справа № 2а-1550/10/0770
рядок статзвіту 2.17
код - 11
23 листопада 2010 року м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої судді Маєцької Н.Д.
при секретарі судового засідання Притула Т.Ю.
за участю сторін:
представника позивача -Марусенко О.М.
представника відповідача -Фекийшгазі К.Б.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою ТОВ «Виноградівський райагротехсервіс»до Закарпатського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про скасування постанови про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів від 01.03.2010 року, акту про правопорушення на ринку цінних паперів № 05/10-ЗК від 15.03.2010 року, постанови № 33/10-ЗК про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 22.03.2010 року,-
ТОВ «Виноградівський райагротехсервіс»звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Закарпатського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про скасування постанови про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів від 01.03.2010 року, акту про правопорушення на ринку цінних паперів № 05/10-ЗК від 15.03.2010 року, постанови № 33/10-ЗК про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 22.03.2010 року.
Вирішуючи питання щодо можливості розгляду та вирішення в порядку адміністративного судочинства однієї з заявлених позовних вимог, а саме вимоги в частині скасування акту про правопорушення на ринку цінних паперів № 05/10-ЗК від 15.03.2010 року суд прийшов до наступних висновків.
Завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ (стаття 2 частина 1 КАС України). Відповідно до статті 3 частини 1 пункту 1 КАС України справа адміністративної юрисдикції -переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до статті 17 частини 2 пункту 1 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
У позовній заяві позивач просить скасувати акт про правопорушення на ринку цінних паперів № 05/10-ЗК від 15.03.2010 року, однак зазначений акт про правопорушення не являється нормативно-правовим актом чи правовим актом індивідуальної дії.
Таким чином акт, який просить скасувати позивач, не являється в розумінні статті 17 КАС України рішенням суб'єкта владних повноважень. Даний документ носить інформативний характер і не містить обов'язкової для позивача вказівки вчинити певні дії чи утриматися від вчинення дій або будь-яких інших зобов'язань, що необхідно для рішень суб'єкта владних повноважень, що можуть бути оскаржені за правилами КАС України.
Відповідно до статті 157 частини 1 пункту 1 КАС України суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
На підставі наведеного та керуючись статтями 2, 3, 17, 157, 160, 165 КАС України, суд, -
Закрити провадження в адміністративній справі ТОВ «Виноградівський райагротехсервіс»до Закарпатського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в частині розгляду та вирішення позовної вимоги про скасування акту про правопорушення на ринку цінних паперів № 05/10-ЗК від 15.03.2010 року.
Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених статтею 167 частиною 4 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Маєцька Н.Д.