Ухвала від 21.02.2025 по справі 760/3463/25

Справа №760/3463/25 1-кс/760/2656/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21.02.2025 м. Київ

Слідчий суддя Солом'янського районного суду м. Києва ОСОБА_1

при секретарі судового засідання ОСОБА_2 ,

за участі:

прокурорів ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ,

захисника - адвоката ОСОБА_5 ,

підозрюваного ОСОБА_6 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Солом'янського районного суду м. Києва клопотання слідчого в ОВС СУ ГУ СБ України у м. Києві та Київській області ОСОБА_7 , погоджене прокурором Київської міської прокуратури ОСОБА_4 про застосування запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту, подане в рамках кримінального провадження, відомості про яке внесені 02.11.2017 до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12017100010010407 відносно

ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Горлівка, Донецької області, громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , та проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , ФОП ІІІ групи,

підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України,

ВСТАНОВИВ:

До Солом'янського районного суду м. Києва надійшло клопотання, слідчого в ОВС СУ ГУ СБ України у м. Києві та Київській області ОСОБА_7 , погодженого прокурором Київської міської прокуратури ОСОБА_4 про застосування запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту, подане в рамках кримінального провадження, відомості про яке внесені 02.11.2017 до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12017100010010407 відносно ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яке відповідає вимогам ст. ст. 183, 184 КПК України.

Документом, що підтверджує надання підозрюваному та його захиснику копії клопотання та матеріалів, які його обґрунтовують, є розписка підозрюваного та захисника від 07.02.2025 (Т.2 а.с. 138).

Клопотання слідчого обґрунтоване наступним.

Слідчим управлінням Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження № 12017100010010407, зареєстрованого в ЄРДР 02.11.2017 за підозрою ОСОБА_8 , ОСОБА_6 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 367 КК України, а також за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 191, ч. 2 ст. 367 КК України.

Так, Комунальне підприємство «КИЇВТРАНСПАРКСЕРВІС» створено відповідно до рішенням Київської міської ради від 15.03.2007 № 261/922 «Про створення комунального підприємства виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) «КИЇВТРАНСПАРКСЕРВІС» (Далі - Підприємство).

У відповідності до п. 3 рішення Київської міської ради від 26.06.2007 № 930/1591 «Про вдосконалення паркування автотранспорту в м. Києві» КП «КИЇВТРАНСПАРКСЕРВІС» (ЄДРПОУ 35210739) є єдиним оператором з паркування транспортних засобів, стягнення паркувального збору та виготовлення єдиних абонементних талонів з паркування автомобільного транспорту.

Підприємство засноване на комунальній власності територіальної громади міста Києва і створене з метою покращення організації дорожнього руху в частині впорядкування робіт з паркування, застосування інформаційних технологій, сучасних технічних засобів організації дорожнього руху, розвитку мережі паркінгів, механізованих автомобільних стоянок, платних місць паркування та інших об'єктів дорожнього сервісу в місті Києві.

Комунальне підприємство «КИЇВТРАНСПАРКСЕРВІС» здійснює свою діяльність на підставі Статуту, затвердженого рішенням Київради від 15.03.2007 № 261/922 «Про створення комунального підприємства виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) «КИЇВТРАНСПАРКСЕРВІС» та зареєстрованого 13.06.2007 за № 10741020000025691 Шевченківською районною в м. Києві державною адміністрацією.

У відповідності до положень Статуту КП «КИЇВТРАНСПАРКСЕРВІС», предметом його діяльності підприємства є, зокрема - визначення операторів з надання послуг платного паркування; виконання функцій операторів відповідно до Правил благоустрою території, паркування транспортних засобів, тиші в громадських місцях, торгівлі на ринках у м. Києві, встановлених рішенням Київської міської ради від 26.09.2002 № 47/207; освоєння паркувального простору в місті Києві; координація та сприяння діяльності районних в м. Києві комунальних підприємств з паркування та зберігання транспортних засобів; розробка, впровадження та експлуатація нових технологій і обладнання в системі паркування транспортних засобів, у тому числі автоматизованих систем управління транспортом, оплати проїзду, відео моніторингу; розробка (замовлення розробки) проектів схем розміщення місць для паркінгів, автостоянок, механізованих автостоянок, місць для паркування, гаражів та інших об'єктів дорожнього сервісу в м. Києві; інша діяльність, не заборонена законодавством України, спрямована на досягнення мети, зазначеної в Статуті.

Окрім того, згідно з п. 5.2 Статуту обов'язком Підприємства є забезпечення виконання функцій і завдань, покладених на Підприємство Київською міською радою та виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією), здійснення заходів з удосконалення роботи підприємства.

Одним з джерел формування майна та фінансових ресурсів Підприємства є доходи, одержані за результатами господарської діяльності, передбаченої Статутом. Прибуток, після виконання зобов'язань перед бюджетом, залишається у розпорядженні Підприємства.

У відповідності до положень п. 8.2. Статуту, Підприємство очолює директор, який призначається на посаду та звільняється з посади Київським міським головою на умовах контракту за поданням Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (КМДА), за погодженням з постійною комісією Київської міської ради з питань транспорту та зв'язку.

Згідно п. 8.4 Статуту КП «КИЇВТРАНСПАРКСЕРВІС» його директор: здійснює керівництво підприємством відповідно до статуту, вирішує питання його діяльності та несе відповідальність за стан та діяльність підприємства; затверджує структуру та штатний розпис підприємства; призначає та звільняє з посад працівників підприємства; керує роботою на основі єдиноначальності у відповідності до статуту; розпоряджається майном та коштами підприємства відповідно до чинного Законодавства України, рішень Київради, розпоряджень КМДА та цього Статуту; видає у межах своєї компетенції накази, організовує та перевіряє їх виконання; укладає договори, видає довіреності, відкриває в установах банків розрахункові та інші рахунки; діє без доручення від імені підприємства; несе персональну відповідальність за виконання покладених на підприємство виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією) повноважень, завдань, визначених цим Статутом, а також за дотримання чинного законодавства України; несе персональну відповідальність за формування та виконання фінансових планів, дотримання фінансової дисципліни, ефективне використання та охорону комунального майна, закріпленого за Підприємством.

Виходячи з повноважень керівника КП «КИЇВТРАНСПАРКСЕРВІС», визначених вищевказаними положеннями статуту, останній наділений організаційно-розпорядчими та адміністративно господарськими функціями.

На підставі наказу № 116-К в.о. директора КП «КИЇВТРАНСПАРКСЕРВІС», від 26.03.2020 громадянин України ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , прийнятий на роботу на посаду головного спеціаліста договірного відділу юридичного управління Підприємства, на підставі наказу №181-К від 16.11.2020 ОСОБА_6 , переведено на посаду першого заступника директора апарату управління Підприємства.

Відповідно до посадової інструкції першого заступника директора апарату управління від 24.04.2020 належить до професійної групи «Керівники».

Згідно п. 2.1 організовує, координує та контролює роботу підзвітних йому структурних підрозділів відповідно до організаційної структури Підприємства.

Згідно п. 2.2 Забезпечує виконання підпорядкованих йому структурними підрозділами рішень, розпоряджень, програм органів виконавчої влади, доручень, наказів та розпоряджень директора Підприємства.

Згідно п. 2.7 Забезпечує своєчасне опрацювання, реєстрацію в системі електронного документообігу, аналізу, обліку вхідної, вихідної кореспонденції та службових документів, їх доставки до виконавця.

Згідно п. 2.8 Здійснює систематичний контроль за строками виконання документів та їх правильним оформленням відповідно до вимог державних стандартів.

В подальшому, розпорядженням Київського міського голови № 1220 від 24.12.2021 виконання обов'язків директора комунального підприємства «КИЇВТРАНСПАРКСЕРВІС», покладено на ОСОБА_6 з 10.01.2022 року.

Таким чином, ОСОБА_6 перебуваючи на посаді в.о. директора комунального Підприємства наділений повноваженнями, пов'язаними з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій та в силу ч. 3 ст. 18 КК України є службовою особою.

У період виконання обов'язків директора КП «КИЇВТРАНСПАРКСЕРВІС» ОСОБА_6 як керівник підприємства мав вживати заходів щодо покращення показників фінансово-господарської діяльності очолюваного ним підприємства шляхом оптимізації виробничої діяльності, а з метою недопущення збитковості підприємства організовувати інвентаризацію спеціально обладнаних майданчиків для паркування, здійснювати їх обміри та обстеження, контролювати діяльність контрагентів щодо належного використання паркувальних майданчиків переданих за договорами про надання права на експлуатацію фіксованих місць для паркування, ініціювати підготовку проектів рішень Київської міської ради, що стосуються діяльності Підприємства, забезпечувати їх подання для узгодження до Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) та здійснювати інші функції спрямовані на забезпечення належної та беззбиткової роботи Підприємства.

У відповідності до положень ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно зі ст. 10.3 Податкового кодексу України, місцеві ради в межах повноважень, визначених цим Кодексом, вирішують питання відповідно до вимог цього Кодексу щодо встановлення податку на майно (в частині податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки) та встановлення збору за місця для паркування транспортних засобів, туристичного збору; 14.1.104. майданчики для платного паркування - площа території (землі), що належить на правах власності територіальній громаді або державі, на якій відповідно до рішення органу місцевого самоврядування здійснюється платне паркування транспортних засобів.

Відповідно до ст. 268-1.1.2. цього ж Кодексу, перелік спеціальних земельних ділянок, відведених для організації та провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів, в якому зазначаються їх місцезнаходження, загальна площа, технічне облаштування, кількість місць для паркування транспортних засобів, затверджується рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, про встановлення збору.

Відповідно до рішення Київської міської ради від 25.12.2008 №1051/1051 «Про Правила благоустрою міста Києва» (зі змінами і доповненнями):

- п. 17.3.1 організація та експлуатація місць платного паркування транспортних засобів здійснюється лише оператором або підприємствами, з якими оператор уклав відповідний договір;

- п. 17.3.2 особливі умови користування земельними ділянками, на яких розташовані спеціально обладнані та відведені місця, полягають в розробці та погодженні порядку схем організації дорожнього руху, згідно з якими у оператора виникає право надання платних послуг паркування транспортних засобів та не потребує розроблення проектів відведення цих земельних ділянок. На таких земельних ділянках оператор не має права здійснювати будь-яку діяльність, окрім надання платних послуг з паркування транспортних засобів та обладнання таких місць, що полягає у запровадженні інноваційних технологій (сучасних систем паркування), нанесенні дорожньої розмітки, встановленні відповідних дорожніх знаків, огорожі та інших елементів благоустрою, у порядку визначеному цими Правилами. Допускається відсутність дорожньої розмітки в залежності від погодних умов, бруду тощо при наявності установлених відповідних за змістом дорожніх знаків, що позначають межі та спосіб поставлення транспортного засобу на стоянку;

- п. 17.3.3 оператор розробляє схеми організації дорожнього руху за погодженням з управлінням ДАІ ГУ МВС України в м. Києві (при розташуванні місць для паркування в межах червоних ліній міських вулиць і доріг), Головним управлінням транспорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації);

- п. 17.4.2 організація та експлуатація (тобто, безпосереднє управління) системи платного паркування транспортних засобів, облаштування місць для платного паркування транспортних засобів, а також здійснення розрахунків з юридичними та фізичними особами за паркування їхнього транспорту покладається на оператора або інших суб'єктів, визначених оператором на умовах договору.

Також, згідно з вищезазначеним рішенням Київської міської ради повноваження та обов'язки оператора паркувальної діяльності на території населених пунктів полягають у наступному:

- наданні послуг з паркування транспортних засобів;

- здійсненню координації та контролю за експлуатацією місць для платного паркування транспортних засобів;

- забезпеченні надходження місцевого збору за паркування транспортних засобів;

- забезпеченні своєчасної сплати податків та інших відрахувань згідно чинного законодавства;

- обладнанні місць для паркування транспортних засобів у відповідності до вимог цих Правил та інших нормативно-правових актів;

- взаємодія з працівниками підрозділів ДАІ МВС України з питань організації та контролю за паркуванням транспортних засобів;

- забезпеченні комплектації місць для платного паркування транспортних засобів технічними засобами;

- контролі правильності користування пільгами, які надаються окремим категоріям громадян і організаціям щодо користування платними місцями для паркування транспортних засобів, та, за необхідності, реєстрація транспортних засобів у журналі реєстрації з метою запобігання несплати за паркування.

Окрім того, Правилами паркування транспортних засобів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2009 № 1342 передбачено зобов'язання оператора, який повинен використовувати майданчик для паркування за призначенням; обладнати майданчик для паркування відповідно до вимог цих Правил, Правил дорожнього руху, норм, нормативів, стандартів з урахуванням вимог безпеки дорожнього руху; утримувати територію та під'їзні шляхи до майданчика для паркування у належному технічному та санітарному стані; повідомляти уповноважені підрозділи Національної поліції про виявлені порушення цих Правил.

Відповідно до п. 22 Правил паркування транспортних засобів від 03.12.2009 № 1342, на майданчиках для паркування обов'язково облаштовуються місця (в обсязі 10 відсотків загальної кількості, але не менш як одне місце) передбаченого стандартами розміру, позначені дорожніми знаками та розміткою для паркування транспортних засобів, зазначених у частині шостій статті 30 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні». Відстань від в'їзду на майданчик для платного паркування до найближчого такого місця не повинна перевищувати 50 метрів.

На місцях для паркування транспортних засобів, зазначених у частині шостій статті 30 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21.03.1991 № 875-XII, не можуть бути розміщені інші транспортні засоби.

Схеми організації дорожнього руху (далі - Схеми ОДР) розробляються згідно чинних стандартів: ДБН В.2.3-15:2007 (Автостоянки та гаражі для легкових автомобілів), ДСТУ 4100:2014 (Знаки дорожні), ДСТУ 2587:2010 (Розмітка дорожня), Правила дорожнього руху. Кожне машиномісце на спеціально обладнаному (нічному) паркувальному майданчику має площу 25 квадратних метрів.

У свою чергу рішенням Київської міської ради від 23.06.2011 № 242/5629 «Про встановлення місцевих податків і зборів в м. Києві» (зі змінами) за Підприємством закріплено перелік паркувальних майданчиків, на яких воно може здійснювати основну діяльність та визначено межі 3-х територіальних зон міста Києва для розрахунку ставок збору за місця паркування транспортних засобів.

При цьому, об'єктом оподаткування є земельна ділянка, яка згідно з рішенням Київської міської ради спеціально відведена для забезпечення паркування транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування, тротуарах або інших місцях, а також комунальні гаражі, стоянки, паркінги (будівлі, споруди, їх частини), які побудовані за рахунок коштів місцевого бюджету, за винятком площі земельної ділянки, яка відведена для безоплатного паркування транспортних засобів, передбачених статтею 30 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», а базою оподаткування є площа земельної ділянки, відведена для паркування, а також площа комунальних гаражів, стоянок, паркінгів (будівель, споруд, їх частин), які побудовані за рахунок коштів місцевого бюджету.

Відповідно до пункту 3.1 розділу 3 Положення про збір за місця для паркування транспортних засобів у м. Києві ставки збору встановлюються за кожний день провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів у гривнях за 1 квадратний метр площі земельної ділянки, відведеної для організації та провадження такої діяльності, у розмірі від 0,003 до 0,005 відсотка мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, відповідно до рішення та згідно з переліком паркувальних майданчиків, які закріплені за комунальним підприємством «КИЇВТРАНСПАРКСЕРВІС» (таблиця 1), а саме: у розмірі 0,003 відсотка у межах третьої територіальної зони міста Києва для визначення ставок збору за місця для паркування транспортних засобів.

Згідно з рішенням Київської міської ради від 21.12.2017 року № 1048/4055 «Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 23 червня 2011 року № 242/5629 «Про встановлення місцевих податків і зборів у м. Києві» пункт 3.1 розділу 3 Положення про збір за місця для паркування транспортних засобів у м. Києві, затвердженого рішенням Київської міської ради від 23.06.2011 № 242/5629, викладено в наступній редакції: «…ставки збору встановлюються за кожний день провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів у гривнях за 1 квадратний метр площі земельної ділянки, відведеної для організації та провадження такої діяльності, у розмірі від 0,003 до 0,02 відсотка мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, відповідно до рішення та згідно з переліком паркувальних майданчиків, які закріплені за комунальним підприємством «КИЇВТРАНСПАРКСЕРВІС»(таблиця 1), а саме: у розмірі 0,003 відсотка з 01.01.2018: у межах третьої територіальної зони міста Києва для визначення ставок збору за місця для паркування транспортних засобів; у розмірі 0,004 відсотка з 01.01.2018: у межах другої територіальної зони міста Києва для визначення ставок збору за місця для паркування транспортних засобів».

На виконання положень Податкового кодексу України та вищевказаних рішень Київської міської ради, наказом директора КП «КИЇВТРАНСПАРКСЕРВІС» від 20.12.2012 № 232 з 01.01.2013 року введено в дію тарифи на послуги з надання права на експлуатацію фіксованих місць для нічного паркування, зокрема для ІІІ територіальної зони (повна собівартість - 2,12 грн., ПДВ - 0,42 грн., паркувальний збір - 3,96 гривень), а з 01.01.2017 року введено в дію наступні тарифи на послуги з надання права на експлуатацію фіксованих місць для нічного паркування, зокрема для ІІІ територіальної зони (вартість послуги - 0,82 грн., ПДВ - 0,16 грн., паркувальний збір - 5,52 гривень).

Так, в.о. директора КП «КИЇВТРАНСПАРКСЕРВІС» ОСОБА_6 на час виконання ним своїх службових обов'язків у період з 10.01.2022 по 07.08.2022 було достовірно відомо про те, що на підставі розпорядження Київського міського голови № 1110 «Про проведення перевірки», утворено комісію з питань проведення перевірки діяльності КП «КИЇВТРАНСПАРКСЕРВІС» та у період з 24.11.2016 по 21.12.2016 проведено перевірку за наслідками якої складено відповідний акт від 21.12.2016 згідно якого встановлені порушення в тому числі факти перевищенням машиномісць на паркувальних майданчиках.

Так, за результатами проведеного моніторингу силами районних в місті Києві державних адміністрацій було обстежено 57 255 машиномісце (паркомісць, місць для платного паркування транспортних засобів) на спеціально облаштованих паркувальних майданчиках, з них 21 857 машиномісць функціонують без належним чином оформленої документації, а саме: 7599 машиномісць є перевищенням машиномісць на паркувальних майданчиках і 15 258 машиномісць облаштовано без дозвільної документації на використання земельних ділянок.

Виявлені недоліки у роботі паркувальних майданчиків, закріплених за КП «КИЇВТРАНСПАРКСЕРВІС» призводять до недоотримання надходжень до міського бюджету на суму 16 003 500 гривень щорічно.

За наслідком аналізу проведеного Департаментом транспортної інфраструктури КМДА щодо заходів, які було вжиті керівництвом КП «КИЇВТРАНСПАРКСЕРВІС» з метою «детінізації» ринку паркувальних послуг у столиці, встановлено, що у проекті рішення «Про внесення змін до таблиці № 1 додатка 5 рішення Київської міської ради від 23.06.2011 № 242/5629 «Про встановлення місцевих податків і зборів в м. Києві», яке було надано КП «КИЇВТРАНСПАРКСЕРВІС» відповідним листом від 04.11.2016 № 053/05-3281 не враховано збільшення паркувальних місць на існуючих паркувальних майданчиках, на яких попередньо було занижено кількість місць для паркування, що у свою чергу призводить до недоотримання відповідних надходжень до міського бюджету, а тому вимагає термінової їх «детінізації».

На підставі проведених перевірок комісією було зроблено обґрунтований висновок про те, що умисне заниження кількості паркувальних місць на діючих паркувальних майданчиках, закріплених за КП «КИЇВТРАНСПАРКСЕРВІС» призводить до недоотримання бюджетом міста 16 003 500 гривень щорічно.

Окрім цього, у період часу з 01.06.2017 по 15.08.2017 службовими особами Північного офісу Державної аудиторської служби України проведено державний фінансовий аудит діяльності КП «КИЇВТРАНСПАРКСЕРВІС» за наслідками якого складено Аудиторський звіт № 11-32/765 від 19.08.2017 у якому зазначено про збитковість господарської діяльності КП «КИЇВТРАНСПАРКСЕРВІС» та від'ємні фінансові показники у 2017 року.

Підприємством втрачено можливість отримання доходів внаслідок неприйняття належних управлінських рішень щодо моніторингу фактичної заповнюваності відведених паркувальних майданчиків, значного перевищення кількості припаркованих транспортних засобів та машино-місць закріплених рішенням Київської міської ради від 23.06.2011, як наслідок Підприємством недостовірно розраховані плани надходжень грошових коштів за рахунок безпідставного застосування понижуючих коефіцієнтів сплати за послуги паркування.

При цьому, під час проведення державного аудиту, на підставі наказу від 07.06.2017 № 122 «Про проведення комплексної перевірки сучасного паркувального простору адміністративних меж районів м. Києва», створено відповідну комісію до складу якої увійшли посадові особи КП «КИЇВТРАНСПАРКСЕРВІС», для проведення комплексної перевірки використання суб'єктами господарювання земельних ділянок, які знаходяться у власності громади та надані контрагентам на підставі договорів про надання права на експлуатацію фіксованих місць для паркування в м. Києві та комплексної перевірки паркувальних майданчиків м. Києва з залученням представників Північного офісу Державної аудиторської служби України.

Відповідно до актів обстежень, складених комісією, виявлені численні порушення умов укладених договорів, вимог правил паркування транспортних засобів та правил благоустрою м. Києва, зокрема перевищення машино-місць закріплених договорами.

Указаний Аудиторський звіт з відповідними даними щодо заниження реальної кількості паркомісць на паркувальних майданчиках 17.08.2017 було безпосередньо вручено виконувачу обов'язків директора КП «КИЇВТРАНСПАРКСЕРВІС» для опрацювання та усунення недоліків.

У ході проведення державного фінансового аудиту діяльності КП «КИЇВТРАНСПАРКСЕРВІС», 14.07.2017 на ім'я голови Київської міської державної адміністрації (далі - КМДА) першим заступником голови КМДА підготовлено доповідну записку про те, що керівники КП «КИЇВТРАНСПАРКСЕРВІС» протягом останніх років, діючи всупереч інтересам служби, не вживали заходів щодо здійснення належної діяльності зі збору плати за паркування транспортних засобів на всіх паркувальних майданчиках, що є причиною систематичного недоотримання коштів комунального підприємства, оскільки надходження коштів КП «КИЇВТРАНСПАРКСЕРВІС» залежать від законного проведення діяльності на всіх майданчиках, повного відображення в звітності всього транспорту, що паркується та передачі всіх отриманих коштів до каси, а відтак - до бюджету м. Києва.

Також, Департаментом внутрішнього фінансового контролю та аудиту виконавчого органу Київської міської ради у період з 22.01.2021 по 23.07.2021 проведено внутрішній аудит виконання покладених функцій і завдань, діяльності щодо використання комунальної власності та бюджетної і фінансово-розрахункової дисципліни КП «КИЇВТРАНСПАРКСЕРВІС», за період з 2019 по 2021 рік, за наслідками якого складено складено аудиторський звіт № 070-5-13/37.

Згідно аудиторського звіту № 070-5-13/37 від 26.10.2021 в результаті проведених обстежень 264 спеціально обладнаних майданчиків для паркування (50% від їх загальної кількості і місті Києві) засвідчили наявність суттєвого, до 15 разового перевищення фактичної кількості машиномісць над їх договірною кількістю, тобто встановлено, що на майданчиках у тіньовому та нелегальному використанні в середньому знаходить близько 50% машиномісць (16,4 тисяч).

Основними факторами, що спричинили та/або спонукали до виникнення такої ситуації, яка складалася роками, на думку аудиторів, є невирішення питання здійснення заходів із землеустрою територій під паркування, відсутність з боку Підприємства контролю за використанням паркувальних майданчиків та недієвість вжитих ним та профільним Департаментом організаційно-правових заходів, пов?язаних із внесенням змін до переліку закріплених паркувальних майданчиків.

В ході аудиту досліджено ризики недостатнього внутрішнього контролю Підприємства щодо експлуатції спеціально обладнаних паркувальних майданчиків.

З метою оцінки даних ризиків вибірково досліджено стан організації та впровадження КП «Київтранспарксервіс» превентивних, виявляючих та коригуючх заходів контролю.

Дослідження проведено вибірково шляхом аналізу розпорядчих документів, актів обстежень, регламентів, проведенням фактичних оглядів тощо.

Критеріями оцінки ризиків обрано побудову системи внутрішнього контролю за експлуатацією спеціально обладнаних паркувальних майданчиків, яка забезпечує обмеження можливості виникнення настання ризикових чинників, виявлення небажаних результатів та їх коригування.

В ході аудиту встановлено, що надання права на експлуатацію фіксованих місць паркування на спеціально обладнаних паркувальних майданчиках здійснюється на підставі відповідних укладаних із суб?єктами господарювання договорів, умови яких передбачають здійснення з боку

Підприємства контролю за виконанням умов договору, моніторингу та обстеження майданчиків для паркування.

Згідно з п.2.1.3 договору КП «Київтранспарксервіс» має право безперешкодного доступу на майданчик для паркування для здійснення моніторингу та обстеження даної території в будь-який момент без попереднього повідомлення суб?єктів господарювання.

В ході аудиту встановлено, що на Підприємстві функціонують відділи моніторингу та фінансово-економічної безпеки, на які покладені функціональні обов?язки щодо контролю за діяльністю на спеціально обладнаних майданчиках.

В ході аудиту також встановлено, що Підприємством не використовується у повному обсязі моніторинг спеціально обладнаних майданчиків як інструмент встановлення та усунення порушень, як наслідок, на майданчиках мають місце численні факти суттєвих розбіжностей у кількості машиномісць, на паркувальних майданчиках довготривалий час (щонайменше 5 років) знаходяться СТО, шиномонтажі, газові заправки тощо, що суперечить умовам їх використання.

При тому, що на Підприємстві функціонують відділи моніторингу та фінансово-економічної безпеки, діяльність яких пов?язана із забезпеченням перевірок та контролю паркувальної діяльності, за період аудиту 2019-2021 років аудитори встановили відсутність актів обстежень спеціально обладнаних майданчиків за 2019 рік, а у 2020 році акти почали складатись лише з вересня, тобто за 2019-2020 роки впродовж майже 20 місяців КП «Київтранспарксервіс» не проводились перевірки спеціально обладнаних майданчиків.

У 2021 році ситуація з обстеженнями кардинально не змінилась, лише 261 майданчик із 537 наявних (49%) були перевірені до 01.02.2021.

Підприємством не використовувався у повному обсязі механізм впливу у вигляді штрафів на суб?єктів господарювання за допущені ними порушення на паркувальних майданчиках у вигляді перевищення кількості фактичного використання машиномісць, що дає змогу останнім уникати відповідальності, викликає в них відчуття безкарності

Внаслідок відсутності єдиного підходу щодо суцільного включення у всі договори на експлуатацію спеціально обладнаних майданчиків умов щодо накладення штрафів за перевищення фактичної кількості використання машиномісць та фактичного застосування таких штрафів

Підприємством недоотримано потенційних надходжень розрахунково в сумі 418,0 тис. грн, зокрема: по договорах, в яких передбачені такі умови - 204,0 тис. грн, в яких не передбачені - 214,0 тис. гривень.

Окрім того, Державною аудиторською службою України проведено фінансовий аудит діяльності КП «КИЇВТРАНСПАРКСЕРВІС», за період з 01.10.2019 по 31.12.2022, за наслідками якого складено складено аудиторський звіт № 20-25/2 від 30.05.2023.

Згідно аудиторського звіту № № 20-25/2 від 30.05.2023 під час проведення контрольного заходу встановлено, що Підприємством не у повному обсязі здійснюється моніторинг паркувальних майданчиків, як наслідок мають місце факти суттєвих розбіжностей у кількості машино-місць фактично переданих згідно умов укладених договорів з Підприємством, що суперечить умовам їх використання.

Так, Підприємство укладало договори про надання права на експлуатацію фіксованих місць паркування з суб'єктами господарювання.

Відповідно до прав і обов'язків Сторін, визначених договорами, Підприємство здійснює контроль за виконанням умов договору, за дотриманням суб'єктами господарювання, з якими укладені договори Правил паркування транспортних засобів та Правилам благоустрою м. Києва на фіксованих місцях для паркування, а також здійснює моніторинг та обстеження території фіксованих місць для паркування.

На підставі наказу від 26.12.2022 № 98 «Про створення робочої групи з метою проведення обстежень спеціально обладнаних майданчиків для паркування, закріплених за Підприємством» (зі змінами) створено комісію у складі посадових осіб Підприємства для проведення комплексної перевірки паркувальних майданчиків м. Києва із залученням представників Держаудитслужби.

За результатами обстежень комісією встановлено численні порушення умов укладених договорів, вимог Правил паркування транспортних засобів, затверджених постановою Кабінету міністрів України від 03.12.2009

№ 1342 та Правил благоустрою м. Києва, затверджених рішенням Київської міської ради від 25.12.2008 №1051/1051.

Відповідно до аудиторського звіту встановлено численні порушення умов укладених договорів про надання права на експлуатацію фіксованих місць паркування, вимог Правил благоустрою м. Києва від 25.12.2008 № 1051/1051 та протягом відповідного періоду суб'єкти господарювання здійснювали фактичну експлуатацію паркувальних майданчиків не у відповідності кількості машино-місць фактично переданих в експлуатацію згідно умовам укладених договорів (встановлено 6918 незаконних машино-місць), що стало наслідком недоотримання доходів Підприємства та бюджетом відповідно.

Підприємством не використовується у повному обсязі моніторинг спеціально обладнаних майданчиків як інструмент встановлення та усунення порушень, як наслідок, на майданчиках мають місце численні факти суттєвих розбіжностей у кількості машино-місць, на паркувальних майданчиках знаходяться газові заправки, що суперечить умовам їх використання.

При тому, що на Підприємстві функціонують відділи моніторингу та фінансово-економічної безпеки, діяльність яких пов'язана із забезпеченням перевірок та контролю паркувальної діяльності.

Підприємством не використовувався у повному обсязі механізм впливу у вигляді штрафів на суб'єктів господарювання за допущені ними порушення на паркувальних майданчиках (перевищення кількості фактичного використання машино-місць), що дає змогу останнім уникати відповідальності.

Таким чином, в.о. директора КП «КИЇВТРАНСПАРКСЕРВІС» ОСОБА_6 , було достовірно відомо про те, що в порушення п. 2.1.1, п. 2.2.5 типових договорів про надання права на експлуатацію фіксованих місць паркування, ст. 193 Господарського кодексу України, ст. 526 Цивільного кодексу України, п. 17.3.2. Правил благоустрою м. Києва від 25.12.2008 № 1051/1051, рішення Київської міської ради від 23.06.2011 № 242/5629 «Про встановлення місцевих податків і зборів у м. Києві» (у редакції рішення Київської міської ради від 02.07.2015 № 667/1531) суб'єкти господарювання здійснювали фактичну експлуатацію паркувальних майданчиків у всіх районах м. Києва не у відповідності до площ земельних ділянок та кількості визначених договорами машиномісць, переданих в експлуатацію, що в свою чергу є підставою внесення змін до договорів щодо збільшення кількості машиномісць, які підлягають експлуатації та оплаті до бюджету паркувального збору за їх використання, накладення штрафів та розірвання договорів.

У свою чергу, ОСОБА_6 неналежно виконуючи свої службові обов'язки через несумлінне ставлення до них, у період з 10.01.2022 по 07.08.2022, перебуваючи у м. Києві, не прийняв належних управлінських рішень з використанням його службових повноважень, зокрема не видав відповідних наказів та розпоряджень підпорядкованих по службі працівникам щодо проведення інвентаризації, обстежень, перевірок паркувальних майданчиків, не вживав заходів щодо розробки нових схем організації дорожнього руху накладення штрафів та розірвання договорів щодо паркувальних майданчиків на яких були зафіксовані факти експлуатації контрагентами Підприємства значно більшої кількості паркувальних (машиномісць) місць, аніж та кількість, яка їм передана згідно договорів про надання права на експлуатацію фіксованих місць для паркування.

Так, відповідно до прав і обов'язків сторін, визначених даними договорами Підприємство: здійснює контроль за виконанням умов договору, за дотриманням суб'єктами господарювання, з якими укладені договори Правил паркування транспортних засобів від 03.12.2009 № 1342 та Правил благоустрою м. Києва від 25.12.2008 № 1051/1051 на фіксованих місцях для паркування, а також здійснює моніторинг та обстеження території фіксованих місць для паркування. На підставі виявлення за результатами моніторингу та обстеження фіксованих місць для паркування кількості автомобілів, які не відповідають схемі організації дорожнього руху (далі - схема ОДР), до схеми ОДР вносяться зміни шляхом збільшення на відповідну кількість одиниць (п. 2.1, пп. 2.1.2 договорів); розробляє схеми організації дорожнього руху за адресами, зазначеними в договорах (пп.2.1.3 договорів); зобов'язується облаштувати та експлуатувати не більшу кількість місць для паркування транспортних засобів, ніж передбачено умовами Договору (п. 2.2.5 договорів); суб'єкти господарювання, з якими укладено договори, не мають права передавати фіксовані місця для паркування в експлуатацію третім особам (п. 2.2.8 договорів).

Плата згідно умов договорів становить 6,50 грн. (ІІІ зона) за одне місце для платного паркування транспортних засобів за добу в тому числі: вартість послуги без ПДВ - 0,82 грн., ПДВ - 0,16 грн., збір за місця для паркування транспортних засобів - 5,52 грн. (п .3.1 договорів).

Пунктом 6.5 вищезазначених договорів про надання права на експлуатацію фіксованих місць для паркування передбачено, що «КП «КИЇВТРАНСПАРКСЕРВІС» має право достроково розірвати цей Договір в односторонньому порядку і інших випадках передбачених законодавством України та (або) цим Договором».

Окрім цього, у період часу з 30.01.2023 по 08.05.2023 службовими особами Північного офісу Державної аудиторської служби України проведено державний фінансовий аудит діяльності КП «КИЇВТРАНСПАРКСЕРВІС» за період з 01.10.2019 по 30.09.2022, за наслідками якого складено акт ревізії №20-24\3 від 08.05.2023 у якому зафіксовано порушення вимог пункту 17.3.2. Правил благоустрою м. Києва, затверджених рішенням Київської міської ради від 25.12.2008 № 1051/1051, пунктів 2.1.1, 2.2.5 типових договорів про надання права на експлуатацію фіксованих місць паркування, статті 193 Господарського кодексу України від 16 січня 2003 року № 436-IV (далі -Господарський кодекс України, ГПУ), статті 526 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року №435-IV (далі - Цивільний кодекс України, ЦКУ), протягом відповідного періоду суб'єкти господарювання здійснювали фактичну експлуатацію паркувальних майданчиків не відповідно до кількості машино-місць фактично переданих в експлуатацію згідно з умовами укладених договорів з Підприємством (встановлено 6918 незаконних парко-місць), що стало наслідком недоотримання доходів Підприємства на суму 50 854 254,79 грн, чим завдано матеріальної шкоди Підприємству на цю суму.

Згідно висновку судової економічної експертизи розмір матеріальної шкоди (збитків), що зазначений акту ревізії №20-24\3 від 08.05.2023 Північного офісу Державної аудиторської служби України, який складений за результатами перевірки окремих питань фінансово-господарської діяльності КП «КИЇВТРАНСПАРКСЕРВІС», в частині завдання Підприємству матеріальної шкоди (збитків), документально підтверджується у сумі 3 679 344 гривень, в наслідок бездіяльності ОСОБА_6 .

20.01.2025 ОСОБА_6 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України.

З метою забезпечення виконання підозрюваним покладених на нього обов'язків, а також запобігання спробам переховуватися від органів досудового розслідування, знищити або спотворити речі та документи, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, незаконно впливати на свідків в даному кримінальному та перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, виникла необхідність у застосуванні до підозрюваного ОСОБА_6 запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту, заборонивши останньому залишати місце проживання за адресою: АДРЕСА_2 , з огляду на що слідчий звернувся з даним клопотанням.

В судовому засіданні з розгляду даного клопотання, прокурор клопотання підтримав в повному обсязі з підстав та мотивів зазначених в ньому.

Захисник ОСОБА_5 заперечував проти задоволення клопотання, просив відмовити в його задоволенні, надавши слідчому судді письмові заперечення. Заперечення, підтримані останнім в судовому засіданні зводяться до необгрунтованості підозри, про яку повідомлено його підзахисного та ризиків, про які заявлено слідчим. На підтвердження необгрунтованості ризиків захисником зазначено про те, що його підзахисний сам з'явився до слідчого, як тільки йому стало відомо про те, що він набув статусу підозрюваного, як і з'являється в кожне судове засідання, будучи без процесуального обмеження. Окрім того, на спростування ризику незаконного впливу на свідків зазначив, що його підзахисний на даний час є ФОП, має вагітну цивільну дружину, протягом тривалого часу не працює в КП "КИЇВТРАНСПАРКСЕРВІС", у зв'язку з чим не може впливати на свідків в даному криміналльному провадженні.

Підозрюваний ОСОБА_6 підтримав думку свого захисника. Надав слідчому судді пояснення щодо необгрунтованості, на його переконання, підозри, про яку його повідомлено. Зокрема зазначив про те, що перебував на посаді в.о. КП "КИЇВТРАНСПАРКСЕРВІС" протягом пероду часу з 10.01.2022 по 07.08.2022, при цьому в період часу з лютого по травень зазначеного року, в місті Києві не стягувалася плата за паркування, однак експертами при проведенні експертизи нодоотриманої плати за паркування не було враховано рішення КМР стосовно вказаного питання. Окрім того зазначив, що рішення про збільшення місць для паркування посадові особи КП "КИЇВТРАНСПАРКСЕРВІС" самостійно приймати не можуть.

Вислухавши доводи та пояснення учасників розгляду клопотання, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя вважає, що клопотання слідчого є таким, що не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 194 КПК України, під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов'язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення, наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор, недостатність застосування більш м'яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.

При вирішення питання про застосування до підозрюваного ОСОБА_6 запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту, слідчим суддею оцінено долучені до матеріалів клопотання докази з точки зору належності, допустимості та достовірності, а їх сукупність у своєму взаємозв'язку з точки зору достатності для прийняття рішення.

Слідчим суддею встановлено, що слідчим управлінням Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12017100010010407, зареєстрованого в ЄРДР 02.11.2017 за підозрою ОСОБА_8 , ОСОБА_6 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 367 КК України, а також за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 191, ч. 2 ст. 367 КК України (витяг з ЄРДР том 1 а.с. 12-14).

20.01.2025 ОСОБА_6 повідомлено про підозру у вчииненні кримінального правопорушення, передбачченого ч. 2 ст. 367 КК України (том 2 а.с. 111-124)

Отже, ОСОБА_6 підозрюється у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України, що відповідно до ст. 12 КК України є нетяжким злочином.

Слідчий суддя враховує надані захисником та підозрюваним пояснення щодо необгрунтованості підозри, про що , на їх переконання, зокрема свідчать неправильні розрахунки недоотриманої суми за сплату паркування в м. Києві, та не врахування органом досудового розслідування порядку прийняття рішення щодо збільшення паркувальних місць, а відтак роль ОСОБА_6 в такому процесі.

Водночас, враховуючи, що слідчий суддя на даному етапі кримінального провадження не вправі вирішувати ті питання, які повинен вирішувати суд під час розгляду кримінального провадження по суті, зокрема, не вправі оцінювати докази з точки зору їх достатності і допустимості для визнання особи винною чи невинною у вчиненні кримінального правопорушення, а лише зобов'язаний на підставі розумної оцінки сукупності отриманих доказів визначити, що причетність особи до вчинення кримінального правопорушення є вірогідною та достатньою для застосування щодо неї обмежувального заходу, то з огляду на наведені у клопотанні слідчого та доданих до нього матеріалах дані, слідчий суддя дійшов висновку про наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_6 кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України. Слідчий суддя враховує, що досудове розслідування триває, органом досудового росзлідування вставновлюються обставини кримінального правопорушення.

Зокрема, обгрунтованість підозри у вчиненні ОСОБА_6 кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України підтверджується долученими до матеріалами клопотання доказами, а саме: протоколом №109 засідання комісії з аналізу фінансово-господарської діяльності КП транспорту та дорожнього господарства від 09.08.2021 (Т.1 а.с. 21-26), листом про виконання п.9 протоколу доручень №10 Антикорупційної ради від 21.11.2016 з додатками (Т.1 а.с. 27-33), лист №053-13145 від 20.08.2020 (Т.1 а.с. 34-43), аудиторським звітом від 26.10.2021 №070-5-13/37 (Т.1 а.с. 44-105), актом ревізії від 08.05.2023 №20-24/3 (Т.1 а.с. 106-184), довідкою з окремих питань ревізії фінансово-господарської діяльності КП «Київтранспарксервіс» (Т.1 а.с. 185-211), відповіддю на запит №002000-17/6255-2023 від 01.06.2023 (Т.1 а.с. 212-218), висновком експерта №СЕ-19-24/61963-ЕК від 15.11.2024 (Т.1 а.с. 221-Т.2 ст. 62), висновком експертів №231/25-71/71/232/25-72 від 17.01.2025 (Т.2 а.с. 63-101), наказом №116-К від 26.03.2018 (Т.2 а.с. 102), наказом №181-К від 16.11.2020 (Т.2 а.с. 103), посадовою інструкцією першого заступника директора апарату управління (Т.2 а.с. 104-106), розпорядженням №1220 від 24.12.2021 (Т.2 а.с. 107), наказом №4 від 10.01.2022 (Т.2 а.с. 108), наказом №29-к від 19.02.2024 (Т.2 а.с. 109), та іншими матеріалами в їх сукупності.

Більш того, якщо виходити з поняття «обґрунтована підозра», наведеного в п. 175 рішення Європейського суду з прав людини від 21 квітня 2011 року у справі «Нечипорук і Йонкало проти України», то обґрунтована підозра означає, що існують факти і інформація, які можуть переконати об'єктивного спостерігача, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення. Фактів і інформації, які переконливо свідчать про причетність ОСОБА_6 до вчинення вищевказаного кримінального правопорушення, в клопотанні слідчого та доданих до нього матеріалах міститься достатньо для висновку про обґрунтованість повідомленої йому підозри.

Вимога розумної підозри передбачає наявність доказів, які об'єктивно зв'язують підозрюваного з певним злочином і вони не повинні бути достатніми, щоб забезпечити засудження, але мають бути достатніми, щоб виправдати подальше розслідування або висунення звинувачення (рішення у справі «Джон Мюррей проти Сполученого Королівства» від 28.10.1994, «Фокс, Кемпбелл і Гартлі проти Сполученого Королівства» від 30.09.1990).

Під час судового розгляду клопотання встановлено існування ризиків, а саме:

Ризик, передбачений п. 1 ч. 1 ст. 177 КПК України обгрунтовується тим, що підозрюваний ОСОБА_6 , будучи без процесуального обмеження, з метою уникнення від покарання за кримінальне правопорушення, в якому він на цей час підозрюється може преховуватися від органів судового рзслідування та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності. Слідчий суддя враховує доводи підозрюваного та захисника в частині самостійного забезпечення явки до органу досудового розслідування та слідчого судді, що свідчить про його належну процесуальну поведінку та визнає їх такими, що заслуговують на увагу. В той же час слідчим суддею враховано доводи слідчого, підтримані прокурором, підтверджені долученими доказами та не спростовані належним доказами стороною захисту, стосовно оголошення в розшук підозрюваного, який не з'явився на вилики до слідчого для вручення підозри. (т. 2 а.с. 127-135). Т

Водночас, слідчий суддя не може погодитись з доведенням наявності інших ризиків, які зазначені в клопотанні, а саме, які передбачені п.п. 2,3, 4 ч. 1 ст. 177 КПК, оскільки сторона обвинувачення при доведенні їх існування не надала відповідних підтверджень зазначеному, а обмежилась лише висловленням припущень про можливе вчинення підозрюваним зазначених дій, а також стороною захисту були спростовані зазначені ризики, зокрема тим, що на час розгляду даного клопотання ОСОБА_6 не працює в КП ""КИЇВТРАНСПАРКСЕРВІС", відтак не має доступу до документів вказаного комунального підприємства, не може впливати на свідків, які можуть бути працівниками такого, зокрема використовуючи власне становище, є ФОП та забезпечує себе та вагітну дружину, має постійне місце проживання, що свідчить про наявність міцних соціальних зв'язків, а також ОСОБА_6 є підозрюваним у нетяжкому кримінальному правопорушенні, за яке передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від двох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від двохсот п'ятдесяти до семисот п'ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян або без такого.

Відповідно до ч. 4 ст. 194 КПК України, якщо при розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу прокурор доведе обставини, передбачені пунктами 1 та 2 частини першої цієї статті, але не доведе обставини, передбачені пунктом 3 частини першої цієї статті, слідчий суддя, суд має право застосувати більш м'який запобіжний захід, ніж той, який зазначений у клопотанні, а також покласти на підозрюваного, обвинуваченого обов'язки, передбачені частинами п'ятою та шостою цієї статті, необхідність покладення яких встановлена з наведеного прокурором обґрунтування клопотання.

З урахуванням наведеного, слідчий суддя дійшов висновку, що прокурором частково доведено існування ризиків, як і доведено наявність обгрунтованої підозри, про яку повідомлено ОСОБА_6 . При цьому прокурором не доведено неможливість застосування до підозрюваного ОСОБА_6 більш м'якого запобіжного заходу для запобігання встановленому ризику.

Враховуючи особу підозрюваного, його майновий та сімейний стан, зокрема наявність вагітної цивільної дружини, характер виконуваної роботи, згідно його пояснень - здійснюється по всій території України, відстутність попередніх судимостей чи відомостей про застосовані запобіжні заходи та їх можливі порушення, тяжкість покарання, що загрожує останньому в разі визнання винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, про підозру у якму його повідомлено, що відносить до категорії нетяжких кримінальних правопорушень, а також недоведеність прокурором п. 3 ч. 1 ст. 194 КПК України, слідчий суддя вважає за можливе та необхідне відмовити в задоволенні клопотання слідчого та застосувати до підозрюваного запобіжний захід у виді особистого зобов'язання поклавши на підозрюваного обов'язки, передбачені ч. 5 ст. 194 КПК України, який на переконання слідчого судді забезпечить належну процесальну поведінку підозрюваного, зможе запобігти встановленому ризику та водночас дасть можливість підозрюваному вести підприємницьку діяльність для утримання себе та своєї вагітної дружини.

Керуючись ст. ст. 177, 178, 179,181,179, 194, 372, 376, 395 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні клопотання слідчого в ОВС СУ ГУ СБ України у м. Києві та Київській області ОСОБА_7 , погодженого прокурором Київської міської прокуратури ОСОБА_4 про застосування запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту, подане в рамках кримінального провадження, відомості про яке внесені 02.11.2017 до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12017100010010407 відносно ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - відмовити.

Застосувати до підозрюваного ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.

Покласти на підозрюваного ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 наступні обов'язки:

- прибувати за викликом до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду на їх першу вимогу, а в разі неможливості прибути за викликом у призначений строк - заздалегідь повідомити про це зазначених осіб;

- повідомляти слідчого, прокурора, суд про зміну місця свого проживання;

- утримуватися від спілкування зі свідками та іншими підозрюваними у даному кримінальному провадженні;

- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт,( паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну;

Ухвала в частині покладених обов'язків діє в межах строку досудового розслідування строком двадцять вісім днів по 20 березня 2025 року включно та підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Роз'яснити підозрюваному ОСОБА_6 , що у разі невиконання вказаних обов'язків до нього може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід і накладене грошове стягнення в розмірі від 0,25 до 2 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Контроль за виконанням ухвали покласти на слідчого, який здійснює досудове розслідування даного кримінального правопорушення, а на час перебування справи у провадженні суду - на прокурора.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом 5 (п'яти) днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1