Справа № 161/3744/25
Провадження № 1-кп/161/700/25
м. Луцьк 28 лютого 2025 року
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області ОСОБА_1 , розглянувши клопотання прокурора Луцької окружної прокуратури ОСОБА_2 про закриття кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за №12020035130000280 від 26.11.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, на підставі п. 3-1 ч. 1 ст. 284 КПК України,
Прокурор звернувся до суду із вказаним клопотанням, у якому вказує, що сектором дізнання Луцького районного управління поліції ГУНП у Волинській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12020035130000280 від 26.11.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, за фактом того, що 20.11.2020 близько 14 год. невідома особа представившись власником самохідного штабелеру, шляхом обману та зловживання довірою заволоділа грошовими коштами ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 , в сумі 71 000 грн
У ході досудового розслідування проведено ряд слідчих дій та оперативно-розшукових заходів, однак не встановлено особу, яка вчинила вищевказане кримінальне правопорушення, підозра у вчиненні зазначеного злочину будь-якій особі не повідомлялась.
Враховуючи те, що з дня вчинення кримінального проступку по даний час пройшло понад три роки, дане кримінальне правопорушення не відноситься до особливо тяжкого злочину проти життя чи здоров'я особи або злочину, за який згідно із законом може бути призначено покарання у виді довічного позбавлення волі, а тому зазначене кримінальне провадження підлягає до закриття судом.
В судове засідання прокурор надав суду заяву про розгляд клопотання у його відсутності. Просив його задовольнити.
В судове засідання потерпілий ОСОБА_3 не з'явився, надав суду заяву про розгляд клопотання у його відсутності, проти закриття кримінального провадження не заперечує а тому у відповідності до вимог ч. 4 ст. 107 КПК України судове засідання проводиться за їх відсутності, а також не здійснюється фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді.
Дослідивши матеріали клопотання, суд приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Згідно з ч. 4 ст. 284 КПК України, кримінальне провадження закривається судом з підстави, передбаченої пунктом 3-1 частини першої цієї статті.
Відповідно до п. 3-1 ч. 1 ст. 284 КПК України кримінальне провадження закривається в разі, якщо не встановлено особу, яка вчинила кримінальне правопорушення, у разі закінчення строків давності притягнення до кримінальної відповідальності, крім випадків вчинення особливо тяжкого злочину проти життя чи здоров'я особи або злочину, за який згідно із законом може бути призначено покарання у виді довічного позбавлення волі.
Санкцією ч. 1 ст. 190 КК України передбачено покарання у виді штрафу від двох тисяч до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадських робіт на строк від двохсот до двохсот сорока годин, або виправних робіт на строк до двох років, або пробаційного нагляду на строк до трьох років, або обмеження волі на той самий строк.
Дане кримінальне правопорушення відповідно до вимог ст. 12 КК України за ступенем тяжкості відноситься до кримінальних проступків.
Згідно вимог ст. 49 КК України особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею кримінального правопорушення і до дня набрання вироком законної сили минули такі строки: три роки - у разі вчинення кримінального проступку, за який передбачено покарання у виді обмеження волі.
Оскільки на даний час не встановлено особу, яка вчинила зазначене кримінальне правопорушення, з дня вчинення злочину по даний час пройшло понад три роки, дане кримінальне правопорушення не відноситься до особливо тяжкого злочину проти життя чи здоров'я особи або злочину, за який згідно із законом може бути призначено покарання у виді довічного позбавлення волі, а тому зазначене кримінальне провадження підлягає закриттю у зв'язку із закінченням строків давності притягнення до відповідальності.
Керуючись ст.ст.40, 110, п. 3-1 ч. 1, ч.4 ст. 284, 372, 395 КПК України, суд,
Клопотання прокурора Луцької окружної прокуратури ОСОБА_2 - задовольнити.
Кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12020035130000280 від 26.11.2020 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, - закрити на підставі п. 3-1 ч.1 ст. 284 КПК України.
Ухвала може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Луцький міськрайонний суд Волинської області протягом семи днів з дня її проголошення.
Суддя Луцького міськрайонного суду ОСОБА_1