне, за адресою: вул. Шкільна, 104/2, у селі Уличне Дрогобицького району Львівської області, на ставку №4 (площа водного дзеркала 2,170 га), а саме: гребля ґрунтова (дамба) довжина - 62 м, ширина - 6 м; водоскидна споруда бетонна діаметром - 1,7 м, довжина 20 м, яке має ознаки безхазяйності і не передане у власність територіальної громади.

Так, у постанові Великої Палати Верховного Суду від 15.10.2019 року у справі № 903/129/18 зроблено висновок, що сам факт не звернення до суду селищної ради з позовом свідчить про те, що указаний орган місцевого самоврядування неналежно виконує свої повноваження про повернення земельної ділянки, у зв'язку із чим у прокурора виникають обґрунтовані підстави для захисту інтересів значної кількості громадян - членів територіальної громади та звернення до суду з таким позовом.

Великою Палатою Верховного Суду у постанові від 26.05.2020 р. у справі № 912/2385/18 зазначено, що звертаючись до відповідного компетентного органу до подання позову в порядку, передбаченому ст. 23 Закону України «Про прокуратуру», прокурор фактично надає йому можливість відреагувати на стверджуване порушення інтересів держави, зокрема, шляхом призначення перевірки фактів порушення законодавства, виявлених прокурором, вчинення дій для виправлення ситуації, а саме подання позову або аргументованого повідомлення прокурора про відсутність такого порушення.

Невжиття компетентним органом жодних заходів протягом розумного строку після того, як цьому органу стало відомо або повинно було стати відомо про можливе порушення інтересів держави, має кваліфікуватися як бездіяльність відповідного органу.

Листом Трускавецької міської ради Львівської області від 30.10.2024, орган місцевого самоврядування просить окружну прокуратуру здійснити представництво в суді законних інтересів держави щодо прийняття у комунальну власність безхазяйних гідротехнічних споруд, а.с. 12-13.

Дрогобицькою окружною прокуратурою повторно до Трускавецької міської ради Львівської області скеровано лист від 25.11.2024, як до уповноваженого органу, з метою встановлення вжитих ним заходів щодо прийняття у комунальну власність безхазяйної гідротехнічної споруди, а.с. 14.

Зазначене майно не перебуває у власності фізичних чи юридичних осіб, держави чи територіальної громади, що підтверджується інформацією №2679 від 26.11.2024 КП ЛОР «Дрогобицьке міжміське бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки», згідно якої право власності на вказану гідротехнічну споруду ні за ким не зареєстровано, а.с. 17.

Листом від 26.11.2024 Трускавецька міська рада Львівської області інформувала що заходи щодо прийняття у комунальну власність безхазяйної гідротехнічної споруди не вживались, а саме заяви з вказаного приводу до суду не подавались, а.с. 19.

Наведені доводи беззаперечно свідчать про бездіяльність уповноваженого органу, що беззаперечно є підставою для застосування представницьких повноважень прокурором.

На виконання п.п.2 п.4 ст.23 Закону України «Про прокуратуру» окружною прокуратурою листом від 04.12.2024 попередньо повідомлено Трускавецьку міську раду про представництво інтересів держави в її особі при зверненні із заявою до Трускавецького міського суду Львівської області, а.с. 26.

Таке повідомлення органом місцевого самоврядування не оскаржувалось та не заперечувалось.

Отже, як встановлено судом, на території Трускавецької міської громади, на ставку №2 (площа водного дзеркала 2,170 га), в межах населеного пункту АДРЕСА_1 , знаходиться нерухоме майно, яке має ознаки безхазяйності, а саме:

1) гідротехнічна споруда - гребля ґрунтова (дамба) довжиною 62 м, шириною 6 м;

2) гідротехнічна споруда - водоскидна споруда бетонна діаметром 1,7, довжиною 20 м.

Про взяття на облік даного безхазяйного нерухомого майна Трускавецькою міською радою Львівської області було зроблене відповідне оголошення в газеті «Франковий край» №42 (256) від 19.10.2018.

Із моменту оприлюднення вказаного оголошення, про наявність на території сільської ради безхазяйного нерухомого майна, ніхто не звертався до органу місцевого самоврядування про визнання права власності на зазначену в заяві гідротехнічну споруду. Отже, особи, які б претендували на вказану безхазяйну річ, своїх прав на неї, у встановлені законом терміни, не заявили, що дає підстави для передачі судом даної нерухомої речі у комунальну власність.

Беручи до уваги наведене, суд доходить висновку, що подана заява підлягає до задоволення. Викладені в заяві обставини повністю підтверджуються долученими документами.

Відповідно до ч. 7 ст. 294 ЦПК України, судові витрати, пов'язані з розглядом справи про передачу безхазяйного нерухомого майна у комунальну власність заявнику не відшкодовуються.

Керуючись ст. ст. 258, 259, 263-265, 294, 333 ЦПК України, суд.

ВИРІШИВ:

Заяву Керівника Дрогобицької окружної прокуратури Ю. Масяка - задовольнити.

Передати в комунальну власність Трускавецької територіальної громади в особі Трускавецької міської ради Львівської області безхазяйні нерухомі речі, а саме:

- гідротехнічну споруду на ставку №2- греблю ґрунтову (дамбу) довжиною 62 м, шириною 6 м, яка знаходиться за адресою АДРЕСА_1 у межах населеного пункту с. Уличне Дрогобицького району Львівської області, індексний номер 39701386 (запис про взяття на облік 12300);

- гідротехнічну споруду на ставку №2 водоскидну споруду бетонну діаметром - 1,7 м, довжиною -20 м, яка знаходиться за адресою АДРЕСА_1 у межах населеного пункту с. Уличне Дрогобицького району Львівської області, індексний номер 39701776 (запис про взяття на облік 12301).

Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано безпосередньо до Львівського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного рішення.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст судового рішення виготовлено 04.03.2025.

Суддя Курус Р.І.