Справа № 750/2576/25
Провадження № 2-н/750/717/25
28 лютого 2025 року м. Чернігів
Суддя Деснянського районного суду м. Чернігова Супрун О.П., розглянувши матеріали заяви Комунального підприємства «ЖЕК-10» Чернігівської міської ради про видачу судового наказу про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 ,
24.02.2025 КП «ЖЕК-10» Чернігівської міської ради звернулося до Деснянського районного суду м. Чернігова із заявою про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 заборгованості за житлово-комунальні послуги в сумі 10 584,28 грн, яка утворилася за період з 01.03.2022 по 31.01.2025, а також 302,80 грн у відшкодування витрат по сплаті судового збору.
Згідно відомостей, викладених у заяві про видачу судового наказу, заявник просить стягнути заборгованість за житлово-комунальні послуги з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , що виникла за адресою:
АДРЕСА_1 .
Як убачається з відомостей Відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання УДМС України в Чернігівській області від 28.02.2025, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , раніше була зареєстрована за адресою:
АДРЕСА_1 , проте знята з реєстрації місця проживання ІНФОРМАЦІЯ_2 як померла.
Пунктом 4 частини першої статті 165 Цивільного процесуального кодексу України (далі за текстом - ЦПК України) передбачено, що суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо наявні обставини, передбачені частиною першою статті 186 ЦПК України.
За змістом пункту 6 частини першої статті 186 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо настала смерть фізичної особи до якої пред'явлено позов, якщо спірні правовідносини не допускають правонаступництва.
Ураховуючи вищевикладене, КП «ЖЕК-10» Чернігівської міської ради належить відмовити у видачі судового наказу в частині стягнення заборгованості з ОСОБА_1 з підстав, передбачених пунктом 4 частини першої статті 165 ЦПК України.
Крім того, як убачається з відомостей Відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання УДМС України в Чернігівській області від 28.02.2025, за адресою:
АДРЕСА_1 , зареєстрована ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Указана у заяві боржник ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , за вказаною у заяві адресою не значиться.
Відповідно до частини дев'ятої статті 165 ЦПК України у разі, якщо отримана судом інформація не дає можливості встановити зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи - боржника, суд відмовляє у видачі судового наказу.
Із огляду на вищевикладене, у видачі судового наказу в частині стягнення заборгованості з ОСОБА_2 належить відмовити.
Керуючись статтями 165, 258-261, 353, 354 ЦПК України,
Відмовити Комунальному підприємству «ЖЕК-10» Чернігівської міської ради у видачі судового наказу про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 .
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня складення.
Суддя