Справа № 175/19361/24
Провадження № 3/175/9533/24
іменем України
25 лютого 2025 року селище Слобожанське Дніпровського
району Дніпропетровської області
Суддя Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області Шаповалова І.С. розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов Батальйону патрульної поліції в м. Краматорськ та Слов'янськ УПП в Донецькій області, відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 .
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП,
До Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії АДД№982152 від 19.10.2024 з додатками, у якому зазначено, що гр. ОСОБА_1 19.10.2024 року о 21:40 год. у м.Краматорськ по вул.Нижня біля буд. 100 керував автомобілем Рено Сценик, н.з. НОМЕР_1 , з ознаками алкогольного сп'яніння.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.
Відповідно ст. 278 КУпАП України, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до правил, визначених п. 5 Інструкції про застосування органами та підрозділами поліції технічних приладів і технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису, засобів фото- і кінозйомки, затвердженої Наказом МВС України 18.12.2018 № 1026, включення портативного відеореєстратора відбувається з моменту початку виконання службових обов'язків або спеціальної поліцейської операції, а відеозйомка ведеться безперервно до її завершення, крім випадків, пов'язаних із виникненням у поліцейського особистого приватного становища. У процесі включення портативного відеореєстратора поліцейський переконується в точності встановлених на пристрої дати і часу.
Однак, як вбачається з відеозапису з бодікамери інспектора патрульної поліції відеозапис не є безперервним, оскільки фіксування виявлення факту адміністративного правопорушення, а саме керування транспортним засобом ОСОБА_1 відсутнє.
Вказані недоліки обмежують суд у всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи у їх сукупності та позбавляють можливості встановити обставини скоєного ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, а відтак з'ясування цих даних можливе лише шляхом проведення доопрацювання зазначених адміністративних матеріалів.
На підставі викладеного вище, керуючись ст. 256, 278, 283 КУпАП, -
Протокол про адміністративне правопорушення серії АДД№982152 від 19.10.2024 року стосовно ОСОБА_1 про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 КУпАП повернути до Батальйону патрульної поліції в м. Краматорськ та Слов'янськ УПП в Донецькій області для дооформлення та надання додаткових матеріалів.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя І.С. Шаповалова