Постанова від 13.09.2010 по справі 2а-5735/10/1270

Категорія №6.12

ПОСТАНОВА

Іменем України

13 вересня 2010 року Справа № 2а-5735/10/1270

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Широкої К.Ю.

при секретарі - Смішливій І.М.

за участю представників

від позивача:Тертична Т.С. (довіреність №06\1669 від 02.08.2010)

від відповідача: Нинюка І.В. (довіреність № 18/01 - 16 -10 від 25.03.2010 р.)

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Стаханові Луганської області до Луганського обласного комунального спеціалізованого теплопостачального підприємства «Луганськтеплокомуненерго» про стягнення пені,-

ВСТАНОВИВ

26 липня 2010 року відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Стаханові Луганської області звернулось до суду з адміністративним позовом до Луганського обласного комунального спеціалізованого теплопостачального підприємства «Луганськтеплокомуненерго» про стягнення пені в сумі 3392,31 грн..

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що філія обласного комунального спеціалізованого теплопостачального підприємства «Луганськтеплокомуненерго» у м. Стаханові «Стаханотеплокомуненерго», яка є структурним підрозділом Луганського обласного комунального спеціалізованого теплопостачального підприємства «Луганськтеплокомуненерго», є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, які спричинили втрату працездатності. При виплаті заробітної плати Філія обласного комунального спеціалізованого теплопостачального підприємства «Луганськтеплокомуненерго» у м. Стаханові «Стаханотеплокомуненерго» не перерахувало страхові внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань і недоїмка по страховим внескам перед Фондом станом на 01.07.2010 року склала - 10792,33 грн. За результатами перевірки за несвоєчасну сплату страхових внесків, відповідачу нарахована пеня в сумі 3392,31 грн., яку позивач просить стягнути з відповідача.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, дав суду пояснення, аналогічні викладеному в позові, просив задовольнити позов у повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання надав відзив на позовну заяву, просив відмовити у задоволені позовних вимог, посилається на скрутне фінансове становище підприємства.

Заслухавши пояснення представника позивача, та представника відповідача, дослідвши надані сторонами докази, суд приходить до наступного.

Відповідно до ст. 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» роботодавець як страхувальник зобов'язаний: своєчасно та повністю нараховувати і сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків.

Згідно зі ст. 47 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» страхові тарифи, диференційовані по галузях економіки (видах економічної діяльності) залежно від класу професійного ризику виробництва, встановлюються законом, страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом, розмір страхового внеску залежить від класу професійного ризику виробництва, до якого віднесено підприємство, знижки до нього (за низькі рівні травматизму, професійної захворюваності та належний стан охорони праці) чи надбавки (за високі рівні травматизму, професійної захворюваності та неналежний стан охорони праці), страхувальник здійснює страховий внесок у Фонд соціального страхування від нещасних випадків у порядку і строки, які визначаються страховиком.

Органи Фонду соціального страхування від нещасних випадків мають право проводити в порядку, визначеному законодавством України, планові та позапланові виїзні перевірки фінансово-господарської діяльності суб'єктів підприємницької діяльності щодо сплати та цільового використання ними збору на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків.

Розрахунок розміру страхового внеску для кожного підприємства провадиться Фондом соціального страхування від нещасних випадків відповідно до Закону України «Про страхові тарифи на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності».

Відповідно до п.4.1 Інструкції «Про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, затвердженої постановою Правління Фонду ССНВ України від 12.07.2007 року № 36, сума страхового внеску розраховується відповідно до страхового тарифу, установленого законом, залежно від класу професійного ризику виробництва, до якого віднесено страхувальника. При встановленні страхувальнику знижки або надбавки до страхового тарифу сума страхового внеску, яка підлягає сплаті, визначається з урахуванням указаної знижки (надбавки).

П. 4.12, 4.13, 4.14 вказаної Інструкції встановлено порядок та строки сплати зазначених страхових внесків, які сплачуються страхувальниками шляхом перерахування відповідних сум на відповідний рахунок Фонду.

Крім того, відповідно до п.5.1 Інструкції не внесені страхувальниками у встановлений строк страхові внески до Фонду вважаються недоїмкою і стягуються у порядку, передбаченому законодавством, з нарахуванням пені. Пеня нараховується із сум недоїмки за кожний прострочений день і обчислюється, виходячи із 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь строк.

В судовому засіданні встановлено, що Філія обласного комунального спеціалізованого теплопостачального підприємства «Луганськтеплокомуненерго» у м. Стаханові «Стаханотеплокомуненерго», не є юридичною особою та є структурним підрозділом Луганського обласного комунального спеціалізованого теплопостачального підприємства «Луганськтеплокомуненерго».

Філія обласного комунального спеціалізованого теплопостачального підприємства «Луганськтеплокомуненерго» у м. Стаханові «Стаханотеплокомуненерго» є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, які спричинили втрату працездатності, що підтверджується свідоцтвом № 1210000064 (а. с. 14).

Актом перевірки правильності нарахування, повноти і своєчасності перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України № 92 від 19 травня 2010 року за період з 01.01.2008 року по 31.03.2010 року відповідачу нарахована пеня в сумі 3392 грн. 31 коп. (а. с. 5-8).

Акт перевірки від 19 травня 2010 року № 92, який підписаний керівником підприємства відповідача без доповнень та зауважень.

12 липня 2010 року Луганське обласне комунальне спеціалізоване теплопостачальне підприємство «Луганськтеплокомуненерго» подала до відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Стаханові Луганської області розрахункову відомість про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за перше півріччя 2010 року, в якій зазначило пеню в сумі 3392,31 грн. (а. с.11).

Таким чином, суд вважає позовні вимоги документально підтвердженними, обгрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 КАС України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Керуючись ст. ст. 2, 17, 18, 87, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності», суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Стаханові Луганської області до Луганського обласного комунального спеціалізованого теплопостачального підприємства «Луганськтеплокомуненерго» про стягнення пені задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Луганського обласного комунального спеціалізованого теплопостачального підприємства «Луганськтеплокомуненерго» (91042, м. Луганськ, кв. Східний, 22, ЄДРПОУ 03340529) на користь відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Стаханові Луганської області (94000, Луганська область, м. Стаханов, вул.. Леніна, 23, ЄДРПОУ 25926968, рр 37173412001264, МФО 804013 в УДК в м. Луганськ ) пеню в розмірі 3392,31 грн. (три тисячі триста дев'яносто дві гривні тридцять одна копійка).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

СуддяК.Ю. Широка