Україна
Донецький окружний адміністративний суд
03 березня 2025 року Справа№640/19216/22
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Буряк І.В., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Ей Джі Ер Груп" до Головного управління ДПС у м. Києві, Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,
Товариство з обмеженою відповідальністю «ЕЙ ДЖІ ЕР ГРУП» (далі - позивач, Товариство) звернулося до Окружного адміністративного суду м. Києва із позовом до Головного управління ДПС у м. Києві (далі - відповідач-1, ГУ ДПС у м. Києві) та Державної податкової служби України (далі - відповідач-2, ДПС України) про визнання протиправним та скасування рішення відповідача-1 про відмову у реєстрації податкової накладної (далі - ПН) від 30.04.2022 № 13 в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) від 30.09.2022 № 7412435/43215019 та зобов'язання ДПС України зареєструвати в ЄРПН ПН від 30.04.2022 № 13 датою її фактичного надходження.
В обґрунтування позовних зазначено таке.
Реєстрація спірної ПН була зупинена, оскільки платник відповідає п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку. Запропоновано надати письмові пояснення з підтверджуючими документами. Позивач, основним видом господарської діяльності якого є адміністрування господарської діяльності, надав вичерпні пояснення з відповідним документальним підтвердженням, що свідчать про реальність такої діяльності.
Водночас рішення відповідача-1 є протиправним та підлягає скасуванню, оскільки не містить жодної чіткої та конкретної підстави для відмови у реєстрації спірної ПН, тобто не відповідає принципу юридичної визначеності.
Ураховуючи викладене, позивач звернувся до суду за захистом порушеного права.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 08.11.2022 відкрито провадження у справі, розгляд визначено проводити у порядку письмового провадження.
Відповідно до пункту 2 розділу II Закону України від 13 грудня 2022 року № 2825-IX «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» справу №640/15270/22 передано на розгляд Донецькому окружному адміністративному суду.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 03.02.2025 адміністративну справу №640/19216/22 прийнято до провадження
Вирішено здійснювати розгляд адміністративної справи одноособово суддею Буряк І.В. в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними матеріалами справи у строк, встановлений статтею 258 КАС України.
Відповідачами, у встановлений ухвалами судів від 08.11.2022 та від 03.02.2025 строк, відзиву на позовну заяву не надано, ухвала суду від 03.02.2025 доставлена до електронного кабінету відповідачів 03.02.2025.
Оскільки ненадання відзиву розгляду справи не перешкоджає (ч. 6 ст.162 КАС України), суд здійснив розгляд справи на підставі наявних у ній матеріалів.
Судом установлено такі фактичні обставини у справі.
Товариство зареєстроване у якості юридичної особи, включене до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (код ЄДРПОУ 43215019) місцезнаходження юридичної особи: Україна, 04112, м. Київ, вул. Дегтярівська, 52.
Основний вид діяльності код КВЕД 46.21 Оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин.
Також згідно Статуту здійснює діяльність за кодом 70.10 КВЕД 009:2010 «Діяльність головних управлінь (хед-офісів)».
Між Товариством (як виконавець) та ТОВ «СИГМА-УНІВЕРСАЛ» (як замовник) укладено договір від 01.01.2022 № 0101/1 про надання послуг з адміністрування господарської діяльності замовника фахівцями виконавця.
Загальна вартість договору складає з урахуванням ПДВ 170 880,00 грн.
У зв'язку із виконанням цього договору, Товариство виставило ТОВ «СИГМА-УНІВЕРСАЛ» рахунок на оплату від 30.04.2022 № 80 на загальну суму з урахуванням ПДВ 170 880,00 грн.
Виконання умов договору підтверджується складеним між сторонами договору актом виконаних робіт (надання послуг) від 30.04.2022 № 75 на загальну суму з урахуванням ПДВ 170 880,00 грн.
Відповідно платіжного доручення від 17.05.2022 № 470 (з відміткою про проведення банку) ТОВ «СИГМА-УНІВЕРСАЛ» сплатило Товариству суму з урахуванням ПДВ 170 880,00 грн з призначенням платежу «на виконання умов договору від 01.01.2022 №0101/1».
30 квітня 2022 року Товариством складено ПН від 30.04.2022 № 13 на загальну суму з урахуванням ПДВ 170 880,00 грн за номенклатурою різні типи послуг з адміністрування господарської діяльності.
06 липня 2022 року позивачем отримано квитанцію про зупинення реєстрації ПН від 30.04.2022 № 13 у зв'язку із відповідністю Товариства п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку.
Рішенням про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку від 10.08.2022 установлено, що Товариство не відповідає критеріям ризиковості платника податку.
27 вересня 2022 року Товариством у електронній формі направлено комісії регіонального рівня пояснення та документальне підтвердження відповідних обставин, а саме: договір від 01.01.2022 № 0101/1, рахунок від 30.04.2022 № 80, акт виконаних робіт від 30.04.2022 № 75, звіт-розшифровка до акта виконаних робіт від 30.04.2022 № 75, платіжне доручення від 17.05.2022 № 470.
Рішенням комісії регіонального рівня від 30.09.2022 № 7412435/43215019 прийнято рішення про відмову у реєстрації ПН/РК в ЄРПН, оскільки платником не надано копій первинних документів, які підтверджують подію на дату складання ПН.
Рішенням комісії центрального рівня від 20.10.2022 № 54798/43215019/2 скаргу Товариства залишено без задоволення, а рішення комісії регіонального рівня про відмову у реєстрації ПН/РК в ЄРПН - без змін.
У якості підстави вказано ненадання платником податку копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні) описи, у тому числі рахунки-фактури/інвойси.
За встановлених фактичних обставин справи, правова позиція суду обґрунтована таким.
Податковий кодекс України (далі - ПК України у редакції, чинній на момент спірних правовідносин).
Стаття 187. Дата виникнення податкових зобов'язань
187.1. Датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;
б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку. Для документів, складених в електронній формі, датою оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку, вважається дата, зазначена у самому документі як дата його складення відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", незалежно від дати накладення електронного підпису.
Стаття 201. Податкова накладна
201.1. На дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
201.10. При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.
Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.
Квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування надсилається одночасно продавцю та покупцю платнику податку.
Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України. Покупець має право звіряти дані отриманої податкової накладної на відповідність із даними Єдиного реєстру податкових накладних.
Постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 № 1246 затверджено Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних (далі - Порядок № 1246)
Пункт 12. Після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДПС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: … наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування;
Пункт 13. За результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).
Пункт 14. Квитанція в електронній формі надсилається платнику податку протягом операційного дня та є підтвердженням прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Примірник квитанції в електронній формі зберігається в ДПС.
Пункт 15. У квитанції зазначаються дата та час її формування, реквізити податкової накладної та/або розрахунку коригування та результат перевірки. Якщо у податковій накладній та/або розрахунку коригування за результатами проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), виявлено порушення, платнику податку надсилається квитанція про неприйняття податкової накладної та/або розрахунку коригування із зазначенням причини такого неприйняття.
Пункт 17. У разі зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування формується квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Така квитанція одночасно надсилається постачальнику (продавцю) та отримувачу (покупцю) - платнику податку.
Пункт 19 Податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій: набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДПС відповідного рішення);
Пункт 20. Внесення відомостей до Реєстру на підставі рішення суду, яке набрало законної сили, здійснюється з дотриманням вимог цього Порядку. При цьому вимоги абзацу десятого пункту 12 цього Порядку не застосовуються до податкової накладної та/або розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в установленому порядку.
Датою внесення відомостей до Реєстру вважається день, зазначений в рішенні суду, або день набрання законної сили таким рішенням.
Постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок зупинення ПН/РК).
Порядок розгляду скарги щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість, про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку. (далі - Порядок розгляду скарг).
Порядок зупинення ПН/РК.
Пункт 3. Податкові накладні/розрахунки коригування (крім розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, складеної на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості хоча б одного з товарів/послуг їх постачальнику, та розрахунків коригування, складених на неплатника податку, за винятком розрахунку коригування, визначеного підпунктом 7 цього пункту), що подаються для реєстрації в Реєстрі, перевіряються щодо відповідності таким ознакам безумовної реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування (далі - ознаки безумовної реєстрації):
Пункт 5. Платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2).
6. У разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено та/або подано податкову накладну/розрахунок коригування для реєстрації в Реєстрі, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація такої податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.
Питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається комісією регіонального рівня.
У разі встановлення відповідності платника податку хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податку комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.
Включення платника податку до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, здійснюється в день проведення засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення.
Платник податку отримує рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку через електронний кабінет у день прийняття такого рішення (додаток 4).
У рішенні зазначається підстава та інформація, за якою встановлено відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.
У разі відповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку згідно з пунктом 8 додатка 1 у відповідних полях рішення зазначаються детальна інформація, за якою встановлено відповідність критеріям ризиковості платника податку, тип операції (придбання/постачання), період здійснення господарської операції, код згідно з УКТЗЕД/Державним класифікатором/умовним кодом товару, податковий номер платника податку, задіяного в ризиковій операції, дата включення платника податку, задіяного в ризиковій операції, до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.
У рішенні про відповідність платника податку вимогам пункту 8 додатка 1 комісія регіонального рівня зазначає наявну інформацію, що свідчить про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, виявлену під час моніторингу господарських операцій, відображених у податкових накладних/розрахунках коригування, поданих для реєстрації в Реєстрі, у тому числі податкових накладних/розрахунках коригування, реєстрацію яких зупинено.
10. У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
11. У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються:
1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування;
2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;
3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.
Додаток 1 до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних затверджено Критерії ризиковості платника податку на додану вартість.
8. У контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній/розрахунку коригування.
Довідник кодів податкової інформації, що стала підставою для розгляду питання про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, визначається ДПС та затверджується відповідним наказом, який оприлюднюється на офіційному веб-сайті ДПС.
Висновки суду.
Рішенням комісії регіонального рівня від 30.09.2022 № 7412435/43215019, яке залишено без змін комісією центрального рівня від 20.10.2022 № 54798/43215019/2 у реєстрації спірної ПН в ЄРПН відмовлено, оскільки платник відповідає п. 8 «Критеріїв ризиковості платника».
Алгоритм дій податкового органу у такому випадку врегульований п. 6 Порядку зупинення ПН/РК.
Так відповідно вказаного пункту у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено ПН/РК, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація такої податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.
Та питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається комісією регіонального рівня.
Суд звертає увагу, що у матеріалах справи наявне рішення про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку від 10.08.2022, яким установлено, що Товариство не відповідає критеріям ризиковості платника податку.
Надалі, п. 6 Порядку зупинення ПН/РК чітко встановлює обов'язок податкового органу, що у разі відповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку згідно з пунктом 8 додатка 1 у відповідних полях рішення вказувати наявну інформацію, що свідчить про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, виявлену під час моніторингу господарських операцій, відображених у податкових накладних/розрахунках коригування, поданих для реєстрації в Реєстрі, у тому числі податкових накладних/розрахунках коригування, реєстрацію яких зупинено.
Суд констатує, що у спірному рішенні відсутні будь-які посилання на наявну інформацію, що свідчить про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, виявлену під час моніторингу господарських операцій.
Натомість вказано, що надані позивачем первинні документи складені з порушенням вимог законодавства.
У постановах Верховного Суду від 16.12.2020 у справі №340/474/20 та від 15.03.2023 справа № 620/4227/20 підкреслено, що комісія контролюючого органу, приймаючи рішення з посиланням на те, що товариство ймовірно є учасником формування схемного податкового кредиту згідно з інформацією, наявною в контролюючих органах, має обґрунтувати суду на підставі якої інформації комісія дійшла такого висновку та надати належні, допустимі докази в підтвердження цієї інформації.
Квитанція від 06.07.2022 про зупинення реєстрації спірної податкової накладної жодних відомостей про наявну у податкового органу податкову інформацію, яка стала підставою для зупинення реєстрації - не містить.
Водночас комісія центрального рівня вказані недоліки не усунула натомість у рішенні за результатами розгляду скарги позивача висновувалась на підставах ненадання позивачем документів, які б підтверджували факт постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні) описи, у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних.
Суд звертає увагу, що право на складення та реєстрацію податкової накладної виникає за правилом «першої події» або з моменту оплати товарів, робіт, послуг, або за фактом їх надання.
У випадку, що розглядається Товариством складено податкову накладну за фактом надання послуг, згідно договору № 0101/01, що підтверджується складеним між сторонами договору актом виконаних робіт (надання послуг) від 30.04.2022 № 75 на загальну суму з урахуванням ПДВ 170 880,00 грн.
У подальшому відповідно платіжного доручення від 17.05.2022 № 470 (з відміткою про проведення банку) ТОВ «СИГМА-УНІВЕРСАЛ» сплатило Товариству суму з урахуванням ПДВ 170 880,00 грн з призначенням платежу «на виконання умов договору від 01.01.2022 № 0101/1».
Поряд із цим, як вже відзначено судом, рішенням про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку від 10.08.2022 установлено, що Товариство не відповідає критеріям ризиковості платника податку.
Ураховуючи викладене, суд вважає, що спірне рішення є необґрунтованим, прийнятим з порушенням вимог Порядку зупинення ПН/РК, а тому підлягає скасуванню.
Щодо способу захисту.
Практика Верховного Суду щодо способів захисту порушеного права базується на двох основних взаємопов'язаних принципах: I. спосіб захисту має бути належним та ефективним; II. має дотримуватися принцип процесуальної економії. Судовий захист повинен бути повним та відповідати принципу процесуальної економії, тобто забезпечити відсутність необхідності звернення до суду для вжиття додаткових засобів захисту.
У рішеннях ЄСПЛ у справах «Чахал проти Об'єднаного Королівства» (Chahal v. the United Kingdom, заява № 22414/93) та у справі «Афанасьєв проти України» (заява № 38722/02)) вказано, що ефективний спосіб захисту прав повинен забезпечити поновлення порушеного права, а в разі неможливості такого поновлення - гарантувати особі можливість отримання нею відповідного відшкодування, тобто такий захист повинен бути повним та забезпечувати таким чином мету здійснення правосуддя та принцип процесуальної економії.
У рішення Конституційного Суду України від 30.01.2003 № 3-рп/2003 (справа про розгляд судом окремих постанов слідчого і прокурора) вказано, що правосуддя за своєю суттю визнається таким лише за умови, що воно відповідає вимогам справедливості і забезпечує ефективне поновлення в правах.
У свою чергу, відповідно до пунктів 19-20 Порядку № 1246 податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій:
- набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення);
У разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.
Отже, реєстрація в ЄРПН податкової накладної, реєстрацію якої попередньо було зупинено, є повноваженням ДПС України, а днем реєстрації податкової накладної може бути день зазначений у рішенні суду.
Враховуючи встановлені судом обставини протиправного прийняття комісією регіонального рівня рішення про відмову у реєстрації ПН від 30.04.2022 № 13 в ЄРПН та відсутність законодавчо закріплених перешкод для такої реєстрації, суд вважає, що належним та ефективним способом захисту порушеного права позивача є саме зобов'язання ДПС України зареєструвати в ЄРПН ПН від 30.04.2022 № 13 датою її фактичного надходження - 06.07.2022.
У даному випадку, задоволення позовної вимоги щодо зобов'язання ДПС України зареєструвати в ЄРПН спірну ПН датою її фактичного надходження, є дотриманням судом гарантій того, що спір між сторонами буде остаточно вирішений.
Сплачений позивачем судовий збір підлягає стягненню на його користь за рахунок бюджетних асигнувань відповідача-1.
Керуючись статями 9, 19, 72-79, 90, 132, 139, 241-246, 250, 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Ей Джі Ер Груп" (04112, місто Київ, вулиця Дегтярівська, будинок 52, код ЄДРПОУ 43215019) до Головного управління ДПС у м. Києві (04116, місто Київ, вулиця Шолуденка, будинок 33/19, код ЄДРПОУ 44116011), Державної податкової служби України (04053, місто Київ, Львівська площа, будинок 8, код ЄДРПОУ 43005393) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії - задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у м. Києві про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 30.09.2022 №7412435/43215019.
Зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 30.04.2022 № 13 датою її фактичного надходження - 06.07.2022.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у м. Києві (04116, місто Київ, вулиця Шолуденка, будинок 33/19, код ЄДРПОУ 44116011) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Ей Джі Ер Груп" (04112, місто Київ, вулиця Дегтярівська, будинок 52, код ЄДРПОУ 43215019) судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 2481 (дві тисячі чотириста вісімдесят одну ) грн. 00 коп.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення
Повний текст рішення суду складено 03.03.2025.
Суддя І.В. Буряк