Постанова від 28.02.2025 по справі 169/127/25

Справа № 169/127/25

Провадження № 3/169/299/25

ТУРІЙСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 лютого 2025 року селище Турійськ

Турійський районний суд Волинської області в складі:

Головуючого судді Ковальчук О. В.,

за участі:

секретаря судового засідання Гаврилюк Н. В.,

прокурора Антонюка В. В.,

особи, що притягається до адміністративної

відповідальності ОСОБА_1 ,

розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань у Волинській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрована адреса проживання: АДРЕСА_1 , пенсіонера,

за частиною першою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

встановив:

ОСОБА_1 , будучи майстром лісу Осівського лісництва філії «Володимир-Волинське лісомисливське господарство» Державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України», відповідно до підпункту «е» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом, на якого поширюється дія зазначеного Закону, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)), а саме: при граничному терміні подачі такої декларації до 00 годин 00 хвилин 01 лютого 2024 року, фактично подав - 14 лютого 2024 року, чим порушив вимоги частини першої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», за що відповідальність передбачена за частиною першою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Крім того, ОСОБА_1 , будучи майстром лісу Осівського лісництва філії «Володимир-Волинське лісомисливське господарство» Державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України», відповідно до підпункту «е» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом, на якого поширюється дія зазначеного Закону, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)), зокрема: при граничному терміні подачі такої декларації до 00 годин 00 хвилин 01 лютого 2024 року, фактично подав - 14 лютого 2024 року, чим порушив вимоги частини першої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», за що відповідальність передбачена за частиною першою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

До того ж, ОСОБА_1 , будучи майстром лісу Осівського лісництва філії «Володимир-Волинське лісомисливське господарство» Державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України», відповідно до підпункту «е» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом, на якого поширюється дія зазначеного Закону, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування «при звільненні», зокрема: при граничному терміні подачі такої декларації до 00 годин 00 хвилин 01 лютого 2024 року, фактично подав - 19 грудня 2024 року, чим порушив вимоги абзацу 1 частини другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», за що відповідальність передбачена за частиною першою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Постановою судді від 28 лютого 2025 року матеріали справи про вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених частиною першою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення об'єднано в одне провадження.

Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 в судовому засіданні вину у вчиненні зазначених правопорушень визнав в повному обсязі, пояснив, що повідомлений про обов'язок подачі декларацій до реєстру декларацій, однак із так сталось, що декларації подав із запізненням, а саме - 14 лютого та 19 грудня 2024 року.

Прокурор Ковельської окружної прокуратури - Антонюк В. В. в судовому засіданні підтримав обвинувачення, просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинені правопорушення та призначити адміністративне стягнення в межах санкції статті у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до статті 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення завданням Кодексу є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.

Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та прокурора, дослідивши та оцінивши матеріали справи, встановлено наступне.

Судом встановлено, що відповідно до наказу Державного підприємства «Володимир-Волинське лісомисливське господарство» № 221-к від 14 грудня 2021 року ОСОБА_1 прийнято на посаду майстра лісу Осівського лісництва з 15 грудня 2021 року.

Згідно наказу Філії «Володимир-Волинське лісомисливське господарство» Державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України» № 140-к від 30 грудня 2022 року ОСОБА_1 зараховано на посаду майстра лісу Осівського лісництва у штат філії «Володимир-Волинське лісомисливське господарство» Державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України» з 02 січня 2023 року.

Відповідно до наказу Філії «Володимир-Волинське лісомисливське господарство» Державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України» № 74-к від 29 березня 2023 року ОСОБА_1 звільнено з посади майстра лісу Осівського лісництва з 29 березня 2023 року за власним бажанням у зв'Аязку з його виходом на пенсію.

Посадовою інструкцією майстра лісу Осівського лісництва філії «Володимир-Волинське лісомисливське господарство» ДП «Ліси України» визначено завдання та обов'язки, серед яких: майстер лісу здійснює виробничо-господарську діяльність у закріпленій майстерській дільниці, керівництво працівниками, організовує роботу лісників, забезпечує виконання у встановлені строки завдань з обсягу робіт, організовує підготовку виробництва на дільниці, проводить ревізії обходів і довіреного лісникам майна, дає вказівки працівникам щодо усунення порушень лісового законодавства, вносить пропозиції і бере участь у присвоєнні кваліфікаційних розрядів робітникам дільниці, здійснює державний контроль за станом, використанням, відтворенням й захистом лісів, веде облік обсягу та якості виконаних робіт тощо.

Згідно вимог частини першої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» та «в»-«ґ» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 01 квітня, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства, подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до вимог частини першої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 01 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до вимог абзацу 1 частини другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Під час дії воєнного стану, згідно внесених змін до Закону України «Про запобігання корупції», встановлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Суб'єкти декларування, зазначені у частинах сьомій - чотирнадцятій статті 45 цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.

Відповідно до вимог статті 47 Закону України «Про запобігання корупції», подані декларації включаються до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством у визначеному ним порядку. На офіційному веб-сайті Національного агентства забезпечується відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, шляхом можливості перегляду, копіювання та роздрукування інформації, а також у вигляді набору даних (електронного документа), організованого у форматі, що дозволяє його автоматичне оброблення електронними і особами (машинозчитування) з метою повторною використання.

Згідно положень частини другої статті 47 Закону України «Про запобігання корупції» інформація про особу в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зберігається упродовж всього часу виконання цією особою функцій держави або місцевого самоврядування, а також упродовж п'яти років після припинення виконання нею зазначених функцій, крім останньої декларації, поданої особою, яка зберігається безстроково.

15 грудня 2021 ОСОБА_1 попереджений про встановлені Законом України «Про запобігання корупції» обмеження під час прийняття на роботу, та належним чином ознайомлений з вимогами Закону.

Таким чином, у справі про адміністративне правопорушення є достатньо достовірних, належних та допустимих доказів, які вказують на доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень.

Зокрема, вина особи, яка притягається до адміністративної відповідальності підтверджується протоколами про адміністративні правопорушення № 45, 46, 47 від 07 лютого 2025 року; письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 26 грудня 2024 року; листом Управління проведення спеціальних перевірок та контролю за своєчасністю подання декларацій Національного агентства з питань запобігання корупції № 47-07/87465-24 від 19 листопада 2024 року; повідомленням Національного агентства з питань запобігання корупції № 36/26.1-ВЛ/12 від 08 лютого 2024 року про факт неподання чи несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; деклараціями, поданими ОСОБА_1 .

Своїми діями, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування, несвоєчасно подав без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 та 2022 роки, «при звільненні» (за період 01 січня - 29 березня 2023 року), чим порушив вимоги частини першої, другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною першою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Підстав, що виключають адміністративну відповідальність, згідно статті 17 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у справі не встановлено. Терміни притягнення до адміністративної відповідальності не збігли.

Відповідно до статті 24 Кодексу України про адміністративні правопорушення стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України.

Згідно статті 34 Кодексу України про адміністративні правопорушення обставиною, що пом'якшує відповідальність за адміністративні правопорушення, судом встановлено щире розкаяння винного.

Відповідно до статті 35 Кодексу України про адміністративні правопорушення обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення судом не встановлено.

Враховуючи вищевикладене, характер вчинених правопорушень, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, суд дійшов висновку про необхідність притягнення порушника до адміністративної відповідальності та накладення адміністративного стягнення в межах санкції статті та із врахуванням позиції прокурора.

Порушення частини першої статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення тягне за собою накладення штрафу в розмірі від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно статті 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення судовий збір в провадженні у справі про адміністративне правопорушення в разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом. Відповідно до статті 4 Закону України «Про судовий збір», розмір судового збору у справах про адміністративні правопорушення встановлено в сумі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок.

Керуючись статтями 1, 17, 24, 33, 34, 35, 40-1, 172-6, 221, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

постановив:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених частиною першою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а саме: в сумі 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в сумі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок.

На підставі частини першої статті 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення штраф має бути сплачений не пізніше, як через п'ятнадцять днів з дня вручення правопорушнику постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше, як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

На підставі статті 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова буде направлена до відділу державної виконавчої служби для примусового виконання.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення стягнути подвійний розмір штрафу, який становить 1700 (одна тисяча сімсот) гривень.

Постанова може бути оскаржена до Волинс ького апеляційного суду через Турійський районний суд Волинської області протягом десяти днів з дня її винесення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя О. В. Ковальчук