Ухвала від 27.02.2025 по справі 640/3750/21

Харківський окружний адміністративний суд

61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

27 лютого 2025 року Справа № 640/3750/21

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Сагайдак В.В., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ) до Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей (бульв. Лесі Українки, буд.26,м. Київ,01133, визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом.

Згідно з частинами першою-другою статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Пунктом 2 статті 264 КАС України встановлено, що право оскаржити нормативно-правовий акт мають особи, щодо яких його застосовано, а також особи, які є суб'єкти правовідносин, у яких буде застосовано цей акт.

Відповідно до пункту 10 частини 2 статті 160 КАС України позовна заява у справах щодо оскарження нормативно-правових актів - повинна містити відомості про застосування оскаржуваного нормативно-правового акта до позивача або належність позивача до суб'єкта правовідносин, у яких застосовується або буде застосовано цей акт.

В даній категорії спорів Верховний Суд виклав свою позицію в постанові від 11 липня 2019 року у справі №826/14642/15 та від 10 травня 2018 року у справі N 815/938/17 в якій значив, що об'єктом судового захисту в адміністративному судочинстві є не будь-який заю ний інтерес, а порушений суб'єктом владних повноважень. При цьому, Позивач повій довести, що він має законний інтерес і є потерпілим від порушення цього інтересу з боку суб'єкта владних повноважень.

Однак, позивачем не надано жодних доказів того, що спірний нормативно-правовий акт порушує його права.

Позивачем не наведено жодних доказів того, що він приймав участь в конкурсі на посаду члена комісії КРАІЛ, брав участь у розробці нормативно-правових актів , засідань комісій з питань регулювання азартних ігор.

Крім того, Згідно з ч. 2 п. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.

Однак, матеріалами справи підтверджується, що позивачем, до адміністративного позову не додано копію паспорту позивача та довідку про реєстраційний номер облікової картки платника податків позивача.

Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Для усунення вказаних вище недоліків позивачу необхідно:

- копії паспорта та реєстраційного номера облікової картки платників податків позивача;

- надати до суду докази, які підтверджують те, що спірний нормативно-правовий акт порушує права позивача.

Також суд зазначає, що в країні запроваджено воєнний стан, у зв'язку з чим процесуальні та інші документи подаються до суду в електронній формі та до канцелярії суду в паперовому вигляді.

Згідно з ч.2 ст.293 КАС України оскарження ухвал суду, які не передбачені статтею 294 цього Кодексу, окремо від рішення суду не допускається.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 160, 161, 169, 171, 248 КАС України, суддя , -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії - залишити без руху.

Встановити позивачеві термін для усунення недоліків позовної заяви - протягом п'яти календарних днів з моменту отримання даної ухвали, надавши вказані документи до Харківського окружного адміністративного суду.

Невідкладно повідомити позивача про необхідність виправити зазначені недоліки.

Роз'яснити позивачу, що у разі невиконання ухвали суду у зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу з усіма доданими до неї документами.

Ухвала окремо від рішення суду оскарженню не підлягає.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею

Суддя Сагайдак В.В.