Ухвала від 24.02.2025 по справі 361/4164/24

Справа № 361/4164/24

Провадження № 6/361/31/25

24.02.2025

УХВАЛА

24 лютого 2025 року Суддя Броварського міськрайонного суду Київської області Радзівіл А.Г., перевіривши заяву ОСОБА_1 , подану її представником ОСОБА_2 про заміну сторони її правонаступником у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю »Вердикт Капітал» про повернення безпідставно стягнутих коштів, -

ВСТАНОВИВ:

У лютому 2025 року ОСОБА_1 звернулась до суду із заявою через свого представника ОСОБА_2 про заміну сторони її правонаступником у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю »Вердикт Капітал» про повернення безпідставно стягнутих коштів.

Вирішуючи питання про прийняття даної заяви судом встановлено наступне.

Статтею 442 ЦПК України, не врегульовані вимоги щодо форми та змісту заяви про заміну сторони виконавчого провадження. Тому, виходячи із приписів частини 9 ст. 10 ЦПК України щодо застосування судом закону за аналогією, вимоги до вказаної заяви визначаються загальними нормами, зокрема, статтями 175 і 177 ЦПК України.

Відповідно до п. 3 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 26 грудня 2003 року №14 “Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернення учасників виконавчого провадження», заяви (подання) мають відповідати загальним вимогам щодо форми та змісту позовної заяви, передбаченим положеннями, зокрема ЦПК України.

Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Відповідно до ст. 442 ЦПК України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець.

Крім того, відповідно до ст. 442 ЦПК України, заява про заміну сторони виконавчого провадження розглядається в судовому засіданні з повідомленням учасників справи та заінтересованих осіб.

Відповідно ч.1 ст.177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб. У разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї в електронній формі, позивач зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій поданих до суду документів.

Проте, заявником не зазначені учасники справи (ТОВ »Вердикт Капітал»), як заінтересована особа та враховуючи, що заяву подано в підсистемі »Електронний суд», відсутнє підтвердження направлення заявником заяви заінтересованій особі.

Відповідно до ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення виявлених недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення копії ухвали.

Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 ЦПК України, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Керуючись ст.ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1 , подану її представником ОСОБА_2 про заміну сторони її правонаступником у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю »Вердикт Капітал» про повернення безпідставно стягнутих коштів - залишити без руху.

Надати заявнику строк для усунення зазначених недоліків - 10 днів з дня отримання ухвали та роз'яснити, що в разі невиконання вимог ухвали, заява буде вважатися неподаною та повернута.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена.

Суддя Радзівіл А.Г.

Попередній документ
125520377
Наступний документ
125520379
Інформація про рішення:
№ рішення: 125520378
№ справи: 361/4164/24
Дата рішення: 24.02.2025
Дата публікації: 04.03.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Броварський міськрайонний суд Київської області
Категорія справи: Окремі процесуальні питання; Заява про заміну сторони виконавчого провадження
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (22.10.2025)
Дата надходження: 18.02.2025
Розклад засідань:
02.10.2024 11:00 Броварський міськрайонний суд Київської області
26.05.2025 10:00 Броварський міськрайонний суд Київської області
16.06.2025 15:30 Броварський міськрайонний суд Київської області
04.09.2025 15:20 Броварський міськрайонний суд Київської області
22.10.2025 09:45 Броварський міськрайонний суд Київської області