Рішення від 26.02.2025 по справі 520/25583/24

Харківський окружний адміністративний суд

61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 лютого 2025 року Справа № 520/25583/24

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Садової М.І., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні в приміщенні суду в м. Харкові адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання дій протиправними та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,-

УСТАНОВИВ:

позивач звернувся до суду з позовом до відповідача, у якому, з урахуванням уточнених вимог, просить: - визнати протиправними дії головного управління Пенсійного Фонду України в м. Києві оформленні рішення від 12.09.2024 № 204650021146 про відмову в призначенні ОСОБА_1 пенсії по інвалідності, що призвело до негативних наслідків у вигляді порушення гарантованих прав ОСОБА_1 та завданню матеріальної шкоди; - визнати протиправні дії головного управління Пенсійного Фонду України в м. Києві з приводу не зарахування відповідно до вимог ч. 4 ст. 24 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» до мого страхового стажу згідно записів у трудовій книжки період навчання з 01.09.1999 по 30.06.2004 в Національній юридичній академії України іменні Ярослава Мудрого, що підтверджується дипломом НОМЕР_1 та відповідним записом у трудовій книжки ОСОБА_1 серії НОМЕР_2 , що призвело до негативних наслідків у вигляді порушення моїх гарантованих прав; - зобов'язати головне управління Пенсійного Фонду України в м. Києві зарахувати, відповідно до вимог ч. 4 ст. 24 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», до страхового стажу 4 роки та 10 місяців, а саме період навчання з 01.09.1999 по 30.06.2004 в Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого, що підтверджується відповідним записом у трудовій книжки ОСОБА_1 , серії НОМЕР_2 , дипломом НОМЕР_1 , а також протоколом № 5 від 25.05.2018 прокуратури Херсонської області.

В обгрунутванян позову покликається на те, що є інвалідом ІІІ групи у зв'язку із чим звернувся до органу Пенсійного фонду України із заявою про призначення пенсії по інвалідності у відповідності до ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове пенсійне страхування». Однак, отримав відмову у зв'язку із відсутністю виписки з акту огляду комісією, яка надсилається за місцем призначення пенсії. Окрім цього, відповідачем не зараховано до страхового стажу період навчання у вищому навчальному закладі. Надалі, пенсію по інвалідності призначено іншим органом пенсійного фонду України. Вважає такі дії протиправними, у зв'язку із чим просить скасувати рішення відповідача та зарахувати до страхового стажу період навчання.

Відповідачем подано до суду відзив, який містить заперечення на позов. Наводить аргументи про те, що заява про призначення пенсії подана до відповідача через Вебпортал. У відповідності до Порядку подання та оформлення документів для призначення пенсії, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України в м. Києві від 16.12.2000 № 25-1. Позивачем не додано до заяви одержану від МСЕК виписку з акта огляду комісією, яка надсилається за місцем призначення пенсії. Відтак у відповідача були відсутні підстави для призначення пенсії по інвалідності. Просить у позові відмовити.

Позивачем подано до суду відповідь на відзив. Наводить пояснення про те, що наведені доводи у відзиві є безпідставними. 04.09.2024 позивач подав заяву про призначення пенсії по інвалідності разом з відповідними документами. Довідка медико-соціальної експертної комісії, підтверджує встановлення інвалідності, була завантажена в електронний кабінет Пенсійного фонду. Головне управління Пенсійного фонду у м. Києві не взяло до уваги довідку при розгляді заяви, що призвело до відмови в призначенні пенсії. Індустріальне об'єднане управління ПФУ м. Харкова призначило позивачу пенсію з 27.08.2024 по 31.08.2025. Доводи у відзиві не підтверджуються фактичними обставинами, зокрема поданням трудової книжки та диплома. Страховий стаж під час навчання в Національній юридичній академії України не був врахований при прийнятті рішення ПФУ м. Києві. Просить позов задовольнити.

Ухвалою суду від 18.09.2024 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі в порядку за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.

Ухвалою суду від 07.11.2024 справу передано на розгляд до Чернігівського окружного адміністративного суду, яка скасована постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 27.12.2024. Справу отримано судом 23.01.2025.

16.10.2024 та повторно 23.02.2025 позивачем подано до суду заяву про розгляд справи у його відсутності. Підтримує позовні вимоги.

Суддя у період з 10.02.2025 до 14.02.2025 перебувала на підготовці для підтримання кваліфікації суддів окружних адміністративних суддів у Національній школі суддів України.

У судове засідання сторони не з'явились, з урахуваннями заяви позивача про розгляду справи у його відсутності, наявністю заяв по суті від сторін, суд вважає за можливе здійснити розгляд справи у відсутності осіб, що не з'явились.

Відтак розгляд і вирішення адміністративної справи проводиться за правилами письмового провадження на підставі матеріалів справи.

Відповідно до вимог частини четвертої статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши дійсні обставини справи та перевіривши їх доказами, суд прийшов до наступного з огляду на таке.

04 вересня 2024 року позивач звернувся до відповідача із заявою про призначення пенсії по інвалідності у відповідності до ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» /а.с. 6/.

12 вересня 2024 року відповідачем прийнято рішення № 204650021146 про відмову у призначенні пенсії позивачу у відповідності до ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Причина відмови: відсутність виписки з акту огляду комісією, яка надсилається за місцем призначення пенсії. Окрім цього зазначено, що відповідно до поданих позивачем документі загальний стаж складає 15 років 8 місяців 7 днів. Не враховано до стажу період навчання згідно з диплому, однак відсутній додаток з періодами навчання /а.с. 6/.

Позивач вважає такі дії протиправними у зв'язку із чим звернувся до суду за захистом свого порушеного права.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, визначаються Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 №1058-IV (далі Закон №1058-IV).

Частиною 1 ст. 9 Закону №1058-IV передбачено, що відповідно до цього Закону в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: 1) пенсія за віком; 2) пенсія по інвалідності; 3) пенсія у зв'язку з втратою годувальника.

Частиною 1 ст. 10 Закону №1058-IV передбачено, що особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором.

Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 30 Закону №1058-IV пенсія по інвалідності призначається в разі настання інвалідності, що спричинила повну або часткову втрату працездатності за наявності страхового стажу, передбаченого статтею 32 цього Закону.

Пенсія по інвалідності призначається незалежно від того, коли настала інвалідність: у період роботи, до влаштування на роботу чи після припинення роботи.

Згідно з ч.1 ст.32 Закону №1058-IV, особи, яким установлено інвалідність, мають право на пенсію по інвалідності, залежно від групи інвалідності, за наявності такого страхового стажу на час настання інвалідності або на день звернення за пенсією, для осіб з інвалідністю II та III груп, від 40 років до досягнення особою 42 років включно - 9 років.

Згідно з статті 8 Закону №1058-IV право на отримання пенсій та соціальних послуг із солідарної системи мають громадяни України, які застраховані згідно із цим Законом та досягли встановленого цим Законом пенсійного віку і мають необхідний для призначення відповідного виду пенсії страховий стаж.

Суд повторно відмічає, що зальний страховий стаж позивача на момент подання заяви про призначення пенсії по інвалідності становив 15 років 8 місяців 7 днів, тобто достатнім у відповідності до ст. 32 Закону №1058-IV.

Відповідно до Порядку подання та оформлення документів для призначення пенсії (перерахунку) пенсії, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України в м. Києві від 16.12.2000 № 25-1 до заяви, поданої в електронній формі через вебпортал, додаються скановані копії оригіналів документів. На створені електронні копії заявник накладає кваліфікований електронний підпис. У випадку звернення за призначенням пенсії через вебпортал з використанням електронної системи BankID для виплати пенсії заявник або представник заявника, який діє на підставі довіреності, посвідченої нотаріально, законний представник пред'являє до органу, що призначає пенсію, оригінали сканованих копій документів, що підтверджують право на пенсію.

Суд зазначає, що саме через відсутність виписки з акту огляду комісією щодо позивача, відповідач відмовив у призначенні пенсії по інвалідності.

Питання щодо подання та оформлення документів для призначення пенсій урегульовано Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України № 22-1 від 25.11.2005 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2000 року за № 1566/11846 (далі - Порядок №22-1).

Відповідно до пункту 1.1 Порядку №22-1 заява про призначення, перерахунок, поновлення пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший (Заява про призначення/перерахунок пенсії - додаток 1); заява про припинення перерахування пенсії на поточний рахунок пенсіонера в банку та отримання пенсії за місцем фактичного проживання, продовження виплати пенсії за довіреністю, виплату частини пенсії на непрацездатних членів сім'ї особи, яка перебуває на повному державному утриманні, виплату пенсії за шість місяців наперед у зв'язку з виїздом на постійне місце проживання за кордон, переведення виплати пенсії за новим місцем проживання (Заява про виплату пенсії - додаток 2); заява про працевлаштування (звільнення), початок (припинення) діяльності, пов'язаної з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (додаток 3); заява про виплату недоотриманої пенсії у зв'язку зі смертю пенсіонера (додаток 4) подається заявником до територіального органу Пенсійного фонду України (далі - орган, що призначає пенсію).

Перелік документів, які додаються до заяви про призначення пенсії за віком визначений пунктом 2.1 Порядок №22-1. У свою чергу, до заяви про призначення пенсії по інвалідності додаються документи, перелічені в підпунктах 1-4 пункту 2.1 цього розділу. Орган, що призначає пенсію, додає до заяви одержану ним від МСЕК виписку з акта огляду МСЕК (пункт 2.2 Порядку №22-1.

Згідно із пунктами 1-4 пункту 2.1 Порядку №22-1 до заяви про призначення пенсії за віком додаються такі документи:

1) документ, що підтверджує реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті), або свідоцтво про загальнообов'язкове державне соціальне страхування;

2) документи про стаж, що визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637 (далі - Порядок підтвердження наявного трудового стажу). За період роботи, починаючи з 01 січня 2004 року, орган, що призначає пенсію, додає довідку з бази даних реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування (далі - реєстр застрахованих осіб) за формою згідно з додатком 4 до Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 18 червня 2014 року № 10-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 08 липня 2014 року за № 785/25562 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 27 березня 2018 року № 8-1) (далі - Положення), а у разі необхідності - за формою згідно з додатком 3 до Положення.

Період отримання допомоги по безробіттю підтверджується до 01 січня 2010 року на підставі записів у трудовій книжці, а починаючи з 01 січня 2010 року - довідкою із бази даних реєстру застрахованих осіб за інформацією відділу персоніфікованого обліку.

Період перебування у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами у період з 01 січня 2004 року по 30 червня 2013 року включно підтверджується свідоцтвом про народження дитини, наказом про надання відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, довідкою з реєстру застрахованих осіб. Період перебування у відпустці визначається як період, що відповідає тривалості такої відпустки, встановленій статтею 17 Закону України «Про відпустки».

Період перебування у відпустці без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку з 01 січня 2004 року по 31 грудня 2004 року підтверджується свідоцтвом про народження дитини та наказом про надання такої відпустки.

3) для підтвердження заробітної плати за період страхового стажу з 01 липня 2000 року орган, що призначає пенсію, додає індивідуальні відомості про застраховану особу (додатки 3, 4 до Положення).

За бажанням пенсіонера ним може подаватись довідка про заробітну плату (дохід) по 30 червня 2000 року (додаток 5) із зазначенням у ній назв первинних документів, на підставі яких її видано, їх місцезнаходження та адреси, за якою можливо провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам.

У разі якщо страховий стаж починаючи з 01 липня 2000 року становить менше 60 місяців, особою подається довідка про заробітну плату (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року (додаток 5).

За бажанням особи для додаткового виключення періоду догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідно до абзацу третього частини першої статті 40 Закону за період з 01 липня 2000 року до 01 січня 2005 року подається довідка з місця роботи про період такої відпустки.

Особи, яким пенсія призначається відповідно до міжнародних договорів (угод) у галузі пенсійного забезпечення, надають документи про стаж, визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу, та довідку згідно з додатком 5 до цього Порядку;

4) документи про місце проживання (реєстрації) особи.

В межах спірних правовідносин, досліджуючи рішення про відмову в призначенні пенсії по інвалідності, суд зазначає, що за підрахунками пенсійного органу страховий стаж позивача на час прийняття цього рішення склав 15 років 8 місяців 7 днів, що є достатнім для призначення пенсії по інвалідності ІІІ групи для особи, яка досягла від 40 років до досягнення особою 42 років включно - 9 років, на дату звернення.

З огляду на прийняте рішення, надані заявником документи не викликали у пенсійного органу сумнівів та прийняті без зауважень.

Суд зауважує, що єдиною підставою для відмови в призначенні пенсії по інвалідності стало не подання позивачем виписки з акта огляду МСЕК, що передбачено п. 2.2 Порядку №22-1.

Пунктами 4.2 та 4.3 розділу IV Порядку № 22-1 визначено, що при прийманні документів орган, що призначає пенсію: 1) перевіряє правильність оформлення заяви, відповідність викладених у ній відомостей про особу даним паспорта та документам про стаж; 2) перевіряє зміст і належне оформлення наданих документів; 3) перевіряє копії відповідних документів, фіксує й засвідчує виявлені розбіжності (невідповідності).

Відповідно до п. 4.2 Порядку №22-1, в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин, при прийманні документів працівник сервісного центру:

ідентифікує заявника (його представника);

надає інформацію щодо умов та порядку призначення (перерахунку) пенсії;

реєструє заяву, перевіряє зміст і належне оформлення наданих документів, відповідність викладених у них відомостей про особу даним паспорта;

уточнює інформацію про факт роботи (навчання, служби, підприємницької діяльності) і про інші періоди діяльності до 01 січня 2004 року, що можуть бути зараховані до страхового стажу. У разі необхідності роз'яснює порядок підтвердження страхового стажу, повідомляє про право особи на здійснення доплати до мінімального страхового внеску відповідно до частини третьої статті 24 Закону, та/або на добровільну участь у системі загальнообов'язкового пенсійного страхування;

з'ясовує наявніcть у заявника особливого (особливих) статусу (статусів), особливих заслуг, інших обставин, які можуть бути підставою для встановлення підвищень, надбавок, доплат;

повідомляє про необхідність дооформлення документів або надання додаткових документів у тримісячний строк з дня подання заяви про призначення пенсії, у разі неналежного оформлення поданих документів або відсутності необхідних документів;

сканує документи. На створені електронні копії накладає кваліфікований електронний підпис;

надсилає запити про витребування з відповідних інформаційних систем необхідних відомостей, передбачених пунктом 2.28 розділу II цього Порядку;

повідомляє про можливості подавати заяви через вебпортал;

видає особі або посадовій особі розписку із зазначенням дати прийняття заяви, переліку одержаних і відсутніх документів, строку подання додаткових документів для призначення пенсії та пам'ятку пенсіонеру (додаток 6). Скановані розписка та пам'ятка пенсіонеру зберігаються в електронній пенсійній справі;

повідомляє особу, у вибраний нею спосіб, про відсутність відомостей або/та наявність розбіжностей у відповідних інформаційних системах та строки подання необхідних документів для призначення пенсії, не пізніше двох робочих днів після отримання відповіді органу, який веде відповідний інформаційний реєстр.

Пункт 4.3 Порядку №22-1 передбачає, що рішення за результатами розгляду заяви та поданих документів органом, що призначає пенсію, приймається не пізніше 10 днів після надходження заяви.

Цей строк може бути продовжено за рішенням керівника органу, що призначає пенсію, на строк проведення додаткової перевірки достовірності відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, умов їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством, для визначення права на пенсію, але не більше ніж на 15 днів.

Право особи на одержання пенсії установлюється на підставі всебічного, повного і об'єктивного розгляду всіх поданих документів органом, що призначає пенсію (п. 47 Порядку).

З огляду на викладене вище суд прийшов переконання про те, що до заяви про призначення пенсії по інвалідності у відповідності до Порядку 22-1 не потрібно додавати акт огляду МСЕК, адже такий документ до заяви заявника додає пенсійний орган, після його отримання від уповноваженого органу.

Разом із тим, судом також установлено, що позивач звернувся із заявою про призначення відповідного виду пенсії 04.09.2024, а вже 12.09.2024, тобто до закінчення установленого Порядком 22-1 десятиденного строку, суб'єкт владних повноважень прийняв рішення про відмову у призначенні відповідного виду пенсії позивачу.

У даній справі вбачається, що спірне рішення про відмову в призначені пенсії по інвалідності прийняті в строк визначений п. 5 ст. 45 Закону №1058-ІV, після отримання заяви від позивача та без продовження строку для прийняття рішення з метою надання часу для надходження відповідного висновку з акту огляду МСЕК, який повинен надійти від медичного органу, а не наданий самим заявником.

Під час розгляду справи у суді позивачу призначено пенсію по інвалідності.

25 вересня 2024 року Індустріальним об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України м. Харкова прийнято рішення про призначення пенсії по інвалідності ОСОБА_1 . Страховий стаж - 33 роки 24 дні. Страховий стаж після 01.01.2004 - 15 років 8 місяців 7 днів. Додатковий стаж - 17 років 4 місяці 17 днів.

Враховуючи викладені вище, суд дійшов висновку, що відповідач приймаючи рішення про відмову в призначенні пенсії по інвалідності позивачу, не надав належної оцінки документам, поданим заявником, формально підійшов до вирішення наявного права особи на пенсію, оскільки не здійснив всіх можливих та достатніх дій, в межах прав, наданих пенсійним органам для недопущення порушення прав особи на соціальний захист в зв'язку із втратою працездатності, наслідком таких протиправних дій відповідач стала відмова у призначенні пенсії по інвалідності, обмеження заявника відповідного права, зокрема права на соціальних захист особи з інвалідністю, а також права на мирне володіння майном, передбаченого ст. 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав і основоположних свобод 1950 року (далі - Конвенція).

З огляду на викладене суд прийшов висновку про те, що відповідач вчинив дії, які суд визнає протиправними.

Щодо позовних вимог про визнання протиправними дії та зобов'язання відповідача до вчинення дій щодо зарахування до загального страхового стажу позивача періоду навчання, суд відмічає наступне.

Пенсійний орган у рішенні від 12.09.2024 навів відомості про загальний страховий стаж позивача 15 років 8 місяців 7 днів та вказав що до стажу не враховано період навчання.

Проте, такі висновки органу Пенсійного фонду України не слугували підставою для прийняття рішення про відмову у призначенні пенсії, адже відповідно до ст. 32 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» для призначення пенсії по інвалідності достатньо страхового стажу 9 років, який у позивача на момент подання заяви про призначення пенсії по інвалідності був достатній.

Крім того, у спірних правовідносинах, які є предметом розгляду у цій справі, обрахування стажу, який зараховується до вислуги років, не був ані предметом звернення до пенсійного органу, ані предметом розгляду за заявою про призначення пенсії по інвалідності.

Натомість, у межах цієї справи предметом розгляду є правомірність відмови позивачу в призначенні пенсії по інвалідності, а не за вислугу років.

Тобто, відповідач відносно позивача не приймав жодного рішення щодо розрахунку стажу, який зараховується до вислуги років, а констатація та опис пенсійним органом періодів роботи позивача у рішенні від 12.09.2024, яким відмовлено йому у призначенні пенсії з інших підстав (не у зв'язку з недостатністю стажу), не породжує для позивача будь-яких негативних правових наслідків.

Своєю чергою, відсутність порушення прав та законних інтересів позивача є самостійною, достатньою підставою для відмови у позові.

Враховуючи наведене вище суд прийшов до переконання про те, що позов в частині визнання дій протиправними та зобов'язання відповідача зарахувати позивачу до стажу період навчання у вищому навчальному закладі, задоволенню не підлягає.

Частиною 1 ст. 2 КАС України визначено, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Відповідно до ч.1 ст. 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З огляду на викладене суд прийшов до переконання про те, що позов підлягає частковому задоволенню.

У відповідності до ст. 139 КАС України, оскільки пропорційність при частковому задоволенні позову не застосовується за позовними вимоги немайнового характеру, а відтак стягнути з відповідача за рахунок бюджетних асигнувань на користь позивача судовий збір у розмірі 3633,60 грн.

Керуючись статтями 241-246, 255, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

УХВАЛИВ:

адміністративний позов ОСОБА_1 до головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання дій протиправними та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві оформленні рішенням від 12.09.2024 № 204650021146 про відмову в призначенні ОСОБА_1 пенсії по інвалідності.

В решті позовних вимог - відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві на користь ОСОБА_1 судовий збір в сумі 3633,60 грн.

Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасники справи:

позивач ОСОБА_1 , місце проживання - місто Чернігів, РНОКПП НОМЕР_3 ;

відповідач головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві, місцезнаходження - місто Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, будинок № 16, код ЄДРПОУ 42098368;

Повне судове рішення складено та підписано суддею 26.02.2025.

Суддя М. І. Садова