Рішення від 27.02.2025 по справі 520/32524/24

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Харків

27 лютого 2025 р. справа № 520/32524/24

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Біленський О.О., розглянувши адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕН ГРУП" (пр. Героїв Харкова, буд. 275, м. Харків, 61007, код ЄДРПОУ 42854545) до Головного управління ДПС у Харківській області (вул. Григорія Сковороди, буд. 46, м. Харків, 61057, код ЄДРПОУ 43983495), Державної податкової служби України (Львівська площа, буд. 8, м. Київ, 04053, код ЄДРПОУ 43005393) про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "ЕН ГРУП" звернулось до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління ДПС у Харківській області, Державної податкової служби України, в якому просить суд:

- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління ДПС у Харківській області про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №11931573/42854545 від 18.10.2024 про відмову у реєстрації податкової накладної №5 від 10.09.2024 на суму 118465,92 грн. з урахуванням ПДВ;

- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління ДПС у Харківській області про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №11931572/42854545 від 18.10.2024 про відмову у реєстрації податкової накладної №6 від 10.09.2024 на суму 118465,92 грн. з урахуванням ПДВ;

- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління ДПС у Харківській області про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №11931571/42854545 від 18.10.2024 про відмову у реєстрації податкової накладної №7 від 10.09.2024 на суму 118465,92 грн. з урахуванням ПДВ;

- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління ДПС у Харківській області про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №11931574/42854545 від 18.10.2024 про відмову у реєстрації податкової накладної №8 від 10.09.2024 на суму 1484179,2 грн. з урахуванням ПДВ;

- зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати податкові накладні №5 від 10.09.2024 на суму 118465,92 грн. з урахуванням ПДВ, №6 від 10.09.2024 на суму 118465,92 грн. з урахуванням ПДВ, №7 від 10.09.2024 на суму 118465,92 грн. з урахуванням ПДВ, №8 від 10.09.2024 на суму 1484179,2 грн. з урахуванням ПДВ.

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 02.12.2024 у вказаній адміністративній справі відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи у відповідності до п. 10 ч. 6 ст. 12, ч. 1 ст. 257 КАС України.

Згідно з ч. 4 ст. 229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі, при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Відповідно до положень ст. 258 КАС України, суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Згідно з положеннями ч. 2, 3, 4, 5 ст. 262 КАС України, розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання. Якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - через п'ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі. Підготовче засідання при розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження не проводиться. Якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - протягом п'ятнадцяти днів з дня відкриття провадження у справі. Перше судове засідання у справі проводиться не пізніше тридцяти днів із дня відкриття провадження у справі. За клопотанням сторони суд може відкласти розгляд справи з метою надання додаткового часу для подання відповіді на відзив та (або) заперечення, якщо вони не подані до першого судового засідання з поважних причин. Суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що за результатами здійснення господарської діяльності Товариство з обмеженою відповідальністю "ЕН ГРУП" направило на реєстрацію в ЄРПН податкові накладні №5 від 10.09.2024, №6 від 10.09.2024, №7 від 10.09.2024, №8 від 10.09.2024, документи прийнято контролюючим органом, але реєстрацію податкових накладних зупинено. Запропоновано позивачу надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН. Позивачем надано до контролюючого органу пояснення та копії документів. Однак, рішеннями комісії Головного управління ДПС у Харківській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН №11931573/42854545 від 18.10.2024, №11931572/42854545 від 18.10.2024, №11931571/42854545 від 18.10.2024 та №11931574/42854545 від 18.10.2024 відмовлено в реєстрації податкових накладних. Вказані рішення було оскаржене позивачем до ДПС України, проте скарги залишено без задоволення, рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації податкових накладних - без змін. З огляду на надання позивачем всіх необхідних документів, які підтверджують здійснення господарських операцій, рішення про відмову в реєстрації податкових накладних, на думку позивача, не відповідають критеріям обґрунтованості, а тому просить суд задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Від представника відповідача - Головного управління ДПС у Харківській області надійшов відзив на позовну заяву, в якому він зазначив, що ТОВ "ЕН ГРУП" не надало в повному обсязі документів, запитуваних контролюючим органом, а отже частково скористалося своїм правом підтвердити господарську операцію та, як наслідок, отримати податкову вигоду. Комісія ГУ ДПС прийняла оскаржувані рішення на підставі ненадання / часткового надання додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних, при отриманні повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, платником податку, вказаної у відповідних полях. При прийнятті рішень Комісія ГУ ДПС у Харківській області керувалась імперативною нормою п. 10 Порядку №520.

Державна податкова служба України правом на подання відзиву не скористалась. Відповідно до положень ч. 4 ст. 159 КАС України, подання заяв по суті справи є правом учасників справи. Неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову. Суд зазначає, що відповідачем не зазначено поважних причин неподання відзиву на позов, відповідно суд кваліфікує неподання відзиву на позов як визнання позову відповідачем.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у справі доказів у їх сукупності, суд зазначає наступне.

Товариство з обмеженою відповідальністю "ЕН ГРУП", ідентифікаційний код юридичної особи - 42854545, місцезнаходження юридичної особи: пр. Героїв Харкова, буд. 275, м. Харків, 61007, зареєстроване у передбаченому законом порядку як суб'єкт господарювання, знаходиться на податковому обліку в ГУ ДПС у Харківській області та є платником податку на додану вартість, що підтверджується інформацією з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Основним видом діяльності ТОВ "ЕН ГРУП" за КВЕД: 6.73 Оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням.

Судом встановлено, що між ТОВ "ЕН ГРУП" (Постачальник) та ТОВ "СХІД-ТЕПЛОРЕМОНТ" (Покупець) укладено Договір постачання №22/08-24 від 22.08.2024, відповідно до мов якого Постачальник зобов'язаний у порядку та строки, встановлені цим Договором, передати у власність Покупця Будівельні матеріали (далі за текстом - Товар), а Покупець зобов'язується оплатити вартість Товару та прийняти його відповідно до умов Договору.

Згідно п. 1.2 Договору кількість, одиниця виміру, ціна одиниці Товару, асортимент Товару встановлюється відповідно до рахунків та видаткових накладних, підписаних Сторонами.

Відповідно до п. п. 2.1 - 2.6 Договору Постачальник поставляє Товар Покупцю окремими партіями відповідно до видаткових накладних, підписаних Сторонами.

Поставка Товару за цим Договором здійснюється у відповідності до Міжнародних правил тлумачення торговельних термінів «Інкотермс 2010», з урахуванням особливостей, встановлених цим Договором.

Прийом Товару за кількістю здійснюється Покупцем на складі Постачальника (на умовах самовивозу), відповідно до чинного законодавства України та умов цього Договору.

Прийом товару за кількістю та якістю здійснюється матеріально відповідальним представником Покупця на підставі довіреності на отримання товарно-матеріальних цінностей, оформленої у відповідності з вимогами діючого законодавства України.

Право власності на поставлену партію Товару і усі пов'язані із ним ризики, переходять від Постачальника до Покупця з моменту передачі його Постачальником першому перевізнику, а у випадку самовивозу Покупцем, з моменту передачі Товару Покупцю.

Факт передачі Товару засвідчується підписанням Сторонами видаткової накладної на Товар. Дата отримання партії Товару Покупцем вказується у підписаній Сторонами видатковій накладній. Разом з Товаром Постачальник передає Покупцю наступні документи: рахунок-фактуру; видаткову накладну; сертифікат якості виробника. Податкова накладна надається в порядку, на умовах і в строки, передбачені чинним податковим законодавством України.

Відповідно до п. п. 3.1 - 3.5 Договору загальна сума Договору дорівнює загальній вартості поставленого Товару, яка зазначена у всіх Рахунках, які були виставлені Постачальником для оплати Покупцю по Договору та інших додатках до Договору.

Ціна на товар є договірною та встановлюється шляхом погодження між Сторонами для кожної партії окремо.

Всі розрахунки за даним Договором відбуваються виключно в національній валюті України - гривні.

Оплата Товару здійснюється Покупцем в безготівковому порядку шляхом перерахування грошових коштів на поточний рахунок Постачальника. Датою оплати вважається дата надходження грошових коштів на поточний рахунок Постачальника.

Порядок розрахунків: 100% попередньої оплати Товару протягом 10 (десяти) робочих днів з дати підписання Договору, якщо інше не обумовлено у Специфікації.

На виконання умов Договору ТОВ "ЕН ГРУП" виписано рахунок №7 від 06.09.2024 на суму 118 465,92 грн. у т.ч. ПДВ 19 744,32 грн. на Габіон із сітки сталевої плетеної з оцінкованого дроту 1x1x1 30 шт., Сітка рабиця яч.50*50 Н2,0*10 діам.2 Оц 80 м2.

Рахунок було оплачено у повному обсязі згідно платіжної інструкції №09/09/2024 від 10.09.2024 (код перевірки JSV3U8G6JRHSBJ9HIFH).

На дату віднесення сум податку до податкового кредиту (дата списання коштів з рахунку платника податку в банку на оплату товарів) була виписана податкова накладна №5 від 10.09.2024 на суму 118 465,92 грн. у т.ч. ПДВ 19 744,32 грн.

18.08.2024 товар було поставлено Покупцю, що підтверджується видатковою накладною №3 від 18.09.2024 та ТТН від 18.09.2024 №РЗ/4/5.

Також, 06.09.2024 виписано рахунок №8 на суму 118 465,92 грн. у т.ч. ПДВ 19 744,32 грн. на Габіон із сітки сталевої плетеної з оцінкованого дроту 1x1x1 30 шт., Сітка рабиця яч.50*50 Н2,0*10 діам.2 Оц 80 м2.

Рахунок було оплачено у повному обсязі згідно платіжної інструкції №09/09/2024 від 10.09.2024 (код перевірки JSVAKQP7TSBD6HPST6B).

На дату віднесення сум податку до податкового кредиту (дата списання коштів з рахунку платника податку в банку на оплату товарів) була виписана податкова накладна №6 від 10.09.2024 на суму 118 465,92 грн. у т.ч. ПДВ 19 744,32 грн.

18.08.2024 товар було поставлено Покупцю, що підтверджується видатковою накладною №4 від 18.09.2024 та ТТН від 18.09.2024 №РЗ/4/5.

Також, 06.09.2024 виписано рахунок №9 на суму 118 465,92 грн. у т.ч. ПДВ 19 744,32 грн. на Габіон із сітки сталевої плетеної з оцінкованого дроту 1x1x1 30 шт., Сітка рабиця яч.50*50 Н2,0*10 діам.2 Оц 80 м2.

Рахунок було оплачено у повному обсязі згідно платіжної інструкції №09/09/2024 від 10.09.2024 (код перевірки JSV6GCNST0U18QIK8QK).

На дату віднесення сум податку до податкового кредиту (дата списання коштів з рахунку платника податку в банку на оплату товарів) була виписана податкова накладна №7 від 10.09.2024 на суму 118 465,92 грн. у т.ч. ПДВ 19 744,32 грн.

18.08.2024 товар було поставлено Покупцю, що підтверджується видатковою накладною №5 від 18.09.2024 та ТТН від 18.09.2024 №РЗ/4/5.

Також, 06.09.2024 виписано рахунок №1 на суму 1484179,20 грн. у т.ч. ПДВ 247 363,20 грн. на Сітку металеву 100*100,д6мм 4417,2 м2.

Рахунок було оплачено у повному обсязі згідно платіжної інструкції №09/09/2024 від 10.09.2024 (код перевірки JSV9E2B1LR9G6ОPD947).

На дату віднесення сум податку до податкового кредиту (дата списання коштів з рахунку платника податку в банку на оплату товарів) була виписана податкова накладна №8 на суму 1484179,20 грн. у т.ч. ПДВ 247 363,20 грн.

18.08.2024 товар було поставлено Покупцю, що підтверджується видатковою накладною №17 від 30.09.2024 та ТТН №Р17, №Р17/1 від 30.09.2024.

10.09.2024 за першою подією - списання коштів з рахунку платника податку в банку на оплату товару, ТОВ "ЕН ГРУП" направлено на реєстрацію податкові накладні від 10.09.2024 №5, №6, №7 та №8.

Документи прийнято контролюючим органом, але реєстрацію податкових накладних зупинено.

Згідно квитанцій до податкових накладних, підставою для зупинення їх реєстрації зазначено: обсяг постачання товару/послуги 7308, 7314 перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку).

Позивачу запропоновано надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством; інші документи, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі).

04.10.2024 для реєстрації податкової накладної №5 ТОВ "ЕН ГРУП" направило контролюючому органу пояснення №04/10 від 04.10.2024, з якими надані документи на підтвердження придбання товару, який в подальшому був реалізований, у ТОВ "Металсітка", ЄДРПОУ 38773413, а саме: рахунок №541 від 06.09.2024 на суму 254 808 грн. у т.ч. ПДВ 42468,00 грн. (Габіон із сітки сталевої плетеної з оцінкованого дроту 1x1x1 у кількості 90 шт., Сітка рабиця яч.50*50 Н2,0*10 діам.2 Оц 12 рулонів); платіжну інструкцію №266 від 11.09.2024; видаткові накладні №651 від 17.09.2024 на суму 14 508,00 грн. у т.ч. ПДВ 2 418,00 грн., №652 від 18.09.2024 на суму 240300,00 грн. у т.ч. ПДВ 40 050,00 грн. та ТТН №Р651, №Р652, договори на перевезення та оренду складу.

Для реєстрації податкової накладної №6 TOB "ЕН ГРУП" направило контролюючому органу пояснення №4/10-1 від 04.10.2024, з якими надані документи на підтвердження придбання товару, який в подальшому був реалізований, у ТОВ "Металсітка", ЄДРПОУ 38773413, а саме: рахунок №541 від 06.09.2024 на суму 254 808 грн. у т.ч. ПДВ 42468,00 грн. (Габіон із сітки сталевої плетеної з оцінкованого дроту 1x1x1 у кількості 90 шт., Сітка рабиця яч.50*50 Н2,0*10 діам.2 Оц 12 рулонів); платіжну інструкцію №266 від 11.09.2024, видаткові накладні №651 від 17.09.2024 на суму 14 508,00 грн. у т.ч. ПДВ 2 418,00 грн., №652 від 18.09.2024 на суму 240 300,00 грн. у т.ч. ПДВ 40 050,00 грн. та ТТН №Р651 та №Р652, договори на перевезення та оренду складу.

Для реєстрації податкової накладної №7 TOB "ЕН ГРУП" подано пояснення №4/10-2 від 04.10.2024, з якими надані документи на підтвердження придбання товару, який в подальшому був реалізований, у ТОВ "Металсітка", ЄДРПОУ 38773413, а саме: рахунок №541 від 06.09.2024 на суму 254 808 грн. у т.ч. ПДВ 42 468,00 грн. (Габіон із сітки сталевої плетеної з оцінкованого дроту 1x1x1 у кількості 90 шт., Сітка рабиця яч.50*50 Н2,0* 10 діам.2 Оц 12 рулонів); платіжну інструкцію №266 від 11.09.2024; видаткові накладні №651 від 17.09.2024 на суму 14 508,00 грн. у т.ч. ПДВ 2 418,00 грн., №652 від 18.09.2024 на суму 240 300,00 у т.ч. ПДВ 40 050,00 грн. та ТТН №Р651 та №Р652, договори на перевезення та оренду складу.

Для реєстрації податкової накладної №8 від 10.09.2024 ТОВ "ЕН ГРУП" подано пояснення №3/10 від 03.10.2024, в яких зазначено, що ТОВ "ЕН ГРУП" по Договору №22/08-24 від 22.08.2024 з ТОВ "СХІД-ТЕПЛОРЕМОНТ" виписала рахунок №1 від 29.08.2024 на суму 1484179,20 грн. у т.ч. ПДВ 247 363,20 грн. Рахунок було сплачено за платіжною інструкцію №09/09/2024 від 10.09.2024 у повному обсязі. По першій події була виписана податкова накладна №8 від 10.09.2024 на суму 1484179,20 грн. у т.ч. ПДВ 247 363,20 грн. Також, надані документи на підтвердження придбання товару та наявність залишку, який в подальшому реалізований у постачальників, а саме:

1) по ФОП ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 : рахунок №698 від 26.08.2024 на суму 847 195,20 грн. у т.ч. ПДВ 141 199,20 грн. на сітку металеву 100* 100,д6мм у кількості 1200 шт., що дорівнює 4 320 м2 (2*1,8)=3,6 м2 - одна штука, платіжна інструкція №250 від 28.08.2024, за якою сплачено 423 597,60 грн. у т.ч. ПДВ 70 599,60 грн., платіжна інструкція №74 від 28.08.2024 (КВЕД 7314), видаткова накладна №571 від 29.08.2024., платіжна інструкція №251 від 29.08.2024 у сумі 423 597,60 грн. у т.ч. ПДВ 70 599,60 грн., податкова №75 від 29.08.2024 (КВЕД 7314), видаткова накладна №582 від 03.09.2024;

2) по ТОВ "ХБВ№1" за Договором №Ю23/08-24 від 23.08.2024: рахунок №141 від 23.08.2024 на Сітку металеву 100*100,дбмм на 14 000 м2, який був оплачено частково на суму 462 240,00 грн. у т.ч. ПДВ 77040,00 грн., платіжна інструкція №248 від 26.08.2024, податкова накладна №37 від 26.08.2024 (КВЕД 7308), видаткові накладні №1299 від 26.08.2024, №1327 від 27.08.2024, №1341 від 02.09.2024, рахунок №149 від 05.09.2024 на Сітку металеву 100*100,дбмм 2160 м2., який був оплачений на суму 432008,64 грн., у т.ч. ПДВ 72001,44 грн., платіжна інструкція №257 від 05.09.2024, податкова накладна №22 від 05.09.2024 (КВЕД 7308), видаткова накладна №1390 від 06.09.2024.

Щодо транспортування товару, який був реалізований надані наступні документи: Акт №3955 від 30.08.2024 за маршрутом вул. Єнакіївська - Карачівське шосе, 44 (видаткова накладна №571 від 29.08.2024), та Акт №3959 від 03.09.2024 за маршрутом вул. Єнакіївська - Карачівське шосе, 44 (видаткова накладна №582 від 03.09.2024), видаткова накладна №1299 від 26.08.2024, ТТН №Р-1299 за маршрутом смт Нова Водолага вул. Заводська - Карачівське шосе, 44; видаткова накладна №1311 від 27.08.2024, ТТН №Р-1311 за маршрутом смт Нова Водолага вул. Заводська - Карачівське шосе, 44; видаткова накладна №1341 від 02.09.2024, ТТН №Р-1341 за маршрутом смт Нова Водолага вул. Заводська - Карачівське шосе, 44; видаткова накладна №1390 від 06.09.2024; ТТН №Р-1390 за маршрутом Харків пр-т Героїв Харкова - Карачівське шосе, 44, Акт №3955 від 30.08.2024, Акт №3959 від 03.09.2024, ТТН №1299 від 26.08.2024, ТТН №1311 від 27.08.2024, ТТН №1341 від 02.09.2024, ТТН №1390 від 06.09.2024, договори оренди складських приміщень.

Дослідивши подані ТОВ "ЕН ГРУП" документи та пояснення, контролюючий орган направив платнику податків повідомлення №11893583/42854545 від 10.10.2024, №11893586/42854545 від 10.10.2024, №11893582/42854545 від 10.10.2024, №11886511/42854545 від 09.10.2024 про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкових накладних №5 від 10.09.2024, №6 від 10.09.2024, №7 від 10.09.2024, №8 від 10.09.2024 в Єдиному реєстрі податкових накладних, відзначивши у відповідних полях, що варто надіслати копії первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних, а саме: первинних документів щодо зберігання продукції, транспортування продукції, складських документів.

Позивачем надані пояснення №10/10 від 10.10.2024 для розблокування податкової накладної №5 від 10.09.2024 з ТТН №651 від 17.09.2024, ТТН №652 від 18.09.2024, договорами на складські приміщення та перевезення; пояснення №10/10/1 від 10.10.2024 для розблокування податкової накладної №6 від 10.09.2024 з ТТН №651 від 17.09.2024, ТТН №652 від 18.09.2024, договорами на складські приміщення та перевезення; пояснення №10/10/2 від 10.10.2024 для розблокування податкової накладної №7 від 10.09.2024 з ТТН №651 від 17.09.2024, ТТН №652 від 18.09.2024, договорами на складські приміщення та перевезення; пояснення №11/10 від 11.10.2024 для розблокування податкової накладної №8 від 10.09.2024 з актами №3955 від 30.08.2024, №3959 від 03.09.2024, ТТН №1299 від 26.08.2024, ТТН №1311 від 27.08.2024, ТТН №1341 від 02.09.2024, ТТН №1390 від 06.09.2024 та договорами на складські приміщення.

Однак, Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Харківській області прийняте рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №11931573/42854545 від 18.10.2024 про відмову у реєстрації податкової накладної №5 від 10.09.2024, №11931572/42854545 від 18.10.2024 про відмову у реєстрації податкової накладної №6 від 10.09.2024, №11931571/42854545 від 18.10.2024 про відмову у реєстрації податкової накладної №7 від 10.09.2024, №11931574/42854545 від 18.10.2024 про відмову у реєстрації податкової накладної №8 від 10.09.2024.

Не погоджуючись із рішеннями Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Харківській області, позивачем подано до ДПС України скарги на вищевказані рішення.

Рішеннями за результатами розгляду скарги щодо рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних 05.11.2024 №68544/42854545/2, №68545/42854545/2, №68547/42854545/2, №68565/42854545/2 скарги залишено без задоволення, а рішення Комісії регіонального рівня без змін.

Вважаючи рішення Головного управління ДПС у Харківській області про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №11931573/42854545 від 18.10.2024, №11931572/42854545 від 18.10.2024, №11931571/42854545 від 18.10.2024, №11931574/42854545 від 18.10.2024 протиправними, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд керується наступними приписами норм чинного законодавства.

Приписами підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України визначено, що платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

За положенням пункту 187.1 статті 187 Податкового кодексу України, датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на рахунок платника податку в банку/небанківському надавачу платіжних послуг як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг, оплата яких здійснюється електронними грошима, - дата зарахування електронних грошей платнику податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, на електронний гаманець, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку. Для документів, складених в електронній формі, датою оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку, вважається дата, зазначена у самому документі як дата його складення відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», незалежно від дати накладення електронного підпису.

За операціями з виконання підрядних будівельних робіт суб'єкти підприємницької діяльності (підрядники та субпідрядники) можуть застосовувати касовий метод податкового обліку відповідно до підпункту 14.1.266 пункту 14.1 статті 14 цього Кодексу.

Згідно пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України, на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з використанням кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, уповноваженої платником особи відповідно до вимог Закону України «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги» та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін..

За приписами пункту 201.7 статті 201 Податкового кодексу України податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на рахунок у банку/небанківському надавачу платіжних послуг як попередня оплата (аванс).

У разі якщо частка товарів/послуг, послуг не містить відокремленої вартості, перелік (номенклатура) частково поставлених товарів/послуг зазначається в додатку до податкової накладної у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, та враховується при визначенні загальних податкових зобов'язань.

Відповідно до пункту 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.

Податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

З метою отримання податкової накладної/розрахунку коригування, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, покупець надсилає в електронному вигляді запит до Єдиного реєстру податкових накладних, за яким отримує в електронному вигляді повідомлення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та податкову накладну/розрахунок коригування в електронному вигляді. Такі податкова накладна/розрахунок коригування вважаються зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних та отриманими покупцем.

Покупцю товарів/послуг податкова накладна/розрахунок коригування можуть бути надані продавцем таких товарів/послуг в електронній формі з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».

З метою отримання продавцем зареєстрованого в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунку коригування, що підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних покупцем, такий продавець надсилає в електронному вигляді запит до Єдиного реєстру податкових накладних, за яким отримує в електронному вигляді повідомлення про реєстрацію розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та розрахунок коригування в електронному вигляді. Такий розрахунок коригування вважається зареєстрованим в Єдиному реєстрі податкових накладних та отриманими продавцем.

Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Помилки в реквізитах, визначених пунктом 201.1 цієї статті (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов'язань, не можуть бути причиною неприйняття податкових накладних у електронному вигляді.

Квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування надсилається одночасно продавцю та покупцю платнику податку.

Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Платник податку має право зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну та/або розрахунок коригування, складені починаючи з 1 липня 2015 року, в яких загальна сума податку не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу.

Якщо сума, визначена відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу, є меншою, ніж сума податку в податковій накладній та/або розрахунок коригування, які платник повинен зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних, то платник зобов'язаний перерахувати потрібну суму коштів із свого поточного рахунку на свій рахунок в системі електронного адміністрування податку на додану вартість.

Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України. Покупець має право звіряти дані отриманої податкової накладної на відповідність із даними Єдиного реєстру податкових накладних.

Відсутність факту реєстрації платником податку - продавцем товарів/послуг податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов'язку включення суми податку на додану вартість, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов'язань за відповідний звітний період.

Виявлення розбіжностей даних податкової декларації та даних Єдиного реєстру податкових накладних є підставою для проведення контролюючими органами документальної позапланової виїзної перевірки продавця та у відповідних випадках покупця товарів/послуг.

Відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Отже, реєстрація податкової накладної може бути зупинена виключно в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Згідно Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1246 (далі - Порядок №1246) (у редакції на час подання накладної), податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі - платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі - Кодекс) в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.

До Реєстру вносяться відомості щодо податкових накладних та/або розрахунків коригування, які прийняті до Реєстру та підлягають реєстрації, реєстрацію яких зупинено, а також щодо яких у встановленому порядку прийнято рішення про реєстрацію або відмову у реєстрації. (п. 4 Порядку).

Податкова накладна та/або розрахунок коригування приймаються до Реєстру у разі дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192, пунктами 200-1.3, 200-1.9 статті 200-1 та пунктами 201.1, 201.10 і 201.16 статті 201 Кодексу, а також з урахуванням Законів України «Про електронні довірчі послуги», «Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку. Реєстрації підлягають податкові накладні та/або розрахунки коригування (у тому числі ті, що не надаються отримувачу (покупцю) товарів/послуг, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, складені за операціями з постачання послуг нерезидентом) незалежно від суми податку на додану вартість в одній податковій накладній/розрахунку коригування. (п. 5 Порядку).

Після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДПС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки:

відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту);

чинності кваліфікованого електронного підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування;

реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування;

дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу;

наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу;

наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.);

наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується;

факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами;

наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування;

дотримання вимог Законів України «Про електронні довірчі послуги», «Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку (п. 12 Порядку).

За результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція). (п.13 Порядку).

Квитанція в електронній формі надсилається платнику податку протягом операційного дня та є підтвердженням прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Примірник квитанції в електронній формі зберігається в ДПС. (п. 14 Порядку).

У квитанції зазначаються дата та час її формування, реквізити податкової накладної та/або розрахунку коригування та результат перевірки. Якщо у податковій накладній та/або розрахунку коригування за результатами проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), виявлено порушення, платнику податку надсилається квитанція про неприйняття податкової накладної та/або розрахунку коригування із зазначенням причини такого неприйняття. (п. 15 Порядку).

У разі зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування формується квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Така квитанція одночасно надсилається постачальнику (продавцю) та отримувачу (покупцю) - платнику податку. (п. 17 Порядку).

За п. 18 Порядку, на момент прийняття у встановленому порядку рішення про реєстрацію або відмову у реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування щодо таких податкової накладної та/або розрахунку коригування проводяться перевірки, визначені пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого).

За результатами таких перевірок формується квитанція про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування, яка надсилається платнику податку разом з відповідним рішенням.

Квитанція про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування, щодо яких прийнято рішення про їх реєстрацію, одночасно надсилається постачальнику (продавцю) та отримувачу (покупцю) - платнику податку.

Відповідно до підпункту 56.23.2 пункту 56.23 статті 56 і пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 р. №1165, яка набрала чинності з 01.02.2020, затверджено: Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі Порядок зупинення реєстрації); Порядок розгляду скарги щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок розгляду скарг).

Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних визначає механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі (далі - комісії контролюючих органів), права та обов'язки їх членів.

Відповідно до п. 5 Порядку зупинення реєстрації (у редакції на час зупинення реєстрації), Платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2).

Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3).

Пунктами 6 та 7 вказаного Порядку визначено, що у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

Питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається комісією регіонального рівня.

У разі встановлення відповідності платника податку хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податку комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Включення платника податку до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, здійснюється в день проведення засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення.

Платник податку отримує рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку через електронний кабінет у день прийняття такого рішення (додаток 4).

У рішенні зазначається підстава та інформація, за якою встановлено відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

У разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

Отже, підставами для зупинення реєстрація податкової накладної / розрахунку коригування є наступна відповідність: 1) платника податку - критеріям ризиковості платника податку; або 2) відображеної в податковій накладній/розрахунку коригування операції хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції.

Реєстрація поданих позивачем ПН/РК зупинена з посиланням на п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій.

Критерії ризиковості здійснення операцій є Додатком 3 до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 №1165.

Пунктом 1 Критеріїв передбачено, що обсяг постачання товару/послуги згідно з кодом УКТЗЕД/Державного класифікатора продукції та послуг/умовним кодом такого товару, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування до податкової накладної на збільшення суми податкових зобов'язань, яку/який подано для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), перевищує величину залишку, що визначається як різниця між обсягом придбання на митній території України такого/такої товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 1 січня 2017 р. в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі, і митних деклараціях, збільшеного у 1,5 раза, та обсягом постачання відповідного товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування (зокрема обсягом постачання за операціями з вивезення за межі митної території України товарів, до яких застосовується режим експортного забезпечення відповідно до вимог статті 19-2 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність»), зареєстрованих з 1 січня 2017 р. у Реєстрі за відсутності такого товару/послуги згідно з кодом УКТЗЕД/Державного класифікатора продукції та послуг/умовного коду товару у врахованій таблиці даних платника податку.

У даному випадку, по податковим накладним претензія податкового органу полягала у тому, що обсяг постачання товару/послуги 7308, 7314 перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання. При цьому, у квитанціях наведені показники D і P.

Разом із тим, у надісланих позивачу квитанціях зазначено перелік документів, які платник податку може подати, що міститься у п. 5 Порядку №520.

Тобто податковим органом фактично лише процитовано положення п. 5 Порядку №520, а саме, викладена загальна норма без зазначення конкретних документів.

Отже, податковим органом не зазначено конкретної пропозиції щодо переліку документів, необхідних та достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН.

Суд зазначає, що зміст переліку документів, встановлений п. 5 Порядку №520 свідчить про те, що він є загальним і повинен диференціюватися в залежності від того, яка господарська операція покладена в основу виникнення податкових зобов'язань з ПДВ, тобто узгоджуватися з вимогами, як п. 185.1 ст. 185, так і п. 187.1 ст. 187 ПК України.

Таким чином, контролюючий орган повинен при зупиненні реєстрації податкових накладних не лише запропонувати надати документи, а навести їх конкретний перелік, оскільки в п. 5 Порядку №520 наведений приблизний та не вичерпний («може включати») перелік документів необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/РК в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі.

В іншому випадку така підстава для прийняття рішення про відмову в реєстрації ПН/РК в Реєстрі з підстави ненадання платником податку копій документів відповідно до п. 5 цього Порядку не може бути застосована.

Вживання податковим органом загального посилання на пункт 1 Критеріїв та пункт 5 Прядку №520 є неконкретизованим та призводить до необґрунтованого обмеження права платника податків бути повідомленим про необхідність надання документів за вичерпним переліком, відповідно до критерію зупинення реєстрації податкової накладної.

Аналогічна правова позиція вже неодноразово висловлена Верховним Судом, зокрема, у постанові від 14.12.2022 у справі №560/11825/21, від 21.05.2019 по справі №0940/1240/18, від 10.04.2020 у справі №819/330/18 та від 18.06.2020 у справі №824/245/19-а, від 03 жовтня 2023 року у справі №380/4146/22.

При цьому, можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення контролюючим органом конкретного критерію оцінки ступеня ризиків, а також зазначення у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної чіткого переліку документів, чого зроблено не було.

При цьому, позивачем на вимогу контролюючого органу надані письмові пояснення №3/10 від 03.10.2024, №04/10, №04/10-1, №04/10-2 від 04.10.2024 разом із всіма наявними документами на підтвердження реальності господарської операції за поданими на реєстрацію податковими накладними.

Також, на повідомлення ГУ ДПС у Харківській області №11893583/42854545 від 10.10.2024, №11893586/42854545 від 10.10.2024, №11893582/42854545 від 10.10.2024, №11886511/42854545 від 09.10.2024 про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального

рівня рішення про реєстрацію податкових накладних №5 від 10.09.2024, №6 від 10.09.2024, №7 від 10.09.2024, №8 від 10.09.2024 в Єдиному реєстрі податкових накладних, а саме: первинних документів щодо зберігання продукції, транспортування продукції, складських документів, ТОВ "ЕН ГРУП" надало пояснення від 10.10.2024 №10/10, №10/10-1, №10/10-2, №11/10, до яких долучено наступні документи:

Щодо зберігання продукції, складських документів:

1) Договір №16/9-2024 суборенди нежитлових приміщень від 16.09.2024, укладений між ТОВ "ЕН ГРУП" та ТОВ "СТІМУЛУС";

2) Додаток №2 до Договору №16/9-2024 від 16.09.2024 - Акт прийому-передачі об'єкту оренди, а саме: нежитлового приміщення, розташованого за адресою: вул. Єнакіївська, 11-А, Б-1, поверх 1, приміщення 1 (1), загальною площею 401,5м2;

3) Додаток №1 до Договору №16/9-2024 від 16.09.2024 - Опис і характеристика об'єкту оренди від 16.09.2024, згідно якого призначення використання об'єкту - Виробничі приміщення;

4) Договір суборенди №НМ/ЕНГ-010824 від 01.08.2024, укладений між ТОВ "ЕН ГРУП" та ТОВ "КОКСОВИЙ ЗАВОД "НОВОМЕТ";

5) Акт приймання-передачі від 01.08.2024, згідно якого ТОВ "КОКСОВИЙ ЗАВОД "НОВОМЕТ" передав ТОВ "ЕН ГРУП" у строкове платне користування гараж, бокс №3, літера Я, загальною площею 67,10 м.кв., розташований за адресою: Карачівське шосе, 44;

Щодо транспортування продукції:

1) Договір про надання послуг №30/08 від 30.08.2024, укладений між ТОВ "ЕН ГРУП" та ТОВ "ВЕГАМАКС", відповідно до умов якого ТОВ "ВЕГАМАКС" надає позивачу транспортні послуги;

2) товарно-транспорті накладні №651 від 17.09.2024, №652 від 18.09.2024.

З вищенаведеного вбачається, що ТОВ "ЕН ГРУП" виконало вимоги, які містяться в повідомлення ГУ ДПС у Харківській області №11893583/42854545 від 10.10.2024, №11893586/42854545 від 10.10.2024, №11893582/42854545 від 10.10.2024, №11886511/42854545 від 09.10.2024 про необхідність надання первинних документів щодо зберігання продукції, транспортування продукції, складських документів.

Щодо посилання відповідача у відзиві на те, що від суб'єкта господарювання не надходили акти надання послуг, розрахункові документи, банківські виписки, відтак контролюючий орган був позбавлений можливості встановити істинність виконання договорів суборенди, суд зазначає наступне.

Нормами статті 11 Цивільного кодексу України встановлено, що підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини, завдання майнової (матеріальної) та моральної шкоди іншій особі, інші юридичні факти.

Згідно із статтею 626 Цивільного кодексу України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

Відповідно до статей 6, 627 Цивільного кодексу України сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

Статтею 509 Цивільного кодексу України визначено, що зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.

Як встановлено судом, господарські зобов'язання між ТОВ "ЕН ГРУП" та ТОВ "СТІМУЛУС", ТОВ "КОКСОВИЙ ЗАВОД "НОВОМЕТ" щодо оренди нежитлових та складських приміщень виникли на підставі договорів суборенди.

До кожного Договору суборенди, оформлено акт прийому-передачі, які надавались позивачем контролюючому органу.

Суд зазначає, що за цивільним кодексом, основним документом, що підтверджує факт передачі майна в оренду і початок строку оренди, є акт приймання-передачі майна в оренду (ст. 795 Цивільного кодексу).

Аналіз законодавства свідчить про те, що підписання сторонами акта приймання-передачі є достатнім підтвердженням того, що суборендар прийняв приміщення у фактичне користування.

Щодо твердження відповідача про те, що товарно-транспорті накладні, надані як доказ акту транспортування товару від Постачальників, складені з порушенням чинного законодавства, адже не заповнені належним чином та не містять відомостей щодо вантажно-розвантажувальних операцій, відомостей про параметри транспортного засобу, код ЄДРПОУ автомобільного перевізника, суд зазначає це не спростовує здійснення господарської операції позивача щодо поставки товару.

Надані позивачем товарно-транспортні накладні містять всі необхідні реквізити для ідентифікації вантажу, в тому числі підписи, печатки осіб вантажовідправника, водія/експедитора, відповідальної особи ТОВ "ЕН ГРУП".

Відповідно до абз. 2 п. 11.1 Розділу 11 Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, затверджених Наказом Міністерства транспорту України від 14.10.1997 №363, будь-яка інформація щодо вантажно-розвантажувальних операцій, зокрема інформація щодо навантаження товару не є обов'язковою. Товарно-транспортна накладна може складатись суб'єктом господарювання й без дотримання форми, наведеної в додатку 7 цих Правил, за наявності іншої обов'язкової інформації, натомість інформація щодо вантажно-розвантажувальних операцій до такої не відноситься.

Товарно-транспортні накладні не є винятковими первинними бухгалтерськими документами, які підтверджують факт реальності здійснення господарської операції за договором.

Дефекти товарно-транспортних накладних можуть свідчити лише про факт порушення правил перевезень автомобільним транспортом, що не пов'язане з дотриманням вимог податкового законодавства, та не свідчить про нереальність господарських операцій. Крім того, навіть наявність помилок при складенні таких документів, певні недоліки в них самі по собі не свідчать про відсутність реальності у здійсненні господарських операцій, за умови, що з сукупності інших документів та обставин справи така реальність вбачається. Таку правову позицію висловив Верховний Суд в постанові від 16.04.2020 по справі №805/5017/15-а.

Посилання відповідача на те, що платіжні інструкції, надані платником податку на підтвердження проведення розрахунків із контрагентами, не містять обов'язкових реквізитів, а саме: підписів, дат валютування, а отже, складені з порушенням чинного законодавства, судом не приймаються до уваги, оскільки згідно Повідомлень №11893583/42854545 від 10.10.2024, №11893586/42854545 від 10.10.2024, №11893582/42854545 від 10.10.2024, №11886511/42854545 від 09.10.2024 ГУ ДПС у Харківській області повідомляло про необхідність надання первинних документів щодо зберігання продукції, транспортування продукції, складських документів.

Вищевказані повідомлення не містять повідомлення про необхідність надання розрахункових документів та/або банківських виписок з особових рахунків, не зважаючи на те, що така графа передбачена формою Повідомлення.

Крім того, відповідно до п. 13 ч. 1 ст. 1 Закону "Про платіжні послуги" №1591-IX (далі Закон №1591-IX), електронний платіжний засіб - платіжний інструмент, реалізований на будь-якому носії, що містить в електронній формі дані, необхідні для ініціювання платіжної операції та/або здійснення інших операцій, визначених договором з емітентом

Платіжна інструкція - це розпорядження ініціатора надавачу платіжних послуг щодо виконання платіжної операції (п. 54 ч. 1 ст. 1 Закону №1591-IX), яка є єдиним первинним документом при здійсненні безготівкової операції (п. 45 Положення №75).

Платіжна інструкція має містити інформацію, що дає змогу надавачу платіжних послуг ідентифікувати особу платника та особу отримувача за платіжною операцією, рахунок платника та рахунок отримувача, надавача платіжних послуг платника та надавача платіжних послуг отримувача, суму платіжної операції та іншу інформацію (реквізити), необхідну для належного виконання платіжної операції (ст. 40 Закону №1591-IX).

Суд зазначає, що електронний документ на переказ має однакову юридичну силу з паперовим документом. При цьому, у електронному розрахунковому документі інформація представлена у формі електронних даних, уключаючи відповідні реквізити розрахункового документа, який може бути сформований, переданий, збережений і перетворений у візуальну форму представлення електронними засобами.

Згідно з ч. 1, ч. 2 ст. 6 Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг" №851-IV (далі - Закон №851-IV), електронний підпис є обов'язковим реквізитом електронного документа, який використовується для ідентифікації автора та/або підписувана електронного документа іншими суб'єктами електронного документообігу. Накладанням електронного підпису завершується створення електронного документа.

Згідно з абз. 1 ч. 1 ст. 7 Закону №851-IV оригіналом електронного документа вважається електронний примірник документа з обов'язковими реквізитами, у тому числі з електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України «Про електронні довірчі послуги».

Електронний документ на переказ, що не засвідчений електронним підписом, не приймається до виконання.

Згідно ст. 8 Закону №851-IV юридична сила електронного документа не може бути заперечена виключно через те, що він має електронну форму. Допустимість електронного документа як доказу не може заперечуватися виключно на підставі того, що він має електронну форму.

Аналіз наведених норм дає підстави для висновку, що електронний платіжний документ при наявності всіх реквізитів, встановлених правовими нормами, підтверджує здійснення платежу. Підтвердження відповідності електронної форми платіжного доручення його оригіналу, який прийнятий в платіжній системі, не вимагає додаткового засвідчення банком (вчинення підтверджуючого напису, підпису, скріплених відтиском печатки).

Такі висновки викладені, зокрема, у постановах Верховного Суду від 06.12.2022 у справі №380/8259/20 та від 28.07.2022 у справі №380/5389/20.

Таким чином, наявні в матеріалах справи платіжні інструкції містять всі необхідні реквізити електронного розрахункового документа: дату і номер; назву, код платника та номер його рахунку; код банку платника; назву, код одержувача та номер його рахунку; код банку одержувача; суми цифрами; призначення платежу, скріплені цифровим підписом, та підтверджені банком щодо виконання платежу, що засвідчено цифровим підписом уповноваженої особи банку, скріпленим відтиском печатки банку, що відповідає вимогам чинного законодавства.

Суд зазначає, що порядок прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, що затверджений наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 року №520, визначає механізм прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Приписами п. 5 Порядку, визначено перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати:

договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;

договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;

первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;

розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;

документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством;

інші документи, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі.

За змістом п. 6 - 7, 9 вказаного Порядку, письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного в податковій накладній/розрахунку коригування.

Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних/розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні/розрахунки коригування складено на одного отримувача - платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних/розрахунках коригування відображено однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП)).

Письмові пояснення та копії документів, зазначені у пункті 5 цього Порядку, платник податку подає до ДПС засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».

Письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня.

Згідно з п. 3 та 10 вказаного Порядку комісія регіонального рівня протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку, приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 Кодексу.

Комісія регіонального рівня приймає рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Реєстрі за формою згідно з додатком до цього Порядку.

Пунктом 10 Порядку встановлено, що Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі:

ненадання/часткового надання додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, при отриманні Повідомлення;

та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі набирає чинності в день прийняття відповідного рішення. Рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку (пункти 11, 12 Порядку №520).

З матеріалів справи встановлено, що позивачем подавались до контролюючого органу пояснення з відповідними первинним документами щодо наявності підстав реєстрації податкової накладної, що підтверджено копією повідомлення про подання письмових пояснень на підтвердження реальності здійснення операцій по податковій накладній, реєстрація якої зупинена.

Відповідачем не надано до суду доказів подання платником податку контролюючому органу копій документів, які складені з порушенням законодавства.

У свою чергу відповідач за результатом розгляду письмових пояснень та копій документів, що подані платником податків, прийняв рішення про відмову у реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Підставою для прийняття таких рішень стало ненадання/часткове надання додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію якої зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних, при отриманні повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, платником податку.

Однак, у рішенні не зазначено додаткові документи (конкретні документи), які, на думку Комісії, не надано.

З рішень вбачається, що вони не містять конкретної інформації щодо причин та підстав для їх прийняття, а лише містять загальне посилання.

Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку про безпідставність та невмотивованість оскаржуваних рішень податкового органу, оскільки з наявних матеріалів справи вбачається, що первинні документи, оформлені позивачем в рамках господарських відносин із контрагентами, копії яких надані разом із поясненнями для прийняття рішення щодо реєстрації податкових накладних, складені у відповідності до вимог законодавства, а оскаржувані рішення не містять зазначення конкретної інформації щодо причин та підстав відмови в реєстрації.

Вказані висновки відповідають правовій позиції Верховного Суду, викладеній в постанові від 02.07.2019 у справі №140/2160/18.

Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Отже, позиція відповідача щодо ненадання платником податку копій документів, згідно з п. 201.16 статті 201 ПК України, Порядком зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 №1165, Порядком прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 №520, є необґрунтованою, а в оскаржуваному рішенні не наведено обґрунтувань причин відмови в реєстрації податкової накладної, складеної позивачем.

При цьому, невиконання податковим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акта індивідуальної дії призводить до його протиправності.

Аналогічний правовий висновок викладено Верховним Судом у постановах від 04.12.2018 у справі №821/1173/17, від 02.07.2019 у справі №140/2160/18.

Суд зазначає, що рішення суб'єкта владних повноважень повинно ґрунтуватися на оцінці усіх фактів та обставин, що мають значення. Мають значення, як правило, ті обставини, які передбачені нормою права, що застосовується. Суб'єкт владних повноважень повинен врахувати усі ці обставини, тобто надати їм правову оцінку: прийняти до уваги або відхилити. У разі відхилення певних обставин висновки повинні бути мотивованими, особливо, коли має місце несприятливе для особи рішення.

Таким чином, суд дійшов висновку, що зважаючи на наявність передбачених законодавством документів, які свідчать про проведення господарської операції, та на те, що такі документи були надані контролюючому органу, останній не мав правових підстав для відмови позивачу у реєстрації податкової накладної.

З урахуванням наведеного суд приходить до висновку, що за відсутності належного мотивування податковим органом рішення про відмову у реєстрації податкової накладної з підстав ненадання певних документів без їх деталізації, таке рішення не узгоджується з вимогами наведених вище нормативно-правових актів, а тому підлягає визнанню протиправним та скасуванню.

Така позиція узгоджується також із позицією Верховного Суду, викладеною у постанові від 21.05.2020 у справі №560/391/19.

Відтак, суд дійшов висновку, що рішення комісії регіонального рівня Головного управління ДПС у Харківській області з питань зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкової накладної №11931573/42854545 від 18.10.2024, №11931572/42854545 від 18.10.2024, №11931571/42854545 від 18.10.2024, №11931574/42854545 від 18.10.2024 є необґрунтованими та протиправними, а тому такими, що підлягають скасуванню.

Щодо позовної вимоги зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні №5 від 10.09.2024 на суму 118465,92 грн. з урахуванням ПДВ, №6 від 10.09.2024 на суму 118465,92 грн. з урахуванням ПДВ, №7 від 10.09.2024 на суму 118465,92 грн. з урахуванням ПДВ, №8 від 10.09.2024 на суму 1484179,2 грн. з урахуванням ПДВ, суд зазначає наступне.

За вимогами пунктів 19, 20 Порядку №1246, податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій: прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування; набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДПС відповідного рішення); неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

Внесення відомостей до Реєстру на підставі рішення суду, яке набрало законної сили, здійснюється з дотриманням вимог цього Порядку. При цьому вимоги абзацу десятого пункту 12 цього Порядку не застосовуються до податкової накладної та/або розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в установленому порядку.

Датою внесення відомостей до Реєстру вважається день, зазначений в рішенні суду, або день набрання законної сили таким рішенням.

Пунктом 13 Порядку №520 визначено, що рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.

З урахуванням вищевикладеного суд приходить до висновку про зобов'язання ДПС України зареєструвати в Єдиному державному реєстрі податкових накладних податкові накладні №5 від 10.09.2024, №6 від 10.09.2024, №7 від 10.09.2024, №8 від 10.09.2024 датою набрання законної сили рішенням суду.

Судом враховується, що згідно п. 41 висновку №11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов'язку може змінюватися залежно від характеру рішення. Згідно з практикою Європейського суду з прав людини очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах. З тим, щоб дотриматися принципу справедливого суду, обґрунтування рішення повинно засвідчити, що суддя справді дослідив усі основні питання, винесені на його розгляд.

Статтею 19 Конституції України передбачено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

За приписами ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Розглянувши подані учасниками справи документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог.

Розподіл судових витрат здійснити у відповідності до ст. 139 КАС України пропорційно задоволених позовних вимог.

Керуючись ст.ст. 19, 139, 241-247, 250, 255, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕН ГРУП" (пр. Героїв Харкова, буд. 275, м. Харків, 61007, код ЄДРПОУ 42854545) до Головного управління ДПС у Харківській області (вул. Григорія Сковороди, буд. 46, м. Харків, 61057, код ЄДРПОУ 43983495), Державної податкової служби України (Львівська площа, буд. 8, м. Київ, 04053, код ЄДРПОУ 43005393) про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Харківській області №11931573/42854545 від 18.10.2024 про відмову у реєстрації податкової накладної №5 від 10.09.2024.

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Харківській області №11931572/42854545 від 18.10.2024 про відмову у реєстрації податкової накладної №6 від 10.09.2024.

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Харківській області №11931571/42854545 від 18.10.2024 про відмову у реєстрації податкової накладної №7 від 10.09.2024.

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Харківській області №11931574/42854545 від 18.10.2024 про відмову у реєстрації податкової накладної №8 від 10.09.2024.

Зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні №5 від 10.09.2024, №6 від 10.09.2024, №7 від 10.09.2024, №8 від 10.09.2024.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Харківській області (вул. Григорія Сковороди, буд. 46, м. Харків, 61057, код ЄДРПОУ 43983495) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕН ГРУП" (пр. Героїв Харкова, буд. 275, м. Харків, 61007, код ЄДРПОУ 42854545) судовий збір у розмірі 6056 (шість тисяч п'ятдесят шість) грн. 00 коп.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України (Львівська площа, 8, м. Київ, 04053, код ЄДРПОУ 43005393) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕН ГРУП" (пр. Героїв Харкова, буд. 275, м. Харків, 61007, код ЄДРПОУ 42854545) судовий збір у розмірі 6056 (шість тисяч п'ятдесят шість) грн. 00 коп.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Біленський О.О.