Ухвала від 27.04.2010 по справі 2а-2102/10/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

Вн. № < Внутрішній Номер справи >

УХВАЛА

27 квітня 2010 року № 2а-2102/10/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва в складі: судді Добрянської Я.І., секретаря Пономарьов Д.Г., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1

до Державна судова адміністрація України

про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії

за участю представників сторін:

позивач, не прибув, довіреність № < Текст >, від < Дата >, < юр. особа або примітка > відповідач, Максименко А.В., довіреність № < Текст >, від < Дата >, ДСА

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся в Окружний адміністративний суд міста Києва з позовом до Державної судової адміністрації України про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії, в якому просить: - визнати дії відповідача відносно припинення нарахування заробітної плати, а також довічного грошового утримання позивача незаконними; - зобов'язати ТУДСА Миколаївської області провести нарахування йому заробітної плати з 17.04.2009 року і по день початку виплати і в подальшому, а також провести нарахування і виплату довічного грошового утримання; - стягнути з ТУДСА Миколаївської області на користь позивача моральну шкоду в розмірі 40 000 грн.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 16.02.2010 року відкрито провадження у справі та призначено попереднє судове засідання.

В попередньому судовому засіданні представник відповідача заявив клопотання про направлення даної справи за територіальною підсудністю, за місцезнаходженням позивача до Миколаївського окружного адміністративного суду.

Позивач в попереднє судове засідання не з'явився, про час, дату та місце проведення судового засідання повідомлений належним чином, свого представника до суду не направив.

Оглянувши матеріали справи, суд вважає, що дана справа повинна вирішуватись Миколаївським окружним адміністративним судом.

Так, відповідно до частини 2 статті 19 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які стосуються інтересів конкретної особи, вирішуються адміністративними судами за місцем проживання (перебування, знаходження) позивача.

Як встановлено, позивач знаходяться за адресою: вул. Первомайська,30 смт. Доманівка, Миколаївської області. При цьому позивачем оскаржуються дії суб'єктів владних повноважень, які стосується інтересів конкретної особи, а саме ОСОБА_1.

Разом з тим, встановлено, що позивач не оскаржує нормативно-правові акти Президента України, Кабінету Міністрів України, міністерства чи іншого центрального органу виконавчої влади, Національного банку України чи іншого суб'єкта владних повноважень, повноваження якого поширюються на всю територію України; у даній адміністративній справі, відповідачем не є закордонне дипломатичне чи консульське представництво України, їхня посадова чи службова особа; а також дана адміністративна справа не є про анулювання реєстраційного свідоцтва політичної партії, про заборону (примусовий розпуск, ліквідацію) політичної партії.

Правила територіальної підсудності визначено у такий спосіб, щоб по можливості, забезпечити розгляд справи адміністративним судом, який територіально найбільш наближений до місця проживання чи місцезнаходження особи. У такий спосіб забезпечується краща доступність правосуддя в адміністративних справах для невладних суб'єктів.

Крім того, судом береться до уваги заява позивача про звільнення від сплати державного мита у зв'язку із скрутним фінансовим становищем, що дає суду підстави вважати неявку позивача пов'язану із фінансовим становищем. Тому суд, враховуючи вищезазначені норми законодавства вважає, що передача даної справи за територіальною підсудністю полегшить позивачу здійснювати захист прав за його місцем знаходженням.

Якщо позивач оскаржує акт індивідуальної дії, дії чи бездіяльність органів владних повноважень, що стосується прав та інтересів позивача, тоді заяву належить подавати за місцем знаходження позивача. Фактично це є універсальним правилом.

Отже, враховуючи положення КАС України, є підстави вважати, що дана адміністративна справа повинна розглядатися і вирішуватися за місцем знаходження позивача.

Тож в силу положень КАС України ця адміністративна справа не може вирішуватися окружним адміністративним судом, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ.

Таким чином, є підстави вважати, що позивачем подано позов до Окружного адміністративного суду міста Києва з недотриманням правил територіальної підсудності.

Пунктом 3 ч.1 ст. 22 КАС України встановлено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі та до початку судового розгляду виявилося, що провадження у справі відкрито без дотримання правил територіальної підсудності.

Оскільки судовий розгляд цієї справи в Окружному адміністративному суді міста Києва по суті ще не розпочато, вона підлягає до передачі до іншого адміністративного суду, а саме до Миколаївського окружного адміністративного суду.

На основі викладеного, керуючись ч.1 ст.22 КАС України,

УХВАЛИВ:

1. Справу за позовом ОСОБА_1 до Державної судової адміністрації України про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії передати до Миколаївського окружного адміністративного суду.

Строк і порядок набрання судовим рішенням законної сили встановлені у статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява і скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції у порядку, що передбачені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя: Я.І. Добрянська