Справа № 212/1267/25
3/212/594/25
25 лютого 2025 року м. Кривий Ріг
Жовтневого районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області в складі:
суддя - Ведяшкіна Ю.В.,
секретар судового засідання - Розинько К.А.
В судовому засіданні брали участь:
прокурор - Бурлачук С.О.,
особа, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1
у адміністративній справі № 212/1267/25, яка надійшла з Управління стратегічних розслідувань в Донецькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, коменданту гуртожитку Комунального закладу «Донецький обласний спеціалізований фаховий коледж спортивного профілю ім. С.Бубки», зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 ,
у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст.172-7, ч. 1 ст. 172-7 КУпАП,
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 95 від 22.01.2025 року, ОСОБА_1 будучи комендантом гуртожитку КЗ «Донецький обласний спеціалізований фаховий коледж спортивного профілю ім. С.Бубки», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», у серпні 2023 року, перебуваючи на робочому місці, вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання подання за серпень 2023 року про виплату премії працівникам, в тому числі і собі, як комендант гуртожитку в розмірі 6 000,00 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене частиною 2 статті 172-7 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 100 від 22.01.2025 року, ОСОБА_1 будучи комендантом гуртожитку КЗ «Донецький обласний спеціалізований фаховий коледж спортивного профілю ім. С.Бубки», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», у вересні 2023 року, перебуваючи на робочому місці, не повідомила у встановленому Законом порядку, про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час вирішення питання щодо підписання подання за вересень 2024 року про виплату премії працівникам, в тому числі і собі, як коменданту гуртожитку у розмірі 8 000,00 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене частиною 1 статті 172-7 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 98 від 22.01.2025 року, ОСОБА_1 будучи комендантом гуртожитку КЗ «Донецький обласний спеціалізований фаховий коледж спортивного профілю ім. С.Бубки», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», у березні 2024 року, перебуваючи на робочому місці, не повідомила у встановленому Законом порядку, про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час вирішення питання щодо підписання подання за березень 2024 року про виплату премії працівникам, в тому числі і собі, як коменданту гуртожитку у розмірі 7 000,00 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене частиною 1 статті 172-7 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 96 від 22.01.2025 року, ОСОБА_1 будучи комендантом гуртожитку КЗ «Донецький обласний спеціалізований фаховий коледж спортивного профілю ім. С.Бубки», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», у вересні 2023 року, перебуваючи на робочому місці, не повідомила у встановленому Законом порядку, про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час вирішення питання щодо підписання подання за вересень 2023 року про виплату премії працівникам, в тому числі і собі, як коменданту гуртожитку у розмірі 6 000,00 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене частиною 1 статті 172-7 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 94 від 22.01.2025 року, ОСОБА_1 будучи комендантом гуртожитку КЗ «Донецький обласний спеціалізований фаховий коледж спортивного профілю ім. С.Бубки», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», у серпні 2023 року, перебуваючи на робочому місці, не повідомила у встановленому Законом порядку, про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час вирішення питання щодо підписання подання за серпень 2023 року про виплату премії працівникам, в тому числі і собі, як коменданту гуртожитку у розмірі 6 000,00 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене частиною 1 статті 172-7 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 97 від 22.01.2025 року, ОСОБА_1 будучи комендантом гуртожитку КЗ «Донецький обласний спеціалізований фаховий коледж спортивного профілю ім. С.Бубки», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», у вересні 2023 року, перебуваючи на робочому місці, вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання подання за вересень 2023 року про виплату премії працівникам, в тому числі і собі, як коменданту гуртожитку у розмірі 6 000,00 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене частиною 2 статті 172-7 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 99 від 22.01.2025 року, ОСОБА_1 будучи комендантом гуртожитку КЗ «Донецький обласний спеціалізований фаховий коледж спортивного профілю ім. С.Бубки», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», у березні 2024 року, перебуваючи на робочому місці, вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання подання за березень 2024 року про виплату премії працівникам, в тому числі і собі, як коменданту гуртожитку у розмірі 7 000,00 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене частиною 2 статті 172-7 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 101 від 22.01.2025 року, ОСОБА_1 будучи комендантом гуртожитку КЗ «Донецький обласний спеціалізований фаховий коледж спортивного профілю ім. С.Бубки», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», у вересні 2024 року, перебуваючи на робочому місці, вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання подання за вересень 2024 року про виплату премії працівникам, в тому числі і собі, як коменданту гуртожитку у розмірі 8 000,00 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене частиною 2 статті 172-7 КУпАП.
25.02.2025 року ухвалою суду зазначені справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, об'єднані в одне провадження.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ч. 1 ст. 172-7 та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП визнала та зазначила, що вона дійсно складала зазначені в протоколах про адміністративні правопорушення подання про виплату премії працівникам гуртожитку, але наказ про преміювання видавався керівництвом коледжу.
В судовому засіданні прокурор вважав доведеною вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-7 та ч. 2 ст. 172-7 КупАП та просив піддати ОСОБА_1 адміністративному стягнення в межах санкції ч. 1 ст. 172-7 та ч. 2 ст. 172-7 КупАП.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справ, суд дійшов наступних висновків.
Відповідно до ч. 1 ст. 172-7 КУпАП, неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів - тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ч. 2 ст. 172-7 КУпАП Вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів - тягнуть за собою накладення штрафу від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до п. 1 примітки до ст. 172-7 КУпАП, суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 Закону України "Про запобігання корупції".
Відповідно до п. 2 примітки до ст. 172-7 КУпАП, у цій статті під реальним конфліктом інтересів слід розуміти суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання вказаних повноважень.
Відповідно до п.п. «а» п.2 ч. 1 ст. 3 Закону України « запобігання корупції», особи, які для цілей цього Закону прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування:
а) посадові особи юридичних осіб публічного права, які не зазначені у пункті 1 частини першої цієї статті, члени Ради Національного банку України (крім Голови Національного банку України), особи, які входять до складу наглядової ради державного банку, Фонду розвитку підприємництва, державного підприємства або державної організації, що має на меті одержання прибутку, господарського товариства, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, члени Ради нагляду за аудиторською діяльністю Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю, які не є особами, зазначеними у пункті 1 частини першої цієї статті, посадові особи та інспектори Інспекції із забезпечення якості Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю, члени Ради Аудиторської палати України, посадові особи Аудиторської палати України та працівники комітету з контролю якості аудиторських послуг Аудиторської палати України та комітетів з контролю якості аудиторських послуг професійних організацій аудиторів та бухгалтерів, Голова, заступники Голови, інші члени Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, крім обраних з числа здобувачів вищої освіти та представників всеукраїнських об'єднань організацій роботодавців, а також посадові особи секретаріату Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.
Так, з матеріалів справи судом встановлено, що відповідно до Статуту, затвердженого Розпорядженням голови облдержадміністрації, керівника обласної військово - цивільної адміністрації від 01.07.2021 № 6725-21, КЗ «Донецький обласний спеціалізований фаховий коледж спортивного профілю ім. С. Бубки» є юридичною особою публічного права.
Статтею 81 Цивільного кодексу визначено, що юридична особа публічного права є юридичною особою, яка створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування.
Тобто, КЗ «Донецький обласний спеціалізований фаховий коледж спортивного профілю ім. С.Бубки» є юридичною особою публічного права.
Згідно Наказу КЗ «Донецький обласний спеціалізований фаховий коледж спортивного профілю ім. С.Бубки» № 274-к від 09.12.2022 року «Про переведення» ОСОБА_1 переведено на посаду коменданта гуртожитку з 09.12.2022 року.
Відповідно до посадової (робочої) інструкції коменданта гуртожитку (код КП: 5121 - доглядачі будинків та чергові в готелях та гуртожитка), затвердженої директором КЗ «Донецький обласний спеціалізований фаховий коледж спортивного профілю ім. С.Бубки» 16.10.2024 року, посада коменданта гуртожитку належить до категорії «Робітники» (п.1.2.).
Комендант гуртожитку призначається на посаду та звільняється з посади наказом директора коледжу.
Керує роботою працівників з утримання будівель гуртожитку, суміжних з гуртожитком споруд і прилеглої території в належному стані.
Під час відсутності, заміщається особою, призначеною в установленому порядку, яка набуває відповідних прав і несе відповідальність за належне виконання покладених на нього обов'язків.
Підпорядковується заступнику директора з ВР.
Керує роботою обслуговуючого персоналу гуртожитку, контролює виконання ними своїх посадових обов'язків.
Завдання та посадові обов'язки:
- організує прибирання та стежить за додержанням чистоти у внутрішніх приміщеннях гуртожитку;
- організовує своєчасний ремонт дверей, вікон, замків, штор тощо;
- забезпечує збереження та утримання в справному стані майна, яке знаходиться в гуртожитку. Повідомляє адміністрацію коледжу про всі випадки розкрадання недостач надлишків та наднормативних витрат довіреного йому майна;
- бере на себе матеріальну відповідальність, забезпечення та збереження наявного майна. Веде облік майна, проводить періодичний огляді складає акти на його списання;
- одержує і видає підсобним робітникам та прибиральникам інвентар і предмети господарського обслуговування, здійснює відповідний оперативний облік;
- регулярно доповідає адміністрації Коледжу про стан дисципліни, виконання правил внутрішнього розпорядку гуртожитку;
- контролює виконання правил протипожежної безпеки;
- забезпечує безперебійне опалення й освітлення приміщень, постачання водою, роботу приміщень побутового обслуговування;
- разом з обслуговуючим персоналом, органами студентського самоврядування, вихователями проводить щоденну роботу щодо поліпшення порядку в гуртожитку;
- щоденно здійснює контроль за справністю та правильною експлуатацією електричних приладів, електропроводки, за суворим дотриманням правил охорони праці та пожежної безпеки;
- піклується про своєчасну заміну несправного обладнання, меблів та іншого інвентаря в гуртожитку, а також своєчасно ліквідує недоліки в культурно - побутовому обслуговування студентів: забезпечує економне витрачання електроенергії, води, поточний ремонт меблів, обладнання, приміщень4;
- проводить заселення в гуртожиток, переселення, своєчасну прописку і виписку учнів і студентів. Забезпечує видачу проживаючим м'якого та твердого інвентаря з установленими нормами;
- при поселенні ознайомлює під підпис всіх проживаючих із «Правилами внутрішнього розпорядку, з правилами пожежної безпеки, правилами користування електричними приладами;
- стежить за своєчасним виселенням з гуртожитку осіб, відрахованих з навчального закладу;
- вживає необхідних заходів щодо збереження особистого майна учнів і студентів;
- організовує безперервне забезпечення інвентарем та матеріалами, необхідними для прибирання й утримання в чистоті приміщень гуртожитку і території коледжу;
- забезпечує суворе ведення обліку майна гуртожитку, має необхідну документацію (положення, графіки, відомості, акти, описи, накладні), звіряє облік майна в бухгалтерії коледжу;
- перевіряє стан усіх приміщень у гуртожитку. Виявляє недоліки записує до книги і вживає термінових заходів щодо їх усунення;
-складає в разі потреби акти про списання майна, а також акти про зіпсування або знищення мешканцями матеріальних цінностей, в установленому порядку проводить стягнення з винних осіб (а.с.33-35 справа № 212/1277/25).
За таких підстав, хоча матеріали справи містять Подання за підписом коменданта гуртожитку ОСОБА_1 , відповідно до яких, вона просить розглянути питання щодо преміювання працівників за результатами роботи за серпень 2023 року, за вересень 2023 року, за березень 2024 року, за вересень 2024 року, в яких, в тому числі зазначає і себе, та визначає розмір премії; але в матеріалах справи відсутні докази, що ОСОБА_1 є керівником структурного підрозділу коледжу, натомість в п. 1.2 Посадової (робочої) інструкції значено, що посада коменданта гуртожитку належить до категорії «Робітники»; крім того зазначена Посадова інструкція не містить посадових обов'язків щодо ініціювання чи преміювання працівників гуртожитку, в тому числі в зазначений в наведених протоколах про адміністративне правопорушення час; та відповідно відсутні докази про ознайомлення ОСОБА_1 при переведенні на зазначену посаду, із вимогами Закону «Про запобігання корупції» та покладення на неї у зв'язку з цим відповідних обов'язків.
За таких підстав, суд вважає, що ОСОБА_1 не є суб'єктом правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-7, ч. 1 ст. 172-7 КУпАП, та відповідно в її діях відсутній склад зазначених правопорушень, тому у відповідності до п. 1 ч.1 ст. 247 КУпАП, провадження у зазначеній справі підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.172-7, 283, 287 - 291 КУпАП України, суд, -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч. 1 ст.172-7, ч. 1 ст. 172-7 КУпАП, - закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова судді може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення. Апеляційна скарга подається до Дніпровського апеляційного суду через Жовтневий районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області.
Суддя: Ю. В. Ведяшкіна