Справа №463/11288/24
Провадження №3/463/98/25
26 лютого 2025 року м. Львів
Суддя Личаківського районного суду м. Львова - Стрепко Н.Л., за участі захисника особи, яка притягується до адміністративної відповідальності Сторонського І.О., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Управління патрульної поліції у Львівській області Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , українця, громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ОСОБА_1 2 грудня 2024 року о 9 год. 32 хв. у м. Львові на вул. Левицького, 19, керував транспортним засобом «Audi A6», р.н. НОМЕР_2 , перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння, огляд на стан алкогольного сп'яніння зі згоди водія проводився у встановленому законодавством порядку за допомогою технічного приладу Alcotest Drager 6820, результат 0,46 ‰, тест №2012, від керування транспортним засобом відсторонений шляхом передачі тверезому водієві, чим порушив п. 2.9.а Правил дорожнього руху та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Матеріали справи надійшли до Личаківського районного суду м. Львова з УПП у Львівській обл. ДПП 5 грудня 2024 року та неодноразово були призначені до розгляду в судових засіданнях.
Так в судовому засіданні 13 грудня 2024 року розгляд справи було відкладено за клопотанням особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , для надання можливості останньому скористатись правовою допомогою.
В судовому засіданні 15 січня 2025 року розгляд справи було відкладено за клопотанням захисника особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, Сторонського І.О., для надання йому можливості ознайомитись з матеріалами справи.
В судовому засіданні 12 лютого 2025 року розгляд справи повторно було відкладено за клопотанням захисника особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_2 , у зв'язку з неможливістю останнього прибути в судове засідання.
В судовому засіданні 26 лютого 2025 року захисник особи, яка притягується до адміністративної відповідальності Сторонський І.О. вказав, що ОСОБА_1 не зміг прибути в судове засідання у зв'язку з зайнятістю, вину у вчинення правопорушення не визнає.
Заслухавши пояснення захисника, оглянувши матеріали справи, оцінивши зібрані у справі докази, суд приходить до наступного.
Пунктом 2.9.а Правил дорожнього руху встановлено, що водієві забороняється: керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Частиною 1 ст. 130 КУпАП передбачено відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до пункту 3 розділу І Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров'я України 9 листопада 2015 року за № 1452/735, ознаками алкогольного сп'яніння є: запах алкоголю з порожнини рота; порушення координації рухів; порушення мови; виражене тремтіння пальців рук; різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя; поведінка, що не відповідає обстановці.
При цьому згідно з п. 6. розділу І такої огляд на стан сп'яніння проводиться зокрема поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом.
Згідно з пунктами 1, 2-5 розділу II Інструкції за наявності ознак, передбачених пунктом 3 розділу І цієї Інструкції, поліцейський проводить огляд на стан сп'яніння за допомогою спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом. Поліцейськими використовуються спеціальні технічні засоби, які мають, зокрема, сертифікат відповідності та свідоцтво про повірку робочого засобу вимірювальної техніки. Огляд на стан сп'яніння проводиться з дотриманням інструкції з експлуатації спеціального технічного засобу та фіксацією результатів на паперових та електронних носіях, якщо спеціальний технічний засіб має такі функції. Перед проведенням огляду на стан сп'яніння поліцейський інформує особу, яка підлягає огляду на стан сп'яніння, про порядок застосування спеціального технічного засобу та на її вимогу надає сертифікат відповідності та свідоцтво про повірку робочого засобу вимірювальної техніки.
При цьому частиною 2 ст. 266 КУпАП визначено, що огляд водія на стан алкогольного сп'яніння проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
Також відповідно до вимог п. 2 розділу II Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 7 листопада 2015 року №1395 протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності. За наявності свідків і потерпілих протокол про адміністративне правопорушення підписується також цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу про адміністративне правопорушення в ньому робиться відповідний запис. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, а також викласти мотиви своєї відмови від його підписання, які долучаються до протоколу.
Зокрема з протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №186776 від 2 грудня 2024 року вбачається, що таким ОСОБА_1 вміняється порушення вимог пункту 2.9.а Правил дорожнього руху та вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, а саме керування 2 грудня 2024 року о 9 год. 43 хв. у м. Львові на вул. Левицького, 19, керував транспортним засобом «Audi A6», р.н. НОМЕР_2 , перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння. ОСОБА_1 складений щодо нього протокол про адміністративне правопорушення підписав, однак в графі «пояснення особи яка притягається до адміністративної відповідальності, по суті правопорушення» зазначено, що від надання пояснень останній відмовився.
Як вбачається з рапорту поліцейського взводу №1 роти №4 батальйону №4 УПП у Львівській обл. ДПП капрала поліції Леньо І.П. від 2 грудня 2024 року, останнім під час патрулювання в складі екіпажу «Омега 303» в кількості двох осіб з старшим лейтенантом поліції Леньо І.М. на вул. К. Левицького було виявлено транспортний засіб «Audi A6», р.н. НОМЕР_2 , та під час перевірки транспортного засобу за допомогою бази ІПНП було встановлено, що даний транспортний засіб перебуває в розшуку за виконавчим провадженням ОСОБА_3 . Після зупинки транспортного засобу та спілкування з водієм ОСОБА_1 в останнього було виявлено ознаки перебування у стані алкогольного сп'яніння. При цьому поліцейський вказує, що під час винесення протоколу серії ЕПР1 №186776 було вказано невірну годину, просить вважати вірним 2 грудня 2024 року о 9 год. 32 хв.
Так наведені в рапорті обставини підтверджуються оглянутими відеозаписами з портативних відеореєстраторів поліцейських №470235, №471917, з яких вбачається, що вірним 2 грудня 2024 року о 9 год. 30 хв год. екіпажем патрульної поліції у м. Львові на вул. К. Левицького було зупинено транспортний засіб «Audi A6», р.н. НОМЕР_2 , у зв'язку з тим, що даний транспортний засіб перебуває в розшуку державного виконавця, та здійснювалась перевірка документів водія. Під час перевірки документів водія було встановлено, що таким є ОСОБА_1 та в працівників поліції виникла підозра щодо перебування його у стані алкогольного сп'яніння, у зв'язку з чим запропоновано йому пройти огляд на визначення стану алкогольного сп'яніння на місці зупинки або ж в медичному закладі. ОСОБА_1 погодився пройти огляд на місці зупинки та в подальшому пройшов такий за допомогою технічного пристрою, за результатами якого перебував у стані сп'яніння, 0,46 проміле. Надалі працівником поліції було роздруковано чеки за результатами проходження огляду, оформлялись адміністративні матеріали, в тому числі було складено акт огляду, складено протокол про адміністративне правопорушення, ознайомлено водія зі змістом таких.
Крім того відповідно до вимог пунктів 7, 10 розділу II зазначеної вище Інструкції установлення стану алкогольного сп'яніння здійснюється на підставі огляду, який проводиться згідно з вимогами цієї Інструкції поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів, показники яких після проведення тесту мають цифровий показник більше 0,2 проміле алкоголю в крові. Результати огляду на стан сп'яніння водія транспортного засобу, проведеного поліцейським, зазначаються в акті огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів. У випадку установлення стану сп'яніння результати огляду, проведеного поліцейським, зазначаються у протоколі про адміністративне правопорушення, до якого долучається акт огляду. Акт огляду складається у двох примірниках, один з яких вручається водію, а другий залишається у поліцейського та/або долучається до протоколу про адміністративне правопорушення у разі встановлення стану сп'яніння. Якщо технічними характеристиками спеціального технічного засобу передбачається роздрукування на папері його показників, ці результати долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
Так, до протоколу про адміністративне правопорушення долучено акт огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів, а також друкований результат (чек) тесту №2012 щодо проходження ОСОБА_1 огляду 2 грудня 2024 року о 9:40 год., відповідно до яких огляд був проведений у зв'язку з виявленням ознак алкогольного сп'яніння, а саме запаху алкоголю з порожнини рота, порушення мови, вираженого тремтіння пальців рук, за допомогою приладу «Drager Alcotest 6820», прилад ARНЕ-0129, тест №2012, результат огляду: проба позитивна, 0,46 ‰ (проміле), свідки до огляду не залучались, такий фіксувався на камери №470235, №471917 огляд проводився за адресою: м. Львів, вул. К. Левицького, 19, інспектором взводу №2 роти №4 батальйону №1 УПП у Львівській обл. ДПП старшим лейтенантом поліції Леньо І.М. ОСОБА_1 чек про проходження огляду підписав, а також розписатись в зазначеному вище акті про згоду з результатами огляду.
Беручи до уваги наведене вище, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП стверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №186776 від 2 грудня 2024 року, рапортом поліцейського взводу №1 роти №4 батальйону №4 УПП у Львівській обл. ДПП капрала поліції Леньо І.П. від 2 грудня 2024 року, записами з портативних відеореєстраторів поліцейських №470235, №471917, чеком результату тесту №2012 від приладу «Drager Alcotest 6820», прилад ARНЕ-0129, від 2 грудня 2024 року, актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів, направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, складеним щодо ОСОБА_1 2 грудня 2024 року.
Відтак вивчивши матеріали справи вважаю, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Враховуючи вищенаведене, особу правопорушника, тяжкість скоєного, до нього слід застосувати адміністративне стягнення, визначене санкцією статті, у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами.
Окрім того, відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Згідно з п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605,60 грн.
Керуючись ст.ст. 33, 40-1, 130, 268, 283, 284, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення та обрати йому покарання у виді адміністративного штрафу у розмірі 1000 (однієї тисячі) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , в користь держави судовий збір в розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 (шістдесят) копійок.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому даної постанови, а в разі її оскарження - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у визначений строк, постанова надсилається для примусового виконання, а штраф стягується у подвійному розмірі, тобто становитиме 34 000 (тридцять чотири тисячі) гривень.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Личаківський районний суд м. Львова.
Суддя: Стрепко Н.Л.