Постанова від 03.03.2025 по справі 461/1465/25

Справа №461/1465/25

Провадження №3/461/657/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 березня 2025 року м. Львів.

Суддя Галицького районного суду м. Львова Юрків О.Р., за участю прокурора Бедрій Г.І., особи, що притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Тернопіль, громадянки України, фізичної особи- підприємця, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_2

за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

До Галицького районного суду м. Львова скеровано справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

ОСОБА_1 , будучи на посаді головного спеціаліста сектору з питань доброчесності та запобігання корупції департаменту «Адміністрація міського голови» Львівської міської ради, являючись суб'єктом відповідальності відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», та примітки до статті 172-6 КУпАП, за правопорушення, пов'язане з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2021 рік, а саме - 31.03.2024 року о 22:19 год., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Також, ОСОБА_1 , будучи на посаді звільненою з посади головного спеціаліста сектору з питань доброчесності та запобігання корупції департаменту «Адміністрація міського голови» Львівської міської ради, являючись суб'єктом відповідальності відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», та примітки до статті 172 -6 КУпАП, за правопорушення, пов'язане з корупцією, в порушення вимог абз.2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2022 рік (після звільнення), а саме - 31.03.2024 року о 23:41 год., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Окрім цього, ОСОБА_1 , будучи звільненою з посади головного спеціаліста сектору з питань доброчесності та запобігання корупції департаменту «Адміністрація міського голови» Львівської міської ради, будучи суб'єктом відповідальності відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», та примітки до статті 172-6 КУпАП, за правопорушення, пов'язане з корупцією, в порушення вимог абз.1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або міської місцевого самоврядування, за період, неохоплений раніше поданими деклараціями, а саме - 31.03.2024 року о 23:05 год., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

ОСОБА_1 під час розгляду справи свою вину та факт вчинення адміністративних правопорушень визнала, щиро розкаялася, просить не застосовувати до неї суворого стягнення.

Прокурор вважає, що у діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КупАП оскільки ОСОБА_1 несвоєчасно, без поважних причин, подала щорічні декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2021 та 2022 рік, а також декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або міської місцевого самоврядування, за період, неохоплений раніше поданими деклараціями а саме 31.03.2024 року. Однак, мала подати такі до 00:00 год. 01.02.2024 року.

Відповідно до ст.36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Враховуючи те, що адміністративне правопорушення вчинено однією особою, суд об'єднує матеріали справи про адміністративні правопорушення в одне провадження, оскільки їхній спільний розгляд сприяє повному, всебічному та об'єктивному дослідженню обставин справи.

Вина ОСОБА_2 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення №254 від 19.023.2025 року, протоколом про адміністративне правопорушення №253 від 19.02.2025 року, протоколом про адміністративне правопорушення №252 від 19.02.2025 року, «скріншотами» з офіційного сайту НАЗК, копіями щорічної декларації за 2021 рік та за 2022 рік, та копією декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або міської місцевого самоврядування, за період, неохоплений раніше поданими деклараціями.

Відповідно до ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до пункту 27 розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Суб'єкти декларування, зазначені у частинах сьомій - чотирнадцятій статті 45 цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.

Згідно розпорядження міського голови Львівської міської ради №95-к від 30.01.2018 року ОСОБА_1 , переведено на посаду головного спеціаліста сектору з питань доброчесності та запобігання корупції департаменту «Адміністрація міського голови» Львівської міської ради з 01.02.2018 року.

Згідно наказу директора департаменту адміністративних послуг Львівської міської ради №345-к від 21.11.2022 ОСОБА_1 , звільнено з посади головного спеціаліста сектору з питань доброчесності та запобігання корупції департаменту «Адміністрація міського голови» Львівської міської ради з 23.11.2022 року.

Таким чином, ОСОБА_1 зобов'язана була подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2021 рік та за 2022 рік, а також декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або міської місцевого самоврядування, за період, неохоплений раніше поданими деклараціями до 00:00 год. 01.02.2024.

Однак, як вбачається з даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подала щорічні декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2021 рік 31.03.2024 року о 22:19 год., за 2022 рік 31.03.2024 року о 23:41 год., а декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або міської місцевого самоврядування, за період, неохоплений раніше поданими деклараціями 31.03.2024 року о 23:05 год , тобто несвоєчасно.

Поважні причини щодо несвоєчасного подання декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2021 рік та за 2022 рік, а також декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або міської місцевого самоврядування, за період, неохоплений раніше поданими деклараціями у ОСОБА_1 - відсутні.

Місцем вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого частиною 1 статті 172-6 КУпАП, є Львівська міська рада, яка знаходиться за адресою: м. Львів, пл. Ринок, 1, оскільки обов'язок подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, виник у ОСОБА_1 у зв'язку із тим, що остання перебувала на посаді провідного спеціаліста Відділу регулювання орендних відносин Управління комунальної власності Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради.

Датою виявлення правопорушення є дата складання протоколу, 19.02.2025 року, так як на момент складання протоколу були зібрані всі необхідні докази, що в сукупності свідчать про всі ознаки правопорушення.

Відтак, дії ОСОБА_1 правильно кваліфіковані за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення, судом не встановлено.

Перевіривши матеріали справи, вважаю, що в діях особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, наявний склад адміністративного правопорушення передбачений ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Враховуючи обставини та характер вчиненого адміністративного правопорушення, особу правопорушника, вважаю, що ОСОБА_1 слід притягнути до адміністративної відповідальності та накласти стягнення у виді штрафу.

Крім того, на підставі ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 на користь ДСА України слід стягнути судовий збір, у розмірі, що передбачений ст. 4 Закону України «Про судовий збір».

Керуючись ст.ст.40-1,172-6, 221, 280, 283-285 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Справам про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 172-6 КУпАП (справа №461/1466/25, провадження №3/461/659/25), за ч.1 ст. 172-6КУпАП (справа №461/1465/25, провадження №3/461/657/25) та за ч.1 ст. 172-6КУпАП (справа №461/1465/25, провадження №3/461/658/25), об'єднаним в одне провадження, присвоїти спільний номер 461/1465/25 (провадження №3/461/657/25).

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти штраф - п'ятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 850, 00 грн.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь ДСА України 605,60 гривень судового збору.

На постанову протягом десяти діб з дня її винесення може бути подана апеляція до Львівського апеляційного суду.

Суддя О.Р. Юрків.