Справа № 373/420/25
Провадження № 3/373/175/25
03 березня 2025 року м. Переяслав
Суддя Переяслав-Хмельницького міськрайонного суду Київської області Лебідь В.В. розглянув матеріали, які надійшли з Переяславського відділу державної виконавчої служби у Бориспільському районі Київської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ;
за ч. 1 ст. 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_2 , будучи боржником у виконавчому провадженні № 48425981 за виконавчим документом № 1815/4783/2012, виданим 12.02.2013 Роменським міськрайонним судом Сумської області, відповідно до якого зобов'язаний сплачувати аліменти на утримання сина дочки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , в твердій грошовій сумі в розмірі 500 грн щомісячно, починаючи з 27.11.2012 і до досягнення дитиною повноліття; аліменти не сплачував, що призвело до виникнення суми заборгованості, сукупний розмір яких перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до виконання. Загальна сума заборгованості зі сплати аліментів у виконавчому провадженні станом на 17.02.2025 становить 69564,90 грн.
ОСОБА_2 про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив. Клопотань, заяв до суду не подавав.
Суд вважає за можливе розглянути справу без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, на підставі наявних матеріалів.
Вина ОСОБА_2 за ч. 1 ст. 183-1 КУпАП повністю підтверджується письмовими доказами у їх сукупності та взаємозв'язку, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення № 48425981 від 17.02.2025; копіями виконавчого листа по справі № 1815/4783/2012, виданим 12.02.2013 Роменським міськрайонним судом Сумської області, постанови державного виконавця про прийняття виконавчого провадження від 16.05.2018 № 48425981, розрахунку заборгованості по сплаті аліментів від 17.02.2025 № 8195.
Дії ОСОБА_2 слід кваліфікувати за ч. 1 ст. 183-1 КУпАП як несплата аліментів на утримання дитини, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання.
Обставин, що пом'якшували чи обтяжували б відповідальність, не виявлено.
При вирішенні питання про визнання винуватості ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення виходжу із принципу захисту інтересів дітей та їх право на належне утримання, що переважають можливі причини невиплати аліментів (відсутність роботи у регіоні за місцем проживання та/або карантинні обмеження тощо).
Беручи до уваги особу винного, відсутність застережень, які б перешкоджали йому відбувати стягнення у виді суспільно корисних робіт, вважаю, що відсутні перешкоди у відбуванні особою суспільно корисних робіт, як і відсутні підстави для звільнення від адміністративної відповідальності.
При призначенні стягнення відповідно до ст. 33 КУпАП враховую особу порушника, відсутність відомостей про його місце роботи або характеристик, працездатний вік та невиконаний обов 'язок сплати аліментів неповнолітній дитині, ступінь вини. Вважаю, що слід призначити стягнення у виді суспільно корисних робіт, саме таке стягнення забезпечить виховання порушника, запобігатиме вчиненню нового адміністративного правопорушення.
Відповідно до вимог частин 1, 3 ст. 31-1 КУпАП суспільно корисні роботи полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, оплачуваних робіт, вид яких та перелік об'єктів, на яких порушники повинні виконувати ці роботи, визначає відповідний орган місцевого самоврядування. Суспільно корисні роботи не призначаються особам з інвалідністю першої або другої групи, вагітним жінкам, жінкам, старше 55 років та чоловікам, старше 60 років.
Враховуючи мету призначення адміністративного стягнення, особу винного, відсутність обставин, що пом'якшують чи обтяжують його відповідальність, останнього слід визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 183-1 КУпАП, призначити стягнення в межах санкції зазначеної норми закону у виді суспільно корисних робіт. Альтернативні види стягнення не передбачені ст. 183-1 КУпАП.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись статтями 283-284 КУпАП,
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 183-1 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді суспільно корисних робіт на строк 120 (сто двадцять) годин.
Стягнути із ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 605,60 грн (шістсот п'ять гривень 60 копійок; на рахунок № UA908999980313111256000026001, отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/ 22030106, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106).
Строк пред'явлення постанови до виконання складає три місяці.
Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Київського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
СУДДЯ: В.В. ЛЕБІДЬ