Справа № 706/196/25
1-в/706/16/25
27 лютого 2025 року м. Христинівка
Суддя Христинівського районного суду Черкаської області ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,
особи, щодо якої внесено подання про встановлення адміністративного нагляду - ОСОБА_3 ,
представника ВПД № 3 Уманського РУП ГУНП в Черкаській області - ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Христинівка Черкаської області подання начальника ВПД №3 Уманського РУП ГУНП в Черкаській області майора поліції ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , непрацюючого, неодруженого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого,
Начальник ВПД №3 Уманського РУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_6 звернувся до Христинівського районного суду Черкаської області з поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Подання мотивоване тим, що ОСОБА_3 після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, належних висновків не зробив і знаючи про те, що по відношенню до нього може бути встановлений адміністративний нагляд, продовжував порушувати громадський порядок. 06.03.2024 йому винесено попередження про можливість встановлення адміністративного нагляду за вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 178 КУпАП.
13.09.2024 ОСОБА_3 за скоєння ним адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 175-1 та ч. 2 ст. 178 КУпАП, повторно попереджений про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду, у разі якщо він буде продовжувати антигромадський спосіб життя та порушувати права інших громадян.
Покликаючись на те, що ОСОБА_3 являється раніше судимою особою, щодо якої може бути встановлено адміністративний нагляд, систематично порушує громадський порядок, а тому з метою запобігання вчинення ним кримінальних праовпорушень та здійснення за ним ряду заходів виховного впливу, керуючись ч. 2 ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», ініціатор подання просить встановити адміністративний нагляд по відношенню до ОСОБА_3 терміном на 1 рік із такими обмеженнями: заборонити перебувати в кафе, барах та торгівельних закладах, де дозволено продаж спиртних напоїв на розлив; заборонити виїжджати за адміністративні межі територіальної громади в особистих справах без відповідного дозволу керівництва територіального чи відокремленого підрозділу органу поліції, в межах обслуговування; заборонити виходити з будинку по місцю проживання з 22 години до 6 годин ранку; реєструватися в службовому приміщенні територіального чи відокремленого органу поліції, в межах обслуговування якого мешкає особа, двічі на місяць у перший та четвертий четвер щомісяця впродовж робочих годин.
Надісланим 27.02.2025 на адресу суду листом начальник ВПД № 3 Уманського РУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_6 просив встановити такі обмеження ОСОБА_3 : заборонити виходити з будинку по місцю проживання з 22 години до 6 годин ранку; реєструватися у службовому приміщенні поліцейського офіцера громади СВГ ВП Уманського РУП, що розташоване в будівлі Шукайводського старостинського округу ТГ «Христинівської міської ради» по вул. Свято - Михайлівська, 3, с. Шукайвода, двічі на місяць у перший та четвертий четвер щомісяця впродовж робочих годин дня з 08 год до 17 год.
У судовому засіданні представник ВПД №3 Уманського РУП в Черкаській області ОСОБА_7 подання підтримав з урахуванням уточнених обмежень та просив задовольнити.
Особа, щодо якої внесено подання про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_3 , проти встановлення відносно нього адміністративного нагляду не заперечував.
Дослідивши матеріали подання, суддя доходить висновку про необхідність його задоволення, виходячи з таких підстав.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» (далі по тексту - Закон) адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.
Завданням та метою адміністративного нагляду є запобігання вчиненню кримінальних правопорушень окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них (ст. 2 Закону).
За приписами пункту «в» статті 3 Закону адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб , засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
При цьому, підставами для встановлення адміністративного нагляду щодо вищевказаної категорії осіб, відповідно до ст. 4 Закону, є матеріали органів Національної поліції.
Із досліджених матеріалів подання начальника ВПД №3 Уманського РУП ГУНП в Черкаській області слідує, що ОСОБА_3 вироком Христинівського районного суду Черкаської області від 18.12.2019 визнаний винним у вчинені злочину, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України, та йому призначено покарання у виді 3 років позбавлення волі. На підставі статті 75 КК України ОСОБА_3 звільнений від відбування покарання з випробуванням та встановленням іспитового строку тривалістю 3 роки та покладенням на нього обовязків, передбачених ч. 1 ст. 76 КК України (а.с. 15 - 16).
Ухвалою судді Христинівського районного суду від 24.11.2020 ОСОБА_3 скасовано звільнення від відбування покарання з випробуванням та направлено засудженого для відбування покарання у виді трьох років позбавлення волі (а.с. 17).
Постановленою 29.09.2023 Ленінським районним судом м. Полтави ухвалою ОСОБА_3 звільнено від відбування покарання, призначеного вироком Христинівського районного суду від 18.12.2019 за ч. 1 ст. 263 КК України умовно - достроково на 11 місяців 3 дні (а.с. 31 - 33).
Відповідно до довідки про звільнення серії ПОЛ № 03736 від 09.10.2023 ОСОБА_3 звільнений із Державної установи «Полтавська виправна колонія № 63» 09.10.2023. Невідбута частина строку покарання - 11 місяців 3 дні (а.с. 13).
Із вимоги ДІАП м. Київ від 13.01.2025 убачається, що ОСОБА_3 неодноразово притягувався до кримінальної відповідальності за вчинення тяжких злочинів та відбував реальну міру покарання у виді позбавлення волі за вироком Христинівського районного суду від 18.12.2019 (а.с. 11 - 12).
Таким чином, ОСОБА_3 має не зняту та не погашену у встановленому законом порядку судимість та відноситься до осіб, щодо яких відповідно до Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» може бути встановлений такий нагляд.
Дослідженням матеріалів подання встановлено, що постановою поліцейського серії ЕГА № 1355997 від 06.03.2024 ОСОБА_3 притягнений до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 178 КУпАП з накладенням адміністративного стягнення у вигляді штрафу у розмірі 51 грн (а.с. 2).
Цього ж дня працівником поліції ОСОБА_3 винесено попередження про припинення порушення громадського порядку та роз'яснено наслідки невчинення цих дій відповідно до Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» (а.с. 2 - 3).
Постановами ПОГ СВГ ВП Уманського РУП ГУНП в Черкаській області серії ГАБІ № 552531 від 13.09.2024 та серії ГБВ № 721801 від 13.09.2024 ОСОБА_3 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 178 та ч. 1 ст. 175-1 КУпАП з накладенням на нього адміністративного стягнення у виді штрафу. У зв'язку із чим його повторно попереджено про недопустимість порушення громадського порядку та вчинення адміністративних правопорушень (а.с. 4 - 7).
Згідно характеристики, виданої старостою Шукайводського старостинського округу Христинівської МТГ від 10.02.2025, ОСОБА_3 офіційно не працює, компрометуючими матеріалами Шукайводський старостат не володіє (а.с. 19).
Таким чином, суддею встановлено, що ОСОБА_3 , будучи судим за вчинення тяжкого злочину, після звільнення умовно достроково з місць позбавлення волі, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок, за що притягнутий до адміністративної відповідальності, а відтак суддя виснує про наявність підстав для встановлення відносно нього адміністративного нагляду строком на один рік.
З урахуванням відомостей про особу ОСОБА_3 , його характеристику за місцем проживання, відомостей про наявні у нього судимості та характер вчинених адміністративних правопорушень, суддя вважає за необхідне покласти на нього такі обмеження: заборонити виходити з будинку по місцю проживання з 22 години до 6 годин; реєструватися у службовому приміщенні поліцейського офіцера громади СВГ ВП Уманського РУП, що розташоване в будівлі Шукайводського старостинського округу Христинівської МТГ по вул. Свято - Михайлівська, 3, с. Шукайвода, двічі на місяць у перший та четвертий четвер щомісяця впродовж робочих годин дня з 08 год до 17 год.
Такі обмеження, на думку судді, будуть необхідними та достатніми для досягнення мети адміністративного нагляду.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 1 - 6, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», суддя
Подання начальника відділу поліцейської діяльності №3 Уманського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області майора поліції ОСОБА_6 - задовольнити частково.
Встановити відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд строком на 1 (один) рік.
Встановити ОСОБА_3 такі обмеження:
- заборонити виходити з будинку по місцю проживання з 22 години до 6 годин; - реєструватися у службовому приміщенні поліцейського офіцера громади СВГ ВП Уманського РУП, що розташоване в будівлі Шукайводського старостинського округу Христинівської МТГ по вул. Свято - Михайлівська, 3, с. Шукайвода, двічі на місяць у перший та четвертий четвер щомісяця впродовж робочих годин дня - з 08 год до 17 год.
Ухвалу негайно вручити особі, щодо якої внесено подання про встановлення адміністративного нагляду.
Ухвалу для виконання направити начальнику ВПД №3 Уманського РУП ГУНП в Черкаській області.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Черкаського апеляційного суду через Христинівський районний суд Черкаської області протягом семи днів з дня її оголошення.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя ОСОБА_8