Постанова від 16.09.2008 по справі 6/493

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

16.09.2008 р. № 6/493

За позовом Заступник прокурора Печерського району м. Києва

до ТОВ "Імперія АА"

про звернення стягнення на активи в розмірі 213040,30 грн.

Суддя Добрянська Я.І.

Секретар Зубко Л.П.

Представники:

Від позивача:

Від відповідача:

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

До Окружного адміністративного суду м. Києва звернувся заступник прокурора Печерського району м.Київа в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції Печерському районі м. Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Імперія АА»про звернення стягнення на активи у розмірі 213 040,30 грн.

В обґрунтування позову представник позивача зазначив, що відповідач Товариство з обмеженою відповідальністю «Імперія АА»не сплатив податковий борг в сумі 213 040,30 грн. який виник по штрафним санкціям за порушення застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Крім того, в порушення відповідачем п.17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та цільовими фондами»за несвоєчасно сплачений податок на прибуток відповідно до декларації від 09.11.07р. №400119 позивачем прийнято податкове повідомлення - рішення від 08.02.2008р. №000313 на суму 0,30 грн.

Відповідач в судове засідання не прибув, заперечень проти позову не надав.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення їх представників, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Імперія АА»зареєстроване Печерською районною державною адміністрацією м. Києва, як суб'єкт підприємницької діяльності 30.11.2006р. та присвоєно ідентифікаційний код ЄДРПОУ №107102000002.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Імперія АА»(далі Відповідач) взяте на облік в Державній податковій інспекції у Печерському районі м. Києва як платник податків 01.12.2006р. за №43116.

Відповідач має розрахункові рахунки:

· р/р 26005052607062/980, №260550526024115/980 в філії «Розрахунковий центр «ЗАТКБ Приватбанку»у м. Києві, МФО 320649.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідач має перед Державним бюджетом податковий борг у розмірі 213040,30 грн., який виник з наступних підстав.

Позивачем було складено акт про результати перевірки щодо контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) №265502492307 від 12.02.2008р. та прийнято податкове повідомлення-рішення № 2212307 від 25.02.08р. На підставі якого, відповідачу донараховано по штрафним санкціям за порушення законодавства про патентування норм регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг у сумі 213 040,00 грн.

Відповідно до п.4 Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій, затвердженого наказом ДПА України від 21.06.2001р. № 253 (з наступними змінами та доповненнями), податкове повідомлення-рішення №2212307 було вручено 03.04.2008р. генеральному директору Гриценок А.І.

Відповідно до ст.25 Закону України від 06.07.1995р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування то послуг», суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають сплаті до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня вручення прийнятого рішення про застосування таких фінансових санкцій, за винятком випадків, коли платник податків розпочинає процедуру адміністративного оскарження.

Відповідно ст.16 Положення про порядок подання та розгляду скарг платників податків державними податковими адміністраціями № 29 від 11.12.1996р. (зі змінами та доповненнями) рішення про застосування штрафних санкцій може бути оскаржене в державній податковій адміністрації ( інспекції) вищого рівня протягом одного року з моменту ( дня ) його прийняття, але не пізніше одного місяця з дня надсилання ( вручення) податкового повідомлення-рішення платнику податків.

Відповідач оплату за податковим зобов'язанням не здійснив, процедуру апеляційного узгодження не розпочав. Позовну заяву щодо визнання недійсним податкового повідомлення-рішення №2212307 від 25.02.08р. до суду не подавав. Таким чином станом на 22.04.2008р. сума по штрафним санкціям становить 213040,00 грн.

Відповідно до листа ДПА України № 18547/7/24-1117 від 05.10.2006р. формування та направлення податкових вимог на сплату штрафних санкцій, нарахованих державними податковими органами за порушення застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг є безпідставними, а стягнення несвоєчасно сплачених платниками податків штрафних санкцій, застосованих за порушення Закону № 265, здійснюється виключно у судовому порядку.

Також, за актом перевірки № 146/15-3 від 08.02.2008р. про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати податку на прибуток у відповідача виник податковий борг на підставі якого позивачем було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0003131503 від 08.02.08р., та відповідачу донараховано до сплати в бюджет податкове зобов'язання у розмірі 0,30 грн. (штрафні санкції за несвоєчасну сплату суми узгодженого податкового зобов'язання).

Відповідно до п.4 Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій, затвердженого наказом ДПА України від 21.06.2001р. № 253 (з наступними змінами та доповненнями), податкове повідомлення-рішення №0003131503/0 від 08.02.08р. було направлено по пошті на адресу відповідача, але не було вручено.

В зв'язку з незнаходженням відповідача за адресою фактичного місцезнаходження, був складений відповідний акт №153/15-3 від 19.03.2008р. про розміщення податкового повідомлення-рішення на дошку податкових оголошень (повідомлень). День розміщення податкового повідомлення-рішення на дошці податкових оголошень (повідомлень), зафіксований в акті про неможливість його вручення платнику податків, вважається днем його вручення.

Відповідно до податкового роз'яснення положень ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»з метою уникнення додаткових витрат коштів бюджету та запобігання ситуацій, при якій витрати на формування податкових вимог перевищать потенційні надходження, перша податкова вимога направляється, якщо сума податкового боргу у розмірі від 10,00 грн. Таким чином на суму податкового боргу у розмірі 0,30 грн. податкова вимога не направляється.

Відповідно до довідки про заборгованість станом на 22.04.2008р. загальна сума податкового боргу відповідача становить 213040,30 грн.

Відповідно до п.11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»від 04.12.1990р. №509-ХІІ (із змінами та доповненнями) податковий орган здійснює за платника податків та на користь держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а саме № 26005052607062/980, № 26055052602415/980 в Філії «Розрахунковий центр «ЗАТКБ Приватбанку»у м. Києві, МФО 320649.

Стягнення безготівкових коштів здійснюється шляхом надсилання банку, обслуговуючому платника податків, платіжної вимоги на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно до п.5.1 глави V Інструкції НБУ "Про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті", затвердженої Постановою Правління НБУ від 21.01.2004р. за №22, примусове списання коштів з рахунків платників ініціюють стягувані на підставі виконавчих документів, виданих судами, а згідно ст.4 Закону України «Про державну виконавчу службу»від 24.03.1998 № 202/98-ВР (із змінами та доповненнями) примусове виконання рішень в Україні покладається на Державну виконавчу службу.

П.п.2.3.1. п.2.3. ст.2 Закону передбачено, що органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу є виключно податкові органи та державні виконавці у межах їх компетенції.

Таким чином, відповідно до положень Закону, узгоджена сума податкового зобов'язання, яка не була сплачена платником податків у визначені строки, вважається сумою податкового боргу (з урахуванням штрафних санкцій) і може бути примусово стягнена за рахунок активів платника в судовому порядку.

Згідно п.п.3.1.1 п.3.1 ст. 3 Закону активи платника податків можуть бути примусово стягнуті в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Відповідно до ст.104 Кодексу адміністративного судочинства України, суб'єкт владних повноважень має право звернутися до адміністративного суду у випадках, встановлених законом.

Відповідно абзацу 3 п.п. 8.2.1. п.8.2. ст..8 Закону України №2181, право податкової застави виникає у разі несплати у строки, встановлені законом, суми податкового зобов'язання, визначеної контролюючим органом -з дня, наступного за останнім днем граничного строку такого погашення., визначеного у податковому повідомленні.

Підпунктом 2.3.1 п.2.3 ст.2 Закону України № 2181-ІІІ передбачено, що органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, є виключно податкові органи та державні виконавці у межах їх компетенції.

Відповідно до ст. 238 Господарською кодексу України (ГК України), за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків.

Згідно з ч. 1 ст. 239 Господарського кодексу України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, як визначено ст. 239 ГК України, відповідно до своїх повноважень та у порядку, встановленому законом, можуть застосовувати до суб'єктів господарювання зокрема такі адміністративно-господарські санкції як адміністративно-господарський штраф; стягнення зборів (обов'язкових платежів).

Статтею 241 ГК України встановлено, що адміністративно-господарський штраф - це грошова сума, що сплачується суб'єктом господарювання до відповідного бюджету у разі порушення ним встановлених правил здійснення господарської діяльності.

Перелік порушень, за які з суб'єкта господарювання стягується штраф, розмір і порядок його стягнення визначаються законами, що регулюють податкові та інші відносини, в яких допущено правопорушення.

Адміністративно-господарський штраф може застосовуватися у визначених законом випадках одночасно з іншими адміністративно-господарськими санкціями, передбаченими статтею 239 цього Кодексу.

Також, ч. 1 ст. 242 ГК України встановлено, що у разі порушення суб'єктом господарювання встановлених правил обліку або звітності щодо сплати зборів (обов'язкових платежів) або їх несплати чи неповної сплати сума, яку належить сплатити, стягується до відповідного бюджету. Крім того, з суб'єкта господарювання у визначених законом випадках може бути стягнуто штраф у розмірі до п'ятдесяти відсотків належної до сплати суми збору (обов'язкового платежу).

Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається на їх обґрунтування.

При цьому відповідно до ст. 250 ГК України, адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані до суб'єкта господарювання протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніш як через один рік, з дня порушення цим суб'єктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності, крім випадків, передбачених законом.

Відповідно до ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, при вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення.

Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що з урахуванням положень зазначеної статті необхідно позов задовольнити повністю, оскільки у позивача наявні докази існування боргу у відповідача, в зв'язку з несплатою ним податкового зобов'язання по податку на додану вартість.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього кодексу. Суд прийшов до висновку задовольнити позовні вимоги позивача в повному обсязі та стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Імперія АА»суму штрафних санкцій у розмірі 213 040,30 грн.

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 69, 71, 94, 97, 112, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м.Київа, -

ПОСТАНОВИВ :

1. Позов задовольнити повністю.

2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Імперія АА», ЄДРПОУ 34730774, (м. Київ, вул. Грушевського 34/а, кв.1,) р/р № 26005052607062/980, р/р №26055052602415/980 в філії «Розрахунковий центр «ЗАТКБ Приватбанку»у м. Києві, МФО320649 грошові кошти за порушення РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг в сумі 213040,00 грн. на бюджетний рахунок № 3141854170007 (одержувач: УДК у Печерському районі м. Києва, код 26077922 в ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019, код платежу 21080900); та суму по податку на прибуток -0,30 грн. на бюджетний рахунок №31110009700007 (одержувач : УДК у Печерському районі м. Києва, код 26077922 в ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019, код платежу 11021000).

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги.

Суддя Добрянська Я.І.