Справа № 591/2063/25 Провадження № 3/591/703/25
04 березня 2025 року м. Суми
Суддя Зарічного районного суду м. Суми Ковтун О.М., розглянувши матеріали, які надійшли від ІНФОРМАЦІЯ_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродж. с. Севастополь, місце проживання та реєстрації: АДРЕСА_1 , солдата,
за ч. 3 ст.172-20 КУпАП,
встановив:
До Зарічного районного суду м. Суми 03.03.2025 від ІНФОРМАЦІЯ_1 надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії КИС №496 від 02.03.2025 з доданими матеріалами.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 02.03.2025 близько 01.00 год. в умовах воєнного стану знаходився біля КСП 1 механізованого батальйону ВЧ НОМЕР_1 АДРЕСА_2 з підозрою на вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів. Від проходження огляду з метою виявлення факту вживання психоактивної речовини або перебування під впливом лікарських препаратів у КНП СОР «ОКМЦСНЗ» відмовився. Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.3 ст. 172-20 КУпАП.
При підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішується, зокрема, питання чи належить до компетенції розгляд даної справи (п. 1 ч. 1 ст. 278 КУпАП).
Відповідно ч. 1 ст. 276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення. Альтернативна підсудність для розгляду протоколу за ч. 3 ст.172-20 не передбачена.
Разом з тим, місцем вчинення адміністративного правопорушення є с. Юнаківка, Сумський р-н, Сумська обл., що не належить до територіальної юрисдикції Зарічного районного суду м. Суми.
Питання передачі справи про адміністративне правопорушення до іншого суду не врегульовано нормами КУпАП.
З огляду на законодавство України, у випадках, коли положення адміністративного законодавства не регулюють або неоднозначно регулюють питання судового провадження, то застосовуються основні засади (принципи) судочинства України, передбачені ст. 129 Конституції України, розділі I Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та інших нормативно-правових актах.
Зазначені положення узгоджуються і з усталеною судовою практикою ЄСПЛ, який у своїх численних рішеннях неодноразово констатував, що норми КУпАП носять карний кримінально-правовий характер, а справи про адміністративні правопорушення за своєю суттю є кримінальними, тому адміністративні правопорушення підпадають під гарантії ст. 6 Конвенції (п.п.21-22 рішення від 15.05.2008 у справі «Надточій проти України»).
Згідно ч.2 ст. 34 КПК України питання про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого в межах юрисдикції одного суду апеляційної інстанції вирішується колегією суддів відповідного суду апеляційної інстанції.
Враховуючи викладене, справа про адміністративне правопорушення підлягає направленню до Сумського апеляційного суду для визначення підсудності.
Керуючись ст. 276, 278 КУпАП, ст. 34 КПК України,
постановив:
Справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст.172-20 КУпАП, відносно ОСОБА_1 направити до Сумського апеляційного суду для визначення підсудності.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О.М. Ковтун