Справа № 686/5518/25
Провадження № 3/686/2033/25
03 березня 2025 року м.Хмельницький
Суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Дзюбак О.В., з участю секретаря судового засідання Ковальчук В.В, прокурора Мартинюка О.В., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , паспорт НОМЕР_1 ,
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
ОСОБА_1 , будучи звільненим з посади провідного спеціаліста Відділу правової та договірної роботи Юридичного управління Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області та особою, яка відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб?єктом відповідальності правопорушення, пов?язані з корупцією, в супереч вимогам абз. 1 ч.2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» несвоєчасно, без поважних причин подав 02.02.2024 декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, чим адміністративне правопорушення, пов'язане корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В судовому засіданні ОСОБА_1 винуватість у вчиненні адміністративного правопорушення визнав та зазначив, що не мав умислу не подавати декларацію.
Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні цього адміністративного правопорушення підтверджується сукупністю зібраних і досліджених у справі доказів, зокрема даними протоколу про адміністративне правопорушення №270 від 21.02.2025, в якому зафіксований факт несвоєчасного подання ОСОБА_1 декларації особи, яка припиняє діяльність, пов'язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період, який не був охоплений раніше поданими деклараціями, при звільненні з посади 03.10.2023;
наказом ГУ Держгеокадастру у Хмельницькій області від 03.10.2023 №258-к про звільнення про звільнення ОСОБА_1 з посади провідного спеціаліста відділу правової та договірної роботи Юридичного управління ГУ Держгеокадастру у Хмельницькій області;
наказом ГУ Держгеокадастру у Хмельницькій області від 08.08.2023 №192-к про присвоєння ОСОБА_1 провідному спеціалісту відділу правової та договірної роботи Юридичного управління ГУ Держгеокадастру у Хмельницькій області з 10 серпня 2023 року чергового 6 рангу державного службовця категорії «В» щодо належності його до суб'єкта декларування,
відомостями листа Національного агентства з питань запобігання корупції від 11.12.2024 №384, додатком до якого є інформація про несвоєчасне подання, у тому числі ОСОБА_1 декларації перед особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Матеріали справи не містять даних про поважні причини, які об'єктивно перешкоджали ОСОБА_2 своєчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, не встановлено таких і судом.
Пояснення ОСОБА_1 у судовому засіданні про те, що він хворів, а також про те, що він просив колег по колишній роботі подати за нього декларацію не звільняють ОСОБА_1 від персональної відповідальності за своєчасне дотримання вимог щодо фінансового контролю.
Як свідчать відомості з матеріалів справи щодо послідовності дій ОСОБА_3 як користувача Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у період з 12.10.2024 по 03.02.2024 (а.с.10), ОСОБА_3 авторизувався у реєстрі один раз - 02.02.2024 о 10 год. 12 хв. та подав декларацію о 10 год.49 хв.
Отже, ОСОБА_3 знадобилося менше години для заповнення та подання декларації.
Згідно із статтею 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування, є суб'єктами, на яких поширюються дія цього Закону.
У силу ч. 2 ст. 45 цього ж Закону Особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Відповідно до Закону України від 03.03.2022 №2115-ІХ «Про захист інтересів суб'єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни» передбачалося подання, в тому числі декларацій, протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану.
Законом України від 20.09.2023 «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» внесено зміни до Закону України «Про запобігання корупції», та установлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану"( 12.10.2023), подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року (пункт 2-7 розділу XIII "Прикінцеві положення").
Частина 1 ст. 172-6 КУпАП передбачає відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Субєктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Оцінюючи зібрані та досліджені в судовому засіданні докази у їх сукупності, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_3 у вчиненні правопорушення доведена та його дії слід кваліфікувати за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення.
Суд враховує, що ОСОБА_1 вперше притягується до адміністративної відповідальності, визнав свою провину, що пом'якшує його відповідальність.
Обставини, які б обтяжували відповідальність відсутні.
Беручи до уваги характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_3 , а також усі в сукупності обставини та їх поєднання, суд дійшов висновку про можливість накладення на ОСОБА_1 стягнення у виді штрафу в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП у мінімальному розмірі.
Відповідно до статті 40-1 КУпАП, статті 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення у дохід держави.
Відомостей про належність ОСОБА_1 до осіб, на яких поширюється дія ст..5 Закону України «Про судовий збір» щодо підстав для звільнення від його сплати не встановлено.
З огляду на викладене, керуючись ст.ст. 40-1, 283, 284, 294 КУпАП, суд
постановив:
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п'ятдесят) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 605 грн. 60 коп. судового збору.
Постанова може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення. Апеляційна скарга подається через Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя Олександр ДЗЮБАК