печерський районний суд міста києва
Справа № 757/7099/25-п
25 лютого 2025 року суддя Печерського районного суду м. Києва Смик С.І., при секретарі Табалі Я.В., за участю прокурора Сказка Р.І., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, що надійшли з Управління стратегічних розслідувань у м. Києві Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, працюючої діловодом ДУ «Інституту громадського здоров'я» НАМНУ, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 1 ст. 172-6 КпАП України,
встановив:
ОСОБА_1 обіймаючи посаду головного спеціаліста відділу звернень громадян, доступу до публічної інформації та роботи гарячої лінії Департаменту організаційного забезпечення Міністерства охорони здоров'я України (далі -МОЗ України), будучи державним службовцем категорії «В», відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія даного Закону, у порушення вимог абзацу 1 частини 2-7 Розділу XIII «Прикінцеві положення» та частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», 22.06.2024 о 15:45 несвоєчасно, без поважних причин подала щорічну декларацію особи, вповноваженої на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування, за минулий 2022 рік (далі - Декларація), шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр) у власному персональному електронному кабінеті, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією.
Також, ОСОБА_1 обіймаючи посаду головного спеціаліста відділу звернень громадян, доступу до публічної інформації та роботи гарячої лінії Департаменту організаційного забезпечення Міністерства охорони здоров'я України (далі - МОЗ України), будучи державним службовцем категорії «В», відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія даного Закону, у порушення вимог абзацу 1 частини 2-7 Розділу XIII «Прикінцеві положення» та абзацу 1 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», 02.01.2023 припинивши діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, 05.01.2025 о 11:57 несвоєчасно, без поважних причин подала декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не схоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні) (далі - Декларація), шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування далі - Реєстр) у власному персональному електронному кабінеті, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією.
Також, ОСОБА_1 обіймаючи посаду головного спеціаліста відділу звернень громадян, доступу до публічної інформації та роботи гарячої лінії Департаменту організаційного забезпечення Міністерства охорони здоров'я України (далі - МОЗ України), будучи державним службовцем категорії «В», відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія даного Закону, у порушення вимог абзацу 1 частини 2-7 Розділу XIII «Прикінцеві положення» та частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», 05.01.2025 о 11:50 несвоєчасно, без поважних причин подала щорічну декларацію особи, в повноваженої на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування, за минулий 2021 рік (далі - Декларація), шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр) у власному персональному електронному кабінеті, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією.
Крім цього, ОСОБА_1 обіймаючи посаду головного спеціаліста відділу звернень громадян, доступу до публічної інформації та роботи гарячої лінії Департаменту організаційного забезпечення Міністерства охорони здоров'я України (далі - МОЗ України), будучи державним службовцем категорії «В», відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія даного Закону, у порушення вимог абзацу 4 частини 2-7 Розділу XIII «Прикінцеві положення» та абзац 2 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», 02.01.2023 припинивши діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, 20.01.2025 о 19:43 несвоєчасно, без поважних причин подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування, за минулий 2023 рік (після звільнення) даті - Декларація), шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр) у власному персональному електронному кабінеті, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією.
За вказане адміністративне правопорушення відповідальність передбачена за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Під час розгляду справи ОСОБА_1 визнала факт порушення нею строків подачі декларацій та просила закрити провадження у справі за малозначністю, оскільки вона хворіла, на зазначеній в протоколах посаді не перебуває, з технічної можливості не мала можливість подати декларації.
Прокурор вважав, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного порушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , думку прокурора, вивчивши матеріали справи, приходжу до наступних висновків.
Вина ОСОБА_1 у скоєному правопорушенні підтверджується даними протоколів про адміністративне правопорушення від 07.02.2025 №№ 203, 204, 205, 206, даними роздруківок з сайту Єдиного державного реєстру декларацій, та іншими документами, які долучені до матеріалів справи.
Разом з тим, у діях ОСОБА_1 відсутня суспільна шкода правопорушення, правопорушення, в даному випадку, не становить великої суспільної небезпеки, порушення строків подачі декларацій пов'язані з об'єктивними причинами, оскільки ОСОБА_1 хворіла, не працює, не мала технічної можливості подати вказані декларації, а також цим правопорушенням не було завдано збитків державі чи суспільним інтересам, оскільки нею подано відповідні декларації.
Відповідно до ст. 22 КУпАП, при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Враховуючи малозначний характер і суть адміністративного правопорушення, беручи до уваги те що ОСОБА_1 не мала прямого умислу на вчинення даного правопорушення, відсутність будь-яких шкідливих наслідків від вчиненого, вважаю за необхідне на підставі ст. 22 КУпАП звільнити її від адміністративної відповідальності та обмежитись усним зауваженням.
На підставі викладеного, керуючись ст. 22, 283-287 КпАП України,
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, передбаченої санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, обмежившись усним зауваженням.
Провадження в справі про адміністративне правопорушення закрити.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Київського апеляційного суду через Печерський районний суд м. Києва.
Суддя: С.І. Смик