Справа №760/2503/25
Провадження №3/760/1921/25
24 лютого 2025 року Київ
Суддя Солом'янського районного суду м. Києва Мозолевська О.М., розглянувши матеріал про адміністративне правопорушення, що надійшов з Управління патрульної поліції у м. Києві Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.ч. 1, 2 ст. 173-2 КУпАП, -
30.01.2025 до Солом'янського районного суду м. Києва надійшов матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, який передано для розгляду судді Мозолевській О.М.
Разом з цим, 30.01.2025 до Солом'янського районного суду м. Києва надійшов матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 2 ст.173-2 КУпАП, справа №760/2504/25, який визначено та передано для розгляду судді Мозолевській О.М.
Крім того, 30.01.2025 до Солом'янського районного суду м. Києва надійшов матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст.173-2 КУпАП, справа №760/2505/25, який визначено та передано для розгляду судді Мозолевській О.М.
Відповідно до ч.2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Отже є необхідним об'єднати зазначені справи про адміністративні правопорушення в одне провадження для їх спільного розгляду.
Згідно п. 6 розділу ІІІ Інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах України, затвердженої Наказом Державної судової адміністрації від 20.08.2019 №814, передбачено зокрема, що у разі об'єднання судових справ (матеріалів кримінального провадження) в одну їй присвоюється єдиний унікальний номер тієї з об'єднаних справ (матеріалів), яка надійшла до суду першою.
З огляду на те, що до суду надійшли матеріали щодо декількох адміністративних правопорушень, вчинених однією особою, які розглядаються одним суддею та з метою всебічного та повного з'ясування усіх обставин справи, суд дійшов висновку про необхідність об'єднання справ про адміністративні правопорушення
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №982358 від 11.01.2025 ОСОБА_1 11.01.2025 о 14 год. 00 хв. знаходячись за адресою свого проживання, вчинив домашнє насильство фізичного та психологічного характеру відносно своєї дружини ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , а саме: словесно ображав та погрожував фізичною розправою, душив, чим завдав шкоди психологічному та фізичному здоров'ю.
Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №982360 від 11.01.2025 ОСОБА_1 11.01.2025 о 14 год. 00 хв. знаходячись за адресою свого проживання, вчинив домашнє насильство психологічного та фізичного характеру відносно своєї малолітньої дитини ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , а саме: в її присутності вчиняв домашнє насильство фізичного та психологічного характеру відносно своєї дружини ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , а саме: словесно ображав та погрожував фізичною розправою, душив, чим завдав шкоди психологічному здоров'ю, оскільки такі дії викликали в малолітньої особи побоювання за свою небезпеку та нездатність захистити себе.
Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №982359 від 11.01.2025 ОСОБА_1 11.01.2025 о 14 год. 00 хв. знаходячись за адресою свого проживання, вчинив домашнє насильство психологічного та фізичного характеру відносно своєї малолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , а саме: в її присутності вчиняв домашнє насильство фізичного та психологічного характеру відносно своєї дружини ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , а саме: словесно ображав та погрожував фізичною розправою, душив, чим завдав шкоди психологічному здоров'ю, оскільки такі дії викликали в малолітньої особи побоювання за свою небезпеку та нездатність захистити себе.
У судове засідання ОСОБА_2 з'явився, вину у вчинених адміністративних правопорушеннях не визнав, в судовому засіданні надав пояснення.
Відповідно до ст.1 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» домашнім насильством визнаються діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім'ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім'єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.
Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях у справі «Левчук проти України» від 03.09.2020 зазначив, що домашнє насильство є порушенням статей 3, 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Там, де особа достовірно стверджує про те, що вона зазнавала актів домашнього насильства, якими б незначними поодинокі випадки не були, національні органи влади повинні оцінити ситуацію у всіх аспектах, включно з ризиком повторення подібних інцидентів. Ця оцінка повинна належним чином брати до уваги особливу вразливість жертв, які часто емоційно, фінансово чи іншим чином залежать від своїх кривдників, а також психологічний вплив можливого повторного знущання, залякування та насильства на їхнє повсякденне життя.
Винність ОСОБА_2 у вчиненні правопорушень, передбачених ч.1 ст.173-2, ч. 2 ст. 173-2, ч. 2 ст. 172 КУпАП, підтверджується матеріалами справи про адміністративне правопорушення, зокрема: даними протоколів про адміністративне правопорушення, письмовими доказами, копією форми оцінки ризиків вчинення домашнього насильства, письмовими поясненнями.
Дослідивши адміністративний матеріал, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_2 є склад адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1, ч. 2 ст.173-2 КУпАП.
Відповідно до положень ст. 33 КУпАП, при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_2 не встановлено.
Згідно ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
При визначенні виду та розміру адміністративного стягнення, суд бере до уваги характер вчиненого правопорушення, важливість проблеми домашнього насильства; особу ОСОБА_2 , всі обставини справи в їх сукупності та вважає, що до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу, розмір якого визначено судом в межах санкції ч.2 ст.173-2 КУпАП, що буде необхідним для його виправлення, достатнім для виконання завдань КУпАП та можливим недопущенням продовження насильства або настання більш тяжких наслідків.
Підстави для застосування іншого, більш м'якого або суворого стягнення, відсутні.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Згідно п. 13 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору звільняються учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції Гідності, Герої України - у справах, пов'язаних з порушенням їхніх прав.
У зв'язку з тим, що ОСОБА_2 , є особою, який має статус учасника бойових дій, в силу припису п.13 ст.5 Закону України «Про судовий збір» він підлягає звільненню від сплати судового збору.
Керуючись статтями 33-35, 36, 40-1, 173-2, 280, 283, 284 КУпАП, -
Матеріали справ про адміністративні правопорушення №760/2503/25, №760/2504/25, №760/2505/25, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_4 , за вчинення правопорушень, передбачених ч.ч. 1, 2 ст. 173-2 КУпАП об'єднати в одне провадження.
Об'єднаному провадженню присвоїти номер провадження 3/760/1921/25 (справа №760/2503/25).
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.ч. 1, 2 ст. 173-2 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративні стягнення:
за ч.1 ст. 173-2 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 340 грн. 00 коп.;
за ч.2 ст. 173-2 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 510 грн. 00 коп.;
за ч.2 ст. 173-2 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 510 грн. 00 коп.;
Згідно ст. 36 КУпАП остаточно призначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , стягнення у вигляді штрафу в розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 510 (п'ятсот десять) гривень 00 копійок.
Штраф необхідно сплатити за наступними реквізитами: Назва отримувача коштів: ГУК у м. Києві/Соломян.р-н/21081100; Код отримувача (код ЄДРПОУ): 37993783; Номер рахунку (IBAN): UA278999980313090106000026010; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код класифікації доходів бюджету: 21081100; Призначення платежу: адміністративний штраф.
Звільнити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від сплати судового збору на підставі п. 13 ст. 5 Закону України «Про судовий збір».
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через 15-ть днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через 15-ть днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України.
У разі несплати правопорушником штрафу у вищевказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в поряду, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постановив про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу зазначений у постанові про стягнення штрафу.
Постанова по справі про адміністративні правопорушення може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Солом'янський районний суд м. Києва протягом 10-ти днів з дня її винесення.
Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці.
Суддя О.М. МОЗОЛЕВСЬКА