Ухвала від 28.02.2025 по справі 641/5791/15-ц

УХВАЛА

28 лютого 2025 року

м. Київ

справа № 641/5791/15-ц

провадження № 61-7975св24

Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду: Коломієць Г. В. (суддя-доповідач), Гулька Б. І., Луспеника Д. Д.,

розглянув у попередньому судовому засіданні у порядку письмового провадження цивільну справу за позовом Публічного акціонерного товариства «Банк Золоті Ворота» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , третя особа - фізична особа-підприємець ОСОБА_2 , про стягнення заборгованості та звернення стягнення на предмет іпотеки, за касаційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Піфагор-Фінанс» на постанову Полтавського апеляційного суду

від 25 квітня 2024 року,

ВСТАНОВИВ:

Заочним рішенням Комінтернівського районного суду м. Харкова від 28 вересня 2015 року позовні вимоги ПАТ «Банк Золоті Ворота» задоволено.

Стягнуто з ОСОБА_1 на користь ПАТ «Банк Золоті Ворота» заборгованість за кредитним договором № 294 від 30 грудня 2010 року у розмірі 8 759 913,86 грн,

з яких 6 012 166,38 грн - сума простроченої заборгованості за кредитом, 1 401 740,71 грн - сума простроченої заборгованості за відсотками, 1 130 951,90 грн - пеня за простроченим кредитом, 215 054,87 грн - пеня за простроченими відсотками.

У рахунок погашення заборгованості ФОП ОСОБА_2 перед ПАТ «Банк Золоті Ворота» за кредитним договором № 294 від 30 грудня 2010 року станом на 06 травня 2015 року у розмірі 8 759 913,86 грн, з яких 6 012 166,38 грн - сума простроченої заборгованості за кредитом, 1 401 740,71 грн - сума простроченої заборгованості за відсотками, 1 130 951,90 грн - пеня за простроченим кредитом, 215 054,87 грн - пеня за простроченими відсотками, звернути стягнення на предмет іпотеки - домоволодіння (житловий будинок з прибудовами літ. «А-1» (дерево, обкладене цеглою), загальною площею 52, 90 кв. м, житловою площею 35,20 кв. м, житловий будинок з прибудовами літ. «Б-2» ракушечник, обкладений цеглою), загальною площею 396, 90 кв. м, житловою площею 162, 90 кв. м, льох літ. «Ж» (цегла), сарай літ. «И» (цегла), огорожа № 1-3, 6 (змішана), зливна яма № 7, 8 (цегла), розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , та земельну ділянку, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 , площею 0, 0751 га та надана для обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (кадастровий номер 6310136900:02:012:0003), які належать на праві власності ОСОБА_2 та перебувають в іпотеці ПАТ «Банк Золоті Ворота» на підставі іпотечного договору № 10-163 від 30 грудня 2010 року, посвідченого приватним нотаріусом ХМНО Глуховцевою Н. В., шляхом надання права ПАТ «Банк Золоті Ворота» на продаж предмета іпотеки від свого імені будь-якій особі - покупцеві із застосування процедури продажу, встановленої статтею 38 Закону України «Про іпотеку» за ціною, визначеною за згодою сторін або на підставі оцінки, проведеної суб'єктом оціночної діяльності на рівні, не нижчому за звичайні ціни на цей вид майна.

Стягнуто в рівних частках з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на користь держави витрати по сплаті судового збору в розмірі 3 654,00 грн.

Ухвалою Комінтернівського районного суду м. Харкова від 10 листопада 2015 року заочне рішення Комінтернівського районного суду м. Харкова від 28 вересня

2015 року скасовано, справу призначено до судового розгляду.

Розпорядженням Голови Верховного Суду № 4/0/9-22 від 10 березня 2022 року «Про зміну територіальної підсудності судових справ в умовах воєнного стану» змінено територіальну підсудність судових справ Червонозаводського районного суду

м. Харкова та Комінтернівського районного суду м. Харкова, визначено територіальну підсудність справ за Ленінським районним судом м. Полтави.

Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями

від 10 серпня 2022 року справу передано на розгляд судді Ленінського районного суду м. Полтави Крючко Н. І.

Ухвалою Ленінського районного суду м. Полтави від 24 серпня 2022 року прийнято до розгляду у порядку загального позовного провадження цивільну справу та призначено до підготовчого судового засідання.

30 травня 2023 року до Ленінського районного суду м. Полтави від Товариства

з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Піфагор-Фінанс» (далі - ТОВ «ФК «Піфагор-Фінанс») надійшло клопотання про розгляд заяви про заміну сторони у справі, яку було подано до Комінтернівського районного суду м. Харкова

31 березня 2020 року.

Ухвалою Ленінського районного суду м. Полтави від 30 травня 2023 року залучено до участі у справі ТОВ «ФК «Піфагор-Фінанс» як правонаступника позивача у справі за позовом ПАТ «Банк Золоті Ворота» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , третя особа - ФОП ОСОБА_2 , про стягнення заборгованості та звернення стягнення на предмет іпотеки.

Постановою Полтавського апеляційного суду від 25 квітня 2024 року апеляційну скаргу ОСОБА_2 на ухвалу Ленінського районного суду м. Полтави

від 30 травня 2023 року задоволено.

Ухвалу Ленінського районного суду м. Полтави від 30 травня 2023 року скасовано та ухвалено нове судове рішення, яким відмовлено в задоволенні заяви ТОВ «ФК «Піфагор-Фінанс» про заміну сторони у справі.

Стягнуто з ТОВ «ФК «Піфагор-Фінанс» на користь ОСОБА_2 судовий збір

у сумі 605,60 грн.

30 травня 2024 року ТОВ «ФК «Піфагор-Фінанс» через підсистему «Електронний суд» звернулося до Верховного Суду з касаційною скаргою на постанову Полтавського апеляційного суду від 25 квітня 2024 року (надійшла 31 травня 2024 року),

в якій, посилаючись на порушення судом апеляційної інстанції норм матеріального та процесуального права, просило суд скасувати оскаржуване судове рішення, залишити в силі ухвалу суду першої інстанції.

Підставами касаційного оскарження постанови Полтавського апеляційного суду

від 25 квітня 2024 року представник заявника зазначає неправильне застосування судами норм матеріального права та порушення норм процесуального права,

а саме: суд апеляційної інстанції в оскаржуваному судовому рішенні застосував норми права без урахування висновків щодо застосування норм права у подібних правовідносинах, викладених у постановах Верховного Суду від 03 травня 2018 року у справі № 404/251/17 (провадження № 61-13405св18), від 05 грудня 2018 року

у справі № 346/5603/17 (провадження № 61-41031св18), від 10 квітня 2019 року

у справі № 145/474/17 (провадження № 61-35488св18), від 14 грудня 2020 року

у справі № 521/2816/15-ц (провадження № 61-14230сво18).

Ухвалою Верховного Суду від 05 червня 2024 року відкрито касаційне провадження

у вказаній справі за касаційною скаргою ТОВ «ФК «Піфагор-Фінанс», витребувано матеріали справи із суду першої інстанції.

20 червня 2024 року матеріали цивільної справи надійшли до Верховного Суду.

Заслухавши доповідь судді-доповідача, Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду вважає, що справа підлягає призначенню до судового розгляду, оскільки доводи касаційної скарги викликають необхідність перевірки матеріалів справи.

Згідно із частиною першою статті 402 ЦПК України, у суді касаційної інстанції скарга розглядається за правилами розгляду справи судом першої інстанції в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи

з урахуванням статті 400 цього Кодексу.

Відповідно до частини першої статті 7 ЦПК України розгляд справ у судах проводиться усно і відкрито, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

Такий випадок передбачено у частині тринадцятій статті 7 ЦПК України, згідно

з якою розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.

Оскільки колегією суддів не приймалось рішення про виклик учасників справи для надання пояснень у справі, то справа розглядатиметься в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у ній матеріалами (у письмовому провадженні), а копія судового рішення у такому разі надсилається у порядку, передбаченому частиною п'ятою статті 272 ЦПК України.

Ураховуючи, що згідно з частиною першою статті 8 ЦПК України ніхто не може бути позбавлений права на інформацію про дату, час і місце розгляду своєї справи, колегія суддів інформує учасників справи про те, що зазначена інформація оприлюднюється на офіційному веб-порталі судової влади України.

Відповідно до частини одинадцятої статті 34 ЦПК України, з урахуванням категорії

і складності справи, справу розглянути колегією у складі п'яти суддів.

Керуючись частиною тринадцятою статті 7, частиною одинадцятою статті 34, частиною першою статті 401, частиною першою статті 402 ЦПК України, Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду

УХВАЛИВ:

Справу за позовом Публічного акціонерного товариства «Банк Золоті Ворота» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , третя особа - фізична особа-підприємець ОСОБА_2 , про стягнення заборгованості та звернення стягнення на предмет іпотеки, за касаційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Піфагор-Фінанс» на постанову Полтавського апеляційного суду від 25 квітня 2024 року призначити до розгляду в складі колегії з п'яти суддів у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у ній матеріалами.

Інформацію про дату розгляду справи оприлюднити на офіційному веб-порталі судової влади України.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Судді Г. В. Коломієць

Б. І. Гулько

Д. Д. Луспеник

Попередній документ
125498553
Наступний документ
125498555
Інформація про рішення:
№ рішення: 125498554
№ справи: 641/5791/15-ц
Дата рішення: 28.02.2025
Дата публікації: 03.03.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (17.03.2026)
Дата надходження: 07.12.2023
Предмет позову: про стягнення коштів та звернення стягнення на предмет іпотеки
Розклад засідань:
01.06.2026 18:30 Комінтернівський районний суд м.Харкова
01.06.2026 18:30 Комінтернівський районний суд м.Харкова
01.06.2026 18:30 Комінтернівський районний суд м.Харкова
01.06.2026 18:30 Комінтернівський районний суд м.Харкова
01.06.2026 18:30 Комінтернівський районний суд м.Харкова
01.06.2026 18:30 Комінтернівський районний суд м.Харкова
01.06.2026 18:30 Комінтернівський районний суд м.Харкова
01.06.2026 18:30 Комінтернівський районний суд м.Харкова
01.06.2026 18:30 Комінтернівський районний суд м.Харкова
09.09.2021 11:00 Комінтернівський районний суд м.Харкова
05.10.2021 13:15 Комінтернівський районний суд м.Харкова
03.11.2021 11:00 Комінтернівський районний суд м.Харкова
23.12.2021 10:00 Комінтернівський районний суд м.Харкова
20.01.2022 13:30 Комінтернівський районний суд м.Харкова
16.03.2022 13:00 Комінтернівський районний суд м.Харкова
20.10.2022 16:00 Ленінський районний суд м.Полтави
07.12.2022 11:00 Ленінський районний суд м.Полтави
21.02.2023 16:00 Ленінський районний суд м.Полтави
05.04.2023 15:30 Ленінський районний суд м.Полтави
30.05.2023 16:00 Ленінський районний суд м.Полтави
10.08.2023 15:30 Ленінський районний суд м.Полтави
28.11.2023 00:00 Полтавський апеляційний суд
09.02.2024 13:30 Ленінський районний суд м.Полтави
25.04.2024 14:00 Полтавський апеляційний суд
13.06.2024 14:30 Ленінський районний суд м.Полтави
01.05.2025 13:30 Ленінський районний суд м.Полтави
19.06.2025 13:00 Ленінський районний суд м.Полтави
31.07.2025 14:30 Ленінський районний суд м.Полтави
23.10.2025 13:00 Ленінський районний суд м.Полтави
21.11.2025 13:45 Ленінський районний суд м.Полтави
16.03.2026 13:00 Ленінський районний суд м.Полтави
19.05.2026 14:00 Ленінський районний суд м.Полтави
Учасники справи:
головуючий суддя:
КОЛОДЯЖНА І М
КРЮЧКО НАТАЛІЯ ІВАНІВНА
ЛУСПЕНИК ДМИТРО ДМИТРОВИЧ
ПАНЧЕНКО ОЛЕКСАНДР ОЛЕКСАНДРОВИЧ
Пікуль В.П.
ПІКУЛЬ ВОЛОДИМИР ПАВЛОВИЧ
ТИМЧУК РУСЛАН ІГОРЕВИЧ
суддя-доповідач:
КОЛОДЯЖНА І М
КОЛОМІЄЦЬ ГАННА ВАСИЛІВНА
КРЮЧКО НАТАЛІЯ ІВАНІВНА
ПАНЧЕНКО ОЛЕКСАНДР ОЛЕКСАНДРОВИЧ
Пікуль В.П.
ПІКУЛЬ ВОЛОДИМИР ПАВЛОВИЧ
ТИМЧУК РУСЛАН ІГОРЕВИЧ
відповідач:
Щербакова Валентина Леонідівна
Щербакова Валентина Леонідівна- апелянт
Щербакова Валентина Леонідівна-апелянт
Щербакова Лариса Іванівна
Щербакова Лариса Іванівна (померла)
позивач:
ПАТ " Банк Золоті ворота "
ТОВ "ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ"ПІФАГОР-ФІНАНС"
інша особа:
ПАТ Банк "Золоті ворота"
ФОНД ГАРАНТУВАННЯ ВКЛАДІВ ФІЗИЧНИХ ОСІБ з питань безпосереднього виведення АТ "Банк Золоті Ворота" з ринку
правонаступник позивача:
ТОВ "ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ"ПІФАГОР-ФІНАНС"
представник відповідача:
Брек Л. О.
ГОНЧАРОВ ДМИТРО ЮРІЙОВИЧ
Євглевський Володимир Олексійович
Ковалевський Г.А.
Мироненко Станіслав Станіславович
НП Брек Л. О.
НП Євглевський Володимир Олексійович
представник правонаступника позивача:
Хоменко Євген Олександрович
суддя-учасник колегії:
АБРАМОВ ПЕТРО СТАНІСЛАВОВИЧ
ОДРИНСЬКА ТЕТЯНА ВОЛОДИМИРІВНА
Пікуль В.П.
член колегії:
ГУЛЕЙКОВ ІГОР ЮРІЙОВИЧ
ГУЛЬКО БОРИС ІВАНОВИЧ
Гулько Борис Іванович; член колегії
ГУЛЬКО БОРИС ІВАНОВИЧ; ЧЛЕН КОЛЕГІЇ
ЛІДОВЕЦЬ РУСЛАН АНАТОЛІЙОВИЧ
ЛУСПЕНИК ДМИТРО ДМИТРОВИЧ