Придніпровський районний суд м.Черкаси
Справа № 711/1613/25
Номер провадження 1-кс/711/476/25
28 лютого 2025 року м. Черкаси
Слідчий суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси ОСОБА_1
з участю секретаря судового засідання - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , погодженого прокурором відділу Черкаської обласної прокуратури ОСОБА_4 , по кримінальному провадженню №12025250000000269, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 28.01.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.368 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю, -
Слідчий відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , звернулася до слідчого судді Придніпровського районного суду м. Черкаси з клопотанням, погодженого прокурором відділу Черкаської обласної прокуратури ОСОБА_4 , по кримінальному провадженню №12025250000000269, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 28.01.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.368 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 та містять охоронювану законом таємницю.
Клопотання мотивовано тим, що слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Черкаській області здійснюється досудове розслідування в кримінальному провадженні №12025250000000269 від 28.01.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.368 КК України.
Так, до слідчого управління ГУНП в Черкаській області з Управління СБУ в Черкаській області надійшла заява громадянина ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , про вимагання службовими особами одного із підприємств Черкаської області неправомірної вигоди за прийняття рішення, що входить до їх компетенції.
Досудовим розслідуванням встановлено, що начальник технічного відділу КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » Золотоніської міської ради ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , проживаючий за адресою: АДРЕСА_1 , вимагає від громадянина ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , неправомірну вигоду в розмірі 6000 доларів США за отримання його онуком до 18 років статусу дитини з інвалідністю, що стане підставою для отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та отримання держаної соціальної допомоги.
Так, відповідно до п.3 Порядку встановлення лікарсько-консультативними комісіями інвалідності дітям, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.11.2013 №917, особам віком до 18 років комісіями встановлюється категорія «дитина з інвалідністю», а особам віком до 18 років, які мають виключно високу міру втрати здоров'я та надзвичайну залежність від постійного стороннього догляду, допомоги або диспансерного нагляду інших осіб і які фактично не здатні до самообслуговування, - категорія «дитина з інвалідністю підгрупи А».
Згідно з п.4 Порядку медико-соціальна експертиза проводиться комісіями з метою встановлення дітям категорії «дитина з інвалідністю» або «дитина з інвалідністю підгрупи А» за направленням лікаря, який надає первинну медичну допомогу, закладу охорони здоров'я, в якому спостерігається дитина, після повного медичного обстеження, проведення необхідних досліджень, оцінювання соціальних потреб дитини, визначення клініко-функціонального діагнозу, здійснення лікувальних і реабілітаційних заходів та отримання їх результатів за наявності документів, що підтверджують стійкий розлад функцій організму, зумовлений захворюваннями, травмою (її наслідками) або вродженими вадами, що призводять до обмеження життєдіяльності дитини. На розгляд комісії лікар, який надає дитині первинну медичну допомогу, подає такі документи: історію розвитку дитини за формою, встановленою МОЗ; виписку з медичної карти стаціонарного хворого або консультаційного висновку спеціаліста, виданих після стаціонарного або амбулаторного обстеження та лікування дитини в закладах охорони здоров'я та науково-дослідних установах, визначених МОЗ, з обґрунтуванням медичних показань для визнання дитини особою з інвалідністю із зазначенням згідно з Міжнародною статистичною класифікацією хвороб та споріднених проблем здоров'я 10-го перегляду діагнозу та коду; план медичної реабілітації; документ, що засвідчує особу батьків дитини або її законних представників.
Положення про лікарську консультативну комісію, затверджене Постановою Кабінету Міністрів України від 21.11.2013 №917, визначає механізм проведення медико-соціальної експертизи хворих, що не досягли повноліття, і потерпілих від нещасного випадку на виробництві дітей віком від 15 до 18 років, дітей з інвалідністю (далі - діти) з метою встановлення ступеня обмеження життєдіяльності під час взаємодії із зовнішнім середовищем та часу настання інвалідності.
Відповідно до п.3 цього Положення лікарсько-консультативні комісії (далі - комісії) функціонують у закладах охорони здоров'я ІНФОРМАЦІЯ_5 , структурних підрозділів з питань охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій. Утворюються в установленому порядку такі комісії: центральна комісія ІНФОРМАЦІЯ_5 , центральні обласні, центральні міські у мм. Києві та Севастополі (далі - центральні комісії), міські, районні, міжрайонні, районні в містах комісії. Центральні комісії утворюються за рішенням ІНФОРМАЦІЯ_5 , структурних підрозділів з питань охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій. Міські, районні, міжрайонні, районні у містах комісії утворюються за рішенням керівника відповідного закладу охорони здоров'я ІНФОРМАЦІЯ_5 , структурного підрозділу з питань охорони здоров'я місцевих держадміністрацій. У рішенні про утворення центральних комісій, комісій визначається їх персональний склад, місце та розпорядок роботи. До складу комісії входять голова, лікарі за спеціальностями, спеціаліст з реабілітації, лікар-психолог або практичний психолог. У засіданнях комісії можуть брати участь представники органів соціального захисту населення, психолого-медико-педагогічних консультацій, а також у разі потреби - представники державної служби зайнятості, інших підприємств, установ та організацій (за згодою).
Згідно з п.3 Положення організаційною формою роботи комісій є засідання. Періодичність проведення засідань комісії визначається її головою, але не рідше одного разу на місяць.
Відповідно до п.п.1 п.7 Положення комісії визначають: наявність стійкого розладу функцій організму та відповідно можливі обмеження життєдіяльності дитини під час взаємодії із зовнішнім середовищем; категорію «дитина з інвалідністю» або «дитина з інвалідністю підгрупи А», причину і час настання інвалідності, а також ступінь втрати працездатності (у відсотках) у дітей віком від 15 до 18 років, які потерпіли від нещасного випадку на виробництві; потребу дитини з інвалідністю у забезпеченні її технічними та іншими засобами реабілітації, виробами медичного призначення на підставі медичних показань і протипоказань; потребу дитини з інвалідністю у медичній допомозі та соціальних послугах, в тому числі додатковому харчуванні, у забезпеченні лікарськими засобами, постійному сторонньому догляді, диспансерному нагляді, побутовому обслуговуванні, протезуванні, санаторно-курортному лікуванні, придбанні спеціальних засобів пересування тощо; ступінь стійкого обмеження життєдіяльності для направлення дитини з інвалідністю до реабілітаційних установ та інших установ, що здійснюють соціальне обслуговування.
Згідно з п.10 Положення рішення комісії приймається більшістю голосів. У разі рівного розподілу голосів голос голови комісії є вирішальним. Відомості щодо результатів проведення медико-соціальної експертизи і прийнятих рішень вносяться до медичного висновку на дитину з інвалідністю та протоколу засідання комісії, що підписуються головою комісії та її членами і засвідчуються печаткою закладу охорони здоров'я.
Відповідно до п.12 Положення комісія в день проведення медико-соціальної експертизи готує за формою, затвердженою МОЗ, медичний висновок про дитину з інвалідністю віком до 18 років щодо встановлення категорії «дитина з інвалідністю» або «дитина з інвалідністю підгрупи А» (щодо відмови в установленні категорії «дитина з інвалідністю» або «дитина з інвалідністю підгрупи А» з відповідним обґрунтуванням) та складає індивідуальну програму реабілітації дитини з інвалідністю, в якій визначаються реабілітаційні заходи, їх обсяги, строки проведення та виконавці. Медичний висновок про дитину з інвалідністю віком до 18 років у триденний строк надсилається органові, в якому дитина з інвалідністю перебуває на обліку як особа, що отримує державну соціальну допомогу або пенсію, а у разі первинного встановлення категорії «дитина з інвалідністю» - до органу соціального захисту населення за місцем проживання дитини з інвалідністю. Копія індивідуальної програми реабілітації надсилається також до закладу охорони здоров'я і органу соціального захисту населення за місцем проживання дитини з інвалідністю.
Так, ОСОБА_6 розробив механізм по ухиленню від мобілізації та консультував чоловіків призовного віку щодо його реалізації, який полягає в наступному. Він за сприяння невстановлених осіб з числа медичних працівників КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » Золотоніської міської ради та КНП « ІНФОРМАЦІЯ_6 » Золотоніської міської ради за надання неправомірної вигоди видає підроблені офіційні документи у 2 екземплярах на дитину, батько якої є військовозобов'язаним та підлягає мобілізації у військовий час, а саме: медичний висновок про дитину-інваліда віком до 18 років та корінець медичного висновку про дитину інваліда віком до 18 років, які видаються лікарсько-консультативною комісією КНП « ІНФОРМАЦІЯ_6 » Золотоніської міської ради.
Військовозобов'язаний при отриманні підробленого медичного висновку про дитину-інваліда звертається до ІНФОРМАЦІЯ_1 , що за адресою: АДРЕСА_3 , з метою оформлення відстрочки, власноручно написавши та подавши заяву про надання відстрочки та власноручно завірені копії наступних документів: паспорт громадянина України, картка платника податків, військово-обліковий документ, свідоцтво про шлюб, свідоцтво про народження дитини та медичний висновок (корінець) про дитину інваліда віком до 18 років. Після чого така особа отримує відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на підставі п.5 ч.1 ст.23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
Надалі, один з батьків дитини, якій, нібито, встановлено інвалідність, звертається до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення з метою отримання державної соціальної допомоги. Крім медичного висновку (корінця) про дитину інваліда віком до 18 років, для призначення державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства і дітям з інвалідністю подаються такі документи:
- заява про призначення усіх видів соціальної допомоги за формою, що затверджується наказом Мінпраці;
- паспорт або в разі його відсутності інший документ, що може засвідчувати особу, яка подає заяву;
- довідка про реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті);
- оригінал та копія свідоцтва про народження дитини з інвалідністю;
- довідка з місця навчання із зазначенням перебування (не перебування) на повному державному утриманні;
- копія рішення суду про усиновлення дитини;
- довідка про місце проживання особи з інвалідністю з дитинства і дитини з інвалідністю чи копія паспорта особи з інвалідністю з дитинства або дитини з інвалідністю з відомостями про місце проживання;
- довідка про місце проживання законного представника, піклувальника, який подав заяву, чи копія паспорта з відомостями про місце проживання.
Оперативним шляхом встановлено, що ОСОБА_6 , імовірно, за вищевказаним механізмом у 2023-2024 роках видав підроблені медичні висновки про дітей-інвалідів віком до 18 років, датовані 2021-2024 роками, чим сприяв в ухиленні від призову на військову службу під час мобілізації наступним особам:
- ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 ;
- ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_7 ;
- ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_8 ;
- ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_9 ;
- ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_10 ;
- ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_11 ;
- ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_12 ;
- ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_13 ;
- ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_14 ;
- ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_15 ;
- ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_16 ;
- ОСОБА_17 , ІНФОРМАЦІЯ_17 ;
- ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_18 ;
- ОСОБА_19 , ІНФОРМАЦІЯ_19 ;
- ОСОБА_20 , ІНФОРМАЦІЯ_20 ;
- ОСОБА_21 , ІНФОРМАЦІЯ_7 ;
- ОСОБА_22 , ІНФОРМАЦІЯ_21 ;
- ОСОБА_23 , ІНФОРМАЦІЯ_22 ;
- ОСОБА_24 , ІНФОРМАЦІЯ_23 ;
- ОСОБА_25 , ІНФОРМАЦІЯ_24 ;
- ОСОБА_26 , ІНФОРМАЦІЯ_25 ;
- ОСОБА_27 , ІНФОРМАЦІЯ_26 ;
- ОСОБА_28 , ІНФОРМАЦІЯ_27 ;
- ОСОБА_29 , ІНФОРМАЦІЯ_28 ;
- ОСОБА_30 , ІНФОРМАЦІЯ_29 ;
- ОСОБА_31 , ІНФОРМАЦІЯ_30 ;
- ОСОБА_32 , ІНФОРМАЦІЯ_31 ;
- ОСОБА_33 , ІНФОРМАЦІЯ_32 ;
- ОСОБА_34 , ІНФОРМАЦІЯ_33 ;
- ОСОБА_35 , ІНФОРМАЦІЯ_34 ;
- ОСОБА_36 , ІНФОРМАЦІЯ_35 ;
- ОСОБА_37 , ІНФОРМАЦІЯ_36 ;
- ОСОБА_38 , ІНФОРМАЦІЯ_37 ;
- ОСОБА_39 , ІНФОРМАЦІЯ_38 ;
- ОСОБА_40 , ІНФОРМАЦІЯ_39 ;
- ОСОБА_41 , ІНФОРМАЦІЯ_40 ;
- ОСОБА_42 , ІНФОРМАЦІЯ_7 ;
- ОСОБА_43 , ІНФОРМАЦІЯ_41 ;
- ОСОБА_44 , ІНФОРМАЦІЯ_42 ;
- ОСОБА_45 , ІНФОРМАЦІЯ_43 ;
- ОСОБА_46 , ІНФОРМАЦІЯ_44 ;
- ОСОБА_47 , ІНФОРМАЦІЯ_45 ;
- ОСОБА_48 , ІНФОРМАЦІЯ_46 ;
- ОСОБА_49 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ;
- ОСОБА_50 , ІНФОРМАЦІЯ_47 ;
- ОСОБА_51 , ІНФОРМАЦІЯ_48 ;
- ОСОБА_52 , ІНФОРМАЦІЯ_49 ;
- ОСОБА_53 , ІНФОРМАЦІЯ_50 ;
- ОСОБА_54 , ІНФОРМАЦІЯ_51 ;
- ОСОБА_55 , ІНФОРМАЦІЯ_52 ;
- ОСОБА_56 , ІНФОРМАЦІЯ_53 ;
- ОСОБА_57 , ІНФОРМАЦІЯ_54 ;
- ОСОБА_58 , ІНФОРМАЦІЯ_55 ;
- ОСОБА_59 , ІНФОРМАЦІЯ_56 ;
- ОСОБА_60 , ІНФОРМАЦІЯ_57 ;
- ОСОБА_61 , ІНФОРМАЦІЯ_22 ;
- ОСОБА_62 , ІНФОРМАЦІЯ_58 ;
- ОСОБА_63 , ІНФОРМАЦІЯ_59 ;
- ОСОБА_64 , ІНФОРМАЦІЯ_15 ;
- ОСОБА_65 , ІНФОРМАЦІЯ_60 ;
- ОСОБА_66 , ІНФОРМАЦІЯ_61 ;
- ОСОБА_67 , ІНФОРМАЦІЯ_62 ;
- ОСОБА_68 , ІНФОРМАЦІЯ_63 .
Враховуючи вищевикладене, з метою повного, всебічного дослідження обставин кримінального провадження, а також надання їм належної правової оцінки та забезпечення прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень, в органу досудового розслідування виникла необхідність у проведенні тимчасового доступу до речей та документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , що за адресою: АДРЕСА_3 , щодо документів осіб, які отримали відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації.
Беручи до уваги викладене, а також тяжкість злочину і неможливість отримати відомості в інший спосіб та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація може слугувати, як речовий доказ у кримінальному провадженні та має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, та неможливістю іншим способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, необхідно отримати тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , що за адресою: АДРЕСА_3 .
Враховуючи клопотання слідчого та керуючись ч.2 ст.163 КПК України, з метою збереження інформації, доступ до якої є предметом клопотання слідчого, судове засідання проводилося без виклику представника ІНФОРМАЦІЯ_1 .
В судове засідання слідчий та прокурор не з'явилися. Слідчий ОСОБА_3 подала до суду заяву про розгляд клопотання за її відсутності та без фіксації судового розгляду технічними засобами. Разом з цим, просила задовольнити подане клопотання на підставі наведеного обґрунтування та з урахуванням доданих доказів.
Положеннями ч.4 ст.107 КПК України визначено, що у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
За вказаних обставин, слідчий суддя повважав за можливе розгляд клопотання проводити у відсутність учасників справи та без фіксування судового процесу технічними засобами.
Дослідивши клопотання слідчого та долучені до нього матеріали, слідчий суддя дійшов до наступних висновків.
За змістом ст.131 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів є заходами забезпечення кримінального провадження і застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Згідно з вимогами ст.132 КПК України, застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, дізнавач, прокурор не доведе, що:
1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження;
2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, дізнавача, прокурора;
3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, дізнавач, прокурор звертається із клопотанням.
Відповідно до положень ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно з п.4 та п.8 ч.1 ст.162 КПК України визначено, що до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належить конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю; персональні дані особи, що знаходяться у її особистому володінні або в базі персональних даних, яка знаходиться у володільця персональних даних.
Відповідно до положень ч.5, ч.6 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Частиною 7 статті 163 КПК України визначено, що слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей, документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей та документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Положеннями статті 91 КПК України визначено, що у кримінальному провадженні підлягають доказуванню, зокрема: 1) подія кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення); 2) винуватість особи у вчиненні кримінального правопорушення, форма вини, мотив і мета вчинення кримінального правопорушення; 3) вид і розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, а також розмір процесуальних витрат; 6) обставини, які підтверджують, що гроші, цінності та інше майно, одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від такого майна, або є предметом кримінального правопорушення.
Доказування полягає у збиранні, перевірці та оцінці доказів з метою встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження.
Згідно з вимогами ч.1 ст.92 КПК України, обов'язок доказування обставин, передбачених статтею 91 цього Кодексу, за винятком випадків, передбачених частиною другою цієї статті, покладається на слідчого, прокурора та, в установлених цим Кодексом випадках - на потерпілого.
Сторона обвинувачення здійснює збирання доказів, відповідно до ч.2 ст.93 КПК України, шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до положень ст.84 КПК України, доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.
Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів.
Норми ст.98 КПК України передбачають, що речовими доказами є матеріальні об'єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об'єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення
Документи є речовими доказами, якщо вони містять ознаки, зазначені в частині першій цієї статті.
У відповідності до положень ст.99 КПК України, документом є спеціально створений з метою збереження інформації матеріальний об'єкт, який містить зафіксовані за допомогою письмових знаків, звуку, зображення тощо відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.
Сторона кримінального провадження, потерпілий, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, зобов'язані надати суду оригінал документа. Оригіналом документа є сам документ, а оригіналом електронного документа - його відображення, якому надається таке ж значення, як документу.
Згідно з ч.2 ст.100 КПК України, речовий доказ або документ, наданий на підставі судового рішення, зберігається у сторони кримінального провадження, якій він наданий.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчим суддею встановлено, що слідчими СУ ГУНП в Черкаській області здійснюється досудове розслідування по кримінальному провадженню №12025250000000269, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 28.01.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.368 КК України, що підтверджується витягом з Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Враховуючи вищевикладене, на думку слідчого судді, дослідження документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , та до яких слідчий просить надати тимчасовий доступ, мають суттєве значення для досягнення дієвості цього провадження, встановлення обставин та події вчинення кримінального правопорушення, можуть бути використані у якості доказів, , а також можуть підтвердити або спростувати обставини, що є предметом досудового розслідування та на підставі цих відомостей можливо встановлення особу/осіб, причетних до вчинення вказаного кримінального правопорушення.
Враховуючи те, що на теперішній час вищевказані речі та документи неможливо отримати іншим способом, слідчий суддя вважає, що в даному випадку потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання, про який ідеться в клопотанні, а тому клопотання слідчого, про тимчасовий доступ до речей та документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , - підлягає до задоволення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 84, 91, 92, 98, 99, 100, 131, 132, 159, 162-164, 309 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , погодженого прокурором відділу Черкаської обласної прокуратури ОСОБА_4 , по кримінальному провадженню №12025250000000269, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 28.01.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.368 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю, - задовольнити.
Надати дозвіл заступникам начальника відділу СУ ГУНП в Черкаській області: ОСОБА_69 , ОСОБА_70 , старшим слідчим в ОВС СУ ГУНП в Черкаській області: ОСОБА_71 , ОСОБА_72 , ОСОБА_73 , старшим слідчим СУ ГУНП в Черкаській області: ОСОБА_74 , ОСОБА_75 , ОСОБА_76 , слідчим СУ ГУНП в Черкаській області: ОСОБА_77 , ОСОБА_3 , ОСОБА_78 , тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , що за адресою: АДРЕСА_3 , з можливістю вилучення оригіналів (оригіналів та завірених особами копій) документів, що стосуються надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації (заява, копія паспорта громадянина України, копія картки платника податків, копія військово-облікового документа, копія свідоцтва про шлюб, копія свідоцтва про народження дитини, копія медичного висновку про дитину-інваліда віком до 18 років тощо), щодо наступних осіб:
- ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 ;
- ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_7 ;
- ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_8 ;
- ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_9 ;
- ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_10 ;
- ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_11 ;
- ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_12 ;
- ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_13 ;
- ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_14 ;
- ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_15 ;
- ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_16 ;
- ОСОБА_17 , ІНФОРМАЦІЯ_17 ;
- ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_18 ;
- ОСОБА_19 , ІНФОРМАЦІЯ_19 ;
- ОСОБА_20 , ІНФОРМАЦІЯ_20 ;
- ОСОБА_21 , ІНФОРМАЦІЯ_7 ;
- ОСОБА_22 , ІНФОРМАЦІЯ_21 ;
- ОСОБА_23 , ІНФОРМАЦІЯ_22 ;
- ОСОБА_24 , ІНФОРМАЦІЯ_23 ;
- ОСОБА_25 , ІНФОРМАЦІЯ_24 ;
- ОСОБА_26 , ІНФОРМАЦІЯ_25 ;
- ОСОБА_27 , ІНФОРМАЦІЯ_26 ;
- ОСОБА_28 , ІНФОРМАЦІЯ_27 ;
- ОСОБА_29 , ІНФОРМАЦІЯ_28 ;
- ОСОБА_30 , ІНФОРМАЦІЯ_29 ;
- ОСОБА_31 , ІНФОРМАЦІЯ_30 ;
- ОСОБА_32 , ІНФОРМАЦІЯ_31 ;
- ОСОБА_33 , ІНФОРМАЦІЯ_32 ;
- ОСОБА_34 , ІНФОРМАЦІЯ_33 ;
- ОСОБА_35 , ІНФОРМАЦІЯ_34 ;
- ОСОБА_36 , ІНФОРМАЦІЯ_35 ;
- ОСОБА_37 , ІНФОРМАЦІЯ_36 ;
- ОСОБА_38 , ІНФОРМАЦІЯ_37 ;
- ОСОБА_39 , ІНФОРМАЦІЯ_38 ;
- ОСОБА_40 , ІНФОРМАЦІЯ_39 ;
- ОСОБА_41 , ІНФОРМАЦІЯ_40 ;
- ОСОБА_42 , ІНФОРМАЦІЯ_7 ;
- ОСОБА_43 , ІНФОРМАЦІЯ_41 ;
- ОСОБА_44 , ІНФОРМАЦІЯ_42 ;
- ОСОБА_45 , ІНФОРМАЦІЯ_43 ;
- ОСОБА_46 , ІНФОРМАЦІЯ_44 ;
- ОСОБА_47 , ІНФОРМАЦІЯ_45 ;
- ОСОБА_48 , ІНФОРМАЦІЯ_46 ;
- ОСОБА_49 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ;
- ОСОБА_50 , ІНФОРМАЦІЯ_47 ;
- ОСОБА_51 , ІНФОРМАЦІЯ_48 ;
- ОСОБА_52 , ІНФОРМАЦІЯ_49 ;
- ОСОБА_53 , ІНФОРМАЦІЯ_50 ;
- ОСОБА_54 , ІНФОРМАЦІЯ_51 ;
- ОСОБА_55 , ІНФОРМАЦІЯ_52 ;
- ОСОБА_56 , ІНФОРМАЦІЯ_53 ;
- ОСОБА_57 , ІНФОРМАЦІЯ_54 ;
- ОСОБА_58 , ІНФОРМАЦІЯ_55 ;
- ОСОБА_59 , ІНФОРМАЦІЯ_56 ;
- ОСОБА_60 , ІНФОРМАЦІЯ_57 ;
- ОСОБА_61 , ІНФОРМАЦІЯ_22 ;
- ОСОБА_62 , ІНФОРМАЦІЯ_58 ;
- ОСОБА_63 , ІНФОРМАЦІЯ_59 ;
- ОСОБА_64 , ІНФОРМАЦІЯ_15 ;
- ОСОБА_65 , ІНФОРМАЦІЯ_60 ;
- ОСОБА_66 , ІНФОРМАЦІЯ_61 ;
- ОСОБА_67 , ІНФОРМАЦІЯ_62 ;
- ОСОБА_68 , ІНФОРМАЦІЯ_63 .
Строк дії ухвали - до 28 березня 2025 року включно.
Роз'яснити відповідальним посадовим особам ІНФОРМАЦІЯ_1 , що відповідно до вимог ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей та документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1