Сквирський районний суд Київської області
Справа № 376/353/25
Провадження № 3/376/307/2025
03 березня 2025 року Суддя Сквирського районного суду Київської області Коваленко О.М., розглянувши матеріали, які надійшли з відділення поліції №1 Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 175-1 КУпАП,-
До Сквирського районного суду Київської області із відділення поліції №1 Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області надійшов протокол про адміністративне правопорушення Серія ВАД №651186 від 12.02.2025 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 175-1 КУпАП.
Постановою Сквирського районного суду Київської області матеріали справи про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.175-1 КУпАП - повернуто органу, що його склав, для доопрацювання, оскільки в порушення вимог закону, до матеріалів справи не додано жодних доказів того, що протокол про адміністративне правопорушення відносно неповнолітньої ОСОБА_1 складено посадовою особою у присутності законного представника останньої.
28.02.2025 року до канцелярії суду відповідно до супровідного листа №37261-2025 від 25.02.2025 року надійшли повторно матеріали справи відносно ОСОБА_1 , 27.02.2007 року без виконання постанови Сквирського районного суду Київської області від 18.02.2025 року.
Відповідно до ст. 278 КУпАП, під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення, крім іншого, вирішується питання, чи правильно складено протокол про адміністративне правопорушення та інші матеріали справи.
Ознайомившись із зазначеними матеріалами справи, вважаю, що складений уповноваженою особою протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам Закону.
Так, згідно ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності є неповнолітньою особою.
Протокол про адміністративне правопорушення відносно неповнолітньої особи, повинен складатися в присутності законного представника /на протоколі повинен міститься підпис законного представника/.
В порушення вимог закону, до матеріалів справи не додано жодних доказів того, що протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 складено посадовою особою у присутності законного представника останньої.
Також у протоколі не зазначено жодного свідка даного правопорушення.
Даний факт свідчить про неналежне виконання посадовими особами своїх посадових обов'язків та некомпетентність особи, яка склала протокол щодо правил складання протоколів про адміністративні правопорушення та оформлення матеріалів.
Враховуючи вищевикладене, приходжу до висновку про невиконання посадовою особою, що склала протокол про адміністративне правопорушення, вимог ст. 256 КУпАП, що унеможливлює призначення справи до розгляду.
Керуючись ст. ст.254,256,278 КУпАП, суддя, -
Матеріали справи про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.175-1 КУпАП - повторно повернути органу, що його склав, для доопрацювання.
Постанова апеляційному оскарженню не підлягає.
Суддя О. М. Коваленко