Постанова від 27.02.2025 по справі 707/384/25

707/384/25

3/707/278/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 лютого 2025 року м. Черкаси

Суддя Черкаського районного суду Черкаської області Морозов В.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Відділу поліцейської діяльності № 1 Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає та зареєстрований за адресою АДРЕСА_1 , непрацюючого -

за ч. 2 ст. 187 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення від 20.01.2025 року серії ВАВ № 024338, 19.01.2025 року о 23 годині 15 хвилини ОСОБА_1 був відсутній за місцем свого проживання, чим порушив обмеження, встановлені адміністративним наглядом, за що відповідальність передбачена ч. 2 ст. 187 КУпАП.

ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився, хоча повідомлявся про час, дату та місце розгляду справи належним чином, про що свідчить конверт із судовою повісткою, який повернувся на адресу суду без вручення, із зазначеною причиною повернення - “адресат відмовився», причини неявки суду не повідомив.

За вказаних обставин, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності ОСОБА_1 .

Згідно ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Склад правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.187 КУпАП передбачає порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); нереєстрація в органі Національної поліції, вчинене повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.

Пунктами 13, 14 розділу ІІ Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення, затвердженої наказом Міністерства юстиції України 09 грудня 2020 року № 4248/5 встановлено, що до протоколу про адміністративне правопорушення додаються оригінали або належним чином засвідчені копії (фотокопії) документів, що підтверджують вчинення адміністративного правопорушення, винність особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для вирішення справи. Складений протокол про адміністративне правопорушення та інші матеріали, що підтверджують факт вчинення адміністративного правопорушення, формуються у справу.

Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Відповідно до ухвали Черкаського районного суду Черкаської області від 24.08.2024 року, ОСОБА_1 продовжено адміністративний нагляд терміном на шість місяців. Серед обмежень, які встановлені щодо ОСОБА_1 судом - перебувати за місцем свого проживання у період часу з 22 години 00 хвилин до 06 години 00 хвилин наступного дня.

Нормами ч. 2 ст. 251 КУпАП передбачено, що обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 КУпАП.

Однак, працівниками поліції всупереч вищезазначеним вимогам, не надано доказів на підтвердження порушення ОСОБА_1 правил встановленого відносно нього адміністративного нагляду, а протокол про адміністративне правопорушення та рапорт поліцейського офіцера громади сектору взаємодії з громадами відділу превенції ЧРУП ГУНП у Черкаській області Ю.Давиденка про відсутність ОСОБА_1 19.01.2025 року о 23 годині 15 хвилин за місцем проживання не можуть бути єдиними доказами у справі, оскільки обвинувачення не може обґрунтовуватись лише адміністративним протоколом чи рапортом, без інших належних та допустимих доказів скоєння адміністративного правопорушення.

Згідно ч. 3 ст. 62 Конституції України усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

Оскільки доказів вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП до суду не надано, а суд позбавлений самостійно збирати докази, тому провадження у справі підлягає закриттю за відсутності в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення.

На підставі викладеного, керуючись ст. 187, 247, 268, 283, 284 КУпАП,-

УХВАЛИВ:

Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 2 ст.187 КУпАП закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до судової палати у кримінальних справах Черкаського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги протягом 10 днів з дня винесення постанови.

Суддя: В. В. Морозов