з питань залишення позову без розгляду
03 березня 2025 рокусправа № 640/38056/21
Львівський окружний адміністративний суд в складі головуючої судді Грень Н.М. розглянув у порядку спрощеного позовного провадження за процедурою письмового провадження питання про залишення позовної заяви без розгляду у справі за позовом ОСОБА_1 до Заступника директора Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Дарницького району м. Києва Орел Інесса Юріївна Дарницького району про визнання протиправним і скасування наказу, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку,
ОСОБА_1 звернувсь до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом, у якому просить суд:
1)визнати протиправним та скасувати наказ Заступника директора Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Дарницького району м. Києва Орел Інесси Юріївни від 08.12.2021 №114/к/тр про відсторонення від роботи;
2) зобов'язати Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Дарницького району м. Києва поновити позивача на роботі шляхом допуску до роботи на посаді соціального робітника цього центру;
3) стягнути з Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Дарницького району м. Києва на користь позивача середній заробіток за весь час вимушеного прогулу.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 02.05.2022 року позовну заяву залишено без руху, в якій встановлено строк для усунення недоліків позовної заяви.
Позивач у встановлений строк недоліки позовної заяви усунув, тому суд визнав подану позовну заяву і додані до неї матеріали достатніми для відкриття провадження у справі.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 10.06.2022 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрити спрощене позовне провадження в адміністративній справі.
Законом України від 13.12.2022 № 2825-IX “Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» (далі - Закон № 2825-IX) ліквідовано вказаний адміністративний суд. Так, відповідно до пункту 2 Прикінцевих та перехідних Закону № 2825-IX з дня набрання чинності цим Законом Окружний адміністративний суд міста Києва припиняє здійснення правосуддя. Інші адміністративні справи, які не розглянуті Окружним адміністративним судом міста Києва, у тому числі ті, що передані до Київського окружного адміністративного суду до набрання чинності Законом України “Про внесення зміни до пункту 2 розділу II “Прикінцеві та перехідні положення» Закону України “Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» щодо забезпечення розгляду адміністративних справ», але не розподілені між суддями (крім справ, підсудність яких визначена частиною першою статті 27, частиною третьою статті 276, статтями 289-1, 289-4 Кодексу адміністративного судочинства України), передаються на розгляд та вирішення іншим окружним адміністративним судам України шляхом їх автоматизованого розподілу між цими судами з урахуванням навантаження за принципом випадковості та відповідно до хронологічного надходження справ у порядку, визначеному Державною судовою адміністрацією України.
Тому Окружний адміністративний суд міста Києва супровідним листом від 19.02.2024 №03-19/5196/24 “Про скерування за належністю справи» на виконання положень п. 2 розділу ІІ Прикінцеві та перехідні положення Закону № 2825-ІХ надіслав адміністративну справу №640/14330/21 до Київського окружного адміністративного суду. У подальшому Київський окружний адміністративний суд на виконання Закону України “Про внесення зміни до пункту 2 розділу ІІ “прикінцеві та перехідні положення» Закону України “Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» та відповідно до Порядку передачі судових справ, нерозглянутих Окружним адміністративним судом міста Києва, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 16.09.2024 №399, передав судові справи Львівському окружному адміністративному суду.
Справа надіслана Київським окружним адміністративним судом до Львівського окружного адміністративного суду для розгляду та надійшла до суду 14.02.2025, що підтверджується даними реєстрації на вхідному штампі за вхідним №12305.
Відповідно до вимог статті 31 Кодексу адміністративного судочинства України та за результатами автоматизованого розподілу справ між суддями, адміністративну справу №640/38056/21 передано на розгляд судді Львівського окружного адміністративного суду Грень Н.М.
Ухвалою судді від 18.02..2025 прийнято до провадження адміністративну справу №640/22781/21 за позовом ОСОБА_1 до Заступника директора Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Дарницького району м. Києва Орел Інесса Юріївна Дарницького району про визнання протиправним і скасування наказу, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку.
Ухвалою від 18.02.2025 вказану позовну заяву залишено без руху та встановлено позивачу 5-денний строк для усунення недоліків, зазначених у мотивувальній частині ухвали, з дати отримання копії ухвали.
Дану ухвалу з електронним цифровим підписом надіслано в електронний кабінет позивача, що підтверджується довідкою про доставку електронного листа від 19.02.2025
Відповідно до ч.ч.13-15 ст.171 КАС України суддя, встановивши після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня вручення позивачу ухвали. Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, суд продовжує розгляд справи, про що постановляє ухвалу не пізніше наступного дня з дня отримання інформації про усунення недоліків. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява залишається без розгляду.
Згідно з п.7 ч.1 ст.240 КАС України суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду, якщо провадження в адміністративній справі було відкрито за позовною заявою, яка не відповідає вимогам статей 160, 161, 172 цього Кодексу, і позивач не усунув цих недоліків у строк, встановлений судом.
З огляду на зазначене, та приймаючи до уваги те, що до теперішнього часу позивачем недоліки позовної заяви не усунуто, суд вважає за потрібне позовну заяву відповідно до ч.15 ст.171, п.7 ч.1 ст.240 КАС України залишити без розгляду.
При цьому, суд зазначає, що залишення без розгляду позовної заяви у жодному разі не є перешкоджанням у доступі до правосуддя, у контексті статті 6 параграфу 1 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, оскільки відповідно до приписів ч.4 ст.240 КАС України особа, позов якої залишено без розгляду, після усунення підстав, з яких позов було залишено без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
Керуючись ч.15 ст.171, п. 7 ч.1 ст. 240, ст.ст. 241-246, 256, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
позовну заяву ОСОБА_1 до Заступника директора Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Дарницького району м. Києва Орел Інесса Юріївна Дарницького району про визнання протиправним і скасування наказу, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку - залишити без розгляду.
Роз'яснити позивачу, що залишення позовної заяви без розгляду не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в загальному порядку після усунення підстав, з яких позов було залишено без розгляду.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання.
Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги у п'ятнадцятиденний строк з дати складання ухвали.
СуддяГрень Наталія Михайлівна