Постанова від 28.02.2025 по справі 553/651/25

Ленінський районний суд м.Полтави

Справа № 553/651/25

Провадження № 3/553/263/2025

ПОСТАНОВА

Іменем України

28.02.2025м. Полтава

Суддя Ленінського районного суду м. Полтави Фоміна Ю.В., за участю секретаря судового засідання Долгової М.М., прокурора Чуйко Д.М., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,

розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Полтавській області Департамента стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, місце проживання зареєстровано за адресою: АДРЕСА_1 , пенсіонер,

за ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

З протоколу №97 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 19.02.2025 року вбачається, що ОСОБА_1 , перебуваючи з 21.03.2022 року по 12.08.2022 року на військовій службі в органах Служби безпеки України, відповідно до підпункту «е» пункту 1 частини 1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст.172-6 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.1 ст.45 та абзацу першого пункту 2-7 Розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого терміну декларування (не пізніше 31.01.2024 року), а саме лише о 19.55 годині 07.03.2024 року подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Крім цього, з протоколу №98 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 19.02.2025 року вбачається, що ОСОБА_1 , будучи звільненим 12.08.2022 з військової служби в органах Служби безпеки України та виключеним зі списків особового складу, відповідно до підпункту «е» пункту 1 частини 1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст.172-6 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.2 ст.45 та абзацу першого пункту 2-7 Розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого терміну декларування (не пізніше 31.01.2024 року), а саме лише о 10.29 годині 12.02.2025 року подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період не охоплений раніше поданими деклараціями (декларація при звільненні), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Крім цього, з протоколу №99 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 19.02.2025 року вбачається, що ОСОБА_1 , будучи звільненим 12.08.2022 з військової служби в органах Служби безпеки України та виключеним зі списків особового складу, відповідно до підпункту «е» пункту 1 частини 1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст.172-6 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.2 ст.45 та абзацу першого пункту 2-7 Розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого терміну декларування (не пізніше 31.01.2024 року), а саме лише о 20.22 годині 07.03.2024 року подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік (після звільнення), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Враховуючи наведене, вважаю за необхідне об'єднати вказані дві справи про адміністративне правопорушення для спільного розгляду.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненому правопорушенні визнав повністю та пояснила, що зазначені декларації подав невчасно оскільки на той час не розібрався у змінах в законодавстві щодо фінансового контролю, а за місце роботи своєчасно не роз'яснили та не нагадали про строки подання зазначених декларацій.

Прокурор обставини, викладені у протоколах про вчинення адміністративного правопорушення, підтримав, зазначивши про наявність в діях ОСОБА_1 ознак діяння, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та просив накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Вислухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, прокурора, який вважав що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6, та ч.1 ст.172-6КУпАП є повністю доведеною, а також вивчивши протоколи з доданими до них матеріалами, суд приходить до наступних висновків.

Частина 1 ст.172-6 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, підтверджується зібраними та дослідженими судом доказами, зокрема довідкою з місця роботи про займану посабу ОСОБА_1 в органах СБУ, інформацією з Єдиного державного реєстру декларацій відповідно до якої встановлено, що декларацією при звільненні з посади ОСОБА_1 подав 12.02.2025 року, щорічну декларацію за 2021 рік декларантом ОСОБА_1 подано 07.03.2024 року, щорічну декларацію за 2022 рік ОСОБА_1 подав 07.03.2024 року, тоді як відповідно п.2-7 Розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» повинен був подати не пізніше 31.01.2024 року, листом-повідомленням НАЗК та іншими матеріалами справи.

На підставі викладеного ОСОБА_1 слід визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст. 172-6 КУпАП, оскільки останній несвоєчасно без поважної причини подав декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, який раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, відсутність обтяжуючих обставин, суд вважає доцільним застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі.

Враховуючи, що ОСОБА_1 є особою з інвалідністю 2 групи, на підставі п.9 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір», останній підлягає звільненню від сплати судового збору в усіх судових інстанціях.

Керуючись ст.36, ч.1 ст.172-6, ст.33,36,283,284 КУпАП, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністратвині справи за №553/649/25 (провадження №3/553/261/2025), №553/650/25 (провадження №3/553/262/2025), та №553/651/25 (провадження №3/553/263/2025), про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП об'єднати в одне провадження, присвоївши об'єднаній справі №553/649/25 (провадження №3/553/261/2025).

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 850 (вісімсот п'ятдесят) грн. на користь держави.

Постанова може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду, шляхом подачі апеляційної скарги через Ленінський районний суд м. Полтави протягом десяти днів, з дня її проголошення.

Постанова набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 291 КУпАП.

Суддя Ленінського районного суду м. Полтави Ю. В. Фоміна