про залишення позовної заяви без руху
м. Вінниця
28 лютого 2025 р. Справа № 120/2457/25
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Воробйова Інна Анатоліївна, розглянувши матеріали позовної заяви за позовом ОСОБА_1 в інтересах неповнолітньої ОСОБА_2 до Управління Державної міграційної служби України у Вінницькій області, 1-го відділу у м. Вінниця Управління Державної міграційної служби у Вінницькій області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 в інтересах неповнолітньої ОСОБА_2 до Управління Державної міграційної служби України у Вінницькій області, 1-го відділу у м. Вінниця Управління Державної міграційної служби у Вінницькій області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії.
Ознайомившись з позовною заявою та доданими матеріалами вважаю, що зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Статтею 5 Кодексу адміністративного судочинства (далі - КАС) України передбачено право на звернення до адміністративного суду. Позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб та повинна відповідати загальним вимогам, що встановлені статтями 160, 161 КАС України.
Норми статтей 160, 161 КАС України не містять виключень і поширюються на всі випадки звернення до суду з позовною заявою, у зв'язку з чим недотримання положень даних норм свідчить про невідповідність позовної заяви вимогам Закону.
Згідно пункту 4 частини п'ятої статті 160 КАС України, у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Окрім, того вказую, що відповідно частини першої статті 46 КАС України, сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач.
При цьому, згідно частини третьої статті 46 КАС України, відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
В розумінні статті 4 КАС України, суб'єкт владних повноважень - орган державної влади (у тому числі без статусу юридичної особи), орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.
Отже, з наведеного видно, що відповідачем (суб'єктом владних повноважень) може бути самостійно як юридична особа (орган, установа) так і суб'єкт владних повноважень - орган державної влади без статусу юридичної особи.
При цьому, акцентую увагу , що Управління ДМС України у Вінницькій області та 1-й відділ у м.Вінниця Управління ДМС України у Вінницькій області є двома окремими самостійними суб'єктами владних повноважень .
Позивач просить зобов'язати Управління ДМС України у Вінницькій області в особі 1 -го відділу у м. Вінниця Управління ДМС України у Вінницькій області видати паспорт .
Відтак, слід уточнити суб'єктний склад відповідачів та вимоги вказавши, кого із відповідачів є необхідним зобов'язати видати паспорт Управління ДМС України у Вінницькій області чи 1- й відділ у м. Вінниці Управління ДМС України у Вінницькій області.
Окремо акцентую увагу, що згідно заяви від 21.01.2025 р. позивач звертався із проханням видати паспорт саме до 1-го відділу у м. Вінниці Управління ДМС України у Вінницькій області.
А отже, у разі, якщо в прохальній частині позову позивач ставитиме вимогу про видачу паспорту управлінням ДМС України у Вінницькій області, слід надати докази звернення до нього із заявою про видачу паспорту.
У разі ж якщо вимоги будуть заявлені лише до 1-го відділу у м. Вінниці Управління ДМС України у Вінницькій області, слід уточнити суб'єктний склад відповідачів, адже Управління визначено окремим відповідачем.
За правилами визначеними частиною 1 статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене вважаю, що дану позовну заяву необхідно залишити без руху, надавши особі, яка її подала, строк для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 169, 248, 256 КАС України, -
1. Позовну заяву ОСОБА_1 в інтересах неповнолітньої ОСОБА_2 до Управління Державної міграційної служби України у Вінницькій області, 1-го відділу у м. Вінниця Управління Державної міграційної служби у Вінницькій області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії залишити без руху.
2. Запропонувати позивачу у 7- денний строк з дня отримання копії ухвали усунути недоліки позовної заяви, зазначені в мотивувальній частині ухвали суду, уточнити суб'єктний склад відповідачів та вимоги вказавши, кого із відповідачів є необхідним зобов'язати видати паспорт, подавши заяву в порядку статті 160 КАС України
3. Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Суддя Воробйова Інна Анатоліївна