25 лютого 2025 рокуСправа № 495/1181/25
Номер провадження 3/495/575/2025
Cуддя Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області Шевчук Ю.В., розглянувши матеріали, які надійшли з відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип Б) ІНФОРМАЦІЯ_2 про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженця: м. Київ, громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , місце роботи та посада: військовослужбовець НОМЕР_1 прикордонного загону, відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип Б), начальник групи інспекторів прикордонного контролю,
за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
24.02.2025 до Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області від відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип Б) ІНФОРМАЦІЯ_2 надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ПдРУ №331964 від 17.02.2025 з доданими до них матеріалами відносно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 172-15 Кодексу України про адміністративне правопорушення (далі - КУпАП).
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 17.02.2025 серії ПдРУ №331964, 21.11.2024 року майстер сержант ОСОБА_1 здійснив прояв недбалого ставлення до несення служби, що виразилось у порушенні вимог статті 5 розділу III наказу МВС від 04.04.2019 №244 «Про затвердження Інструкції про порядок використання автоматичної фото- і відеотехніки під час виконання службових обов'язків посадовими і службовими особами Державної прикордонної служби України», а саме у невикористанні відео реєстратора під час несення служби у прикордонному наряді «Перевірка документів» та здійснення прикордонного контролю транспортного засобу «MERCEDES» державний номер НОМЕР_2 та осіб які перебували у ньому, статті 20 глави 5 розділу 2 «Інструкції про службу прикордонних нарядів Державної прикордонної служби України» затвердженої наказом МВС України від 19.10.2015 №261, яке виразилось у не здійсненні ідентифікації осіб які перебували в транспортному засобі «MERCEDES» державний номер НОМЕР_3 , пункту 8 наказу Міністерства внутрішніх справ України від 27.09.2022 року №614 «Положення про базу даних «Відомості про осіб, які перетнули державний кордон України, в'їхали на тимчасово окуповану територію України або виїхали з такої території», та підпункту 2.5.7 пункту 2.5 розділу ІІ «Інструкції з організації і здійснення перевірки документів громадян України, іноземців та осіб без громадянства, які перетинають державний кордон», затвердженої наказом Адміністрації Державної прикордонної служби України від 05.06.2012 року №407, яке виразилось у невнесені до бази даних «Відомості про осіб, які перетнули державний кордон України» старшим майстер сержантом ОСОБА_1 , під час несення служби в п/н «ПД», інформації щодо перетину державного кордону на в'їзд з України громадянкою України ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Такі дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 2 ст. 172-15 КУпАП.
У судове засідання особа, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 не з'явився, однак подав до суду заяву про розгляд справи у його відсутність, та просив закрити провадження у справі відносно нього, у зв'язку із тим, що на момент розгляду справи сплив строк накладення адміністративного стягнення.
Перевіривши матеріали справи, дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та долучені до нього матеріали, оцінивши в сукупності всі докази, суд доходить такого висновку.
Згідно з вимогами ст.1КУпАП завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.
Відповідно до вимог ст. 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до вимог ст.280 КУпАП, суд, при розгляді справи про адміністративне правопорушення, крім іншого, зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП України, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій - шостій цієї статті.
З матеріалів справи вбачається, що вказане правопорушення, відповідальність за яке передбачена в згідно з ч. 2 ст. 172-15 КУпАП, вчинено 21.11.2024. Це означає, що на даний час з дня, зазначеного датою вчинення правопорушення, минув тримісячний строк, в межах якого можливе накладення адміністративного стягнення.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 цього Кодексу.
Таким чином, враховуючи, що на момент розгляду справи, сплив строк накладення адміністративного стягнення, провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю на підставі п.7 ч.1 ст.247 КУпАП.
Керуючись статтями 247, 252, 280, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 до адміністративної відповідальності, передбаченого ч. 2 ст. 172-15 КУпАП закрити на підставі п.7 ч.1 ст. 247 КУпАП у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду, протягом 10 днів з моменту її ухвалення.
Суддя Юлія ШЕВЧУК