Іменем України
03 березня 2025 рокум. ДніпроСправа № 360/1595/24
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Свергун І.О., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом адвоката Галкіна Вячеслава Леонідовича в інтересах ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,
16.12.2024 до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява адвоката Галкіна Вячеслава Леонідовича в інтересах ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області, в якій представник позивача просить:
- визнати дії Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області щодо здійснення розрахунку пенсії позивача у розмірі меншому, ніж визначено ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» протиправними;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду в Луганській області здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачу з 14.06.2024 у розмірі, передбаченому ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», з урахуванням виплачених сум.
В обґрунтування позовних вимог представник позивача зазначив, що позивач є пенсіонером за віком на пільгових умовах та перебуває на обліку в ГУПФУ в Луганській області. Відповідачем під час здійснення масових перерахунків пенсії 01.03.2023 всупереч вимог ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської» невірно розраховано розмір пенсію позивача та зменшено її розмір на 902,39 грн.
Так, відповідно до протоколу перерахунку пенсії середньомісячний заробіток позивача склав 18246,51 грн, тобто розмір його пенсії має складати 14597,21 грн. Натомість відповідачем розмір пенсії визначений у сумі 13694,82 грн, тобто менше на 902,39 грн.
Протоколом перерахунку пенсії також підтверджено, що відповідач здійснив нарахування доплати до пенсії згідно Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», в той же час обмежив її розмір та зазначив про це у протоколі перерахунку пенсії де зазначено: «обмеження в індексації з 01.03.2023: - 902,39 грн».
Представник позивача вказує на те, що в цій справі не є спірним право позивача на розрахунок його пенсії відповідно до ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», спірним є лише питання правомірності обмеження цього розміру і зменшення його на 902,39 грн.
Вказані обставини стали підставою для звернення позивача до суду.
Ухвалою суду від 19.12.2024 позов було залишено без руху для усунення недоліків. У встановлений судом строк позивачем недоліки було усунуто.
Ухвалою суду від 01.01.2025 відкрито провадження у справі, визначено справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
15.01.2025 відповідач надав на адресу суду відзив на позовну заяву, в обґрунтування якого зазначив, що позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Луганській області та з 12.05.2016 отримує пенсію, призначену відповідно до частини 3 статті 114 Закону України від 09.07 2003 № 1058- IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» незалежно від віку, як працівнику провідних професій.
У 2023 році Кабінет Міністрів України постановою № 168 визначив коефіцієнт збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії у розмірі 1,197, що відповідає формулі, визначеній Порядком № 124 та, відповідно, повністю узгоджується із частиною другою статті 42 Закону № 1058-IV, на виконання якої Уряду надано повноваження визначення розміру та порядку забезпечення індексації пенсії шляхом її перерахунку через збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії у межах бюджету Пенсійного фонду.
У свою чергу, пунктом 10 постанови № 168 установлено, що: у разі коли розмір збільшення в результаті перерахунку пенсії, передбаченого пунктами 1-7 цієї постанови, не досягає 100 гривень, встановлюється щомісячна доплата до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру, яка враховується під час подальших перерахунків пенсії; розмір збільшення в результаті перерахунку пенсії, передбаченого пунктами 1-7 цієї постанови, не може перевищувати 1500 гривень.
За результатом розгляду документів електронної пенсійної справи ОСОБА_1 страховий стаж заявника становить 53 роки 05 місяців 21 день, в тому числі пільговий стаж на підземних роботах - 26 років 10 місяців 26 днів, коефіцієнт стажу - 0,53417, індивідуальний коефіцієнт заробітної плати - 2,46407.
Розмір пенсії ОСОБА_1 станом на 28.02.2023 складав 12194,82 грн.
Відповідно до Постанови № 168 ОСОБА_1 з 01.03.2023 проведено перерахунок пенсії. Розмір пенсії, обчислено з урахуванням вимог статті 8 Закону № 345 та склав 14597,21 грн, а саме: 9746,74 грн - розмір пенсії за віком, розрахований згідно статті 27 Закону (18246,51 грн х 0,53417); 376,74 грн - доплата за понаднормовий стаж 18 років (2093,00 грн х 18 %); 4473,73 грн - доплата до пенсії відповідно до ст. 8 Закону № 345.
Оскільки за результатом проведеного перерахунку підвищення розміру пенсії з 01.03.2023 складає 2402,39 грн (14597,21 грн (розмір пенсії з 01.03.2023) - 12194,82 грн (розмір пенсії станом на 28.02.2023)) що є більше ніж 1500 грн на 902,39 грн, при обчисленні розміру пенсії відповідно до вимог абзацу 2 пункту 10 Постанови № 168 встановлено обмеження індексації.
Відповідно до Постанови № 185 та у зв'язку зі зміною прожиткового мінімуму ОСОБА_1 з 01.03.2024 проведено перерахунок пенсії, за результатом якого розмір пенсії, обчислений з урахуванням вимог статті 8 Закону № 345 складає 15759,14 грн, а саме: 11737,21 грн - розмір пенсії за віком, розрахований згідно статті 27 Закону (19698,93 грн х 0,59583); 566,64 грн - доплата за понаднормовий стаж 24 років (2361,00 грн х 24 %); 3455,29 грн - доплата до пенсії відповідно до ст.8 Закону № 345.
Враховуючи те, що відповідно до абзацу 2 пункту 6 Порядку № 124 під час перерахунку пенсії враховуються суми, зокрема, індексацій до попереднього розміру пенсії, розмір пенсії ОСОБА_1 обчислено з урахуванням обмеження індексації, встановленої з 01.03.2023 в розмірі 902,39 грн.
Розмір пенсії з 01.03.2024 складає 14856,75 грн, а саме: 11737,21 грн - розмір пенсії за віком, розрахований згідно статті 27 Закону (19698,93 грн х 0,59583); 566,64 грн - доплата за понаднормовий стаж 24 років (2361,00 грн х 24 %) 3455,29 грн - доплата до пенсії відповідно до ст.8 Закону № 345; - 902,39 грн - обмеження в індексації з 01.03.2023 (2402,39 грн - 1500 грн).
Розрахунок середнього заробітку для обчислення пенсії ОСОБА_1 з 01.03.2024 проведено з урахуванням вимог частини 2 статті 40, частини 2 статті 42 Закону № 1058 та складає 19698,93 грн.
Розмір пенсії ОСОБА_1 обчислено з урахуванням статті 8 Закону № 345 та статті 28 Закону № 1058 та складає 15759,14 грн (19698,93 х 80%).
З урахуванням норми абзацу 2 пункту 10 Постанови № 168 та абзацу 2 пункту 3 Постанови № 185 розмір пенсії ОСОБА_1 склав 14856,75 грн.
При перерахунку пенсії з 01.03.2023, розмір збільшення пенсії ОСОБА_1 склав 2402,39 грн, що перевищує встановлений розмір підвищення 1500 грн на 902,39 грн. У зв'язку з чим розмір індексації було обмежено на 902,39 грн. Розмір пенсії підвищено на встановлений максимальний розмір підвищення - 1500 грн.
На підставі вищевикладеного розмір пенсії ОСОБА_1 з 01.03.2024 обчислено у розмірі 80 % його заробітної плати, відповідно до норм статті 8 Закону № 345, Порядку № 124 та Постанов № 168 та № 185.
З урахуванням викладеного відповідач просив відмовити у задоволені позовних вимог.
23.01.2025 до суду від представника позивача надійшла відповідь на відзив, в якій останній послався на те, що висновки Верховного Суду у справі 420/25804/23 не підлягають застосуванню при розгляді цієї справи, оскільки правовідносини не є подібними. Просив позов задовольнити повністю.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази відповідно до вимог статей 72-77, 90 КАС України, суд встановив таке.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , має статус внутрішньо переміщеної особи та фактичне місце проживання: АДРЕСА_2 , що підтверджується відомостями з паспорта громадянина України серії НОМЕР_2 , картки платника податків, довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
Позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Луганській області як отримувач пенсії за віком на підставі пункту 1 частини другої статті 114 Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Згідно з рішенням ГУПФУ в Луганській області від 25.02.2024 № 909230166462 про перерахунок пенсії (масовий, індексація заробітку) середньомісячний заробіток - 19698,93000, страховий стаж (повний) - 54 роки 7 місяців 14 днів, страховий стаж до 01.01.2004 - 15 років 1 місяць 28 днів, страховий стаж після 01.01.2004 - 17 років 5 місяців 16 днів, додаткові роки за список 1 - 22 роки 0 місяців 0 днів; коефіцієнт стажу без урахування кратності - 0,54583, коефіцієнт стажу з урахуванням кратності ((655/100*12)*1) - 0,54583; розмір пенсії за віком (ст.27) (19698,93*0,54583) - 10752,27 грн, доплата за понаднормовий стаж (ст.28 ч.1 абз.2) (за 19 років) - 397,67 грн, загальний розмір пенсії - 11149,94 грн, доплата до пенсії по ЗУ «Про підвищення престижності шахтарської праці» - 4609,20 грн, сума пенсії по ЗУ «Про підвищення престижності шахтарської праці» (80% від 19698,93 грн) - 15759,14 грн, місяць підвищення розміру пенсії 01.03.2024, обмеження в індексації з 01.03.2023 (-902,39 грн), розмір пенсії з надбавками 14856,75 грн.
Вирішуючи адміністративну справу по суті заявлених вимог, надаючи оцінку обставинам (фактам), якими обґрунтовано вимоги і заперечення учасників справи, суд виходить з наступного.
Статтею 46 Конституції України гарантовано, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Приписами статті 1 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" визначено, що індексація грошових доходів населення - встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення трудових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодувати подорожчання споживчих товарів і послуг.
Згідно з частиною першою статті 2 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, зокрема, пенсії, стипендії, оплата праці (грошове забезпечення).
Індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення.
Підстави для проведення індексації визначені статтею 4 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення", відповідно до якої індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотка.
Постановою Кабінету Міністрів України від 20.02.2019 № 124 було затверджено "Порядок проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі Порядок № 124).
Так, згідно пункту № Порядку № 124, розмір коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, визначається щороку Кабінетом Міністрів України у межах бюджету Пенсійного фонду України. При цьому в разі відсутності даних про заробітну плату (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії, для визначення розміру коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, враховується наявна заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії, з наступним перерахунком зазначеного коефіцієнта для підвищення пенсії відповідно до цього Порядку.
Пунктом 5 Порядку № 124 передбачено, що у 2019 році перерахунок пенсій у зв'язку із збільшенням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, проводиться шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховувався для обчислення пенсії, станом на 1 жовтня 2017 р. на коефіцієнт, визначений згідно з абзацом першим пункту 4 цього Порядку.
У свою чергу, під час перерахунку пенсій відповідно до цього Порядку враховуються суми доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, суми індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законодавством). Якщо внаслідок перерахунку розмір пенсії зменшується, пенсія перераховується під час наступного збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії (абзац 2 пункту 6 Постанови 124).
23.02.2024 Кабінетом Міністрів України № 185 прийнято постанову "Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році" (далі постанова № 185).
Відповідно до пункту 1 постанови № 185 установлено, що з 1 березня 2024 р. перерахунок пенсій згідно з Порядком проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 лютого 2019 р. № 124 «Питання проведення індексації пенсій у 2019 році» (Офіційний вісник України, 2019 р., № 19, ст. 663), проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії (далі - коефіцієнт збільшення), у розмірі 1,0796.
Разом з тим, згідно пункту 3 постанови № 185 установлено, що:
у разі, коли розмір підвищення в результаті перерахунку пенсії, передбаченого пунктом 1 та підпунктами 1-7 пункту 2 цієї постанови, не досягає 100 гривень, встановлюється щомісячна доплата до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру, яка враховується під час подальших перерахунків пенсії;
розмір збільшення в результаті перерахунку пенсії, передбаченого пунктом 1 та підпунктами 1-7 пункту 2 цієї постанови, не може перевищувати 1500 гривень.
Тобто, з 01.03.2024 відповідач зобов'язаний здійснити перерахунок пенсії позивача із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, у розмірі 1,0796, та розмір пенсії зі вказаної дати з урахуванням розміру підвищення пенсій відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 16 лютого 2022 р. № 118 «Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році» підвищується на такий коефіцієнт збільшення, з урахуванням положень, передбачених пунктом 10 вказаної вище постанови.
Таким чином, відповідно до постанови № 185 Уряд запровадив тимчасове обмеження на максимальний розмір індексації пенсій.
Відповідачем у відзиві зазначено, що при перерахунку пенсії з 01.03.2023 розмір збільшення пенсії ОСОБА_1 склав 2402,39 грн, що перевищує встановлений розмір підвищення 1500 грн на 902,39 грн. У зв'язку з чим розмір індексації було обмежено на 902,39 грн, розмір пенсії підвищено на встановлений максимальний розмір підвищення - 1500 грн.
В подальшому, при перерахунку пенсії позивача з 01.03.2024 відповідачем було враховано положення абзацу 2 пункту 6 Порядку №124 та застосовано обмеження в індексації в розмірі 902,39 грн.
Разом з тим в межах спірних правовідносин визначальною є обставина, що позивач є отримувачем пенсії на підставі ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».
Статтею 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» визначено, що мінімальний розмір пенсії шахтарям, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 років для жінок за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи, у розмірі 80 відсотків його заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до статті 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», з якої обчислюється пенсія, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Для обчислення розміру пенсій за віком за кожний повний рік стажу роботи на підземних роботах до страхового стажу додатково зараховується по одному року.
Тобто, мінімальний розмір пенсії у розмірі 80 відсотків середньої заробітної плати шахтаря, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, є додатковою гарантією для шахтарів, які працювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків за списком № 1.
Матеріалами справи підтверджується, що згідно із рішенням ГУПФУ в Луганській області від 25.02.2024 № 909230166462 середньомісячний заробіток позивача становить 19698,93000, сума пенсії по ЗУ «Про підвищення престижності шахтарської праці» (80% від 19698,93 грн) 15759,14 грн, обмеження в індексації з 01.03.2023 (-902,39 грн), розмір пенсії з надбавками 14856,75 грн.
Таким чином, відповідачем обмежено саме гарантований статтею 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» основний розмір пенсії, що не є тотожним обмеженню максимального розміру індексації на підставі відповідних постанов Кабінету Міністрів України.
Європейський Суд з прав людини неодноразово у своїх рішеннях зазначав, що предмет і мета Конвенції як інструменту захисту прав людини потребують такого тлумачення і застосування її положень, завдяки яким гарантовані нею права були б не теоретичними чи ілюзорними, а практичними та ефективними (п.53 рішення у справі "Ковач проти України" від 7 лютого 2008 року, п.59 рішення у справі "Мельниченко проти України" від 19 жовтня 2004 року, п.50 рішення у справі "Чуйкіна проти України" від 13 січня 2011 року, п.54 рішення у справі "Швидка проти України" від 30 жовтня 2014 року тощо).
Відповідно до ч. 3 ст. 23 Загальної Декларації прав людини, п. 4 ч. 1 Європейської Соціальної хартії та ч. 3 ст. 46 Конституції України, кожна особа похилого віку має право на справедливу і задовільну винагороду, соціальний захист за роки важкої праці та шкідливих робіт, яка є основним джерелом існування для них самих та їхніх сімей.
З огляду на вказане, суд дійшов висновку, що відповідачем протиправно зменшено з 14.06.2024 мінімальний розмір пенсії позивача на 902,39 грн.
Що стосується обраного позивачем способу захисту порушеного права, суд зазначає таке.
Частиною другою статті 245 КАС України визначено, що у разі задоволення позову суд може прийняти рішення, зокрема, про:
- визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень (пункт 2);
- визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій (пункт 3);
- визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії (пункт 4);
- інший спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів (пункт 10).
Стаття 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (право на ефективний засіб юридичного захисту) гарантує, що кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.
Під ефективним засобом (способом) необхідно розуміти такий, що призводить до потрібних результатів, наслідків, дає найбільший ефект. Тобто ефективний спосіб захисту повинен забезпечити поновлення порушеного права, бути адекватним наявним обставинам.
Отже, обираючи спосіб захисту порушеного права, слід зважати й на його ефективність з точки зору статті 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Частиною другою статті 9 КАС України визначено, що суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги з коригуванням обраного позивачем способу захисту порушеного права, а саме:
- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області щодо обмеження основного розміру пенсії позивача, гарантованого статтею 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» при перерахунку пенсії з 14.06.2024;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області здійснити перерахунок основного розміру пенсії позивача з 14.06.2024 у відповідності до вимог статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», а саме у розмірі 80% заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до статті 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", з якої обчислюється пенсія, та виплатити різницю між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії.
Сторонами суду не наведено інших специфічних, доречних та важливих аргументів, які суд зобов'язаний оцінити, виконуючи свої зобов'язання щодо пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
З огляду на викладене позовні вимоги належить задовольнити з коригуванням обраного позивачем способу захисту порушеного права.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить з такого.
Згідно з матеріалами справи позивач при зверненні до суду з позовом сплатив 968,96 грн судового збору.
Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Оскільки позовні вимоги підлягають задоволенню повністю, лише з коригуванням обраного позивачем способу захисту порушеного права, суд дійшов висновку, що всі судові витрати в сумі 968,96 грн, понесені позивачем, належать відшкодуванню за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись статтями 2, 8, 9, 19, 20, 32, 72, 77, 90, 94, 132, 139, 241-246, 250, 255, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позов адвоката Галкіна Вячеслава Леонідовича в інтересах ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , фактичне місце проживання: АДРЕСА_2 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області (код за ЄДРПОУ 21782461, місцезнаходження: Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Шевченка, буд. 9,) про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії задовольнити.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області щодо обмеження основного розміру пенсії ОСОБА_1 , гарантованого статтею 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» при перерахунку пенсії з 14.06.2024.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області здійснити перерахунок основного розміру пенсії ОСОБА_1 з 14.06.2024 у відповідності до вимог статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», а саме у розмірі 80% заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до статті 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", з якої обчислюється пенсія, та виплатити різницю між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області на користь ОСОБА_1 судові витрати зі сплати судового збору в сумі 968,96 грн (дев'ятсот шістдесят вісім грн 96 коп.).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до Першого апеляційного адміністративного суду.
Суддя І.О. Свергун