Справа № 761/8290/25
Провадження № 1-в/761/141/2025
27 лютого 2025 року місто Київ
Шевченківський районний суд міста Києва у складі головуючого судді ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю уповноваженої особи Шевченківського УП ГУ НП в місті Києві ОСОБА_3 , особи, щодо якої розглядається подання ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання начальника Шевченківського УП ГУ НП у м. Києві про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який народився в. Київ, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого 20 вересня 2023 року Святошинським районним судом м. Києва за ч. 1 ст. 71, ч. 3 ст. 185 КК України до 3 років 1 місяця позбавлення волі
До Шевченківського районного суду міста Києва звернувся начальник Шевченківського УП ГУ НП у м. Києві про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_4 терміном на один рік з встановленням певних обмежень.
В обґрунтування поданого клопотання зазначено, що 26.12.2024 року після відбуття покарання ОСОБА_4 з державної установи «Старобабанівська виправна колонія (№ 92)» звільнився та прибув до місця постійного мешкання ( АДРЕСА_1 ).
Після звільнення за місць позбавлення волі ОСОБА_4 належних висновків не зробив, на шлях виправлення не став, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично вчиняв правопорушення та порушував громадський порядок, за що притягувався до адміністративної відповідальності: 03.01.2025 Шевченківським УП ГУНП у м. Києві за ст. 175-1 ч. 1 КУпАП (постанова серії ГБВ № 192243 попередження); 06.01.2025 Шевченківським УП ГУНП у м. Києві за ст. 178 ч. 1 КУпАП (постанова серії ГБВ № 192242 - попередження); 16.01.2025 Шевченківським УП ГУНП у м. Києві за ст. 178 ч. 2 КУпАП (постанова серії ГБВ № 192244 - штраф 51 грн.).
На підставі викладеного, а також керуючись частиною другою статті 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавленні волі», представник поліції вважає за доцільне вирішити питання про встановлення за ОСОБА_4 адміністративний нагляд терміном на один рік та встановлення ряду обмежень адміністративного нагляду.
У судовому засіданні представник Шевченківського УП ГУ НП в місті Києві підтримав подання та просив його задовольнити.
Особа, щодо якої внесено подання про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 щодо встановлення такого нагляду не заперечував.
Вивчивши подане клопотання та додані до нього матеріали, суд доходить висновку, що клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.
У ст. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» визначено, що адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню кримінальних правопорушень окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Згідно із п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб: засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Як зазначено у п. «в» ст. 4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» підставами для встановлення адміністративного нагляду є матеріали органів Національної поліції - щодо осіб, зазначених у пункті «в» статті 3 цього Закону.
В силу ч. 1 ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. Для осіб, зазначених у пункті «ґ» статті 3 цього Закону, адміністративний нагляд встановлюється на строк до погашення судимості.
Враховуючи встановлені обставини, те, що ОСОБА_4 є особою раніше судимою і відбував покарання у місцях позбавлення волі, у 2025 році неодноразово притягався до адміністративної відповідальності і йому неодноразово виносились попередження, тому наявні підстави для встановлення йому адміністративного нагляду, адже за його способом життя і поведінкою потрібен контроль з боку працівників поліції.
Отже, клопотання є обґрунтованим, тому підлягає частковому задоволенню.
Керуючись ст. ст. 1-7, 9-10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд
Клопотання про встановлення адміністративного нагляду задовольнити частково.
Встановити адміністративний нагляд на термін 1 (один) рік щодо ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , із застосуванням таких обмежень:
1.Заборонити виїзд за межі Києва без дозволу Шевченківського УП ГУ НП в місті Києві.
2.Заборонити залишати місце мешкання: АДРЕСА_1 з 21:00 до 05:00 наступного дня.
3.Заборонити відвідувати заклади місцевого масового відпочинку громадян та місця для розпивання спиртних напоїв (кафе, бари, ресторани), з метою вживання спиртних напоїв.
4.З'являтися для реєстрації до Шевченківського УП ГУ НП в місті Києві в службовий кабінет № 402 за адресою м. Київ, вул. Герцена, 9 з 16:00 до 18:00 кожні перший та третій четвер місяця, а вразі його відсутності - до оперативного чергового поліції.
На ухвалу суду може бути подана апеляційна скарга протягом семи днів з дня її оголошення до Київського апеляційного суду.
Суддя ОСОБА_1